Bu ne yüzsüzlük

Valla iki kucuk cocugum var. Biri sevmek icin uyandirsa sinir olurum. Yeniden uyutacaksa ya da kendi bakacaksa sorun yok :) Ama benim lohusaligimda kaynanamin bana yaptiklarinin yarisi size yapilsa, demek komple yeryuzunden de silersiniz 😄

Ay ayrıca kadın sizin dandik tavrınız yüzünden bi sene torununu görmemiş. Kucağınızda tutacağına al babannesi deyip sevdirseydiniz madem kadıncağıza. Bana bakıyor deyince falan çok mu zor tanımaya çalışıyor babannesini diye tatlı konuşmak ya. Düşman başına bile gelsin istemem sizin gibi insanların. Bi anne siz değilsiniz eşinizi de o kadın ne zorluklarla büyüttü kimbilir. Tamam uyandırması konusunda haklısınız kızmakta ama bi sene bunu uzatmak kötülüğünüz resmen bi de iyi insan pozları kesmeyin. Evinizi bilmem ama vicdanınız küçücük ona üzülün eve üzüleceğinize

Bizim premses gelini okudum gibi oldu 😁 Senede 1 bilemedin 2 kez giderdim. Yeğenimi içimden geldiği gibi değil, gelinciğin izin verdiği ölcülerde sevebilirdik. Ben kızımı premses gibi büyüteceğim derdi. Çocuk büyüdü sanki bütün dediklerini bir bir yediriyor annesine :KK70:

Başka çocuklara vurur, ısırır. Onunla nereye giderlerse muhakkak tehlikeli bir aksiyon yaşarlar vs. Vs. Sakınan göze çöp batmış vaziyette.

7 bin tl ye bir fon perde diktirmişti. Akrabanın birisi benimki düz renk, düz daha ağır duruyor dedi diye. 1 ay dolmadan onu çıkarıp düz renk yaptırdı. Ve bunlar bir de karı koca param yok diye ağlar bizlerden medet umarlar. Ben de tabi zırnık koklatmam. 😁

Bu kk. Yüzünden oğullarıma bakınca zılgıt ata ata ağıt yakasım geliyor 😂

İnsanların hayatlarının sadece burda anlatıldığı kadarını bilip bu kadar büyük cümlelerle konuşmak da bence kötü.Dunyadaki en kötü anne baba ilan edilmiş olmak da komik.Tabi ki bebeğimiz için en iyisi olmak için çabalıyoruz her anne baba gibi.
Eleştiri yapmak bu böyle değil demek tabi ki gerekli zaten birçok kişi farklı fikir için yazıyor buraya.Bende tabi ki.
Ama bu yazılanları görünce diyorum ki neyse.
Burada ne anlatırsanız onu bilip cevap veriyoruz ne yapalım falmı açalım.kim size dünyanın en kötü anne babasısınız dediki burada bile kapris peşindesiniz.bir de şunu unutuyorsunuz eşinizin anne babasıda kendince en iyi anne baba olmaya çalıştı ve çalışıyor bu size has birşey değil

Bu kadar insan size haklı olmadığınızı söylüyor buraya da güya farklı fikir akıl almaya gelmişsiniz ama bir dönüp de kendinize “ya bu kadar insan böyle yazmış acaba bende de hata var mı” diye sormuyorsunuz.Eşinize yazıklar olsun.Allah gerçekten iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi.Burda mağdur varsa kayınvalideniz hanımefendidir.

