dert sıkıntı boşanma, ben ne yapacağım?

Geçmiş olsun umarım bu travmayı atlatabilirsin. Senin yaşadığını görümcem yaşadı birebir. Kocası subaydı annesi de tam bir kayınvalide. Cebimde parası yokken şehirlerarası yolculukta indirmişler bir yerde. 3 yıl sürdü boşanması acaba düzelir mi diye. Düzelmez. Boşandı ve şimdiki eşiyle tanıştı 28 yaşında iken. İki yıldır evliler ve 4 aylık bir oğlu var maşallah. Allah iyiler ile karşılaştırsın o da diyordu dul kaldım diye genç kızlar gibi kına geceli 3 gün düğün yaptılar 2. evlilikte. Eski kayınvalidesi "ben aslında seni hiç istemedim ama oğluma hayır deyip karşıma alamazdım evlendi hevesini aldı" diye iğrenç bi cümle kurmuş. Şimdiki kocasının ilk evliliği ve onun dul olmasını hiç takmadı. Adamlık kızlık-dulluk, reislik bilmemne ile olmuyor sevmekle, korumakla, şevkatle oluyor.
Allah iyiler ile karşılaştırsın..

dul kelimelerini yanlış anlamayın.. çevremde herkez öyle diyor artık bana. benimde ağırıma cok gidiyor aynı sizin gibi. hiç hoş değil ne zaman duysam irkiliyorum geriliyorum..hoşlanmıyorum.. ama mesela akrabalar (göya) destek olmak için arayıp ' böyle genç yaşında bi kızı dul bırakmak kolay mı bunların yanına bırakma söke söke al ne alıyosan hakkını koyma seni bu yaşında dul ettiler' diye konuşuyolarya sözde destekçilerim. sağolsunlar cok moral oluyorlar.. bende onlara tişikkirlir diyiorum kapatıyorum telefonu
Hiç takılma onlara. Zamanla nasıl başedeceğini öğreneceksin emin ol.. Dik duracaksın, mutlu olacaksın.sana dul diyene alttan alta evlilik de çekilir şey mi diyeceksin yeri geldiğinde, zamanla seslerini kesip hayran olacaklar sana , emin ol.. Yeter ki bu psikolojik savaştan sapasağlam çıkmak için söz ver kendine, kimseye de seni ezme fırsatı verme.. Hayat senin, içine etmek isteyenleri def edip güzelleştir kendince.. Zamanı geldiğinde şimdiki tecrübelerine dayanarak daha merhametli, sevgi solu birini seçip onunla mutlu olacaksın inşallah.. Dua et, olsun..

Geçmiş olsun umarım bu travmayı atlatabilirsin. Senin yaşadığını görümcem yaşadı birebir. Kocası subaydı annesi de tam bir kayınvalide. Cebimde parası yokken şehirlerarası yolculukta indirmişler bir yerde. 3 yıl sürdü boşanması acaba düzelir mi diye. Düzelmez. Boşandı ve şimdiki eşiyle tanıştı 28 yaşında iken. İki yıldır evliler ve 4 aylık bir oğlu var maşallah. Allah iyiler ile karşılaştırsın o da diyordu dul kaldım diye genç kızlar gibi kına geceli 3 gün düğün yaptılar 2. evlilikte. Eski kayınvalidesi "ben aslında seni hiç istemedim ama oğluma hayır deyip karşıma alamazdım evlendi hevesini aldı" diye iğrenç bi cümle kurmuş. Şimdiki kocasının ilk evliliği ve onun dul olmasını hiç takmadı. Adamlık kızlık-dulluk, reislik bilmemne ile olmuyor sevmekle, korumakla, şevkatle oluyor.
Allah iyiler ile karşılaştırsın..
Benim ex koca eski sevgililerimden dolayı bana kendimi iğrenç hissettirirken şimdiki adam evliliğimi, eskilerimi, eksikliklerimi hiç hissettirmiyor. Ki kendisi doğunun bir yerinden, bir aşirete mensup ve evlenmemiş.. İstanbullu ileri görüşlü Benim asla kabul etmem dediğim şeyleri bile kabul edebiliyor. Bu işler gerçekten adamlıkta biter. Adam olmayan bir kadına ilk evliliğini zehir eder (bakirelik bi işe yaramıyor yani) adam olan 2. Evlilikte de cenneti yaşatır. Allah iyiler ile karşılaştırsın ...

