Bu Kini içimden atmam için ne yapmam lazım ?

gulboga

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
35
-9
28
Merhabalar 27 yaşındayım. İkinci evliliğim. İlk eşimden kizimdan var kızım babasının yanında. Emeklerinin hiç karşılığı evlendiği kadına anne diyor hemde kucağına atlıyor vs. Ben ona kimsem yok diye sarılmıştım evladım oysaki.
Üzerine kötü giden bir evliliğin ardından boşanmak istedim. Annem evine almadı. Bende yakınıma sığındım. Sonra biriyle tanıştık eğlendik. Annem onu da istemedi. Ama ben beş tane erkeğin olduğu bir yakınıma sığındım orda çok kalamazdim. Halı hazırda bir sene kaldım.
Üstüne babam başka biriyle evlendi 5 sene önce. Bana evladım demiyor baba ben sana naptim diyorum benim tek oğlum var diyor. Şimdi ki eşimi çok seviyorum çok iyi biri. Maddi konuda sıfırız. Ben Tarot bakmaya başladım sonra pişman oldum yokluktan gidip çalışıcak yerde bilmiyorum evlenince şehir değiştirdim. Sonra tövbe ettim başımı kapattım Allah rızası için ama giyicek bir tane üstüm yok Alamiyoruz iş bakıyorum kendime ama yok herkes tanıdığını alıyor zaten vasfim da yok. Bir şal olmuş 100 TL Yarabbi kapan diyorsun da ekonomi ne halde dedim. Konu şu ki şu an ki eşimde dahil hepsine karşı kin ve nefret doluyum ve bunu iliklerime kadar yaşıyorum. Burnumdan kızgın boğa gibi resmen duman çıkıyor. Engel olamıyorum kendime. Psikiyatriye randevu aldım ama olumlu olucagini düşünmüyorum sanki. Ben neden böyle oldum ? Napicam her gün dua ediyorum çıkış kapısı ver Yarabbim Tarot yapmak istemiyorum diye ama yok

Tek çare Tarot değil. Gündelik işlere gönderen insan kaynakları oluyor. Bu şekilde harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Bir iş yerine çaycı olarak girebilirsiniz. İlla ki bir yer olur. Allah yardımcınız olsun. Sakin olun. İse girince hayatınız düzene girecek. O zaman öfkeniz de dinecek. Kendinize yettikce daha da güçleneceksiniz.

Konuzu 2 kere okudum ama anlamadim.

Kardeşim herkes bazen sıkıntılar yaşar imtihan dünyasındayız sakın tarota geri dönme haramdan kazanılan paranın bereketimi olur zaten bir gelir bin gider senden farkında bile olmazsın Rabbime gönülden güven ve ibadetlerini en güzel şekilde yerine getir bak nasıl güzel kapılar açılıyor sana ummadığın yerden şaşırır kalırsın Allah sana kolaylık versin, selamete çıkarsın ,darlığını gidersin inşallah kardeşim

Ne desem bilemedim, demek kadın çocuğunuza çok iyi bakıyor sevgi gösteriyor ki kucağına atlıyormuş. En azından çocuk mutlu huzurlu. Ben yazınızda çocuğumu istiyorum gibi bir istek görmedim. Annem istemedi, oraya sığınamadım vs yazmışsınız ama çocuğunuzla kalsaydınız babası nafakasını ödeseydi olmaz mıydı, niye verdiniz velayeti?

Yalnız siz de sorunluymuşsunuz yanlış anlamadıysam. Adam çocuğun velayetini almış, yeniden evlenmiş ve üstüne çocuğuna da sahip çıkmış yeni eşi güzel bakıyormuş.

Öfkenizi biraz daha açarsanız daha iyi anlaşılır. Sadece eski eş mi, anneniz babanız mı, ekonomik şartlar mı?

Kızınızın üzerinde hakkı yok dediğiniz kadına sevgisi varsa karşılıklı sevgidendir emektendir eski eş çocuğuna annelik yapacak iyi bir eş bulduğu için bile içinizdeki öfkeyi söndürebilirsiniz.
Burada öyle konular var ki öz anne evladını yeni eşi için evden gönderiyor.
İş bulacağınız güzel hayırlı yerler karşınıza çıkacaktır araştırmaya devam edin
Son bir tavsiye destek alın devlet hastanesi psikiyatri bölümünden randevu alıp tedavi olun

