erkek arkadasınızdan izin alırmısınız

izin almak degilde birsey oldugunda danısırım onunda fikrini almak isterim

herkesin fikri kendine ne demek böyle kadınlar filan isteyen alır isteyen almaz

öyle kadın böyle kadını mı var bu işin saçmalık yani!!

Bayanlar sanirim yanlis anlasilma ya da hic anlamama var aramizda...
Ben boyle dusunen kadinlar demek istedim sanirim bi kelimenin eksikligi neler dogurabiliyor onu gordum.
Ama esini ustun gorup de ondan izin alan yapacagi her seyde onay bekleyen kadinlar cikip da baska yerlerde kadin-erkek esitligi diyorlar sonra, orada bir tutarsizlik oluyor.
Esitsizligi bastan kabullenmis ve ataerkil topum yapisini devam ettiren kadinlardi benim kastettigim...
İsteyen alinir isteyen destek cikar burada tartisacak durumumuz yok degil mi?

benimki hiç bişiye izin vermiyoo malesef çok kısıtlıyo :ecrin_bebek: ama ben yapmıyorum genelde dediğini tamam diyorum kendi bildiğimi okuyorum :emir_bebek: eminimki evlenirsekte çok kısıtlıcak..sağlık olsun :CüvCüv:.. bence sevgililer birbirine karışabilir yani ciddi düşünen biri karışır zaten bi erkek olarak ki bunu yanlış bulmuyorum..çünkü bizlerde onlara karışmıyomuyuz ak kaşık değiliz yani..hem sahiplenmenin yarısıdır birbirlerinden izin almak filan ben öle düşünüyorum...evlilere gelince zaten izin almalılar bayan olsun erkek olsun kimse kafasına göre iş yapamaz..evliliğin kuralı bu..yoksa saygı kalmaz..

Bayanlar sanirim yanlis anlasilma ya da hic anlamama var aramizda...
Ben boyle dusunen kadinlar demek istedim sanirim bi kelimenin eksikligi neler dogurabiliyor onu gordum.
Ama esini ustun gorup de ondan izin alan yapacagi her seyde onay bekleyen kadinlar cikip da baska yerlerde kadin-erkek esitligi diyorlar sonra, orada bir tutarsizlik oluyor.
Esitsizligi bastan kabullenmis ve ataerkil topum yapisini devam ettiren kadinlardi benim kastettigim...
ısteyen alinir isteyen destek cikar burada tartisacak durumumuz yok degil mi?

evet anlasılmayan nokta varmıs a.s
bizim burda konustugumuz konu da su bizde erkekden izin alıp onların her dedigini yapalım demedik sadece partneler birbirlerine fikir danısıp hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları seyleri birbirlerine ifade edip ona gore davranmalılar dedik...esitlik konusuna gelince bu erkek icinde gecerli oda benim istemedigim birseyi yapmıycak bende onun yani sonuc olarak fedakarlık olması gerekir

Nabzına göre şerbet verir, öyle söylerim.. Zaten karışmaz..

bende mutlaka danışırım ondan gizli saklı bişi yapmamaya dkkt ederim. o da aynı şekilde öyle

yoo almam.ağustosta estetik oldum ama o şiddetle karşı çıktı.sonuçta ben bunu onun için değil kendimi iyi hissetmek için yaptırdım.biraz da doktor olduğu için hassas davrandı ama caydıramadı.

her konuda fikir sorarız evden çıkmadan günlük planını anlatır. plaanı dışında gideceği yapacağı şeyleri tel. ile bildirir. zaten en fazla 2-3 saatte bir haberleşiriz:))

biz daha yeniyiz ama izin almadım hiç almam da şutarafagitti
niye alıştırayımki, istediğimi yaparım, eğer onun fikrini merak ediyorsam da çaktırmadan, öylesine söylüyor gibi sorarım, fikrini öğrenmiş olurum naniknanik

izin almak değilde danışmak diyelim 2 3 günlük bir ilişkim olsa hiç takmam ona hiçbişey danışmam bile ama ciddi düşündüğümüz için bu konuda ikimizde saygılı davranıyoruz birbirimize olması gerekende bu kafana göre yaptıktan sonra herşeyi bir süre sonra ne sen onu takarsın nede o seni..

Ciddi bi iliskiniz varsa danismak zorundasiniz bnce.. Cunki ben her istedigimi yapsam o her istedigini yapsa ohoo isin icinden cikilmazki anacim :)
Karsilikli bnce o bna danisir bnde ona, zor bsy deil :)

danışmak, izin almak, sormak.. ne dersenız deyın işte. gereklı olduğunu düşünüyorum. Şunu yapmayı düşünüyorum ne dersın canım? dıye sorarım fıkrını söyler. benım düşündüğümden farklı düşünüyosa kendı geçerlı nedenlerımı söylerım. o da kendınınkını söyler, sonra ortak karar verırız...

bence mantıklı olanı da bu.. Kafama göre ış yapacaksam çift olmanın ne anlamı var. tek başıma yaşarım o zaman :/

birkeresinde o okuldayken bnm dersim erken bittigi için cafede onu bekliyordum ders arasında aradı beni nerdesin dedi bende cafede bekliorum dedim oda hayır eve git benm dersim bitince cıkarsın dedi ya niye falan derken bi azar işittim sonra ben tıpıstıpıs eve onun dersi bitince cıktım cok sahiplenir cok korur bi de kucuk biyerdeyiz o yuzden boyle davranıo bide bana bişey olur die cok korkuo ama olsun ben herseyine razıyım ona bnm istemedigim bişey yapmaz biyere gidecekse haber verir kızlar olcaksa gideyim mi diye sorar eve arkadasının kız arkadasları geldiginde veya geleceginde bile haber verir

ben izin almam ama bi yere giderken ya da bişi yapacakken şuraya gidiyorum,şurda olucam haberin olsun derim..mutlaka yaptığım şeylerden ve gittiğim yerlerden haberi olur.ama gidebilir miyim demem yani..yapacağım ,onu çok çok etkiletyecek bişi olursa o zaman olabilir.

izin almam, yapacağım şeyi haber veririm, ve onun da bana haber vermesini isterim. kontrol etmek amaçlı değil tabii ki birbirimize karşı sorumluluklarımız olduğundan. birşeyi yapmamı istemiyorsa ben "yapıcam" dediğimde itiraz eder zaten kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile3

X