Emrivaki yapan kaynanam

Merhaba arkadaşlar. Lütfen bana bir yol gösterin sinirlerim tepemde bu tarz şeyleri yaşayanlar eminim ki vardır. Şöyle ki benim kayınvalidem asla birşeyi tam olarak net olarak söylemez hep dolambaçlı şekilde oldu bittiye getirir. Ben hiç birşeyi olacağını sandığındaki şekilde yaşamıyorum bir bakıyorum bambaşka birşeyin içindeyim. Geçen hafta beni aradı bu hafta diğer oğluma gideceğim uçak bileti aldık mecbur sizin ordan uçağa bineceğim giderken de size uğrayacağız (kaynımla) akşamüstü yarım saat filan dedi ben de tabi buyurun gelin dedim. Ben bugün sabaha kadar böyle olacağını sanıyordum ne olacak bir çay hazırlarım biraz oturur giderler diye düşünmüştüm. Ama bu sabah yarın akşam geleceklerini cuma cumartesi kalacaklarını ve pazar günü gideceklerini öğrendim. 10 aylık çok yaramaz hiç durmayan bir yavrum var ev almış başını gidiyor tek başıma bu kadar becerebiliyorum ev çok dağınık ve pis açıkçası. Hiçbir yemek hazırlığım yok hizmet edecek halim de yok. Yatak ser kaldır vs vs düşündükçe bile deliriyorum çünkü oğlum hali hazırda diş çıkarıyor çok huysuz ancak ona yetebiliyprum. Eşim sen canını sıkma ben evi temizlerim dedi ama biraz önce uyudu. Bir de onun temizleyebileceği şekilde değil bildiğiniz pis yani aylardır şöyle dip köşe temizlenmiyor en fazla haftada bir süpürülüyor. Kaynanam aşırı alıngan yalan dolan dolambaçlı biridir. Müsait değiliz desem eşimin burnundan getirir küser vs vs saçmasapan biri yani tahmin edebilirsiniz aşağı yukarı… şimdi bana sağlam bir bahane lazım ne diyebilirim gelmemeleri için sabahtan beri dua ediyorum ama yok gelecekler… bir bahane bulalım beraber lğtfen. (Bu arada zamanında bana çok kötü şeyler yaşattı kendisinden ve karakterinden tiksiniyorum bildiğiniz benimle yarışan kaynana tipi eğer alçak gönüllü halden anlayan açık örten bir tip olsa ne olursa olsun başımın üstünde yeri var ama geliş şekli oldu bittiye getirmesi bile beni delirtiyor işte)
10 aylik bebeyle nasil haftada 1 ev supuruyosunuz ya ben ona takildim🙆Ben de 4 yas bebesi var,gunde 7 kere supurge yapiyorz fjxndnj
Hic mi kirinti dokmuyor bu cocuk.Kvde gelecek madem,cocugu babasina verin eve girisin.Yani haftada 1 supurulen bebeklli ev cocuga da zararli.Emekliyordur muhtemelen simdi🙄

Sadece evinizin temizliğine yoğunlaşın imkanınız varsa temizlik için birini çağırın yemeği dışardan söyleyin. Kayınvalide kayın gelince verin bebeği kucaklarına biraz nefes alın hepte dilinizde haberim olsaydi daha iyi olurdu cümlesi gezsin.

KVniz sayesinde eviniz belki biraz temizlik görür. O kadar pis dediniz ki, gözümde canlandirdim.

Kusura bakmayın ama temizlik için çocuğu bahane ediyorsunuz. Ben çocuğumu uyutur gecenin ikisin de mutfak dolabı silerdim. Belli ki rahatlığı seviyorsunuz.

İki gün kvnizi evde ağırlamayi istememek çok saçma geldi.

Evin halini görür herhalde cocuk durmuyor hiçbir şey yapamıyorum sen cocuga bak da en azından bir yemek hazirlayayim de cocuga baksın ver de birkaç kap bir sey pişir yesinler gitsinler
Laf ederse de etsin

KVniz sayesinde eviniz belki biraz temizlik görür. O kadar pis dediniz ki, gözümde canlandirdim.