Ailem veya arkadaşım yokki derdimi açayım Allah razı olsun kardeşim

Çocuğumu yanıma aldım ama havuza gitmek istedi arkadaşlarını istedi ve üç gün sonra yaşadığı şehire götürmek zorunda kaldım babasının yanına. Babası boşandıktan 6 ay sonra evlendi. Bu sürede kızımla hiç gorusemedik ama eski eşimle bir kere telefonla konuşma şansım olmustu. Bir kaç aya kadar kızımı alicam demiştim. Bu sürede annen öldü vs diye çocuğa mezar göstermiş. Beni gördüğünde bana gelmemesi için elinden geleni yapmış. Çocuk haliyle çocuk olduğu için bir kaç ayda bu duruma alışmış. Sonra evimi ayarlayıp kızımı almak için kapasins gittiğimde kavga gürültü kızımı gostermedi bana. Ben velayeti vermedim zengin bir avukat tutup mahkemede işi yok gücü yok kendisi de sığıntı gibi milletin yanında kalıyor kızımı veremem diye bir ifade kullanınca hakim eski eşimin maddi durumu iyi diye ona verdi çocuğumu. Ve kızım ben alana kadar diğer kadına anne dedi. Sağ olsun o insaflı çıktı da kızımı bana getirdi ama kızım onunla geri dönmek istedi. Çocuk mutsuz olduğu yerde durmamalı. Kendimi düşünüp alamam yanıma bencillik olur dedim ama sık sık görüşmeye başladık sonra kızım artık hiç telefona gelmemeye başladı. Dediğim gibi maddi durumum yokki sürekli o şehire gideyim. Eski eşimin maddi durumu çok iyi ama çocuğu gene getirmedi bana. Eski eşimden beni sürekli aldattığı için en son yatağımda görünce ayrıldım. Annem bişey olmaz her erkek yapar dedi. Kimsesiz kalınca su an ki eşim yoluma yoldas oldu sağ olsun ama şu an da maddi sıkıntımız var. Çaresizim ve bu bende beni bu hale getiren insanlar da kin yaptiriyor.

Randevumu aldım dün gece. Asla biri icin evladımı terk etmem de yollamam da.

Öfkenizi anlayabiliyorum ama insanın bazen çuvaldınızı kendine batırması da gerekir. Anladığım kadarıyla boşandıktan sonra hayatınızı düzene sokmadan sürekli yeni birilerini bulmaya çalışmışsınız anneniz de istememiş bulduğunuz kişileri. Yani ille hemen yeni bir erkek olması gerekmiyordu ki hayatınızda. Üstelik maddi olarak sıfırız bir tane şal olmuş kaç para diyosunuz ama geçmiş mesajlarınıza bakılırsa şu an hamile kalmaya çalışıyorsunuz ve sanırım hamileymişsiniz de.

Başınıza gelenlere üzüldüm ama sizce sizin de biraz durulmanız gerekmiyor mu? Yani kendiniz dışında herkesi suçlamışsınız Allaha bile isyan etmişsiniz ama birazcık şunu yaparsam acaba sıkıntıya girer miyim diye düşünmeden hareket eden biri gibi geldiniz bana.

Son düzenleme:
Ailem veya arkadaşım yokki derdimi açayım Allah razı olsun kardeşim
En iyi dost ve yardımcı Allahtır kardeşim bu dünyadaki herkes geçici birtek baki olan Allah sen sıkıldığında daraldığında ona anlat ben bunu bizzat yaşadım hiç ummadığın anda ummadığın yerde sana öyle güzel kapılar aćılırki ama gönülden ve inanarak

Cv doldurup çoğaltıp bütün marketlere bırakın mutlaka geri dönüş olur. Cv yi bıraktığınız çalışana ilgilenmesi için ricada bulunun geri dönüş olacaktır. Allah yardımcınız olsun

Maddi durumu iiyi diye niye versinki eksik bisiler yokmu bilemedim tekrardan velayet davasi acin ise girin sizde.cocuk heralde buyik kimde yasamak istedigimi soruldu baba dedi acaba .cok calisin iyi bir meslek edinin kuaför mesela terzi

Son düzenleme:
Gidin ev temizleyin birsurü iş bulursunuz. Yasli bakimi olabilir. Çok sagliklı değilsiniz psikolojik olarak kesin tedavi alın. Kizinizin uvey annesini sevmesi çok iyi bence beraber yasiyor sevmese sorun. Küçücük çocuğa kin gutmeyin ve ona sarildım yalnizliktan deyio cocuğa büyük vasıf verip yük yüklemeyin çocuk yahu o. Tekrar cocuk yapmayın. Bir esarp alın örtün illa çeşit giyinmek zorunda değilsiniz xaten

Tazminat almadiniz mi zengin madem

Siz, amacsiz ve plansız yasiyorsunuz. Hayati ve neyi neden yasadiginizi sorgulamiyorsunuz.
Basiniza gelen bu olaylarin niye geldigini, nerde hata yaptiginizi, hangi davranisiniz ve dusuncenizin sizi buralara sürükledigini dusunmuyorsunuz veya gormezden geliyorsunuz.
Hayatta basiniza gelen her seyin bir sebebi var ve
DERS , SİZ ÖĞRENINCEYE KADAR DEVAM EDER
malesef.

