Erkek tarafı geline ne takmalı?

Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.
1 altın yüzükle evlenen ben.. hahah ne güzel muhabbetler ya. Kızım bırak kim ne isterse nasıl içinden geliyorsa onu taksın sonra sen kötü olursun gözlerinde.

Ay herkes bi kötüleme pozisyonuna girmiş ya eşşek kadar insanlarız elbette yaparız herseyimizi ama şuan bizzat bana taktıkları aslında kendi evladının cebine giriyor. Daha önce ki yazdığım da belirttim ayrım yapıyorlar evlatları arasında diye ben bundan bu kadar öfkeliyim. Hiç bi kusurum olmadı şuana kadar onlara karşı ama kadın resmen geçen pazar nişanlimin önünde seni sevmiyorum dedi laf arası. Hic bu zamana kadar ağzımı açmadığım halde bu pozisyona düşüyorum.
Evladının cebine isterse birşey koyar zaten evladının cebine koyacağından size ne? Düğünden sonra kocanıza anan baban senin cebine koydu bu bilezikleri kocacım buyur dilediğin gibi kullan benim bir tasarrufum yok diyeceğinizi hiiiiç sanmıyorum. Adam koluna bilezikleri takıp gezmeyeceğine göre bariz kendinize istiyorsunuz hiç kıvırmaya gerek yok. Valla kayınvalideyi çok takdir ettim dürüst dimdik bir kadın sevmemiş sizi oğlunun yanındada net bir şekilde dile getirmiş sinsilik yapmamış, ayrıca sizi sevme zorunluluğu da yok. Evlatları arasında yaptığı ayrımda sizi zerre ilgilendirmez bunun lafını etmek bile haddiniz değil.
Kendi anneniz sizi seviyor değil mi? Kendi annenizden isteyin dünürlerinin yanında 8 tane bilezik. Sizi sevmeyen bir kadından istemekten daha doğru. Anneniz kendi evladının cebine koyacak ya sonuçta taksın şıkır şıkır kolunuza 8 tane namı şerefi olsun

Nişanda salon vs kız tarafına aittir takılar kız tarafına kalır. Alınacak olan herşey karşılıklı mesela alyansı erkeğe siz, size de nişanlınız alıyor, elbisenizi erkek damatlığı da siz alıyorsunuz. Yani ben 1 tane bile bilezik istemedim yapılmadı da. Nişan aile arasında oldu onda da takı ve bohça yapmama şartı koştum, en azından 1 bilezik yapalım dediler kabul etmedim sadece yüzükler takıldı eşim aldı yüzükleri de. Ben arnavutum bilen bilir bizde altın çok istenir ama ben istemedim ailenin durumu varsa yapar. Ben biliyordum ki eşim yapacak ailesi maddi olarak destek çıkamayacak borçla evlenmemek için istemedim isteseydim yapılırdı ayrı konu. Düğün de istemedim nikahtan evlendim sadece kına gecem de bizde adettendir 5 kıyafet 1 şalvar giydim hepsini de kendi paramla aldım, kına masraflarını salon kuaför vb eşim karşıladı. Maddi durumu olması sizi alakadar etmez bence, yapmıyorsa aile yapmıyordur bana göre yapmakta zorunda değiller. Eşinizin gücü varsa yapsın. Ben ailelerin zor duruma düşmesine karşıyım. Nişanlınızın durumu yoksa erteleyin 8 bilezik yapana kadar bekleyin. Bana saçma geliyor aile olacak olan sizsiniz neden eşinizin ailenizden bir beklentiniz var ? Yani düşünüyorum çok safım galiba bedavaya gitmişim.

ya sen ne diyorsun :-D ev aldık üstüne yatmışlar akrabalara biz eliminz üstünde demişler millete gösteriş oynuyorlar oynasınlar yüzüme söylesinler kolaysa.
Kız adamlar ne kadar da yüzsüz 😂 Bi kere yüzüme dedi daha yeni evliyken eşyaların taksidini biz ödüyoruz parayı napıyor gibisinden eşime hesap soruyor güya. Bende nasıl siz ödüyorsunuz her ay ben ödüyorum dedim sustu lafı çevirdi hemen😂

İşler daha kötüye gitmesin diye sustum bende, şuan bana burda çok kötü gelinmişim imasi yaptı bi çok arkadaşta. Olayların arka yüzü de vardi yani.
Canım yüzünü şimdi göster bak baklaim ne olacak evlenince acacaksan yapma herşey kötü olur