Kusura bakmayın ama temizlik için çocuğu bahane ediyorsunuz. Ben çocuğumu uyutur gecenin ikisin de mutfak dolabı silerdim. Belli ki rahatlığı seviyorsunuz.

İki gün kvnizi evde ağırlamayi istememek çok saçma geldi.
Çalışıyor musunuz ? Gece 2de nasıl dolap siliyorsunuz? Cocuk kaçta uyanırdı mesela ?

O evde çocuk nasıl yaşıyor merak ettim. Valla bu çocuk heralde uyuyor zombi gibi uyanık durmuyor. O ara halledebilirdiniz. Bu durum kv den daha önemli bence. Emrivaki yapması hoş değil ama gelecek yani belli ne yaparsanız yapın. Kahve içmeye de gelse o evi görecekti kalmaya gelse de görecek. Hazır gelmişken temizliği ona yaptırın bence

Gelirlerse de hiç bir şey yapma temizlikde yemekte
Eşinizin umrunda değil uyumuş adam
Valla hazırlığım yoktu bende hastayım
Çocukta diş çıkarıyor çok huysuz akşamları çok kalktı ağladı
Gündüzde öyle de
Ev dağınık siZide hasta gibi görürse kalmaz giderler
Aynı durum benim de dikkatimi çekti.çocuklu ev nasıl haftada bir süpürülür yahu.benim üç çocuğum var beş kişilik aileyiz.

Ya hu gelmesinler diye dua etmek bahane üretmek yerine kalkıp bir işe başlasaniz daha mantıklı değil mi?...

Zaten kayinvalidenizden bu kadar çekiniyor iseniz yarım saat de uğrasa beş gün de kalsa şimdiye kadar evin toplanmış olması gerekirdi.
Neticede geleceklerini az çok biliyorsunuz.

Yemek için telaşa düşmenizi anlarım çünkü çay menüsü hayal ederken yatiliya döndü iş. Ama ev temizliği zaten olmalıydı. Zaten gelecekti yani.

Ayrıca yabancı değiller , sabah kahvaltı hazırlarken akşam yemeklerini yaparken ederken elbet yardım eder size . Ya da çocukla ilgilenir... hadi bunlar olmadı , yapabildiğiniz kadarını yaparsınız. Her akşam bal baklava yenmiyor de mi. İlk defa da evinize gelmiyorlardir..

Ben bu kadar gerilmeleri anlayamıyorum.
Olduğu kadar.

Yani önden çok haberli olsanız da ne değişecekti ki zaten ? Çocuğunuz çok yaramazmiş asla durmuyormus . Mümkün değil bir şey yapamıyormusssunuz... Eeee ne değişecekti. Çocuk yine aynı çocuk.
Siz yine yapamazdiniz .

Velhasıl bahanelerle siginmayin,
Gelecek misafirime yalan uydurmaktansa iki çeşit az yaparım. Bu defalık boyle oldu anne, son anda haberim olunca neyse artik yabancı değilsiniz der geçerim ...

Bu arada benimde iki küçük çocuğum var.. evin durumunu anlarım.
Ama şunu da bilirim. .yeter ki canımız istesin 😉
O can istedi mi, ev bir saate kalmaz hazır oluyor ..

