Sadece bana mı denk geliyor?

Merhaba arkadaşlar
Biraz dert yanmaya biraz da akıl almaya geldim sizlerden...
32 yaşında işinde gücünde bir kadınım. Yaklaşık 4 senedir düzenli bir ilişkim olmadı.
Kendimde de sıkıntılar vardır belki o yüzden her şeyi karşı tarafa yüklememek gerekir.
Ama artık bazen yorulduğumu hissediyorum.
Evlilik delisi değilim ancak en azından düzenli bir ilişkim olmalı ciddi anlamda artık yol kat etmem gerektiğini diye düşünüyorum.
Sürekli tuhaf tuhaf olaylarla karşılaşıyorum.
4 senedir uğraştığım beyefendilere gelirsek;
.....ona Araba almak için kredi çekmemi istedi.
.....kılık kıyafetimi düzeltirsem(!) nişanlanabileceğini söyledi ki bu şekilde bir talebim olmadığı halde
.....2. kez görüşmüştük maddi anlamda sıkıntılı olduğunu ve Aramızda 3 ün 5 in lafı olmayacağı için(?)para istedi
.....hiçbir şekilde evlilik düşünmediğini ama gezip tozabileceğimizi söyledi(Baştan pazarlık yapıyormuş daha sonrasında başının ağrımaması için)
.....bana bakınca eski sevgilisi geliyormuş aklına hiç istememiş aslında ayrılmayı derdini dinledim ve bir daha alakadar olmadım.
.....uzak mesafe ilişkisini yürütemeyeceğini düşündü. Daha önceki kız arkadaşı onu aldatmış. Güven sorunu yaşıyormuş.
.....kadının çalışmasını pek uygun bulmuyormuş.
.....kendisiyle muhatap olmadım bitişinde çünkü 1.5 senelik ilişkisi varmış. Reklam arası gibi aralarına girdim sanırım haberim yoktu. Hanımefendi aydınlattı sağ olsun. Engellerken hala ilişkisi olmadığını iddia ediyordu.
.....Kafeden çıkarken bana öncelik tanıdığını düşünmüştüm çıktım gelmesini bekledim neden gelmediğini sorduğumda kapıda duran köpeği kovalamamı istedi korkuyormuş. Çok itici geldi.
Birkaç kez görüştüm. En fazla 1-2 aylık görüşmelerdi. Öyle geçti gitti. Kısaca bir özet geçmek istedim.
.....Şimdi görüştüğüm kişide sanki biraz sıkıntılı gibi
Yakın kız arkadaşlarına bana göre samimi olan kelimelerle sesleniyor. Şakalaşıyorlar birbirlerini ısırıyorlar. Bu durum beni rahatsız ediyor.
Bazen denk geliyor sosyal medyada çok farklı fotoğrafları beğeniyor. Anlam veremiyorum gerçekten.
Sohbet edebiliyoruz konu konuyu açıyor bazen mutlu olduğumu hissediyorum ama bir şeyler eksik gibi aramasa aramam mesela..
Diğer görüşmelerime göre değerlendirdiğimde
-Para istemedi
-Kıyafetlerime karışmıyor
-Geçmişe dönük birisine saplantılı gibi görünmüyor.
hani derler ya kadınlar hisseder diye ben hiç bir şeyi hissetmiyorum.
Bir insanı neye göre değerlendiriyorsunuz?
Ben hiç kimseye bu kişi doğru insan diyemiyorum.
Kendimden taviz vermek istemiyorum yapıma ters geliyor
Etrafımdakiler bazen çok dik başlı olduğumu söylüyorlar.
Anlattığımda herkesin sorunu oluyor ama alttan alınınca bazı şeyleri ilişkinin rayına oturduğundan bahsediyorlar.
Flört olaylarını beceremiyorum sanırım ben.
Eleye eleye 25 yaşıma kadar hiç sevgilim olmadan devam ettim ediyorumda :) Sevgilinin olması bir şeyleri paylaşmak elbette güzel. Ama maalesef bazı insanların nasibi geç gelir bende onlardan biri olduğumu düşünüyorum. Sizinde biraz o hesap. Eleye eleye dediysem benimde öyle ya hödük oluyor, küfürbaz, egoist(ama abartılı bi şekilde), nerede ne konuşacağını bilmeyen patavatsız... İnsan zaten soğuyor bunlardan. Karşımda ki insana karşı duygular beslemedikten sonra sevgili olmayı saçma buluyorum ona da haksızlık olur bana da. Ben memnunum yani sıkıntı yok. Sizde düşünmeyin bence zira zorladığın zaman ya da karşındakini değiştirebileceğini düşünüp kabul ettiğinde çok büyük hayal kırıklığına uğruyorsun. Bu sayfada neler okuduk hepsinde de ilk şu yorumlar yapılıyor '' e başında da öküzmüş zaten, başlarda da kendini belli etmiş bilerek kabul etmişsiniz, balık baştan kokar '' vs. Bile bile de kendini ateşe atmaktansa boşver bekar kal :)

