Cimri mi tutumlu mu ayrılmalı mı?

Önceki konularınızda "maddi sorunum var diyince hiçbişey demedi, tamam dedi" yazmışsınız.
"Hiç ben alayım demedi," yazmışsınız.
Ve sürekli "Biletinizi alacak parası yoktur belki?" yorumlarına "Parası var." diye belirtip durmuşsunuz. Parasına düşkün, cimri olarak da nitelendirdiğinize göre bir beklentiniz var oluyor. Siz de bu konuda sürekli dert yanmış olmuyor musunuz ki? Birbirimizi kandırmayalım isterseniz.

Artı olarak bu konunuzda adam demiş ki:

Demek ki tur fiyatı ona da pahalı geliyor iyi kazanmasına rağmen. Bu durumda sizin için ödememesi anlaşılabilir.
Evet orası içinde büyük paralarmış

Arkadaşlar daha önce de konu açmıştım. Sevgilime cimri yada tutumlu diyenler oldu. Kendisi yurt dışında tatilde buluşucaz. Tur biletlerini alırken sürekli hadi alalım pahalınacak diyordu. Ben de maaş günümü bekliyordum. Ben de sen al ben vereyim dedim tamam dedi ancak o akşam ses çıkmamıştı. Sonrasında ayrı ayrı aldık. Kendisinin maaşı benim 2 katım. Normalde diğer ayda ben yine yurtdışına onun yaşadığı yere gidicektim, maddi anlamda bu tur fiyatı zorladı beni ve gelemeyebilirim dedim. Gelirsin yaaaa diyor. Cimriliği dışında başarılı, çalışkan, sakin biri. Ama bu para konusu kafamı çok karıştırıyor. Bir iki kez söyleyeyim dedim. Bana böyle diyemezsin ben herşeyin en iyisini alırım diyor gıda anlamında. Cimri olan bir yemeğe 100 euro vermez diyor. Bir akşam yemek o kadar tutmuştu bu vermişti ama hemen sonrakinde de ben verdim. Zaten verirken teklif edince sonrakini sen verirsin diye yerini yapar mutlaka. Kafam karışık :KK43:
Kişiliği hakkında yorum yapamam.Yurtdisinda yaşayan birinden kadına para harcamak demesini bekleme.Zit karakterlersiniz.

:KK51:Arkadaşlar daha önce de konu açmıştım. Sevgilime cimri yada tutumlu diyenler oldu. Kendisi yurt dışında tatilde buluşucaz. Tur biletlerini alırken sürekli hadi alalım pahalınacak diyordu. Ben de maaş günümü bekliyordum. Ben de sen al ben vereyim dedim tamam dedi ancak o akşam ses çıkmamıştı. Sonrasında ayrı ayrı aldık. Kendisinin maaşı benim 2 katım. Normalde diğer ayda ben yine yurtdışına onun yaşadığı yere gidicektim, maddi anlamda bu tur fiyatı zorladı beni ve gelemeyebilirim dedim. Gelirsin yaaaa diyor. Cimriliği dışında başarılı, çalışkan, sakin biri. Ama bu para konusu kafamı çok karıştırıyor. Bir iki kez söyleyeyim dedim. Bana böyle diyemezsin ben herşeyin en iyisini alırım diyor gıda anlamında. Cimri olan bir yemeğe 100 euro vermez diyor. Bir akşam yemek o kadar tutmuştu bu vermişti ama hemen sonrakinde de ben verdim. Zaten verirken teklif edince sonrakini sen verirsin diye yerini yapar mutlaka. Kafam karışık :KK43:
neden ısrarla aynı sorunla ilgili konu açıyorsunuz. defalarca söylendi zaten:KK51:

Arkadaşlar daha önce de konu açmıştım. Sevgilime cimri yada tutumlu diyenler oldu. Kendisi yurt dışında tatilde buluşucaz. Tur biletlerini alırken sürekli hadi alalım pahalınacak diyordu. Ben de maaş günümü bekliyordum. Ben de sen al ben vereyim dedim tamam dedi ancak o akşam ses çıkmamıştı. Sonrasında ayrı ayrı aldık. Kendisinin maaşı benim 2 katım. Normalde diğer ayda ben yine yurtdışına onun yaşadığı yere gidicektim, maddi anlamda bu tur fiyatı zorladı beni ve gelemeyebilirim dedim. Gelirsin yaaaa diyor. Cimriliği dışında başarılı, çalışkan, sakin biri. Ama bu para konusu kafamı çok karıştırıyor. Bir iki kez söyleyeyim dedim. Bana böyle diyemezsin ben herşeyin en iyisini alırım diyor gıda anlamında. Cimri olan bir yemeğe 100 euro vermez diyor. Bir akşam yemek o kadar tutmuştu bu vermişti ama hemen sonrakinde de ben verdim. Zaten verirken teklif edince sonrakini sen verirsin diye yerini yapar mutlaka. Kafam karışık :KK43:
Erkek dediğin kadınının yemeğini öder, evlenirken kendine güvendiği icin evlenir. Öyle kadını gecinme kapısı olarak gören bir erkeğe saygı dahi duymayın. Bir kadın mutlaka calısmalı, bu kendi bağımsızlıgı icin anne olur cocugu güzel yetiştirmek en güzel meslek olur , cünkü cocugu en iyi anne yetistirir. Ama kadının calıstıgı kendine olmalı. Ben erkek arkadasımla tatile gidicem ve biletimi ben alıcam ? Böyle bisey mümkün değil. Ben bunu yaparsam sa saygı duymam o kişiye hele ki bide “gelirsinnn yeaaaa” diye lakayit konusan biri!! Korkunc