Merhaba arkadaşlar. Lütfen bana bir yol gösterin sinirlerim tepemde bu tarz şeyleri yaşayanlar eminim ki vardır. Şöyle ki benim kayınvalidem asla birşeyi tam olarak net olarak söylemez hep dolambaçlı şekilde oldu bittiye getirir. Ben hiç birşeyi olacağını sandığındaki şekilde yaşamıyorum bir bakıyorum bambaşka birşeyin içindeyim. Geçen hafta beni aradı bu hafta diğer oğluma gideceğim uçak bileti aldık mecbur sizin ordan uçağa bineceğim giderken de size uğrayacağız (kaynımla) akşamüstü yarım saat filan dedi ben de tabi buyurun gelin dedim. Ben bugün sabaha kadar böyle olacağını sanıyordum ne olacak bir çay hazırlarım biraz oturur giderler diye düşünmüştüm. Ama bu sabah yarın akşam geleceklerini cuma cumartesi kalacaklarını ve pazar günü gideceklerini öğrendim. 10 aylık çok yaramaz hiç durmayan bir yavrum var ev almış başını gidiyor tek başıma bu kadar becerebiliyorum ev çok dağınık ve pis açıkçası. Hiçbir yemek hazırlığım yok hizmet edecek halim de yok. Yatak ser kaldır vs vs düşündükçe bile deliriyorum çünkü oğlum hali hazırda diş çıkarıyor çok huysuz ancak ona yetebiliyprum. Eşim sen canını sıkma ben evi temizlerim dedi ama biraz önce uyudu. Bir de onun temizleyebileceği şekilde değil bildiğiniz pis yani aylardır şöyle dip köşe temizlenmiyor en fazla haftada bir süpürülüyor. Kaynanam aşırı alıngan yalan dolan dolambaçlı biridir. Müsait değiliz desem eşimin burnundan getirir küser vs vs saçmasapan biri yani tahmin edebilirsiniz aşağı yukarı… şimdi bana sağlam bir bahane lazım ne diyebilirim gelmemeleri için sabahtan beri dua ediyorum ama yok gelecekler… bir bahane bulalım beraber lğtfen. (Bu arada zamanında bana çok kötü şeyler yaşattı kendisinden ve karakterinden tiksiniyorum bildiğiniz benimle yarışan kaynana tipi eğer alçak gönüllü halden anlayan açık örten bir tip olsa ne olursa olsun başımın üstünde yeri var ama geliş şekli oldu bittiye getirmesi bile beni delirtiyor işte)
Sürekli emrivaki yapan birisini terslemelisiniz. Müsait değiliz başka zaman inşallah müsait olursak de kapat. Devam eder yoksa bu böyle. Siz evde birbirinizi yer durursunuz, içiniz içinizi de yer bi yandan. Emrivaki yapan insanı anca terslemek yola sokar.

temizliçi bulun armut comdan bulmuştum ben . yemeğide hazır alın . eşiniz masraf yapsın bi. mesafeli olun

Kvnin gelip gelmeyeceğini bilemem ama evinizi de bir süpürün lütfen.
O çocuk emekliyordur büyük ihtimal. O tozda piste nasıl emekliyor?
Bir de her bulduğunu ağzına atma evresindeler yazık o çocuk için bile bir süpürge tutun.
Esiniz işten gelip çocuğu yarım saat oyalasa, biraz parka, disari cikarsa bile bir sürü temizlik yaparsınız.

Maalesef gelecekler… en azından iyi bir laf sokun da geldiğinde içiniz rahatlasın bari
Yani emrivaki yaptığı için. Onun dışında bu da bahane olur evinizi temizlersiniz süpürür bir mopla siler mutfağı da toplar o kadar da zor değildir bence ya

Emrivaki sevmem ama geldikten sonra akşam oturması ya da kalmak arasında çok fark olmaz bence. Yani ikisinde de temizlik yapılması gerekecek. Bu vesile ile ev temizlenir diye düşünün. Kayınvalideniz varken bebeği verip dinlenmeye ya da yapmak isteyip yapamayacağınız işleri yapmaya çalışın derim.

Robot süpürge alana dek oğlum kucağımda ağlayarak ev süpürdüğümü bilirim. Asla ne mama sandalyesi ne yer ne yatak durmazdi illa kucağımda duracak. Belim kirilirdi tek kolumda oğlum tek elle süpürürken. Eviniz cadde uzeriyse çok tozlaniyor olabilir. E tabi üç çocuk hoplar zıplar o yüzden de toz kalkar.😅 Ama afedersiniz evi b.k da götürse çocuk ziril ziril ağlarken yapamıyor insan. Ben az aklı erince her işi ona yaptırmaya başladım da öyle ev işi yapabiliyorum artık. Yoksa ne mümkün.
Memnun musunuz robottan.temizlemesi iyi mi

X