Hayatımda 1 kere "iyi aman tamam takılalım madem ben seninle evlenmem ki zaten" diye ilişkiye başladım
o da evlensek diye yanıyor ölüyor şimdi (tamam daha önce de evlenmek isteyenler olmuştu ama sizinkiler gibi hepsi birbirinden beterdi, bununla da evlenmek istemiyorum. ama ilişki olarak hiç sorunum yok)

bazen kadın sallamayınca daha fazla peşinden koşulan olabiliyor sanırım. illa her takılalım diyen evlenmek ister sonra diye iddaalı bir laf demiyorum...

ama bir eşik var galiba...orayı geçip eee iyi takılalım deseniz rahatlayacaksınız aslında.
ha demezseniz :KK70: üzgünüm. kelin ilacı olsa başına sürerdi. ben de isterim hem heyecan duyacğaım hem düzgün hem ciddi ilişki insanı hem denk...olsun. ama yok maalesef.
Bi dönem bırakmıştım aslında çok kısa bir sürede olsa görüşmeleri. Yok mu birisi diye soranlar daha çok gözüme batar oldu, sosyal medyada önceden düğün fotolarıyla doluyken artık çoluk çocuk fotolarıyla dolmaya başladı . Neden yok diye tüm hızımla tekrar başladım :KK70:

Merhaba arkadaşlar
Biraz dert yanmaya biraz da akıl almaya geldim sizlerden...
32 yaşında işinde gücünde bir kadınım. Yaklaşık 4 senedir düzenli bir ilişkim olmadı.
Kendimde de sıkıntılar vardır belki o yüzden her şeyi karşı tarafa yüklememek gerekir.
Ama artık bazen yorulduğumu hissediyorum.
Evlilik delisi değilim ancak en azından düzenli bir ilişkim olmalı ciddi anlamda artık yol kat etmem gerektiğini diye düşünüyorum.
Sürekli tuhaf tuhaf olaylarla karşılaşıyorum.
4 senedir uğraştığım beyefendilere gelirsek;
.....ona Araba almak için kredi çekmemi istedi.
.....kılık kıyafetimi düzeltirsem(!) nişanlanabileceğini söyledi ki bu şekilde bir talebim olmadığı halde
.....2. kez görüşmüştük maddi anlamda sıkıntılı olduğunu ve Aramızda 3 ün 5 in lafı olmayacağı için(?)para istedi
.....hiçbir şekilde evlilik düşünmediğini ama gezip tozabileceğimizi söyledi(Baştan pazarlık yapıyormuş daha sonrasında başının ağrımaması için)
.....bana bakınca eski sevgilisi geliyormuş aklına hiç istememiş aslında ayrılmayı derdini dinledim ve bir daha alakadar olmadım.
.....uzak mesafe ilişkisini yürütemeyeceğini düşündü. Daha önceki kız arkadaşı onu aldatmış. Güven sorunu yaşıyormuş.
.....kadının çalışmasını pek uygun bulmuyormuş.
.....kendisiyle muhatap olmadım bitişinde çünkü 1.5 senelik ilişkisi varmış. Reklam arası gibi aralarına girdim sanırım haberim yoktu. Hanımefendi aydınlattı sağ olsun. Engellerken hala ilişkisi olmadığını iddia ediyordu.
.....Kafeden çıkarken bana öncelik tanıdığını düşünmüştüm çıktım gelmesini bekledim neden gelmediğini sorduğumda kapıda duran köpeği kovalamamı istedi korkuyormuş. Çok itici geldi.
Birkaç kez görüştüm. En fazla 1-2 aylık görüşmelerdi. Öyle geçti gitti. Kısaca bir özet geçmek istedim.
.....Şimdi görüştüğüm kişide sanki biraz sıkıntılı gibi
Yakın kız arkadaşlarına bana göre samimi olan kelimelerle sesleniyor. Şakalaşıyorlar birbirlerini ısırıyorlar. Bu durum beni rahatsız ediyor.
Bazen denk geliyor sosyal medyada çok farklı fotoğrafları beğeniyor. Anlam veremiyorum gerçekten.
Sohbet edebiliyoruz konu konuyu açıyor bazen mutlu olduğumu hissediyorum ama bir şeyler eksik gibi aramasa aramam mesela..
Diğer görüşmelerime göre değerlendirdiğimde
-Para istemedi
-Kıyafetlerime karışmıyor
-Geçmişe dönük birisine saplantılı gibi görünmüyor.
hani derler ya kadınlar hisseder diye ben hiç bir şeyi hissetmiyorum.
Bir insanı neye göre değerlendiriyorsunuz?
Ben hiç kimseye bu kişi doğru insan diyemiyorum.
Kendimden taviz vermek istemiyorum yapıma ters geliyor
Etrafımdakiler bazen çok dik başlı olduğumu söylüyorlar.
Anlattığımda herkesin sorunu oluyor ama alttan alınınca bazı şeyleri ilişkinin rayına oturduğundan bahsediyorlar.
Flört olaylarını beceremiyorum sanırım ben.
öbürleri standardı baya düşürmüş ve sizi ölümle korkutup sıtmaya razı etmeye çalışıyor sanki bu durum. Bence bu kişi de pek sağlam değil. İçinize tamamen sinen biri olmadan özgürlüğünüzü feda etmeyin.

Ben de aynı dertten muzdaribim. Çok kötü döneme denk geldik. Bu dönemin erkekleri çok tuhaf çoğu sorumluluk almadan gezme tozma derdinde. Yaş ilerledikçe kadınlar daha çok şeye takılır derler ya son zmaanlarda kriterlerimi acaip esnettim bu kez de bir bakuyorum karşımdaki insan daha büyük bir falsoyla karşıma çıkıyor.

- En son görüştüğüm kişi evlenmeyi ve çocuk yapmayı düşünmüyordu, 2.görüşmede dile getirdi. (burada konu açmıştım)
- Ondan önce bi akrabam aracılığı ile tanıştığım kişi 20 yaşından beri psikolojik tedavi gören biri çıktı. Sorununu çözmek için 3-4 psikologla görüşüyormus. 38 yasında kendisi.
- Ondan önce kardeşimin arkadaşı biriyle tanıştırmak istedi. Memleketimden dolayı istemedi, buna gülesim geliyor artık:))
-İnternet üzerinde tanıştığım biri görüşmek için gelmiyor kendisi ayağına çağırıyor ben anadolu o avrupa yakasında farklı şehir de değil:)

Benim niyetim evlilik ve çocuk da istiyorum fakat ben istiyorum ki öncesinde beraber tiyatroya gidelim, müze gezelim, İstanbulda yeni yerler kesfedelim vs. birlikte birşeyler paylaşalım baktık anlaşıyoruz ciddi bir adım atarız ama benim görüştüklerimle 1 ay bile sürmeden saçma sapan sebeğlerden bitiyor. Bütün sorunlu insanları hatta daha çok doktor tarafından teşhisi konulmuş bütün psikolojik sorunlu insanları çekiyorum:))
Ben nasıl atladım acaba benimkilerin birkaçı da muhtemelen doktor onaylıdır diye düşündüm şu an :KK70:
bundan sonra mutlaka sorucam. Aslında çok normal şeyler istiyorsunuz ben de aynı şekilde 2 ayı tamamladığım yok gibi bir şey benim de sanki 3 ay sürse biri tamam gibi :KK70:

Üniversitedeki ortamdan buldun buldun yoksa freak showa hoş geldiniz, ülkedeki erkekler tip konusunda zaten kötü bari huyları iyi olsun diyorsun ama nerdeee ya ana kuzusu, ya sorumsuz, ya abazan, ya bilmemne nadir iyi varsa çoktan evlenmiş oluyor zaten :)
Üniversite dönemini hatırlamak bile istemiyorum. O dönem uzun bir ilişkim vardı. Bitirmek zorunda kaldım, hatırlamak açmak bile istemiyorum o konuyu. Onun yüzünden bir başkası olmadı. Boşa gitti oradaki herkes :KK70:
Şimdi muhatap olduğum insanları da görüyorsunuz.

Birbirini ısırmak hiç böylesini duymamıştım 😂 Isırarak anlaşıyolar demekki.. Artık hangi cins oluyo bilemedim.. Bence siz ısırmayan köpekten korkmayan eski defterleri tamamen kapatmış ciddi düşünen uzaylı değil dünyalı olan insan cinsine layıksınız🤗
Çok teşekkür ederim güzel düşünceniz için :)

Bi dönem bırakmıştım aslında çok kısa bir sürede olsa görüşmeleri. Yok mu birisi diye soranlar daha çok gözüme batar oldu, sosyal medyada önceden düğün fotolarıyla doluyken artık çoluk çocuk fotolarıyla dolmaya başladı . Neden yok diye tüm hızımla tekrar başladım :KK70:
ya ben de uzun süre hayatıma kimseyi almadım
ben de "acaba şans verse miydim" diye sorguluyorum

bir şekilde denk gelmiyorsan bu sorgular tamamlanamama hissi bitmez ki...

Sizde bir suç yok ortalıkta evlenecek insan kalmadı. Seçenekler fazla insanlar olsa da olur olmasa da olur nasıl olsa nette bulurum diye düşünüyor. Eski aşkların değeri falan kalmadı. 30 yaşını geçince de insan olgun düşünüyor en ufak bir hatayı bile kaldıramıyor kendini düşünüyor. Yanlış anlamayın 30'unu geçmek yaşlanmak değil olgunlaşmak. Eskiden olsa direkt evde kalmış yakıştırmaları yaparlardı ama günümüzde evlilik yaşı öyle erken değil. Bir tanesi takılalım demiş de öyle bir adamı düzeltmek için bir yıl çalıştım sonuçta başkasıyla sevgili oldu demek ki beni layık bulamamış kendine. Herhalde af buyurun el değmemiş kız istiyor paşam. Sadece size denk gelmiyor yani o tipler.
Özellikle 30 yaştan sonra tahammülü kalmıyor kadınların tolere edemiyor bazı davranışları. Sanırım aşık olamıyor. Daha mantıklı hareket edip yere sağlam basmayı tercih ediyor. Erkeklerde neden aynı şekilde ilerlemiyor bilemiyorum :KK70:
Layık bulmamak demeyelim de sizi hak etmemiş diyelim daha uygun bence :çiçek:

"Evlendigimizde üstüme işeyebilirsin" diyen birine denk gelmiştim ben de bekârken. Etraf garip insanlarla dolu cidden, ancak bir o kadar da düzgün insan var. Bunu da yollayın tuhaf birisi belli ki. Samimiyet dozu ayarlayamayanı hiç sevmem, bu bambaşka bir boyutmuş.
Bu kadar şanssız saçma ilişki deneyimlerim oldu ama böylesi bana bile denk gelmedi çok farklıymış.