Evladının cebine isterse birşey koyar zaten evladının cebine koyacağından size ne? Düğünden sonra kocanıza anan baban senin cebine koydu bu bilezikleri kocacım buyur dilediğin gibi kullan benim bir tasarrufum yok diyeceğinizi hiiiiç sanmıyorum. Adam koluna bilezikleri takıp gezmeyeceğine göre bariz kendinize istiyorsunuz hiç kıvırmaya gerek yok. Valla kayınvalideyi çok takdir ettim dürüst dimdik bir kadın sevmemiş sizi oğlunun yanındada net bir şekilde dile getirmiş sinsilik yapmamış, ayrıca sizi sevme zorunluluğu da yok. Evlatları arasında yaptığı ayrımda sizi zerre ilgilendirmez bunun lafını etmek bile haddiniz değil.
Kendi anneniz sizi seviyor değil mi? Kendi annenizden isteyin dünürlerinin yanında 8 tane bilezik. Sizi sevmeyen bir kadından istemekten daha doğru. Anneniz kendi evladının cebine koyacak ya sonuçta taksın şıkır şıkır kolunuza 8 tane namı şerefi olsun
Bilezikleri gerektiği yerde ev araba alırken kendimiz için satıp kullanıcaz zaten ayrıca ayrım yapması gayette beni ilgilendirir o insan benim hayatımdaysa eşim olucaksa onun arkasında olmak bana düşer nişanlım telefonda bana göz yaşı döker anlatırken git ailenle mi çöz sorununu demeliydim ayrıca kendi annemin takacaklarına geldiğinde konu benim ailem şerefine yakışanı zaten takacak.

Maddi sıkıntı yoksa bunu bunu alıyoruz derlerse hayir almayin demezdim. Ama kimse almıyorsa bunu istiyorum diyemem.

İstemek dilenmek gibi.

Siz 8 bilezik isteyeceksiniz sonra evleneceksiniz. Onlar da karşılığında 7/24 hizmet bekleyecekler. Evlerini temizletecekler, iş yaptirmaya cagiracaklar, her firsatta bilezikleri hatirlatacaklar.

İstemeyin siz kiymetli olun. Karisacak hicbir sey bulamazlar boylelikle.

Bu zamana kadar ortamda kaç kere ezdi küçük düşürmeye çalıştı ağzımı açmadım hadi ben bu kadar kötüyüm nişanlım kör müydü hersey onun gözünün önünde yaşandı laf sokmalar küçümsemeler. Şuan nişanlım arkandayım diyo bana.
Siz de yapacaginiz evlilikten hayir bekliyorsunuz yani.

Bilezikleri gerektiği yerde ev araba alırken kendimiz için satıp kullanıcaz zaten ayrıca ayrım yapması gayette beni ilgilendirir o insan benim hayatımdaysa eşim olucaksa onun arkasında olmak bana düşer nişanlım telefonda bana göz yaşı döker anlatırken git ailenle mi çöz sorununu demeliydim ayrıca kendi annemin takacaklarına geldiğinde konu benim ailem şerefine yakışanı zaten takacak.
Arkasında olun tamam da adamları yolmak gibi niyetiniz olmasın ailesiyle çözecek yetişkin adam bu Zamana kadar sorunları cozememis siz elinden tutup ailesiyle baristirmaya gerek kavgaya mı gideceksiniz herşeyin bir sınırı var beni ilgilendiren kısım ilgilendirmeyen kısım gerekirse ailenle çöz diyeceksiniz

Maddi sıkıntı yoksa bunu bunu alıyoruz derlerse hayir almayin demezdim. Ama kimse almıyorsa bunu istiyorum diyemem.

İstemek dilenmek gibi.

Siz 8 bilezik isteyeceksiniz sonra evleneceksiniz. Onlar da karşılığında 7/24 hizmet bekleyecekler. Evlerini temizletecekler, iş yaptirmaya cagiracaklar, her firsatta bilezikleri hatirlatacaklar.

İstemeyin siz kiymetli olun. Karisacak hicbir sey bulamazlar boylelikle.
Evet böyle diyerek haklısınız yani şuan istemekten vazgeçtim zaten herkes kendi istediğini alsın taksın işin ilerisini düşündüğümüz de dedikleriniz doğru.

