Çok üzülüyorum. Elimden de bir şey gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz ağır olacak bunun için özür dilerim ama annenizin tavrını Kırmızı Oda'daki Kumru'nun annesinden ayırt edemedim şu an..
Yapın ya da yapmayın cihetine karışmak istemiyorum ama yaparsanız da size dua etmeyecekler ve üzmeye devam edecekler gibi..
Hiç Allah razı olsun senden bile denilmedi ki. Bize ne yaptın oldu şimdiye kadar

Ne zamana kadar ailenizi sirtlanacaksiniz? Babanın eli ayağı tutuyormuş, iki kez evlenmeyi biliyor, bir zahmet yuvasının sorumluluğunu da alsın. Eşinin dişlerini yaptiramiyorsa kendini besletmeye mi geri dönmüş? E bunca şeyden sonra başka kadın için çoluğunu çocuğunu terk eden ortada bırakan adamı anneniz de istemisse, bu diş probleminden de kocası uğraşsın biraz da. Bence siz de artık kendinize ayrı bir düzen kurun yavaş yavaş. Size de yazık. Sirtiniza bilmişler resmen. Tamam ana babaya bakılır, sırtta da taşınır ama sizi atıp giden böyle bir babaya bakılmaz, çekip gittikten sonra da öbür kadından ayrılınca gideceği yeri olmayınca kendine baktıracak kapı arayan babanın dönmesine razı olan anaya da " hadi bakalım çok istiyordun. Bu adam yokken ben elimden geleni yaptım. Simdi yapsın babaliginı, kocaligini, gorelim" derim.
Çok kızdık zamanında anneme. Krediyle minibüs aldık babama çalışır diye. Bir sene çalıştı. Şimdi sattı. Bir kısmiyla araba aldı. Diğer kısmınj da oturup yiyor iste. Sonra da borça harca girecek. HP böyle böyle bizi borca soktu. Calısmadı

Çok kızdık zamanında anneme. Krediyle minibüs aldık babama çalışır diye. Bir sene çalıştı. Şimdi sattı. Bir kısmiyla araba aldı. Diğer kısmınj da oturup yiyor iste. Sonra da borça harca girecek. HP böyle böyle bizi borca soktu. Calısmadı
Onu yiyeceğine karısının dişlerini yaptırsın.. Bence gerçekten karışmayın..

Merhaba arkadaşlar. 7 yıldır çalışıyorum. Bu 7 yılda aileme maddi olarak yardım ettim. Kredi çektim yeri geldi. Babam çalışmıyordu iş beğenmediği için. O süreçte de hep yanlarında oldum. Babam zamanında bizi bırakıp giden, başka kadınla evlenen sonra da geri dönen bir adam. Biz ne kadar karşı çıksak da annem benim gidecek yerim yok o yüzden ayrılmam demişti. Yani 7 yıldır ne bir birikim yapabildim, ne de ailemin beli doğruldu. Cünkü babamın borçları hiç bitmedi. Nereye gitti nereye harcadı bilmiyorum. Ayrıca da işitmediğim laflar kalmıyordu yeri geliyordu annemden yeri geliyordu babamdan. Bu para mevzusu yüzünden. Neyse 7 yıldan sonra en son kendime bir şeyler yapmam lazım dedim. Kredi çekip araba aldım. Eğer bunu yapmamış olsaydım sömürülmeye devam edecektim. Elimde Kuruş kalmıyordu.
Şimdi kredi borcum var. Aileme yardımcı olamıyorum. Şimdi bir gelirleri de yok. Babam da çalışmıyor. Aslında asıl mesele annemin suan dişleri konusunda sıkıntı yaşaması. Doktor iki dişini cekecekmis. İmplant icin zaten parası yok. Ve ben kendimi çok kötü hissediyorum. Yardımcı olamıyorum diye. Birikmiş biraz param var. Sizce dişlerini yaptırayım mı. ( o para da ilerde evlenirsem çeyiz icin lazım olur diye. Cünkü bana zamanında annem sana bir şey yapamayız, kendin yaparsın çeyizini demişti.) sizce ne yapayım. Çok üzülüyorum 🥲 sonradan vicdan azabı çekmekten çok korkuyorum
Anneniz babanıza geri dönmeseydi ömrünün sonuna kadar ona bakmalısınız derdim.
Ama kocasından vazgeçemeyip çocuğuna yaslanan bir anneye yardım etmeseniz de olur.