Oncelikle, kendinizi sorgulayın. Bunlari niye yaşadiginizi da..!

Siz boşanma sonrasi acınızı yasamadan günü kurtarmak adına arayislara girmissiniz/eğlenmelik birileriyle vakit öldürmüssunuz. Buldugunuz kisiyi de anneniz begenmemis(buyukler cogu zaman farkinda oluyor bazi seylerin,cunku duygusal davranmiyorlar)
Esinizden boşanmissiniz, sudan cikmis balik gibi oldugunuz icin yalpalamişsınız. Mantikli hareket etmemissiniz, eski eşinizin eline buyuk koz vermissiniz. O da bunu gayet guzel kullanmis "kendi kendine bile yetemiyor,issiz gucsuz,baskalarinin yaninda sığıntı gibi yasayan kadın benim cocuguma ne verebilir diyerek".
Sizi de kotulemis bir guzel kızınıza.
Eski esinizin elini güçlendirmişsiniz farkinda olmadan. Kucuk cocuklar herseye inanir, cocugun beynini yıkıyorlardir annen kotu/bak seni gormeye bile gelmiyor/bak burda lüks hayat yasiyoruz annene gidip napicaksin sana hic bisey alamaz annen/seni sevmiyor bile derler..
Uzgunum, bu saatten sonra yavrunuz size döner mi bilmiyorum oyle bir babasi varken..

Biraz da misilleme yaptiginizi sezdim ben.
Esim beni aldatirsa ben de hemen gidip birini bulurum...
O evlendiyse benim neyim eksik bende evlenirim...
Eski eş zengin ve mutlu
Ama siz yeni eşinizle fakir ve mutsuz(sizin tabirinizle)
Belki wp durumlari /sosyal medyalarini takip edip onlarin gezdigini gorunce daha bir sinirleniyorsundur. Kıyas yapiyorsundur, niye benimle degil de o kadınla bu hayati yaşıyor diye...

Gecmis gecmiste kaldi. Allah a havale et ve içine dön. Dirayetli olamayışınızın sonucunu baskalarina kizarak kinlenerek atmaya calismayın. Eski esi ve hayatini,aldatmasini,karakterini/sana yaptigi eziyetleri, mutlu veya mutsuz gunlerinizi dusunme.
Artik o kapiyi kapat.
kapattigin kapinin anahtar deliğinden bakma.
Kimseye kin,ofke,nefret duyma
Bırak, benden uzak olsunlar Allah'a yakın... de
Herkes evinde mutlu huzurlu olsun,cocugum iyi olsun diye dua et.

Oncelikle , iş bul.
İskura basvur, yardimci eleman arayan sirketlere basvur/cv doldur.
Otellere kat hizmetlisi olarak basvurabilirsin.
Bankalara çay gorevlisi olarak basvurabilirsin.
fastfood gibi yerlere garsoniyer gibi basvurabilirsin.
marketlere kasiyer olabilirsin.
Cok katli magazalara basvurabilirsin
okul/kreşlere yardimci abla olarak basvurabilirsin.
şehrinde yeni acilan/açılacak yerleri takip et mutlaka(elaman bulmadan ilk sen git gorusmeye)
- Cocuk bakiciligi icin basvur diyecegim ama aile yapıni ogrenince tamam diyeceklerini sanmiyorum suan icin (bu psk.ile sende yapamazsin cunku sabrın ,tahammulun yok suan. Ilerleyen dönemde,düzelirsen belki..)
Oyun ablasi/odev ablasi/yari zamanlı vs gibi..

Ama bu psikolojiden cik. Kafa yapini duzelt. Pozitif ol. Kendine olumlu yönde telkinlerde bulun.
Herkesi affet, kendi yaşamina odaklan.
Cunku birilerine ofke,kin besledikce o negatif enerji uzerine yapisiyor ve ne yapsan da kurtulamiyorsun.
O yuzden, olumsuz dusunceleri hayatindan cikar

Insanlari affet
İş bul
Sakin,sabırlı,iyi niyetli kal.
Pozitif ol
Basaracagina inan
Adım adım ilerle, hedefin olsun
Kimseyle ugrasma,kimseyle kıyas yapma kendini ve eşini,maddi durumunu.. vesveselere yer verme
Ben o kapiyi kapattım de.
Mutlaka terapi al
Sen kendini ve digerlerini affedersen hayat sana guzellikler sunacak buna inan !
AFFET VE KABULLEN
sonrasi zaten guzel olacak.

Allah yardımcin olsun, bol bol dua et..

Son düzenleme:

Paranız yoksa psikiyatriste nasıl randevu aldınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…