Ada'mın içindeki öküz dışarı çıkmış.

Bu Arada biri vardı psikoloji öğrencisi mi neydi. Sosyal deney babında konu açmıştı. Mevzu ona benziyor. Fake mi acaba

Ah bende senin gibi 25 yasindayim ve bosanma asamasindayim benim esimde kiymet bilemedi bu ayrilik surecinde kv bir kere bile aramadi ilk baslarda bana cok zor geldi bazen bile aklima geldikce deli oluyorum cok uzuluyorum aglamaktan helak oluyorum ama bizi haketmiyolar bize deger vermiyolar artik yolumuza bakmaliyiz payimiza dusen aciyi cekmeliyiz allahimin izniyle zamanla daha iyi olcaz sende iyi olmaya calis kimse senden degerli degil sakin sagligini aklini kaybetme gercekten bize sadece kendimiz lazimiz.
Yoluna bak arkadasim cok zor yasayan biri olarak biliyorum ama bir omur boyle yasamaktansa 1 bilemedin 2 sene aci cekcez sonrasi kerim.
Allah yardimcimiz olsun.

herkese merhaba, günlerdir bu forumu okuyorum:) artık herkesiin boşanma ve ayrılık aile sorunlarını hatim ettim sayılır ve bende konu açmaya karar verdim umarım bana da yararlı olacak bilgiler tavsiyeler alırım..

Ben bu eylülde 2,5 yıldır beraber olduğum insanla evlendim. (O kadar zor ki yazıp anlatmak dahi benim için umarım saçmalamam şimdiden kusuruma bakmayın.) ilk iki haftamız balayında geçti. Herşey yolundaydı. bir sıkıntımız olmadı. Balayından evimize döndüğümüz ilk gün işine başlamıştı öğle arasında eve gelecekti bende ' eve gelirken bana dergi ve gazete alır mısın okurum sen işe tekrar gidince sıkılmam' dedim. Bana azarlar bir tavırla ' napcan dergiyi neden öyle şeylere kafanı takıyosun' dedi. Çok şaşırdım. Zaten evliliğimin ve evimde geçirdiğim ilk gün oldugu için duygusallık seviyem üst düzeydeydi. O işe gittikten sonra eve cok ağladım. Gözlerim patladı resmen. Akşam o gelmeye sakinleşmiştim. Yemeğimi yaptım kalktım çamaşırları yıkadım tatil dönüşü olan kıyafetlerimizi.

Akşam geldiğinde gözlerim şiş yüzümü kızarık görünce bana bağırmaya başladı 'bi dergi için ağlanırmı şöyle böyle diye. Ben yine başladım ağlamaya. Gece yanında yatmak hiç istemedim ama yeni evliyiz diye yattım yinede yanına. ama afedersiniz burayı anlatmaya utanıyorum ama yatınca bana yanaştı ama ben istemedim gercekten çok üzgündüm. Yine sinirlendi sinirli sinirli uyudu. Sabah uyandıgında da aşırı sinirliydi. Sabah kahvaltı yaparken suratıma bile bakmadı ve çayı bitmiş ' ne aval aval bakıyosun çayımı koysana' dedi. Bende ' benimle böyle emir vererek konuşma' dedim. oda 'beğenmiyosan ananın evine gideceksin bura artık senin koca evin' diyerek üstüme yürüdü ama dokunmadı bana. Birkaç kez tekrar edince bende sen götür ozaman dedim arabaya bindirdi beni götürüyordu ama çok korktum ailemden çekindim üzmekte istemedim .yolda beni indir dedim. Beni orada bıraktı gitti saatlerce öyle boş boş oturdum. napıcagımı bilemedim. Evliliğimin ikinci günü evden kovulmuştum.
Sonra aradım akşam onu beni al bıraktıgın yerdeyim dedim. Geldi arabaya aldı beni birsürü hakaret etti aklın başına geldi mi it hemen özür dile benden dedi. bende dilemedim. ben birşey yapmadım sana dedim.Çok bağırdı çok delirdi arabayı deli gibi kullanmaya başladı. En sonunda sinir krizi geçirdim. hayatımda ilk defa böyle birşey yaşadım.:KK43: Sanırım elimde birşey olsaydı onu öldürürdüm. yada evde olsaydım...bilmiyorum.. gözüm döndü. kendimi dövmeye başladım onada vurdum... akşam 10 civarıydı. o an ıssız biryerden geçiyorduk. beni orda arabadan indirdi ve gitti. o kdar cok bagırıyor ağlıyordumki biranda etrafım birsürü insanla kaplandı. Yerde baygın gibiydim ambulans geldi ve beni hasstaneye götürdü. Sonra annem ve babam geldi. Beni alıp evlerine götürdüler. O herif bir kere olsun aramadı. Ne ailemi ne beni..ertesi gün onun annesiyle babası geldi. kendi gelmedi. Annesi olacak p... dedi ki ' ayy seni çok kınadım bir dergi için o kdar küsmüşsün( o kadar dediği sadece 1 gece ve oda dergi için değil bana tavrı için ) falan dedi' oda bir küslük için iki haftalık karısını evden kovdu dedim . ' ayyy olurrmuu senin alttan alman gerek sen kadınsın benim kocamda arada kovuyor beni ama ben idareli oluyorum' demezmi..

