Çok düşündüm, 4.5 yıllık sevgilimden bugün ayrılacağım

ailen hatalı. yukarıda yazdıklarının enerjisini çocuğa da geçirdiler ve yol yakınken döneyim dedi bence.

Siz hemen şu an istiyosunuz. Evet. Bu dogru. Daha doğrusu aileniz böyle bekliyor. Ama siz durumu ailenize anlatın ve baskı yapmayı bıraksınlar. Şu an evlenmeyi düşünmediğinizi gelecek mayısa düşündüğünüzü açıklayın. Erkk arkadaşınızın da üstüne gitmeyin. Adam evlenmekten vazgeçtim dedi sanki. Bi sakin olun yahu.

adil olmalı bişeyler. kadına pozitif ayrımcılıktan kızlarımızın tek anladığı düğün- evlilik öncesi pohpohlanmak, prenses gibi davranılması. hayaller başkası üzerine kuruluyorsa makul olmalı, kişi kendine dair hayallerde sınır tanımaz, başkasının maddi gücüne bağlıysa, böyle hayal kırıklıkları hiç şaşırtıcı değil.

Yalnız siz böyle onunla bununla çocuklarını kıyaslayan annenizin her lafından etkilenip gaza gelirseniz, kiminle evlenseniz sorun yaşarsınız.

Bilmiyorum hatamı yapıyorum ama benimle 3 haftadır konuşmaması sessizliğe bürünmesi ne ki? Ailem hemen demedi ki onlar sadece isteme olsun dediler o kadar. Bu adam onu bile yokuşa sürdü.

Evlenme aşamasında illaki çıkar böyle tartışmalar.,fikir ayrılıkları....
Evet biz kadınlar çok net yanıtlar bekliyoruz biraz da dayatmalar sonucu tabi ama biraz akışa bıraksak daha iyi..

Evlenmeyeceğiz veya seninle evlenmeyi düşünmüyorum dese evet o nokta uzucu olurdu ama biraz vakit istemiş..Sende ailene herkes hazır olsun biraz daha vakit var diyebilirsin..gizli saklı bir durum yok ailenle de tanışmış ne güzel...

aileler zaten senin gibi istekli ve heyecanlı davranmazlar soğukkanlı ve talepkar davranırlar ama senin aranda bir sevgi olduğu için panik olursun her sorunda ama bir şekilde hallolur hepsi..

Akışa bırak biraz hemen gelin hemen olsun diye ilişkini yıpratma..

gördüğüm kadarıyla ilişki evlilik yolunda zaten...

Peki ne yapayım ben de mi sessiz kalayım böylece nasıl netliğe bağlanacak?

e olay zaten net bence
adam resmen kaçmış
bir açıklama bile yapmamış
4 yıl insan doğru dürüst konuşur, bu iş böyle olmayacak üzgünüm kendine iyi bak vs.
dememiş, artık netlik kazansa ne değişecek ki?
özür dilese kabul edecek misiniz? ya yine aynı şeyi yaparsa
sözden sonra evlilik stresi beni çok gerdi derse bu sefer daha çok kişiyle uğraşmak zorunda kalacaksınız.
hadi evlenince yaparsa bir de boşanma avukat uğraş dur.
zaten evlense de kardeşlerine para vs yollamaya devam edecek. Zaten çocuğun durumu yok iyice delireceksiniz.
ay bence iyi olmuş düşününce.

İşte beyni böyle çalışan biri ne beklenir ki zaten

Zorlama ile evlilik olmaz. Ailenizin baskisi, sizin bizde boyle demeleriniz hata evet ama bu hata tek tarafli degil. Cocuk mu bu 3 haftadir konusmuyorsunuz. Adam yuzugu bile alip yaninda goturuyor butun bunlarin yaninda sizin hataniz devede kulak kalir.

Boylesini bitti diye aramayin. Bitecekse birakin boyle bitsin.

Siz böyle yazınca tekrar bir soğuma geldi bu işten bekarlık sahiden sultanlık :)

Kendime de güvenmediğimden netlik arıyorum işte çünkü hala seviyorum elbette bir çiçek uzatsa affetmem kolay olacak. Net olsa koparırım gibi geliyor bütün bağı.

Siz böyle yazınca tekrar bir soğuma geldi bu işten bekarlık sahiden sultanlık :)

ya bekar da kalma da yani...
allah aşkına şunları düşününce senin de ruhun bir daralmadı mı?
git senin için çabalayacak bir insan bul
sen de onun için çabala o da senin için çabalasın, çabaladığına değsin yani.

Benim ailem acele ediyor doğru onlar beni panik ediyor. Ben biliyorum evlensem hani çocuk diyecekler, ilkini yapsam e bu çocuk tek mi kalacak diyecekler. Ben hepsini biliyorum biz zaten ailelerimize çok yakın da oturmayacaktık ben sadece kendi düzenim olsun yanımda sevdiğim insan olsun istedim. Ben başka şehirde yaşamayı da göze aldım ama yetmiyor işte.

Bilmiyorum hatamı yapıyorum ama benimle 3 haftadır konuşmaması sessizliğe bürünmesi ne ki? Ailem hemen demedi ki onlar sadece isteme olsun dediler o kadar. Bu adam onu bile yokuşa sürdü.
İsteme olunca nolacak. Evlenmeye yakın olur zaten. İsteme olsa, nişan olsun diyecekler bu defa da. Adam soğumuş. Erkkler bu tür baskılardan kaçar. Belki de soğudu bitirdi. Bİlemem. Umarım düzeltirsiniz. Ama baskı yapmayı bırakın. Adamın kendini tamamen hazır hissetmesini bekleyin. Gerçekten evlilikten kaçsa ailenizle tanışmaz. Niyeti var ama sadece sabırlı olmalıydınız. Şu aşamada; baskıya, aceleye getirmeye çalışmaya gerek yoktu. Adam bi huy kapmış ailenizin tavrlarından ve uzaklaşmış. Bi karar vermeye çalışıyor veya verdi. Üstüne gitmeyin. Aramayın. Bekleyin. Siz de ailenizin gazına gelmeyin. Hatalı davranıyorlar. Tanışma oldu diye şak hemen isteme olmalı diye bi kural yok. Bu acele neden.

Evet çabalamayan erkekle olmuyor gerçekten burayı çok iyi anladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…