Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Kes

Kesinlikle öyle. Ama ben eşim yüzünden pes ettim bir yerden sonra. Normalde süt bile icirmiyordum
Benim eşimde öyle aman yesin bir şey olmaz, biz de yedik zamanında vs diyor hep. Kızıma o yiyecek bizim için faydalı değil onun yerine sağlıklı şeyler yiyelim demem yetiyor. tamam anne diyip gidiyor ama eşime iki saat laf anlatmaya çalışıyorum.
Bir de ben komşuma gidince çok zorlanıyorum. Oğluna sürekli abur cubur veriyor. Çocuk yiyince kızım da istiyor. Olmaz demek istemiyorum. Küçücük çocuk bir kutu bonibon yer mi

Benim eşimde öyle aman yesin bir şey olmaz, biz de yedik zamanında vs diyor hep. Kızıma o yiyecek bizim için faydalı değil onun yerine sağlıklı şeyler yiyelim demem yetiyor. tamam anne diyip gidiyor ama eşime iki saat laf anlatmaya çalışıyorum.
Yine söz dinliyormuş. Benimki çok asi. 3 yaş sendromunu sonuna kadar yaşıyor yasatiyor bize 😅 4 yaşa kadar boyle gider diyorlar. İnşallah dedikleri gibi 4'te biter

aslında benimde yok ama aklımda havuç tarator var yoğurt tokluk yapıyor hem mezenin yanına ne etsem bilemedim :)) bir de allah aşkına banada bir fikir verin nasıl aç kalabiliyorsunuz bu menüyle tamam yediğim pilavın çok olduğunu düşünüyorum vicdan yapıyorumda siizn yediğinizi yesem heralde tatlı krizine girerim açlık şekerim düşer çıkar bişey olur illa bana kendimi ekmek tepiştirirken bulurum gibime geliyor :KK70:ama siz değil sadece sardım bu diyet gruplarına bakıyorum arkadaşlar yazmıs kimi meyveli yoğurt meyve püresi bar chia tohumlu yoğurt daha tadlarını bilmiyorum isimlerini burdan duydum ya da kür suyuyla öğün kapatanlar bana nasıl yapıyorsunuz sırrınızı verin :KK42:
İnsan alışıyor; başlarda zorladı ama birkaç gün sonra kolaylaştı.
Salata malzemesini bol tutmak- mutlaka iki haşlanmış yumurta yemek kolaylaştırıyor
Bir de motivasyonun olması iyi gelir.
Biz arkadaşımla iddiaya girmesek ben bu kadar dirayetli olamayabilirdim

Saat 12.37
Bu saate kadar kızımın sabah yemediği muzun çeyreğini yedim.
Öğrencim erik getirmiş, 3-4 tane erik yedim.
Öğlen hazır tavuk döner vardi 3-4 yk kadar döner, 1 dilim ekmek, 2-3 yaprak marula minik parça havuç rendelemistim. 3 kaşık baharatlı yogurdu da üstüne ekledim. Bu yoğurtlu salatadan yedim bir de. Eve kadar açlığımı bastırır umarım 😄

Eve geldiğimde çok acikmistim. açılışı yarım kaseye yakın paçayla yaptım.Biber-domates pişirdim ondan yedim.2,5 bardak ayran içtim.iki dilim peynir, 2 dilim ekmek yedim.
İki haşlanmış yumurta da vardi. 2-3 lokma da kaymak bal yedim. Bugün aşırıya kaçtı sanırım. Ama su an canım hâlâ bir seyler yemek istiyor 🥺

Eve geldiğimde çok acikmistim. açılışı yarım kaseye yakın paçayla yaptım.Biber-domates pişirdim ondan yedim.2,5 bardak ayran içtim.iki dilim peynir, 2 dilim ekmek yedim.
İki haşlanmış yumurta da vardi. 2-3 lokma da kaymak bal yedim. Bugün aşırıya kaçtı sanırım. Ama su an canım hâlâ bir seyler yemek istiyor 🥺
Bende akşam 3.gun// 10yk. Et kavurma bir kase havuç tarator iki dilim ekmek 3lt su

Yine söz dinliyormuş. Benimki çok asi. 3 yaş sendromunu sonuna kadar yaşıyor yasatiyor bize 😅 4 yaşa kadar boyle gider diyorlar. İnşallah dedikleri gibi 4'te biter
Çikolata konusunda çok zorlanıyorum ben de. O konuda ikna etmem çok zor oluyor. Versem eline koca paketi bir oturuşta yer mesela.

