Düğüne 2 hafta kala nisan atmak..

Emin ol geçecek ve sen o olmadığına şükredeceksin, ben iki kere çok ciddi evlilik görüşmesinden döndüm birisi çok aylaktı polisti kendine âşıktı, diğeri ise efendi ahlaklı ama ailesine bağımlı bir itfaiye memuruydu, meslek belirtme sebebim dışardan adam gibi duruyorlardı, ama ikisinde de evliliğe zarar veren nedenlerden dolayı ayrıldım, o sızıyı, alışkanlığı iyi bilirim , o zamanlarda defalarca dönmek isteseler de asla arkama bakmadım, eğer o günlerde bu kadar cesur olmasaydım bugünkü eşimle karşılaşamazdım, ıyiki bu iki kişi ile de olumsuz karar almışım , ilerde daha güzel bir evlilik için ciddi kararlar alabilmelisiniz, aynı delikten bir kere ısırılır insan...
İnşallah mutlulugunuz daim olur , şeyi merak ettim ,bu kişilerle gorustugunuzde kaç yaşındaydiniz ve bu eşinizle kaç yasinda tanışıp evlendiniz🌸

İnşallah mutlulugunuz daim olur , şeyi merak ettim ,bu kişilerle gorustugunuzde kaç yaşındaydiniz ve bu eşinizle kaç yasinda tanışıp evlendiniz🌸
Ikisinde de 20 li yaşlarımın çok başında idim , farklı yıllarda karşılaştık cok uzun sürmedi zaten ben bana göre olmadıklarını anladığımda hemen yol vermiştim , bana güzel bir tecrübe oldular o yaşlarımda , eşimle de 23 yaşında üniversite de tanışıp 25 yaşında evlendim ve şuanda 4 yıllık evliyim🙃

Allahın sevdiği kuluymuşsun ,bense sevmediği sanırım, ben evlendimde noldu sanki aynı senin gibi 4 yıllık ilişkim vardı hiç bi sorunu ailelere yansıtmadım çünkü biliyorum bi kere ara açıldı mı eskisi gibi olmuyo sustum affettim he bende hata yaptım bağırdım çağırdım zarar verdim döktüm kırdım evlendik daha 1 ay olmadı ayrı yerlerde uyuyoruz çünkü sürekli yaptığım herşeyi kendine algılıyo herşeyin sinirini benden çıkarmaya çalışıyo boşanmayı düşünüyorum o kadar doldum sitem ediyorum 3 haftalık evliyiz 30 yıllık evli gibiyiz diye ee 4 senedir sevgiliyiz diye cevap alıyorum sürekli mıçmıç olamazmışız öyle olmak isteyen mi var insan gibi davran insan gibi ol her laftan her hareketten mana çıkarma kavga çıkmasın diyorum yok , annemi babamı ziyaret ederim vedalaşırken öptüm sarıldım diye eve gelince trip atar bana öyle sarılmazsın diye bu kadar kıskanç fesat nefret ediyorum aynı evin içinde bile yaşamak istemiyorum balayı bitti eve geldik kabus başladı o kadar söyliyim sana
Bazı şeylerin de yaşanması gerekiyormus demekki.Benim kuzenim 17 yaşında nisanlandi.Liseye giderken amcam yengem vermemek için direndi.Benden 7 yaş büyük.Evlendi.Surekli boşanmaya çalıştı.Baristilar.En son boşandı.2 çocuğu var.Calisiyor.Cocuklara ya babanne ilgileniyor yada amcamlar.Onu hep kötü örnek olarak önüme sunarlar. Eşim ve bundan 4 sene önce bende biriyle evlenmek istemiştim.Sonun böyle olacak gibi laflar ettiler.

Ikisinde de 20 li yaşlarımın çok başında idim , farklı yıllarda karşılaştık cok uzun sürmedi zaten ben bana göre olmadıklarını anladığımda hemen yol vermiştim , bana güzel bir tecrübe oldular o yaşlarımda , eşimle de 23 yaşında üniversite de tanışıp 25 yaşında evlendim ve şuanda 4 yıllık evliyim🙃
Tam yaşında evlenmişsin.