Mesele benim evimin küçüklüğü değil ama alakasız bi noktada böyle söylenmesi üzücü.Bu şunun gibi çocuğu olmayan birine ya sizin de çocuğunuz olmuyor ama sevin bu bebeği.
Ben yuvamda şükür mutluyum.Sadece insanların bu tavırları üzücü diyorum.Annesi babasına eşim bağırmiyor normal bi şekilde anne surdan seslen,yabanciliyor alışsın öyle al bebeği diyor.Kucagimdan bebeği çekiştiren kv.
Eşimin kardeşiyle ilgili şeyleri bize söylememeli normal çünkü eşim sormuyor konusunu onlar açınca ilgilenmiyor.Yuva kurmanın ne zor olduğunu bilen biri olarak asla ama asla kimsenin üzülmezsini,hayal kırıklığını istemem. Herkes yol aldığı gibi bizlerde yol alıyoruz şükür.mesele kızın babası ve bunun getirdiği kaynaktan dolayı düğün yapacak olan kv bunu hava atarak herkese söylemesi.yoksa tabi davet etsin konuşsun.
Neyse sadece bence herkes burda yorum yaparken çok da büyük cümleler kullanmasa netice de biri haksız da olsa bi destek aramak yada farklı bi taraftan bakılan düşünce için yazıyor ya.birde böyle bak demek yerine burnunu yere edersen....,egolusun demek,Allah bebeğe yardım etsin demek de yakışmıyor.
Neyse teşekkür ederim.
Saçmasapan bir sebepten küslük çıkarır kadını bir yıl torunundan mahrum ederseniz tabi görünce kucağınızdan çeker ne yapacaktı el gibi kendi canından kanından değilmiş gibi uzaktanmı bakacaktı.
Doğru söylenmesi sizi neden bukadar rahatsız ediyor evet egolusunuz kaprislisiniz kendinizi beğenmişsiniz komplekslisiniz.napalım yani mükemmelsiniz mi diyelim.
Kadının heves edip düğünden bahsetmesi bile dokunmuş size ya

Ben kızımı premses gibi büyüteceğim derdi. Çocuk büyüdü sanki bütün dediklerini bir bir yediriyor annesine :KK70:
Çocuk büyütürken asla büyük konuşmamak lazım, prenses dediniz de kardeşimin kızı olmuştu, ilk çocuğu erkek, kıza pek özendi, abla kızımı leydi gibi büyüteceğim dedi, kardeşim kibar ve feminen bir kadındır bense tam tersi, neyse o öyle deyince bastım kahkahayı, abla niye gülüyorsun dedi, dedim kızım bu çocuk sana benzemez benzese benzese bana benzer benden ne kadar leydi olursa kızından da o kadar leydi olur🤣
Kuzucuğum şu an lise öğrencisi ve leydi olamadı🤣

İşte yine kıskanmışsınız kadını :KK69:hemencecik küstürmeye ne gerek vardı 😂
Hepimize seminer vermeliydi halbuki “ kocalarınızı kendinize nasıl bağlarsınız, ağzınızın içine baktırabilirsiniz , en saçma şeyleri bile adamın kafasında memleket meselesi haline getirirsiniz “ diye .
Valla konu sahibi ben bekliyorum bu mesajıma cevap vermeni .
Gerçekten adam zaten ailesine karşı hep böyle miydi sen mi yaptın ? Nasıl yaptın ? Anlat lütfen. İki gelin sahibi olacağım Allah nasip ederse.

Çocuk büyütürken asla büyük konuşmamak lazım, prenses dediniz de kardeşimin kızı olmuştu, ilk çocuğu erkek, kıza pek özendi, abla kızımı leydi gibi büyüteceğim dedi, kardeşim kibar ve feminen bir kadındır bense tam tersi, neyse o öyle deyince bastım kahkahayı, abla niye gülüyorsun dedi, dedim kızım bu çocuk sana benzemez benzese benzese bana benzer benden ne kadar leydi olursa kızından da o kadar leydi olur🤣
O hep öyle olur ama 😂 sevmediğin ot burnunun dibinde biter misali.
Bir arkadaşım çift dilli çocuk yetiştirdi , hep klasik müzik dinletti . 23 Nisan gösterisinde öğretmeni erik dalı gevrektir şarkısını dinletince çocuk aydınlanma yaşadı . Şimdi apaçiden hallice 😂

Valla kardeşime çok kızıyorum bazı huylarına. sonra diyorum ki dur karnımda ki teyzesine benzeyebilir 🤣