Gün içinde pek fazla şey yiyemeyince ve uzun açlık süresinden sonra öyle oluyordu bende de. Sanki midem dipsiz bir kuyu yedikçe yiyordum bir ara. Duygusal açlık durumumun olduğunu da farkettim bir ay kadar önce. Kendimi frenliyorum böyle hissettiğimde.

Hocam size verdiği listeler buraya ilk attığınız liste gibi protein ağırlıklı mı oluyor hep?
Aynen , hep öyle gidiyor . Mesela geçen hafta iki gün et vardı , bu hafta iki gün tavuk var. Haftanın bir günü de sadece proteinli süt . Ekmeği tamamen kestim zaten, aramıyorum artık. Kas yapmam gerek benim işte, giden yağların yerine.

Merhaba, iyi akşamlar.
Akşam yemeği menüsüne sadık kaldım, herhangi bir kaçamak olmadı. Bu yüzden mutluyum. :)
Saat dört gibi az sütlü yarım kupa kahve içtim, yanına da yaklaşık 20 adet küçük boy kuru dut yedim.
Akşam yemeğinden sonra da yine türk kahvesi içtim.
2 litre suyu tamamladım. Yatana kadar 2 buçuk litre olur sanırım.
Bir de bugün ip atladım. 60 kere yaptım ama kondisyonum hiç yok, anında yorulup kaldım.

Günlük Adım Sayısı 🚶‍♀️: 17137Günlük 3.5 Litre Su 💦✅
⭕Kalkar Kalkmaz Ilık Limonlu su
❗1 KERE SPOR❗
⭕Kahvaltı Saat 11.00
⏺1 Yumurta
⏺4 Adet Yeşil Zeytin
⏺1 Dilim Peynir
⏺Yeşil Çay
❗3 KERE SPOR❗
⭕Öğlen Atıştırmalık 14.00
⏺3 Kaşık Bol Yeşillikli Kısır
⏺1 Bardak Bol Mineralli Sade Maden Suyunda Ayran Ve Üstüne Nane
❗3 KERE SPOR❗
⭕Akşam Yemeği 18.00
⏺3 Kaşık Pilav
⏺ 3 Tane Yeşil Mercimek Köftesi (Yeşil mercimekleri haşladım, blendırdan soğan ve baharatlarla geçirdim, fırına yağsız şekilde attım)
⏺2 Kaşık Yoğurt

❗3 KERE SPOR+ 2 kere 30 Dakikalık Adım Videosu❗

Kısırı Yedik Ve Gereken Sporuda Yaptık 😅😊

Bugün sadece yürüyüş yaptım. Beslenme istediğime daha yakındı.

IMG_20240525_020101.jpg

Aynen , hep öyle gidiyor . Mesela geçen hafta iki gün et vardı , bu hafta iki gün tavuk var. Haftanın bir günü de sadece proteinli süt . Ekmeği tamamen kestim zaten, aramıyorum artık. Kas yapmam gerek benim işte, giden yağların yerine.
Anladım hocam. Proteini böyle cok vermesinin sebebi de kaslanmaniza destek olmak muhtemelen.

Ben ekmegi azalttim da tamamen kesemem sanırım. Ekmeği aramamaniz cok güzel, ama sonrasında nasıl olacak acaba? Nasil bir yol çizecek size diyetisyeniniz merak ediyorum. Çünkü insan eski düzenine geri dönerse o kilolar tekrar gelecektir

Günlük Adım Sayısı 🚶‍♀️: 17137Günlük 3.5 Litre Su 💦✅
⭕Kalkar Kalkmaz Ilık Limonlu su
❗1 KERE SPOR❗
⭕Kahvaltı Saat 11.00
⏺1 Yumurta
⏺4 Adet Yeşil Zeytin
⏺1 Dilim Peynir
⏺Yeşil Çay
❗3 KERE SPOR❗
⭕Öğlen Atıştırmalık 14.00
⏺3 Kaşık Bol Yeşillikli Kısır
⏺1 Bardak Bol Mineralli Sade Maden Suyunda Ayran Ve Üstüne Nane
❗3 KERE SPOR❗
⭕Akşam Yemeği 18.00
⏺3 Kaşık Pilav
⏺ 3 Tane Yeşil Mercimek Köftesi (Yeşil mercimekleri haşladım, blendırdan soğan ve baharatlarla geçirdim, fırına yağsız şekilde attım)
⏺2 Kaşık Yoğurt

❗3 KERE SPOR+ 2 kere 30 Dakikalık Adım Videosu❗

Kısırı Yedik Ve Gereken Sporuda Yaptık 😅😊
Kısırın acısını cikarmissiniz 😄👏👏

Anladım hocam. Proteini böyle cok vermesinin sebebi de kaslanmaniza destek olmak muhtemelen.