4 yıllık ilişkim den nişanlım dan düğüne 2 hafta kala ayrıldım. Son 1 buçuk aydır davranışları çok tuhaflasmisti normal de de sinirliydi ama bana öyle davranışları olmazdı. Gelinlik mevzusunda sorun çıkardı senin istediğin olmaz benim istediğimi almak zorundasın diye. Ama dediği üstüme olmuyordu o sebepten tercih edemiyodum. Bu sebepten bana kötü karakterlisin evliliğin ticaretini yapıyorsun dedi. Ve sözü attı. 1 buçuk ay boyunca da hiç birsey yapmadı sessiz kaldı aileme karşı da beni suçladı kızınız çok memnuniyetsiz diyerek. Sonra barışmak istedi özürler diledi yemin etti bir daha yapmayacagina dair sinirle söyledim dedi. Düşündüm 4 yılımız heba olmasın diye affettim. Aradan 1 hafta geçti başka bi olay oldu yine basit bir olayda kolayca sinirlenip bağırıp çağırmaya başladı. Ve dediğimi yapmazsan ayrılırım bitiririm acımam dedi. Bana değer vermediğine inandım artık çünkü seven insan bu kadar kolay ayrılık lafı söyleyemez diye düşünüyorum ve ağzından kolaylıkla hakaret çıkmaz diye düşünüyorum en azından kırmaktan korkar. Bu sebepten nişanı attım. Sizce doğru karar vermiş miyim? Yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim 🌸
Boşanmak çok zor. Yıllara emeklere acına yoluna bak

4 yıllık ilişkim den nişanlım dan düğüne 2 hafta kala ayrıldım. Son 1 buçuk aydır davranışları çok tuhaflasmisti normal de de sinirliydi ama bana öyle davranışları olmazdı. Gelinlik mevzusunda sorun çıkardı senin istediğin olmaz benim istediğimi almak zorundasın diye. Ama dediği üstüme olmuyordu o sebepten tercih edemiyodum. Bu sebepten bana kötü karakterlisin evliliğin ticaretini yapıyorsun dedi. Ve sözü attı. 1 buçuk ay boyunca da hiç birsey yapmadı sessiz kaldı aileme karşı da beni suçladı kızınız çok memnuniyetsiz diyerek. Sonra barışmak istedi özürler diledi yemin etti bir daha yapmayacagina dair sinirle söyledim dedi. Düşündüm 4 yılımız heba olmasın diye affettim. Aradan 1 hafta geçti başka bi olay oldu yine basit bir olayda kolayca sinirlenip bağırıp çağırmaya başladı. Ve dediğimi yapmazsan ayrılırım bitiririm acımam dedi. Bana değer vermediğine inandım artık çünkü seven insan bu kadar kolay ayrılık lafı söyleyemez diye düşünüyorum ve ağzından kolaylıkla hakaret çıkmaz diye düşünüyorum en azından kırmaktan korkar. Bu sebepten nişanı attım. Sizce doğru karar vermiş miyim? Yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim 🌸
En iyisini doğrusunu yapmışsın. Yolun bahtın çok daha güzel olsun inşallah

Tam yaşında evlenmişsin.
Bence erken evlendim , hemen mezun olur olmaz evlendim ve evliliğin 1 senesi kpss telaşı ile geçti, atandım ama maaşımı çatır çatır harcayıp gezip tozmak gözümde kaldı, evlik güzel ama çok erken sorumlulukların altına girdim, şimdi eve geliyorum yorgun argın yemek , temizlik, eş derken pert oluyorum, şimdiki aklım olsa yine kendi eşimle ama 30 yaşında falan evlenirdim 🙃 Eşim direk nikâhı bastı ve bu çok vicdansızca 🥺

Doğru bir karar vermişsiniz geçmiş olsun. Başınız dik olsun çünkü kendisi haketmiş bu sonucu 💐

X