Tüm sinirlerim altüst oldu.. ailem beni onlarla göndermedi o gün. İki gün daha kaldım.. Fakat arayan soran olmadı.. eşim gelmedi......aramadı...çok korktum bayanlar beni anlayabiliyormusunuz.. benim o iki haftada ellerimdeki kınalar bile silinmemişti olay büyür uzar diye korktum...:KK43: aradım geldi aldı beni.. birbirimizden özür diledik. beni sonuna kadar anladığını çok yanlış yaptıgıını söyledi. bir daha olmayacagına söz verdi...
Ama öyle olmadı :KK43:
bi 15 gün kadar evimizde rahat huzurlu oturduk. bir sıkıntı yaşamadık. Fakat bu 15 günde 2-3 günde 1 onun ailesine akşam yemegine yada kahvaltıya gittik mutlaka...en son onlara gittiğimizde eşim bana dediki akşam arkadasım x lere gidecegiz söz verdim bi borcum vardı onu ödemem lazım erken kalkalım olurmu annemlerden dedi. Olur dedim bende.
Akşam gitti oraya saat 10 oldu eşim hala kalkalım demeyince bende dedimki 'biz kalkalım arkadasına gidecekmişiz söz vermiş' dedim.. Annesi bir hışımla ' ona sen karar veremezsin' dedi.. neye ugradığımı şaşırdım.. evden çıkarken oğlunun kulağına birşey söyledi sarıldı öptü onu beni kovar gibi çıkarttı evden.. Arkadasına gidip ordan kalkarkende eşim annemlere tekrar gidiyoruz dedi. kabul etmedim yine kavga ettik..ben onun annesi ne yaparsa ne derse dedin yutup unutacakmısım tavır yapmayacakmışım ağlamayacakmışım artık koca evine gelmişim ben alışacakmışım bunlara.....falan filan... kendimi tekrar sokakta buldum sonuç olarak. annemler aldı beni....

daha sonrasında ise beni almayacagını kabul etmeyecegini söylemiş annesine. . annesi annemle buluş konuşmak istedi benim hakkımda...eşimle hiç aramda geçmeyen problem olmayan şeyleri söylemiş...'kızınız yemek temizlik yapmaz giydiğine saçına başına dikkat etmezse oğlum onu istemiyor bu iş olmaz ayrıcada bizim gelinimiz böyle olamaz' demiş. 'sigara içmeyecek yırtık kotlar tşörtler artık giymeyecek o artık evlendi kabul etmesi lazım bizim binamıza da girip çıkıyor hep komşular görüyor utanıyoruz'..............
'biryeerden kalkalım diyen oğlum olabilir sadece o kalkalım demeyecek ataerkil toplumda yaşıyoruz biliyorsunuzki bir evde iki reis olmaz sizde evlisiniz, kızınız benim oğlumun önüne geçiyor, ne demek biryerde otururken kalkalım demek biz bunu kabul edemeyiz' .......
Kızınızı biraz sizde kalsın evlilikle ilgili eğitin bunları öğretin sizde kalsın bilinçlendirin ayrıca bunları düzeltsin öyle gelsin yoksa bizde oğlumda bu işi istemiyoruz demiş...................................kalkmışlar..annem bunları bana söyledi....çok ağladımm çokkkk ağladımm. hala ağlıyorum...psikologla bile konuşamıyorum...arkadaslarım arıyor açamıyorum ozamandan beri kimseye konuşamıyorumm..çok etkilendim. içime oturdu...yazmak istedim. çok uzunda oldu özür dilerim okuyabilenler hakkını helal etsin...