Arkasında olun tamam da adamları yolmak gibi niyetiniz olmasın ailesiyle çözecek yetişkin adam bu Zamana kadar sorunları cozememis siz elinden tutup ailesiyle baristirmaya gerek kavgaya mı gideceksiniz herşeyin bir sınırı var beni ilgilendiren kısım ilgilendirmeyen kısım gerekirse ailenle çöz diyeceksiniz
İlişkinin başında dediğinizi de yaptım ailesiyle barışmasına destek oldum aralarıni düzeltmek için ama kâr etmiyor bu sorunu çözüyoruz ardından kayınvalidem başka bi sorun çıkartıyor artık bende bıraktım yani

İlişkinin başında dediğinizi de yaptım ailesiyle barışmasına destek oldum aralarıni düzeltmek için ama kâr etmiyor bu sorunu çözüyoruz ardından kayınvalidem başka bi sorun çıkartıyor artık bende bıraktım yani
Nereye kadar barıştıracaksiniz zaten yapmanız gereken araya mesafe koymak ama o sırada eşin de senin yaninda olması sürekli problem çıkartıyorlarsa mesafeli olmak en iyisi ama 8 bilezikten sonra mesafe falan kalmaz iyi düşünün bunu çocuk değil iki tarafta banane ister kus olsun ister olmasın madem eşini haklı görüyorsun bırak mesafeli kalsın bazen böylesi iyidir

Nereye kadar barıştıracaksiniz zaten yapmanız gereken araya mesafe koymak ama o sırada eşin de senin yaninda olması sürekli problem çıkartıyorlarsa mesafeli olmak en iyisi ama 8 bilezikten sonra mesafe falan kalmaz iyi düşünün bunu çocuk değil iki tarafta banane ister kus olsun ister olmasın madem eşini haklı görüyorsun bırak mesafeli kalsın bazen böylesi iyidir
Yok zaten bilezik falan istemicem bi kaç arkadaşinda dediğine hak verdim sizde haklısınız en azından benimle yüz göz olup istedin sana taktık diye her işlerini gördürmeye çalışmazlar.

Evet böyle diyerek haklısınız yani şuan istemekten vazgeçtim zaten herkes kendi istediğini alsın taksın işin ilerisini düşündüğümüz de dedikleriniz doğru.
Bu tarz konularda konu sahibi hiç vazgeçmezdi. Beni çok şaşırttınız.

Yazdiklarimi Kendimden biliyorum en çok. Kimseden bir sey istemedim. Simdi önümden arkamdan beni övüyorlar. Tanidigim tanimadigim herkes takdir ediyor.
En onemlisi esim gurur duyuyor.

Keske yardim etselerdi, keske edebilselerdi. Su an borçlarla ugrasmazdik. Ama napalim, agzimizin tadini bozan tek sey borç olsun. Küslük yok, giybet yok, uğurlanirken yanaklarimdan öpülüyor, arkamdan ağlaniyor. Mutluyum şükür.

Yeni evli oldugim zamanlarda boyle degildim. Büyüdükçe değişiyor her sey. Simdi cok küçüksünüz. İlerleyen yaslarda daha iyi anlarsınız.

Bu tarz konularda konu sahibi hiç vazgeçmezdi. Beni çok şaşırttınız.

Yazdiklarimi Kendimden biliyorum en çok. Kimseden bir sey istemedim. Simdi önümden arkamdan beni övüyorlar. Tanidigim tanimadigim herkes takdir ediyor.
En onemlisi esim gurur duyuyor.

Keske yardim etselerdi, keske edebilselerdi. Su an borçlarla ugrasmazdik. Ama napalim, agzimizin tadini bozan tek sey borç olsun. Küslük yok, giybet yok, uğurlanirken yanaklarimdan öpülüyor, arkamdan ağlaniyor. Mutluyum şükür.

Yeni evli oldugim zamanlarda boyle degildim. Büyüdükçe değişiyor her sey. Simdi cok küçüksünüz. İlerleyen yaslarda daha iyi anlarsınız.
Ya benimde istemem aslında sinirimdendi şu zamana kadar hep iyi olduğum halde bazi şeyler zoruma gittiği içindi yöntem yanlıştı orası ayrı konu dediğiniz gibi bi nedenim de hani borcumuz yükümüz biraz daha hafiflesin belki araba ev alırken bize o bileziklerin çok yardımı olur diyeydi ama istemicem kesinlikle ilerde başımın ağrımasın huzurum kaçmasın borç harç bi sekilde hallolur

Kendimiz yaptık zaten bize düşen herseyi yaptık biz nişan yerini ailem tuttu yemek verdiler evde ayrıyetten nişan salonu yemekliydi. Daha yapılabilirdi anlamıyorum keske siz yapsaydınız derken.
Konunuzu bir daha okursanız görürsünüz ne yazdığınizi.Buyuk nişan istedik bütün herşeyimi nişanlım karşıladı diye siz yazmışsınız.