O hep öyle olur ama 😂 sevmediğin ot burnunun dibinde biter misali.
Bir arkadaşım çift dilli çocuk yetiştirdi , hep klasik müzik dinletti . 23 Nisan gösterisinde öğretmeni erik dalı gevrektir şarkısını dinletince çocuk aydınlanma yaşadı . Şimdi apaçiden hallice 😂
🤣🤣🤣
Bazen kardeşimle yaşları denk olsa çocuklarımız karıştı mı açan diye şüphe ederdik diyoruz, onun kızı tam ben, benim kız da tam teyzesi, ben hoyrat kardeşim kibar:)))

Niye böyle oluyor anlamıyorum :)))

Valla kardeşime çok kızıyorum bazı huylarına. sonra diyorum ki dur karnımda ki teyzesine benzeyebilir 🤣
Aman sakın he:))) ben kızkardeşimin bebeğini hastanede ilk kucağıma aldığımda bana benzeyeceğini anladım🤣 Doğduğunda tipi aynı bendi çatık kaşlı aksi suratlı:)) ne leydisi kızı ağaç tepesinden toplamadığına dua etsin, ayhh özledim teyzesinin yavrusunu, kardeş çocukları çok seviliyor.

🤣🤣🤣
Bazen kardeşimle yaşları denk olsa çocuklarımız karıştı mı açan diye şüphe ederdik diyoruz, onun kızı tam ben, benim kız da tam teyzesi, ben hoyrat kardeşim kibar:)))

Niye böyle oluyor anlamıyorum :)))
Allah kocaları düşünüyor bence . Düşünsenize kızınız da sizin gibi ( yanlış anlamayın lütfen kendinize hoyrat dediğiniz için kullanıyorum ) hoyrat olsaydı çatık kaşlı vs eşiniz hayatı sorgulardı . Ben ne yaptım diye .
Aynı şey enişte için de geçerli . Çıtkırıldım bir eş ve kız olsa adam onları nazlarken hayatı sorgulardı . Hepsi denge meselesi 😂

Aman sakın he:))) ben kızkardeşimin bebeğini hastanede ilk kucağıma aldığımda bana benzeyeceğini anladım🤣 Doğduğunda tipi aynı bendi çatık kaşlı aksi suratlı:)) ne leydisi kızı ağaç tepesinden toplamadığına dua etsin, ayhh özledim teyzesinin yavrusunu, kardeş çocukları çok seviliyor.
Ahaha 🤣 valla kardeşim de öyle diyor ne zaman kızsam veya eleştirsem, görüceksin aynı bana benzeyecek diyor 🤣 benim de öyle fazla hayallerim yok çocuğumla ilgili 🤭 sağlıklı olsunlar da 😇

Benim büyük kız leydi abla, ne yapsak da babası gibi yırtık hoyrat vurdulu kırdılı hale gelse diye düşünüp duruyorum. 🤣

Yüzsüzlük ne alâka?
Onu anlayamadım.

şu alaka, konu sahibinin kaynı küs olmalarına rağmen kuş kadar bebeğin doğumgunune geliyor, ama bu hanımla eşi olan beyzade kaynının duğunune gitmeyecek. ay pardon konu sahibi aşşşırı iyi bir insan olduğu için kocasına öyle dediği için, ödunç takı almışsın gibi takısını takıp geri gelecek. öyle programlamış kocasını.
hikayedeki yuzsuzluğu bulunuz.

Son düzenleme:
Bu kadar bebeğim bebeğim diyen birinin bebeği evle bir tutması da ayrı ilginç.

"Ben böyle bir insanın olayına gitmem" demiş de adam nasıl bir insan anlayamadık henüz. "İnsanları, evlerinin büyüklüğüne uygun hediye almayarak rencide eden rezil bir insan" demek istedi galiba :bicak:

1 sene önceki mezvuda kaynı önce terbiyesiz vs diye mesaj atmış bu çifte. sonra özür dilemiş ama. muhtemelen adam annesine hakaret ettiler sandı ve yükseldi. neticede olayın aslında çok günlük birşey olduğunu farkedince abarttım diyip özür dilemiş belli ki.
ama ingiliz kraliyet ailesinden geldikleri için asaletlerine leke sürülmesin diye kv yi de kaynı da affetmiyorlar bu hadsizlikleri yüzünden.

X