Bu neydi şimdi ? Galiba dolandırıldım. Dertlerim bitmiyor.

İnternette tanıştığın birine nasıl hemen güveniyosun? Hırlı mı hırsız mı uğursuz mu belli bile olmayan insanlarla dolu ortalık.
Valla başının gözünün sadakası diye düşün.

Oda arkadaşı yerine apart oda baksan daha güvenli değil mi?

İşte bu yüzden çoluğunuzu çocuğunuzu sıkıştırıp hayatı zindan etmeyin. Nerde hatalar yapan, olmayacak işlere düşen tanıdığım varsa hepsinin ailesi baskıcıydı. Çağa ayak uydurup bazen çocuğunuzun yaşıtı gibi onu anlayamayacaksanız doğurmayın. Bizim zamanımızda şöyleydi, bizim zamanımızda böyleydi diyen ailelere ders olsun.
Siz o kadar çok emir kipiyle konuşuyorsunuz ki emredersiniz diyesim geliyor bazen. Beni ilgilendirmez ama günlük hayatınızda da böyle yapıyorsanız biraz itici duruyor söylemek istedim.

100 lira 100 liradır, asgari ücretin bir tık üstünü alan ve alın teriyle kazanan biri için büyük para o. Fakat o şartlarda da çalışan biri için para cepten zor çıkmalı, yani sen tam tersini yapmışsın. Konu baştan sona saçmalık bence, parayı boşver öncelikle internetten tanıştığın biriyle nasıl evde yaşamayı düşünebilirsin? Önceden hiçbir paylaşımın yok, huyunu suyunu, muhabbetini bilmezsin, yemeğini yememişsin, pis mi temiz mi vs daha sana buraya çoook sıralarım...

Üniversite'nin son 2 yılı evde yaşadım, ilk eve çıktığım arkadaşım oda arkadaşımdı, 2 yıl odada mükemmel anlaşıyorduk, çünkü odamız temizleniyordu, yemeğimiz hazırlanıyordu, maddi konular devreye girmemişti, buna kandım çıktım, afedersin ağzıma sıçıldı, çok kötü ayrıldım. Evde ayrı yemek yapar, tanımadığım insanlar eve girer çıkar olmuştu, zorluk nedir bilmezdi illaki kiramı zamanında eline vermemi isterdi, o zamanlar ailemin durumu sıkışıktı hiç müsaama gösteremedi yani, kırk yılda bir olan birşeydi halbuki. Sonrasında başka biriyle çıktım daha deneyimliydim mutluydum, sen adamın eline direkt 100 TL vermişsin, internetten bulmuşsun yani akıl alır şey değil. Tecrübe olsun ne diyelim. 3000 alıyorsan 1+1 eşyalı bir eve çık geri kalanı senin olsun kıt kanaat geçin ama kafan rahat olsun. Şehir dışına gittiği günden beri sana yazdı mı? Ya da mesajlarına cevap verdi mi? Seni engellemediyse ve halen iletişimdeyseniz korkma, eğer ulaşamıyorsan cana geleceğine mala gelsin de ve yoluna devam et.

Ya kız da şu an “abi ne alaka ya, neden tanımadığım elin adamını evime alayım, kız da parayı ikiletmeden yolladı hevesli gibi, bu işte bir iş var başıma bela mı aldım acaba” diye düşünüyorsa? 🤔
Benzer bir durum başıma gelmişti, ortak bir çevrede yüz yüze tanışıklığımızın olduğu ama aşırı da tanımadığım biri eve çıkmak istiyordu ben de o ara ev arkadaşı arıyordum gel bana demiştim (hay kafama), yaaaa çok mutlu oldummmm lütfen ben gelene kadar vazgeçmeeeee triplerine girmişti de garip olmuştum. Sonrası iyi ayrılmadık, garip bir tipti hakkaten de. Konu da açmıştım hatta.

Kız korkmuştur tabi bekar diye direkt evde içki şişeleri geziniyo diye düşünen bı ev arkadaşı istemezdim açıkçası. Kaç gün geçti belki gerçekten işi çıkmıştır. Hala dönüş yoksa sıkıştırın para icin

Konuya dair yorumum;
Bence kız daha dakika bir gol bir 'abim teftişe geldi' olayından, sizin panikleyip onu aramanızdan ve sanki onun özel yaşantısı kötü bir şeymiş gibi arayıp 'alkol şişelerini kaldırır misin?' demenizden rahatsız olmuştur.
Madem abiniz evde şişe görünce delirecek kadar muhafazakar, neden genç kızın evine geliyor, ayıp değil mi?
Ayrıca kızın açtığı şişeden abinize ne?
Devamlı böyle baskın mi olacak?
Evde hep bu stres mı yasanacak?
Çekilecek Cile değil. Ben olsam ben de böyle bir ev arkadaşı istemezdim. Sonuçta kim ailesi devamlı baskın yapacak bir kızla, gerginlik dolu bir evde yaşamak ister ki?
Bence kız seni ev arkadasi olarak kabul etmeyecek (ki haklı, ayıp etmişsin). Ama paranın da üzerine yatmayacaktir, birkaç gün sonra o yazmazsa sen yaz,iste

