Emrivaki yapan kaynanam

Kişiden kişiye değişiyor demek ki. Valla ben ziril ziril ağlarken yapamıyordum. Bir ara korkmaya da başlamıştı süpürge sesinden. İkiz bakımına yardım ettim iki yıl zorluğunu bilirim. Allah kolaylık versin.
Teşekkür ederim 🍀 şimdi şöyle bir şey var ,
Ağlarken elimde temizlik kovası temizlik yapamam elbette ama bişey yiyorlar ve her yer batıyor haliyle , yerlere damlıyor, akıyor, ellerine bişey veriyorum ağızlarından çıkarıp yere atıyorlar misal .. ya da yerken döke saça siz de biliyorsunuz çocuğunuz var, nasıl süpürmeden duracak ki orası ?
Her yer yemek artığı , yerlere dökülmüş , ağlıyorlar diye süpürmeyip üstüne mi basacağız sonra bütün eve yayılsın 😅
Hani eleştirmek ya da konuyu sabote etmek istemiyorum gerçekten varsa bir yolu yordamı ben de öyle yapayım o zaman . Çünkü yakında aklımı oynatacağım 😂

Merhaba arkadaşlar. Lütfen bana bir yol gösterin sinirlerim tepemde bu tarz şeyleri yaşayanlar eminim ki vardır. Şöyle ki benim kayınvalidem asla birşeyi tam olarak net olarak söylemez hep dolambaçlı şekilde oldu bittiye getirir. Ben hiç birşeyi olacağını sandığındaki şekilde yaşamıyorum bir bakıyorum bambaşka birşeyin içindeyim. Geçen hafta beni aradı bu hafta diğer oğluma gideceğim uçak bileti aldık mecbur sizin ordan uçağa bineceğim giderken de size uğrayacağız (kaynımla) akşamüstü yarım saat filan dedi ben de tabi buyurun gelin dedim. Ben bugün sabaha kadar böyle olacağını sanıyordum ne olacak bir çay hazırlarım biraz oturur giderler diye düşünmüştüm. Ama bu sabah yarın akşam geleceklerini cuma cumartesi kalacaklarını ve pazar günü gideceklerini öğrendim. 10 aylık çok yaramaz hiç durmayan bir yavrum var ev almış başını gidiyor tek başıma bu kadar becerebiliyorum ev çok dağınık ve pis açıkçası. Hiçbir yemek hazırlığım yok hizmet edecek halim de yok. Yatak ser kaldır vs vs düşündükçe bile deliriyorum çünkü oğlum hali hazırda diş çıkarıyor çok huysuz ancak ona yetebiliyprum. Eşim sen canını sıkma ben evi temizlerim dedi ama biraz önce uyudu. Bir de onun temizleyebileceği şekilde değil bildiğiniz pis yani aylardır şöyle dip köşe temizlenmiyor en fazla haftada bir süpürülüyor. Kaynanam aşırı alıngan yalan dolan dolambaçlı biridir. Müsait değiliz desem eşimin burnundan getirir küser vs vs saçmasapan biri yani tahmin edebilirsiniz aşağı yukarı… şimdi bana sağlam bir bahane lazım ne diyebilirim gelmemeleri için sabahtan beri dua ediyorum ama yok gelecekler… bir bahane bulalım beraber lğtfen. (Bu arada zamanında bana çok kötü şeyler yaşattı kendisinden ve karakterinden tiksiniyorum bildiğiniz benimle yarışan kaynana tipi eğer alçak gönüllü halden anlayan açık örten bir tip olsa ne olursa olsun başımın üstünde yeri var ama geliş şekli oldu bittiye getirmesi bile beni delirtiyor işte)
Bence bulunacak bir bahane yok, malum birinci derece yakinlariniz geliyor. Bence hemen acil bir temizlikçi için yardımcı çağırın, o evi halletsin.
Sonra da dışardan bir şeyler söyleyin, biraz da kendiniz hazırlamaya çalışın. Durumu kurtarirsiniz.
Maddi açıdan sizi zorlar mı bilemem, zorlasa da başka çözüm yok gibi geliyor bana :KK43:

Yarın akşam geleceklerse esinizde uyuduysa çağırın birini temizletin evinizi. İkram yapabildiğiniz kadar yaparsınız eşek değillerdir heralde bebekle ilgilenirler. ilgilenmiyorlarsa da mutfağı gösterirsiniz. Gelmeyin demek bana çok ters bilemedim.

