Durumlar 😢

Halkalı Atakentteyiz. Bina max 8. yaşlarında 15 katlı, biz 7. kattayız. Haberlerde Küçükçekmece'nin en kötü zemine sahip alanlardan biri olduğunu dinledim. (Göle çok yakınız bu arada, Kanal İstanbul yakınlardan geçecek ki riski katlıyor). Buradaki siteler yıkılırsa çıkartmaya uğraşmazlar diye düşünüyorum, hangi birinden kimi çıkartacaklar...

Büyük bir travmanın içindeyiz. Uzmanlar ilerleyen zamanlarda izlediklerimizin, gördüklerimizin, yaşadıklarımızın bizi nasıl etkilediğini daha iyi anlayacağımızı söylüyor. Sanırım şuan bir yandan da şoktayız hepimiz. Ben de kafayı yemek üzereyim. Binlerce senaryo kuruyorum. Çocuğum kreşteyken olursa ne yaparım, sağlam mıdır, bizim iş yerlerimiz sağlam mı?… tüm ailem İstanbul’da ama hepimiz birbirimize o kadar uzak noktalarındayız ki. Kime nasıl ulaşacağım, onlara bir şey olur mu? Gözüme uyku girmiyor. Allah milletimizin yardımcısı olsun.

Binalar zemine uygun yapılmamış mı acaba?
Gerci kime guvenecegimizide şaşırdık. Ozellikle fay hatti gecen, deprem beklenen bölgelerde çalışma yapilmasi lazim ama kimsenin umrunda degil. Ben sahsi olarak caba gösterdim oturdugum ev için. Kimse beni bir yerine takmadi. Artik ölürsek arkamizdan uzmanlar biz riskli demistik diye konusurlar

Her gece uyumadan KK’ya bakardım.
Pazartesiden beri afet bölgesindeyim. Bugün aklıma geldi buraya bakmak.
Hayatlarımıza döneceğiz ama çok uzun sürecek.
Rutinlerinizden uzaklaşmamaya çalışın.
Bizlere dua edin.

Bölgedeki yapılar genellikle toki'nin yaptığı binalar ya da büyük ölçekli inşaat şirketlerinin & emlak konutun projeleri. Bizim site bilindik bir firma tarafından yapılmış ama halkalı çöplüğünün üstü doldurularak yapılmış sanırım. Kötü düşünmek istemiyorum tabii :))

Ilk defa coplugun dolduruldugunu duydum. Bir karis bos alan bulsalar bina dikecekler, hayret birşey. Umarim gerekli onlemleri almislardir. Is isten geçtikten sonra müteahhitlerin koluna girip sorguya goturmelerinin faydasi yok

Valla kizlar hepinizi okuyamadım ilk sayfayi okudum. Hepimiz normal olarak böyleyiz ama ruh saglıgımızı korumak için tiktoklara falan bakmayın.ben sadece tvden az birazda youtube a bakıyorum.cok detayli bakarsanız psikolojiniz kaldırmaz .
Rabbim onları yanina aldı inşallah orda mutludurlar .öyle düşünün.yoksa akla zarar.

sohbet eder en azından kendi günlük rutinlerimizden bahsederdik... bi şekilde uzaklaşmanın yolunu bulurduk ama bunu şu an burada da pek yapamıyoruz mesela. şu an şurada geyik çevirsem çeker vururlar beni...

Arkadaşlar siz iyi misiniz neden kendinize işkence ediyorsunuz ben iki depremi de iliklerine kadar hissetmiş biri olarak gerçekten deprem bölgesi dışındaki insanların psikolojik durumunun şu an benden çok daha kötü olduğuna inanmaya başladım artık bu bölge dışında kiminle konuşsam çok kötü durumda full enkaz görüntüleri izliyor insan kendine bunu yapar mı enkaz görüntüleri izleyerek ne değiştireceksiniz? Yargılamak için kötü niyetle söylemiyorum kendi erkek arkadaşıma da söyledim aynısını. Gerçekten yapmayın. Akıl sağlığı önemli. Kkda da bir derdim vara elti konusu açanları yargılamayı da anlamiyorum. Enkaz görüntüsü izlemek ve 7/24 depremden konuşmak ahlaki bir sorumluluk değil. Bir işe de yaramıyor psikolojimizi bozmaktan başka.

kesinlikle çok haklısın, ben bugün bıraktım zaten artık. çünkü bişey yapamıyoruz yani ne anlamı var ki. yapabildiğimizi yaptık. ben tv'dekilerden falan pek rahatsız olmadım hatta ilk iki gün bu kadar takılmamıştım bile. sonra tiktok denen lanet yere bi baktım, kendime gelemedim. sansür yok bişey yok, önüne gelen çekmiş atmış ve kesinlikle hepsi kötü niyetli videolar. çeken açısından düşündüm, sadece video çekmeye gitmişler oradaki uğraşan insanlara da faydası yok dram yaratma peşinde şerefsizler. dün gece kaldırdım telefondan tiktoku, bugün daha iyiyim. dışarı çıktım, biraz da olsa güldüm, iyi geldi. zaten uykusuzluktan geberiyorum, uyuyacağım bu gece. bilgisayardan da kafa dağıtıcı bişeyler açıcam kısık seste çalsın arkada. bugün dışarı çıktım, hava bi tık daha ılık gibiydi herkes kendini dışarı atmış, kafeler falan dolu, herkes eğlencesinde, alışverişinde.