İnternetten ev arkadaşı bulmaya dair yorumum;
Ben de internettn tanıştığım iki kızla eve çıkmıştım, çok düzgün kızlardi, bir sene güzelce yaşadık, sonra tatsız bir şeyler oldu,beni evden kovdular,polise gittim,mahkemelik olduk falan, ama internetten tanışmayla alakası yoktu.
Önceki 2 ev arkadaşımı da bir kere görmüştüm ortak arkadaş (eski flört) vesilesiyle. Facebook'ta ev arkadaşı aradigimi yazmıştım, onlar da üçüncü arıyormuş, bana yazdılar, bir kere çay içmeye gittim,ikincisinde evlerine taşındım. Biri ile aynı evde olduğumuz halde on günde bir karsilasirdik..bir tencere yemek yapar, kendisini odaya kitlerdi..bizle hiç işi olmazdı. Diğeri de benim canımın içi oldu, on sene geçti,hala en yakin arkadaşım.
Önceki ev arkadaşım da bütün sene yakın arkadaşımdı, pembe panjut hayalleriyle eve çıkmıştık. Kız inanılmaz büyük bir hayal kırıklığıydi, evi garsoniyere çevirmişti, mafya tipli adamlarla sevgili olmuştu, birilerini aynı anda idare edip bana da stres yaşatıyordu... Şimdi konuşmuyoruz bile .
Yani demek istediğim ev arkadaşı kısmet işi. İnternetten iyisi bulunabilir, yüz yıllık arkadaşınla da çıksan bilmediğin kötü yanları çıkabilir .
'ay nasıl internetten ararsin' diyenler hiç unide,dönem ortasinda ev falan aramışlar mi , merak ediyorum. Çünkü çok zor bir şey seninle aynı dönem ev arayan birilerini bulmak. En iyi ihtimalle eşe dosta yayıp,benim 2. Sırada yazdığım gibi ıdının dıdısı,birilerinin tanıdığı kişiyi bulursunuz ama neticede o da el. Ha internetten bulmuşsun ha o kisi ıdının didinin arkadaşıymis. Arada fark yok.
Şahsen bugün eve çıksam netten erasmuslu öğrenci ararım, odamı kiraya verecek. Eşle dostla eve çıkıp sonradan düşman olmaktan,ota boka alınıp darilmaktan iyidir😇

Konuya dair yorumum;
Bence kız daha dakika bir gol bir 'abim teftişe geldi' olayından, sizin panikleyip onu aramanızdan ve sanki onun özel yaşantısı kötü bir şeymiş gibi arayıp 'alkol şişelerini kaldırır misin?' demenizden rahatsız olmuştur.
Madem abiniz evde şişe görünce delirecek kadar muhafazakar, neden genç kızın evine geliyor, ayıp değil mi?
Ayrıca kızın açtığı şişeden abinize ne?
Devamlı böyle baskın mi olacak?
Evde hep bu stres mı yasanacak?
Çekilecek Cile değil. Ben olsam ben de böyle bir ev arkadaşı istemezdim. Sonuçta kim ailesi devamlı baskın yapacak bir kızla, gerginlik dolu bir evde yaşamak ister ki?
Bence kız seni ev arkadasi olarak kabul etmeyecek (ki haklı, ayıp etmişsin). Ama paranın da üzerine yatmayacaktir, birkaç gün sonra o yazmazsa sen yaz,iste

İnternetten ev arkadaşı bulmaya dair yorumum;
Ben de internettn tanıştığım iki kızla eve çıkmıştım, çok düzgün kızlardi, bir sene güzelce yaşadık, sonra tatsız bir şeyler oldu,beni evden kovdular,polise gittim,mahkemelik olduk falan, ama internetten tanışmayla alakası yoktu.
Önceki 2 ev arkadaşımı da bir kere görmüştüm ortak arkadaş (eski flört) vesilesiyle. Facebook'ta ev arkadaşı aradigimi yazmıştım, onlar da üçüncü arıyormuş, bana yazdılar, bir kere çay içmeye gittim,ikincisinde evlerine taşındım. Biri ile aynı evde olduğumuz halde on günde bir karsilasirdik..bir tencere yemek yapar, kendisini odaya kitlerdi..bizle hiç işi olmazdı. Diğeri de benim canımın içi oldu, on sene geçti,hala en yakin arkadaşım.
Önceki ev arkadaşım da bütün sene yakın arkadaşımdı, pembe panjut hayalleriyle eve çıkmıştık. Kız inanılmaz büyük bir hayal kırıklığıydi, evi garsoniyere çevirmişti, mafya tipli adamlarla sevgili olmuştu, birilerini aynı anda idare edip bana da stres yaşatıyordu... Şimdi konuşmuyoruz bile .
Yani demek istediğim ev arkadaşı kısmet işi. İnternetten iyisi bulunabilir, yüz yıllık arkadaşınla da çıksan bilmediğin kötü yanları çıkabilir .
'ay nasıl internetten ararsin' diyenler hiç unide,dönem ortasinda ev falan aramışlar mi , merak ediyorum. Çünkü çok zor bir şey seninle aynı dönem ev arayan birilerini bulmak. En iyi ihtimalle eşe dosta yayıp,benim 2. Sırada yazdığım gibi ıdının dıdısı,birilerinin tanıdığı kişiyi bulursunuz ama neticede o da el. Ha internetten bulmuşsun ha o kisi ıdının didinin arkadaşıymis. Arada fark yok.
Şahsen bugün eve çıksam netten erasmuslu öğrenci ararım, odamı kiraya verecek. Eşle dostla eve çıkıp sonradan düşman olmaktan,ota boka alınıp darilmaktan iyidir😇
Kızın evine çıktım sizin dediğiniz olaylardan rahatsız olduğunu açıkça dile getirdi