Yatılı geldiklerine göre başka şehirden gelip aktarmalı gidecekler ya da ilçeden, köyden , uzak semtten geliyorlar. Bu durumda zaten size aktif gelmeyen insanlar diye düşünüyorum. İki gün idare edin , eşinizle kavga etmeye değmez bence. Yapabildiğiniz kadar toparlamaya çalışın, gerekiyorsa kıyafet vs dolaba tıkın , ortalığı açın. Kayınvalide gelince de bebekten çok yapamadığınızı , eşinizin yorgun geldiği için yardım edemediğini söyleyin. Onlar varken de bebeğe kayınvalide bakar. Kayınvalide bebeğe bakarken yemek + temizlik yaparsınız. O da size yardımcı olmuş olur.
Kazanç: Ev temizlenmiş olur. Eşiniz ile huzurunuz olur. Kayınvalide memnun olur.
Maddi imkan el veriyorsa temizlikçi çağırılabilir ya da bebeğe bakacak bir yakın varsa ondan rica edip , ev temizlenebilir.

Yok ben illa istemiyorum, bir yalan söylemem gerek dersen, bu yalanı eşine de söylemen gerekecek (Onu anladım). Bu durumda en mantıklı yalan Corona olmuş gibi davranmak vs olabilir. Ama eşiniz anlar bence, boş yere huzurunuz kaçar.

Yarın akşam geleceklerse esinizde uyuduysa çağırın birini temizletin evinizi. İkram yapabildiğiniz kadar yaparsınız eşek değillerdir heralde bebekle ilgilenirler. ilgilenmiyorlarsa da mutfağı gösterirsiniz. Gelmeyin demek bana çok ters bilemedim.

+

Emrivaki hiç güzel değil ama gelme demekte olmaz sonuçta eşin annesi bende böyle düşünüyorum 😌en güzel çözüm bu

Ağlarken elimde temizlik kovası temizlik yapamam elbette ama bişey yiyorlar ve her yer batıyor haliyle , yerlere damlıyor, akıyor, ellerine bişey veriyorum ağızlarından çıkarıp yere atıyorlar misal .. ya da yerken döke saça siz de biliyorsunuz çocuğunuz var, nasıl süpürmeden duracak ki orası ?
Her yer yemek artığı , yerlere dökülmüş , ağlıyorlar diye süpürmeyip üstüne mi basacağız sonra bütün eve yayılsın 😅
Hani eleştirmek ya da konuyu sabote etmek istemiyorum gerçekten varsa bir yolu yordamı ben de öyle yapayım o zaman . Çünkü yakında aklımı oynatacağım 😂
Yeri geldi elimle yeri geldi girgirla ıslak mendille falan hallettim 😅

Ben park yatağına koyuyorum önüne ilgilendiği oyuncakları koyuyorum ya da tencere tava kaşık 😅 beş dk da olsa supurmeden olmaz bende de üç çocuk var en nefret ettiğim şey kırıntı. Zaten ufak bebek emekler yer ki yerlerdeki kırıntıları 😶

Sizi çok iyi anlıyorum. Ya temizlik yapan bir hanım tutun o temizlik yapsin esinizde dışardan yemek söylesin haberim olmadigi icin kusura bakmayin bilseydim hazirlik yapardim dersiniz. Ertesi gunde siz cocukla ilgilenirken kayinvalidenize yaptirin yemegi yada cocuga baktirin siz yapin bir işin ucundan tutsunlar bunlar hep rahatliktan oluyor. Hastayim desenizde gelirler diye düşünüyorum böyle insanlar bu tarz seyleri takmaz. Yataklarinida bir zahmet kocaniza hazirlattirin kimsenin hizmetcisi olmak için evlenmiyoruz.

