Popüler Konu Elhan ile MasterFit

Herkese günaydın

Günaydın hepimize

Gunaydin mutlu hafta sonları

Mutlu sabahlar dilerim.

Senin varlığının eksikliğini göstermesin Rabbim teşekkür ederim maviş kaptanım.
Günaydın canlarım

Günaydın Elhoşumm

Günaydın iyi haftasonları

Her adım atışta aklımdaydin pes etmek mi maviş takım olarak sildik o kelimeyi lügatimizden
Günaydınnnn güzellikler

Hayırlı sabahlar kızlar

Kaçırılmak kaçınılmazsa zevk alacaksın. şeker çikilat verirse kandiramaz
günaydınnn herkesee

Güüüünnnnaaaayyyyddddııınnn
Günaydın güzellerim yiyemedigim badem şekerlerim Harika musmutlu bir hafta sonu geçirmenizi diler gül yanaklarinizdan öperim.

60kiloyum gelmedin aksam bir sorun yoktur insallah canim
canım dün gelemedim. hiç uygun olmadım.
@Kinoalihatun
60kiloyum

Kizlar masterfite katilmak isterseniz sizleride ekleyeceğim cevap gelmedigi icin eklemedim
kusura bakma canım dün hiç yazamadım. sadece tartı fotosu atabildim, etiket bile yapamadım. gece geç geldim. eklemediğin iyi olmuş. bu hafta biraz akışa bırakayım. zaten menülerim diyet menüsü değildi kaç zamandır. stres yapmadan dengelemeye çalışayım.
demir toparlamak için evet demir takviyesi almamız lazım ama bu süreci hızlandırmak için başka şeylerde yapmak lazım.
mesela beslenmede mutlaka hergün düzenli olarak herhangi bir öğünde 1 porsiyon kırmızı et, yumurta, pekmez, kırmızı sebzeler (kapya biber, pancar vs) ve bol limonlu (C vitamini kaynağı) salata, yeşil biber olmalı. demir içeriği olan diğer besinler tüketilmeli. içecek olarak kuşburnu, hibisküs, ıhlamur çayı içilmeli.
vücuda günlük alınan C vitamini yeterli olursa, takviyedeki ve besinlerdeki demir elementinin emilimi daha yüksek ve hızlı oluyor.
ama bunun yanında bazı besin ve içecekleri de sınırlı tüketmemiz lazım. bu da çok önemli. mesela kahve günde 1 adedi geçmemeli. yeşil çay, siyah çay miktarı az olmalı. sıcak içeceğe düşkünsek bu içeceklerini yerini yukarıda yazdıklarım almalı. süt, yoğurt, kefir minimum tüketilmeli. ama özellikle demir içerikli besinlerle ve takviyeyle birlikte alınmamalı. ama yanında yemesen, içmesen bile gün içinde aşırı kahve, çay, süt ve süt ürünleri tükettiğinde demir emilimi azalıyor.
benim de bu ara yine demir eksikliğim var. özellikle depo demir. kahveyi bir tane içmeye çalışıyorum, yeşil çayı, siyah çayı azalttım. kuşburnu, hibisküs çayı içmeye çalışıyorum. süt içmem zaten. yoğurdu minimum tüketiyorum. sabahları pekmez-tahin, kırmızı et , yumurta, kırmızı sebzeler dikkat ediyorum. gibi gibi gibi... geçmiş olsun canım.

Son düzenleme:
Tamam canim bu hafta düzenini olustur haftaya ekleriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…