Konumu güncellemeye geldim : bu arkadaşla eve çıktım aşağı yukarı 1 ay olacak işte. Kız başta ev için babamın eviydi sattı dedi, daha sonra satmadi satacak dedi, eşyalar annemindi dedi. Sonra tesadüfen öğrendim ki kızın arkadaşının akrabasının eviymiş ev ve eşyalar arkadaşı bize oturmaya gelince laf arasında dedi. Akrabası eve kendi oturmak istediği için bizi evden çıkartıyor. Arkadaşı söylemese kızın bana söyleyeceği yok. Bu defa da olayı bizim evimizdi onlara sattığa çevirdi.Ben hiçbir zaman kıza ev Kimin vs.. diye sormadım. Ev ve ısı hakkında yalan söylediğini anlıyordum ama bana zararı yok evde rahatım sorun yok nasılsa diye bozuntuya vermedim hiç. Şimdi de faturaları düştük depozitomu aldım. Ay sonuna kadar evden ayrılıyorum başka ev bulacağım şaka gibi ama gerçek... Genede abimin evinden çok daha rahat ve huzurluydum.

Konumu güncellemeye geldim : bu arkadaşla eve çıktım aşağı yukarı 1 ay olacak işte. Kız başta ev için babamın eviydi sattı dedi, daha sonra satmadi satacak dedi, eşyalar annemindi dedi. Sonra tesadüfen öğrendim ki kızın arkadaşının akrabasının eviymiş ev ve eşyalar arkadaşı bize oturmaya gelince laf arasında dedi. Akrabası eve kendi oturmak istediği için bizi evden çıkartıyor. Arkadaşı söylemese kızın bana söyleyeceği yok. Bu defa da olayı bizim evimizdi onlara sattığa çevirdi.Ben hiçbir zaman kıza ev Kimin vs.. diye sormadım. Ev ve ısı hakkında yalan söylediğini anlıyordum ama bana zararı yok evde rahatım sorun yok nasılsa diye bozuntuya vermedim hiç. Şimdi de faturaları düştük depozitomu aldım. Ay sonuna kadar evden ayrılıyorum başka ev bulacağım şaka gibi ama gerçek... Genede abimin evinden çok daha rahat ve huzurluydum.
Sizin abiniz çok zor biriydi hatta konunuz vardı doğru hatirliyorsam.Umarim en kısa zamanda atanır ve daimi bir eve kavuşursunuz .Ben üniversiteyi bile aile yanında okudum şimdi bunları duyunca ev bulmak ,düzen kurmak zor işler ,kolaylıklar diliyorum .

Karamellasepeti kusura bakma ama hayatını yönetemiyorsun, mantıklı karar almaktan ise çok ama çok uzaksın..

İnternetten ev arkadaşı bulmak nedir yahu... Üstüne evi de kızı da görmeden para göndermek nedir. Arkadaşım reelde 20 senedir tanıdığın insana güven yok bu devirde bu ne gönlü bolluktur.
+1
Kesinlikle haklısınız hayatını yönetemiyor.
Artık karamelasepetinin konularını gördüğümde acaba diye okuyorum.

Benim, sizin ve bir sürü insanın dünya sorunu olmuştur.
Hepimiz halletmeye ortayolu bulmaya çalıştık.
Karamelasepetinin sorunlarından çok çok daha büyük sorunlarla mücadele ettik ediyoruzda.
Ama mücadelemizi ediyoruz.
Bı yerde çok büyük yanlışlar yapıyor.

Ev arkadaşınızın sizi evden çıkartmak için yalan söylemediğine emin misiniz? Onun da ayrılacağına emin oldunuz mu yani? Olayın içinde farklı bir şey var sanki.

Ev arkadaşınızın sizi evden çıkartmak için yalan söylemediğine emin misiniz? Onun da ayrılacağına emin oldunuz mu yani? Olayın içinde farklı bir şey var sanki.
Evet eşyalarını topladı bir hafta içinde çıkacak ben önümüzdeki aya kadar kalırım muhtemelen

önemli olan senin mutluluğun rahatlığın boşver canım ben neredeyse bütün konuşmaları okudum herkez üstüne gelmiş resmen çok üzüldüm.belki senin için böylesi daha iyi olacaktır

X