Özellikle 30 yaştan sonra tahammülü kalmıyor kadınların tolere edemiyor bazı davranışları. Sanırım aşık olamıyor. Daha mantıklı hareket edip yere sağlam basmayı tercih ediyor. Erkeklerde neden aynı şekilde ilerlemiyor bilemiyorum :KK70:
Layık bulmamak demeyelim de sizi hak etmemiş diyelim daha uygun bence :çiçek:
Aşık olunacak karakterde olsalar olurdu kadınlar 😁 illa ki vardır ama bize denk gelmiyor. 20'li yaşlarda çoğumuz mantıklı düşünemiyorduk kalbimiz daha ağır basıyordu değil mi 😃

32 yaşındayım ve ben de çok yoruldum.

Yukarıda bir arkadaş demiş üniversitede bulamadıysanız freak show'a hoş geldiniz diye, ağzına sağlık, aynen öyle tam freak show.

Herkeste bir bolluk zihniyeti, sosyal medya ve dating app'ler sayesinde istesen aynı gün başkasıyla tanışma şansı, ilişkinin adının flört olması her şeyi mahvetti. İlişkisi olan ilişkisine sahip çıksın.

24'üme kadar hayatıma giren ve laf ettiğim erkeklerden özür diliyorum, meğer hepsi ne düzgün, ne safmış :)

8 yıldır istanbuldayım ve elde olan sayısız flört, başarısız maksimum 3-5 ay süren ilişkiler, yatma kalkma, takılma.

En son dating app'den tanıştığım adam 3. buluşmada eve gelene kadar iyi rol yaptı, aileyle bile tanışmaya hazır düzgün adam profili çizdi, seksten sonra "çay koyar mısın" dedi, 1 bardak çayını içti "ya evde bir şey unutmuştum" diye çıkıp arazi oldu ve uzay boşluğunda kayboldu :KK48:

Artık hiçbir şeye üzülemiyorum bile sadece gülüyorum, adam çayını da içip öyle gitti ya.
Öncelikle kurtulmuşsunuz Baya tehlikeli aşırı karaktersiz gördüm beyefendiyi. İmzası böyle sanırım sevişip çay içip toz olmak :KK70:

Eleye eleye 25 yaşıma kadar hiç sevgilim olmadan devam ettim ediyorumda :) Sevgilinin olması bir şeyleri paylaşmak elbette güzel. Ama maalesef bazı insanların nasibi geç gelir bende onlardan biri olduğumu düşünüyorum. Sizinde biraz o hesap. Eleye eleye dediysem benimde öyle ya hödük oluyor, küfürbaz, egoist(ama abartılı bi şekilde), nerede ne konuşacağını bilmeyen patavatsız... İnsan zaten soğuyor bunlardan. Karşımda ki insana karşı duygular beslemedikten sonra sevgili olmayı saçma buluyorum ona da haksızlık olur bana da. Ben memnunum yani sıkıntı yok. Sizde düşünmeyin bence zira zorladığın zaman ya da karşındakini değiştirebileceğini düşünüp kabul ettiğinde çok büyük hayal kırıklığına uğruyorsun. Bu sayfada neler okuduk hepsinde de ilk şu yorumlar yapılıyor '' e başında da öküzmüş zaten, başlarda da kendini belli etmiş bilerek kabul etmişsiniz, balık baştan kokar '' vs. Bile bile de kendini ateşe atmaktansa boşver bekar kal :)
Karşımda ki insana karşı duygular beslemedikten sonra sevgili olmayı saçma buluyorum ona da haksızlık olur bana da...

Çok haklısınız. Çok güzel bir yaştasınız. Ben de size bir yorum yapmak istiyorum müsaadenizle :)
İleride benim ve diğer arkadaşların verdiği örneklerle uğraşmak istemiyorsanız şimdiden sağlıklı bir ilişki için adım atmayı deneyin :çiçek:

Aşık olunacak karakterde olsalar olurdu kadınlar 😁 illa ki vardır ama bize denk gelmiyor. 20'li yaşlarda çoğumuz mantıklı düşünemiyorduk kalbimiz daha ağır basıyordu değil mi 😃
20 yaşında filan gülüşe gözlerine bir iki bakışına aşık olabiliyordum :KK70: Aklıma gelirdi gülerdim :KK70::KK70:
Mantığın uzak olduğu yıllardı tabi :)

X