Ben ekmegi azalttim da tamamen kesemem sanırım. Ekmeği aramamaniz cok güzel, ama sonrasında nasıl olacak acaba? Nasil bir yol çizecek size diyetisyeniniz merak ediyorum. Çünkü insan eski düzenine geri dönerse o kilolar tekrar gelecektir
aslında düzeni ben az çok anladım. Her gittiğimde baya soru soruyorum , bilgi alıyorum. Hatta sen iyi araştırıyorsun maşallah dedi 😅 yağ yapıcı şeyler yenilse bile çok az tadımlık yemek gerek. Ekmeğin zaten bir faydası yok gibi. Alışkanlık oluşturmuşuz tamamen ona karşı . Ben de seviyorum hocam ama yemek yeyince aklıma gelmiyor artık. Onun haricinde takviyeler , su, hareket ve bir tabak yemek ile hayatımı devam ettirebilirim sanırım :) son gün neler söylerse buraya yazarım zaten .

Merhaba, iyi öğlenler. ☺ Bugün aralıklı orucu 16-8 olarak tamamlamayı planlıyorum. Sabah türk kahvesi içtim.
Sabah 11 de kahvaltıda;
Peynirli sütlü omlet, bir tane büyük boy havuç, bir tane yeşil biber, bir dilim peynir ve bir avuç karışık kuru yemiş yedim.
Şimdi yarım kupa az sütlü kahve içiyorum. Yanına da iki tane küçük boy hurma ve kurutulmuş trabzon hurması var.
Akşam yemeğinde de; tarhana çorbası yapacağım. Bol sebzeli tavuk sote yaptım. Dünden kalan birkaç kaşık nohut yemeği var. Kızım mücver istedi. Birkaç tane yerim. Bir de karışık salata yapmayı düşünüyorum.

Ben bugün biraz kaçamak yapicam uzuun aradan sonra yaptığım için yedim içli köfte 3tane akşamda ıspanaklı börek yiyeceğim ama yarın kaldığım yerden devam bugün akşam spor yapıp telafi etmeye çalışacağım 🙈

🚶‍♀️14072 ADIM 🚶‍♀️3.5 LİTRE SU 💦✅
⭕Kalkar Kalkmaz Ilık Limonlu Su

❗1 Defa Spor❗

⭕Kahvaltı 11.00

⏺1 Yumurta

⏺4 Yeşil Zeytin

⏺1 Dilim Peynir

⏺3 Çatal Haşlanmış Domates

⏺1 Fincan Yeşil Çay

❗3 Defa Spor❗

⭕ Öğlen Atıştırmalık 14.00

⏺3 Dilim Karpuz

⏺1 Adet dünki yaptığım Yeşil mercimekli köfte(Yeşil mercimeği haşla blendırdan soğan ile geçir baharatlarını at, fırına gönder 😅)

❗3 Defa Spor+1 Adım Videosu❗

⭕Akşam Yemeği 18.00

⏺3 Kaşık Pilav

⏺2 Mercimek Köftesi

⏺Soğan Salatası (yarım domates+yarım soğan+1 salatalık)

⏺1 Kaşık Yoğurt
❗3 Kere Spor❗

Selamlar

Yarın tartı günüm ve serbest gün yapacağım

Pazartesi de tatil nasipse başlıyo orda yeme içme farklı olcak ama dikkat ederim

Bu sabah iki yumurta haşlanmış ; peynir zeytin biraz ekmek yedim

Akşamsa çerez kuruyemiş yedim iki de grisini

Yeşil çay içtim

Bugün spor yapamadım, ev işiyle uğraştım. Akşama kadar her şey güzeldi ama yemekten sonra dışarıda tatlı yedim, ekstra 500 kalori oldu yaklaşık :110:

IMG_20240526_001644.jpg

X