Bizim ev ahırdan daha fena oğlum gerçekten hiç aman vermiyor en ufak bi bırakıp mama hazırlamaya mutfağa gidiyorum kafasını vuruyor düşüyor uyurken yapayım diyorum çıt sesine uyanıyor ancak haftada bşr eşim bakarken haftasonu süpürenişiyprım evin bu halinden ben de delirmek üzereyim ama inanın yok olmuyor
Size, senin daha cok sevdigin emrivaki yapacak bi aile bul, kendi ailen mesela, pat, vursun kapiya, tak gelsin biz burdayiz :KK70:

Ben park yatağına koyuyorum önüne ilgilendiği oyuncakları koyuyorum ya da tencere tava kaşık 😅 beş dk da olsa supurmeden olmaz bende de üç çocuk var en nefret ettiğim şey kırıntı. Zaten ufak bebek emekler yer ki yerlerdeki kırıntıları 😶
Aynen 😂 herşeyi atıyorlar ağızlarına ıslak mendil gırgır kurtarmaz beni .
Böyleyiz bütün gün 😂😂
Sevgili M -mathilda- temizlikçi çağırma gücünüz varsa çağırın , bardağın dolu tarafını görün en azından ev temizlenmiş olur 😌

Eklentiler

• 21A15615-7913-4DB1-BE68-245254CB2EB4.png
    21A15615-7913-4DB1-BE68-245254CB2EB4.png
    615 KB · Görüntüleme: 274
Karakteri nasıl olursa olsun oğluyla gelininin evine gelmek için icazet alması gerekmiyor be canım. Bak senin de oğlun var o günler hiç gelmez gibi geliyor ama göz açıp kapayana kadar gelecek birbakmışsın gelin beni eve istemiyor yok neymiş ev kirliymiş diyerek konu açmışsın. Bence doğru bir evlilikte iki taafın aileside rahatlıkla eve gelebilmeli karşı tarafta buna bozulup surat yapmamalı. Sonuçta sadece çaya geleceklerken de evi temizlemen gerekiyordu değilmi? Asıl dert ettiğin konu 2 gün kalacak olmaları. Eşinin hatrına katlanmanı tavsiye ederim. Bugünün yarınları da var... Not: benim kayın valideminde bana yaşattığı türlü türlü sıkıntı var ama evime geldiklerinde elimden geleni yapıyorum ki eşim de benim taraf geldiğinde saygıda kusur etmesin.

Aynen 😂 herşeyi atıyorlar ağızlarına ıslak mendil gırgır kurtarmaz beni .
Böyleyiz bütün gün 😂😂
Sevgili M -mathilda- temizlikçi çağırma gücünüz varsa çağırın , bardağın dolu tarafını görün en azından ev temizlenmiş olur 😌

Oy maşallah iki bebe Allah yardimciniz olsun :) çok zordur eminim ikiz büyütmek. Bizde de supurge evin demirbaşı yoksa birileri tek tek itina ile toplayıp ağzına atıyor :)

Bir de pis falan diyorsunuz ama.ne kadar pis olabilir ki? Şimdi tuvalet banyo yıkama toz alma yer silme yapsaniz halıları odanın ortasına toplayıp, sabah da halıları supurursunuz. Camlar falan pisse takılmayın yani ona bakan kendi silsin çocuklu.kadina yardım sevaptır. Hiç unutmam kv gelmisti hazır sen buradayken oğlana bak da camları sileyim aylardır silemedim dedim, zorla bezi elimden aldı çocuklu kadına yardım sevaptır sen oğlanla ilgilen ben yaparım diye. Pişman oldum daha da demedim böyle bir şey zaten. Ama yani o kadar temizse işin ucundan tutuversin ne var?

Mutfak dağınıktır.herhalde bir de. O da bir makineye bir ocak silmeye elde birkaç parça yıkamaya bakar. Valla bahane olur hem😅

Yemeğin yaparsın olduğu kadar ağırlarsın. Sen çocuklu kadınsın hiç umursama gerisini. Evine gelen incelemeye gelmesin. Gelsin torununu sevsin.

Sinir olurum böyle tiplere benimkide kendi gelsin bayılır biz gitmeye kalksak yatak döşek hastalanır😂 yapabildiğiniz kadarını yapın. Stres yapmayın ama temizlik olayını kendiniz içinde çözmeye çalışın bende temizlik yaparken kriz geçiriyorum çocukla sabah başladığım akşam bitiyor oda günlük temizlik ama mecbur çocuk var diye temiz tutmaya çalışıyorum. Anaların çilesi bitmiyordu

X