sadece 1 hafta kaldım ailemde zaten dinlenip kafa toplamam gerekmişti...o süreçte eşim beni aramadı. annesi annemide uyarmış zaten sizde kızınızda oğlumuda bizide bu süreçte sakın aramayın demiş...aramadım... aramadık...bir hafta sonra ailemle beraber onun ailesinin evine gittik kavgalar edildi... biz kovuldukkk....
Resmen her dediklerini kabul etmeme ragmen paçavraya döndüm.. neye ugradığımı bilmiyorum...vücudumda beynimde uyuşuk..herşey bitti.. ben 1,5 ayıdır ayrıyım ailem beni kovuldugumuzun ertesi günü başka şehre getirdi çünkü çok kötüydüm hala iyi değilim..nolcak şimdi? yada noldu şimdi.. ben bu adamı tanıyordum ağzımın içine düşerdi sesini bir gram yükseltemezdi romantik hediyeler alır kalbimi kıramazdı....ne oldu...anlamadım anlamadımmmmmmm

geriye kalan 25 yaşında hasta ve dul bir kız.....

şuan çokk uzaklardayım o şehre o insanlara... henüz dava açmadık.ne nasıl oluyor hic bilmiyorum.. içim yanıyor
Empati yaparak okudum inanin gerildi tum vucudum sabirlar diliyorum. Kv niz tam bir seytan. Kizi yok heralde size affiniza siginiyorm it gbi davrandigna gore. Mazlumun ahi yerde kalmaz. Gececek bu gunler bir sunger cekin ve bakin hayatiniza. Allahindan bulsun hepsi

insan namusunu sokaga atmaz kaç kurtul ardına bile bakma şuan yaşadıklarını sindiremediğn için duygusalsın ama zaman herseyın ilacıdır 6 ay sonra hiç birsey hissetmeyeceksin. bence yat kalk cocugun olmadıgına dua et sadaka ver onlarıda allaha havale et. sevgiliyken karı koca gibi yasayıp sonra ayrılan çok insan var o zaman onlarda mı dul? yani resmiyete dökünce dul öbürü normal mi oluyor. asla öyle düşünme sana dul diyenlere de ki artık kimlikte bile senelerdir boşanmış kadınlara bekar yazıyor ayrıca kocası ölen kadınlara dul denir ben artık bekarım cok cahil kalmışsınız de. ve bi an önce davanı aç avukatla konuş hertürlü hakkını söke söke al cok geçmiş olsun tekrar ediyorum kucagında birde beben olmamasına cok sevindim kurban kesmelisin

bencede bosan.kocan ruh hastası gibi geldi bana gerçekten bir sorunu var yani belli.2bucuk yılda hiç böyle yapmasını c oookkk ilginç.anne sinin karnına geri donsun boşver 25 yasindasin daha gelir geçer kopmuş dul k aldiysan elin ayağın saglam ya sukret.bu adam deli bir omur geçerli bu makyakla...geçer gider unutursun meraketme bahtin açık olsun...

Topiği tekrar okumaya geldiğinizde bu mesajımı görün diye konunuzu kapatıyorum.
Bayan X,
2. kez 2. üyelik aldınız, üyelik isminizin deşifre edilmemesine güvenmeyin sakın zira an gelir deşifre edilir. Kazen Kazen 'in 2. üyelik kurallarındaki şu cümlesini hatırlayınız lütfen :Bu açıklamaya rağmen buna devam ederseniz 2 üyeliğiniz de deşifre edilir.

X