Bendeki örneği için konuşursam temkinli oluyorlar. Hani ona buna para yedireyim kafasında değil. İlişki olgunlaştıkça zamanla çözülüyor. Ama hakkını yiyemem koskoca bir senede hiç cimriliğini görmedim. Başlarda da hesap ödetmedi hiç, şimdi de öyle. Ama başlarda hediyedir, jesttir vs. olaylarına mesafeliydi. Fakat bir mekanda oturup yiyip içiyorsak lokmamı saymazdı ya da ucuzuna kaçmaya çalışmazdı. İlişki olgunlaştıkça zamanla jest, hediye vs. de oldu.
Oğlaklar mantık insanı oluyorlar bence. Bir kadınla tanıştım hoop aklım uçtu, ertesi gün Pandora'dan hediye alayım flörtüme kafasında değiller bence. E yani dediğim gibi "bence". :KK53:
Ay ben bi de kova burcuyum eski sevgilim dediğiniz gibiydi . Başlarda hiç jest hediye yok.sadece özel günlerde yapılır kafasındaydı . Kova oğlak çok uyumsuz onu anlamış oldum 😁

Erkek dediğin kadınının yemeğini öder, evlenirken kendine güvendiği icin evlenir. Öyle kadını gecinme kapısı olarak gören bir erkeğe saygı dahi duymayın. Bir kadın mutlaka calısmalı, bu kendi bağımsızlıgı icin anne olur cocugu güzel yetiştirmek en güzel meslek olur , cünkü cocugu en iyi anne yetistirir. Ama kadının calıstıgı kendine olmalı. Ben erkek arkadasımla tatile gidicem ve biletimi ben alıcam ? Böyle bisey mümkün değil. Ben bunu yaparsam sa saygı duymam o kişiye hele ki bide “gelirsinnn yeaaaa” diye lakayit konusan biri!! Korkunc
Ay artık bu devirde böylesi yok ki . Kadının mesleği ne atanmış mı kazancı ne hepsini didikliyorlar ..

Hayır ben katılmıyorum biletimi onun almasını istemem fiyatlar gerçekten yüksek 40-50 bine mal oluyor. Ama sürekli paradan dem vurması beni rahatsuz eden

Cimri adamla ne ömür ne gün geçer akıllı ol

Hayır ben katılmıyorum biletimi onun almasını istemem fiyatlar gerçekten yüksek 40-50 bine mal oluyor. Ama sürekli paradan dem vurması beni rahatsuz eden
Herkesin erkeğin nasıl ki kadından anladığı farklıdır, bizlerinde erkekten anladıfı farklıdır. Kimisi pahalı esyalar alana erkek gözüyle bakar, kimisi kocasına maaş kartını verir onun erkek anlayısı odur. Ben kadının calısması ama erkeğin kadının elini cebine attırmaması kendi gücünün olması tarafındayım. Ve bu tarz adamlara saygı duyuyorum

Verdiği parayı da unutmamış 😁😁

Ay artık bu devirde böylesi yok ki . Kadının mesleği ne atanmış mı kazancı ne hepsini didikliyorlar ..
Öylesi de var tabi, tam terside. Öyle olan kişilerle konusmak sizin tasarrufunuzda… onlar ucuz insanlar, ve ucuz insanların hikayesi pahalıya patlar

Cimri ama kişiliği nasıl? Valla benm eşimde çok cimriydi hatta benimkinin yamında seninki ne skdmdşps Kendisini şimdi öyle bir alıştırdım ki kıyafet alışverişi yapscsğımız zaman falan, "önce sen" diyor.

33 yaşındayım asla vericem deyipte vermediğim olmamıştır birikimim var küçük miktar gerekirse onu bozar verirdim gerekirse ek iş yapar verirdim ki gerek kalmazdı. 2 katımı kazanması harcamasını gerektirmez emin olun ben daha fazla ödeme yapmışımdır ondan. Sürekli paradan dert yanmasına sinir oluyorum belediye tesisine gitmek istemesi bir de

Euro ile maaş alıyor 4500 euro avrupada yaşıyor ülkenin önemi yoktur herhalde. Aynen ertesi gün de unutmuşum dedi.

Bu adam Londra'da yaşayan adam mı ? Adamın Londra'da yaşayıp; Türkiye'deki belediye sosyal tesislerini bilmesine mi şaşırayım, sosyal tesislere gitmek istemesine mi karar veremedim.

Tutumlu falan değil siz de biliyorsunuz cimri olduğunu da neye tahammül ettiğinizi çözemedim.

Hiç aşk falan demeyin. Karşınızdaki hiç aşık gibi davranmıyor da zaten.

Cimri ama kişiliği nasıl? Valla benm eşimde çok cimriydi hatta benimkinin yamında seninki ne skdmdşps Kendisini şimdi öyle bir alıştırdım ki kıyafet alışverişi yapscsğımız zaman falan, "önce sen" diyor.
Kişiliği iyi aslında ana huy değiştirir mi bilmiyorum.
Onun dışında uyumlu, sakin asla ağzından kötü bir söz çıkmaz sinirlenince vs de. Çalışkan güvenilir kendi halinde biri.

Kişiliği iyi aslında ana huy değiştirir mi bilmiyorum.
Onun dışında uyumlu, sakin asla ağzından kötü bir söz çıkmaz sinirlenince vs de. Çalışkan güvenilir kendi halinde biri.
Daha cimri olur. Değişmez, özellikle yaşlılıkta daha cimrileşiyor insanlar.

X