Benim annem de baba evine ne yapsan boş kendine yap der. Ben eve aylık veririm elbette ama babanın hem her altı yiyip hem de iş beğenmeyerek çalışmaması sana yapılan bir haksızlıktır. Evet ileride evlenme ihtimalin var veyahut evlenmesen dahi kendini sağlama almak için kenarda para tutman gerekir.

Anneniz koskoca kadın. Seçimini yapmış. İyi ya da kötü. O istemiş bu hayatı. Siz de kendi hayatınızı yaşamalısınız. Gençsiniz yuva kuracaksınız. Belli ki o babadan fayda yok. Anneniziçin de ilk öncelik babanız belli ki. O zaman bırakın eşi yaptırsın dişlerini annenizin.
Babanız kendi tercihlerine göre yaşamış hep. Kimse umurunda değil. Önce birini bulmuş çoluk çocuğu bile gözü görmeden terk etmiş. Ayrılıp beş parasız kalınca da sadece kendine baktırmak için geri dönmüş. Anneniz de kabul etmiş. Simdi kendi tercihinj yaşamalı, bedelini ödemeli. Siz gerekeni yapmışsınız bir evlat olarak, ona yeterince arka çıkmışsınız, bakmışsınız. Artık bence biraz da siz kendi tercihinizi yaşamalısınız. Kendinize bir gelecek kurun, gerekirse onları başlasa bırakıp kendinize ayrı bir düzen kurun.

Merhaba arkadaşlar. 7 yıldır çalışıyorum. Bu 7 yılda aileme maddi olarak yardım ettim. Kredi çektim yeri geldi. Babam çalışmıyordu iş beğenmediği için. O süreçte de hep yanlarında oldum. Babam zamanında bizi bırakıp giden, başka kadınla evlenen sonra da geri dönen bir adam. Biz ne kadar karşı çıksak da annem benim gidecek yerim yok o yüzden ayrılmam demişti. Yani 7 yıldır ne bir birikim yapabildim, ne de ailemin beli doğruldu. Cünkü babamın borçları hiç bitmedi. Nereye gitti nereye harcadı bilmiyorum. Ayrıca da işitmediğim laflar kalmıyordu yeri geliyordu annemden yeri geliyordu babamdan. Bu para mevzusu yüzünden. Neyse 7 yıldan sonra en son kendime bir şeyler yapmam lazım dedim. Kredi çekip araba aldım. Eğer bunu yapmamış olsaydım sömürülmeye devam edecektim. Elimde Kuruş kalmıyordu.
Şimdi kredi borcum var. Aileme yardımcı olamıyorum. Şimdi bir gelirleri de yok. Babam da çalışmıyor. Aslında asıl mesele annemin suan dişleri konusunda sıkıntı yaşaması. Doktor iki dişini cekecekmis. İmplant icin zaten parası yok. Ve ben kendimi çok kötü hissediyorum. Yardımcı olamıyorum diye. Birikmiş biraz param var. Sizce dişlerini yaptırayım mı. ( o para da ilerde evlenirsem çeyiz icin lazım olur diye. Cünkü bana zamanında annem sana bir şey yapamayız, kendin yaparsın çeyizini demişti.) sizce ne yapayım. Çok üzülüyorum 🥲 sonradan vicdan azabı çekmekten çok korkuyorum
boşver bence,kusura bakmayın fakat sizde geleceğinizi düşünmelisiniz.yarın başınıza ne geleceği belli değil.sizi annenizi düşünmemiş bir adamın borçları be o adama katlanan kadının kaderi🤷‍♀️bişey diyemem ama bence vermeyin borcum var diyin

Verecekseniz bile kredi çektim diyin bi daha sa isterlerse kredi ödediğinizi hatırlatın ayrıca ön diş değilse ikisini birden yaptırtmanız gerekmiyor bi tanesini yaptırın bi sürü insanın eksik dişi var yani nolacak

Aileyle ilgili ayrıntıları okudum.Bence Paranızı vermeyin. Devlet hastanesi yapıyorsa yapsın yapmıyorsa dişsiz de gezebilir. Diğer kardeşler de yapabilir özellikle yurt dışındaki hiç zorlanmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X