Çocuklara nasıl yaklaşmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dediğinde çok haklısın ama bu konuda abla kişisi gatsby yi daha da geriyor. sıkıntı o.
belli ki çocuklar yanında ve sorumluluğunda diye elinden geldiğince iyi birşeyler yapmaya çalışıyor. belki arada enişte olduğu için korkuyor bir şey olursa diye. o yüzden çok şımartamıyor. ki anladığım kadarıyla zaten anne baba evinde de yeterince şımaran çocuklar.
ablası en azından hak verse ve pozitif davransa iyi olur.
ama hem çocukları bırak rahat et hem de iyi niyetle çabalayan birini tersle, o zaman o dediğin gibi aile olmak olmuyor da bedava bakıcılığa giriyor gibi.

Çok iyi bir teyzesin bundan hiç şüphen olmasın.Yeğenlerin büyüdükçe farkına varacaklardır fakat tatlicincap in de dediği gibi Lunapark gibi olmalısın.
Kendimden biliyorum bir yerlere gitmişsek evdeki kuralları biraz esnetebiliyoruz belki ablan hem kendini hem de çocukları biraz dinlendirmek istiyor..Tamamen kurallsız olduklarını düşünmüyorum.

Çocuklarla kaldığınız vakit çizgifilm izlemeleri dışında eğlenceli etkinlikler yapabilirsiniz.

Eğenceli su deneyleri, ilgilerini çekebilecek sirke+karbonatla yapılan yanardağ deneyi yada

Nişasta su ve istedikleri renk sulu boya ile Ooblek ( sıvı bir oyun hamuru oluyor avcuna alınca katı bırakınca akışkan oluyor ) buna hem çok şaşırıyorlar hem çok eğleniyorlar.Ayrıca katı sıvı kavramlarını da öğrenmiş oluyorlar.

Yine evde un tuz ve su ile kendi oyun hamurlarını bile yapabilirler.. Bırakın kendileri yoğursun biraz üzerleri batar ama çok eğlenirler.

Sizinle böylelikle güzel anılar biriktirirler ve bunu asla unutmazlar❤

Ablaniz da size bir anne gibi bakmişmiydi yani sizin yegenlerinize baktiginiz gibi?
Boyle kucuk yaşta kardeşlerin bakimini ustlenmek insanlari biktiriyor diye dusunuyorum ben.

Bu şekilde bikac kardeş olup annenin buyuk ablaya kucuk kardeşi baktirdigi durumlarda cidden bir cocuk bakmaktan bikma, salma oluyor insanlarda. Benim kardesim ve yegenim yok tabi ama sizde anne moduna girmişsiniz 19 yaşinda, ben 19 yasinda evde oturup cocuk bakamazdim ki o yaşta kimse bana cocuk emanet etmeye kalkmazdi zaten. Sizden daha ne bekleyip bir de sikayet ediyorlar ki çok bile.

Yerinizde olsam bir daha bakmazdim

Yeğenlerinize yaklaşımlarınızda olumsuz bir yön görmedim.Size emanet edilmiş ve siz de üzerlerine titriyorsunuz.
Evlerinde ki kurallar neyse sizde de böyle devam etmeli,burada hatalı ablanız.Hem tatil yapacak keyif yapacak hem de bakımınızı beğenmeyecek,hiç hoş değil.
Uymanız gereken kurallar burada da geçerli,teyzeniz annaneniz ne diyorsa o demeliydi.
O videoları biliyorum ve kesinlikle çocukların konuşmalarını hareketlerini çok etkiliyorlar,benim çocuklarıma yasak izlettirmiyorum.Argo konuşmalar vs rahatsız edici çok unsur var onlarda.
Size tavsiyem kendilerine fiziken zarar vermeyecekleri hiçbir davranışa müdahale etmeyin kötü olursunuz çünkü ablanız sizin iyi niyetinizi anlamamış maalesef.

İki çocuğum var hiç keyfi olarak ne anneme ne ablama bırakmadım. Hatta biri hasta olunca ikisini beraber yanıma alıp hastaneye giderim. On dakika mesafedeki anneme kardeşime yardım edin demem. Bı zahmet çocuklarına kendisi baksın.

Buna şaşırıyorum ben ya, kardeş çok başka ama kardeşin çocuğu bambaşka oluyor kendi çocuğum gibi oluyor. Nasıl bakılmaz nasıl baktırılmaz. Ben istemesem çocuğum ister, ablam bırak git der. Çok şaşırıyorum buna ben zevk alırdım yeğenimi alıp parla götürmekten.

ya tam da bunu düşünüyorum.
anne baba başbaşa tatil de yapsın, hatta bırakıp başka yere de gitsinler. ama küçücük çocuğun lafıyla da bebelerini emanet ettiği insana terslenmek, tepki göstermek hoş değil.
güveniyorsun ki bırakıyorsun.
gatsby nin ablası o ayarı kaçırdığı için sıkıntı.

Ben bırakmasın demiyorum, bakmaktan da gocunuyor değilim gerçekten. Sadece bakma şeklimle ilgili ikileme düştüm ve onunla ilgili konu açtım.

alsın çocuğunu da yanına o kadar gezecekse. ablanın yaptığı baya terbiyesizlik tatil tatil olmaktan çıkıyor misafirliğe gittiğin yerdeki insanlara kendi çocuklarının sorumluluklarını yükleyince. annenize kalır gibi geliyor bu sefer de sorumuluk valla onu da al çık gezin akşama kadar. alsın çocuklarını gezdirsin yanında madem getirdi oraya kadar gezmek de istiyor. boşver çocuk iyi bildi kötü bildi önemli değil senin çocuğun değiller sonuçta bırak anası babası düşünsün. en sinir olduğum inatlaşan küçük çocuk tiplemesi geçmiş olsun.

Ne kardeşim var ne ablam vs. Annem de bakacak durumda olmadı hiç. Doğdu doğalı nereye gitsem götürdüm çocuğu . Ben bilerek dünyaya getirdim eminim ablası da öyledir tatil yapılacaksa çocuklarda dahil edilir. Ha bir gece eğlenceye gitmek istersin bırakırsın bir tanıdığa o başka. Çocukta gitsin denize gezilecek yerlere ufku gelişir eğlenirde. Gatby sen daha ergenlikten çıkmış bir gençsin o kadar baktığına şükretsinler ne eleştirmesi bir de. Çocuğunu 1 hafta bile yük gören yapmasın çocuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…