Konunuzu bir daha okursanız görürsünüz ne yazdığınizi.Buyuk nişan istedik bütün herşeyimi nişanlım karşıladı diye siz yazmışsınız.
Ya arkadaşım anlamakta sorun çekiyorsun galiba orda belirttim herseyim derken benim giyimime ait hersey saçım başım nişanlığım bunları kast ettim orda da yazdım

Ya benimde istemem aslında sinirimdendi şu zamana kadar hep iyi olduğum halde bazi şeyler zoruma gittiği içindi yöntem yanlıştı orası ayrı konu dediğiniz gibi bi nedenim de hani borcumuz yükümüz biraz daha hafiflesin belki araba ev alırken bize o bileziklerin çok yardımı olur diyeydi ama istemicem kesinlikle ilerde başımın ağrımasın huzurum kaçmasın borç harç bi sekilde hallolur
Bence şu anki sorununuz altin bilezik degil, nişanlinizin ne kadar arkanizda durup durmadığı. Evlilikteki en onemli sey bu. Bunu iyice ölçüp tartin. Arkandayim demekle olmaz. Eyleme dokmesi lazim. Yoksa aşkınız uçar gider.

Kendi paranızla alın evinizi arabanızı başkasının maddi gücünü sömürerek değil ne koparırsam kardır diyerek değil, başkasının parasıyla mal edinmek kolay geliyor değil mi? O insanlar oğulları bir kızla evlensin de altlarına ev araba alalım diye mi edindi parasını hayret birşeysiniz ya. O insanlar kendileri için kullanmayı bilmiyor mu
Evet sorun ailesiyleyse sorunu çözmek de ailesine ve kendisine düşer size değil
Yıllarca beslemiş büyütmüş anası babası siz kim oluyorsunuz da ailevi sorunları çözeceksiniz dün bir bugün iki ne emek verdiniz bu aile için bu adam büyüsün okusun diye de kendinize pay çıkarıyorsunuz
Koskoca adam evlenmeyi biliyorsa anasıyla babasıyla derdini çözmeyi de bilecek
Kendinizi gökten zembille inmiş bir kurtarıcı olarak mı görüyorsunuz nedir, adamın karısı olacaksınız başka birşey değil
Aileniz şerefine ne yakıştırdı çok merak ettim, bizim kız karşı taraftan 8 bilezik isteyecekmiş biz de 10 bilezik takacaz dediler mi mesela, onlar gelinlerine 8 bilezik takacaksa biz de damadımıza 8 bilezik ederinde bir saat takacaz diye planladımı örneğin?

Merhaba kızlar, önümüzde ki yaz düğünüm olucak. Geçtiğimiz temmuz nişanım oldu ve nişanlımın ailesi yeni iş kurduk bizim suan ödemelerimiz var biz size büyük nişan yapamayız dediler (ailemiz genis olduğu için büyük nişan istedik) benim herseyimi nişanlım karşıladı saçımdan tutun nişanlığıma altın kolyemden alyansıma saatime kadar. Kısacası ellerini hiç biseye sürmediler nişanda misafir gibi geldiler nişana resmen. Şimdi kaynanam diyor ki ben sana 3 bilezik takarım sadece fazla isteme benden almam diyo. Benim anlamadığım şuan durumları baya iyi düğüne daha ortalama 8 9 ay var. Önümüzdeki 2 hafta içinde düğün tarihi net belirlenmesi için yemeğe gelecekler ve kim ne alacak o konuşalacak ben 8 bilezik istemeye karar verdim siz benim yerimde olsanız naparsınız. İstemek şuan hakkım diye düşünüyorum. Tanıştığımız günden beride hic sıcak davranmadı açıkçası biraz burunlarından getirmek için o kadar bilezik isteme karari aldım.
Herşeyi NİSANLİNİZ yaptığına göre ellerine ceplerine atmayan bir tek KAYIN AİLE Niz değil anlaşılan

Sizin ana baba ne güne duruyordu ? Nişanı da kız tarafı yapar ayrica

Bu arada Kendi ailenizin burnundan tahminen ne zaman getirirsiniz hiç bişey yapmıyorsunuz diye ?

X