kaldırdım zaten tiktoku telefondan, sildim. artık bakmıyorum. tv'ye de bakmadım bugün, tlc'de temizlik hastalarını falan izledim youtube'dan.

kızlar iyi geceler. ben bu gece biraz da olsa uyuyacağım inşallah. bugünüm bir tık daha normal geçti. zaten yarın gece şehir dışına yolculuğum var, bu gece uyumak zorundayım. otobüste hayatta uyuyamam. bir iş için gidip dönücem, salı sabahı evde olacak şekilde yolculuğumuzu planladık. hem işi halletmiş oluruz hem biraz kafamız dağılır, ortam değişimi iyi gelir bana. döndüğümde evde bir misafirimiz olacak, onunla sohbet muhabbet, ilgilenme derken kafam dağılır diye düşünüyorum.

Sivalar atmis canim bunlar okadar sknti degil.onemli olan bodrumdaki kolonlar ne durumda.bakarak anlasilmiyor karot almalari lazim.

Dedimya bakarak anlasilmiyor karot alinmasi lazim diye tam okuyun
bakarak anlaşılmıyor dediğiniz bir meseleye resme bakıp sıvalar atmış sıkıntı değil bunlar diyen sizsiniz ama? üstteki alıntı sizin yorumunuz. çelişki...

bakarak anlaşılmıyorsa neden sıva atmış, sıkıntı değil diyorsunuz?

ben sizin yorumunuzu birkaç kez okudum, emin olun. kolondaki çatlağı paylaşan endişeli bir insana "bunlar o kadar sıkıntı değil" dedikten sonra gece yatağınızda rahat uyuyabiliyor musunuz sahiden ya? bunu bu kadar iç rahatlığıyla söylemenizi sağlayan eğitiminizi, tecrübenizi, bilgi birikimizi yani kısaca neye dayanarak bunu dediğinizi bize kanıtlarsanız yazdıklarınızı okumaya değer bulabiliriz.

Şuan saat 04:16 ben de uyumuyorum.Gunduz halsiz olacağım için temizligi geceden yaptım.Nobet tutar gibiyim.Allahim güç kuvvet versin deprem bölgesindeki insanlarımıza.Acilarin en büyüğünü yaşadılar.Bizlerin içi bu denli yandiysa onlara ne denir ki...
Eşim askeri personel nöbetleri oluyor günlerce gelmediği zamanlar.Bunun üstüne Gölcük'te yaşıyorum.Burada yaşananlar ve belki de yaşanacak şeyler beni ürkütüyor.Ayrı odalarda bile bulunmak istemiyorum artık.Ne yapmamız gerek bilmiyorum.Takip ediyoruz mecburen yaşanmamış varsayamayız.

Ben delirme noktasındayım artık. Enkaz altındakilerin yanında organizasyonun hala yapılamaması, insanların hala aç olması, dünyanın parası yardım olarak aktığı halde neden hala birileri organize bir yemek işi çıkıramadı. Bir hafta oldu. 60 il var depremden zarar görmeyen bunlara birer emir ve para gönderip her birinden yemek yapılacak 2şer tır ayarlanamaz mı bu kadar zamanda. Neden ya neden

Tabi depreme ev dışında bir yerde yakalanmak var bi de. En sağlam evde oturuyor olsak bile o sırada işyerinde markette başka bir yakınımızın evinde olabiliriz. O binaların sağlamlığı peki….

Tabi depreme ev dışında bir yerde yakalanmak var bi de. En sağlam evde oturuyor olsak bile o sırada işyerinde markette başka bir yakınımızın evinde olabiliriz. O binaların sağlamlığı peki….
2020'deki depremde öyle bişey oldu maalesef. Yıkılan binalardan birinin zemin katındaki diş hekimine gelen vatandaş enkaz altında kalıp vefat etti. Belki şehrin en sağlam yerinde yaşıyor ama o an o binada, o dükkandaydı.

Ben artık kaldıramıyorum
İnstagram a giriyorum. Dram müzikle editlenmiş videolar.. halbuki ne kadar yanlış. Ekşiye bakamıyorum başlıklar hep acı dolu. Kk da da konular hep deprem üzerine. Akıl sağlığımı yitirmemek adına en iyisi biraz kitap okuyayım dedim. Sanırım beynim artık kaç diyor. Bakma okuma görme

Evet malatyadayim bende sicacik bi yatagim yok malesef.sizinle tartisacak halimde.bizim evlerde o halde bizede oyle dediler.ozaman bize diyenlerde rahat uyumasin ne diyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…