Eşim çalışmak istemiyor...

Birde şunu eklemek istiyorum. Olay yaşandığı sıralar anlamda evdeydi eşim gece vardiyasinda olduğu için kendisi yanımda kalıyor. Ablamda çok abarttigimi söylüyor. Sizce bundan sonraki tavrın ne yönde olmalı 😐
Ablan abarttın mı dedi gerçekten?? Hiç abartma yok aynen devam. Yoksa çok çekersin. Çalışmayı istemeyen adamı idare etmek zordur.
Siz iş bulunca kesinlikle çıkar o işten

bencede amirim gelme dedi yalan.
aklınca kendini attırmak istiyor bana göre. ama atladığı şu, bu şekilde davranarak atıldığında 3 kuruş almama riski de yüksek.
tek başına yaşayan ne isterse yapsın ama evlenmeyi akıl eden insan da seve seve çalışacak.
ha işi ters gider anlarım ama var olan işini hiç etmek çok kötü
evet çıkarılması halinde normalde alabileceği haklarını alamama ihtimali yüksek.
çalışanın kusurlu olduğu durumlar varsa...
ne sanarlar evliliği bilmem.

valla 36 yaşındayım, influencerların kazanç ve hayatlarına bakınca ben bile "abi yanlış işi yapıyoruz" diyorum.
sürekli farklı elbiseler, sürekli iyi tatiller, sürekli dışarıda yemekler derken daha gencecik insanlar çalışmanın emeğin anlamını nasıl anlasın ?
gerçekten böyle bir nesil geliyor.
biz işimiz gereği onların bazılarıyla iş birliği yaptık.
ben günde 8-9 saat pc başında kafa patlatıyorum, gün içinde en az 20-30 karar veriyorum bunların beş tanesi kritik, önemli kararlar oluyor.
evden çalışıyorum ama mesai saatim içinde kalkıp bulaşık yıkamaya, ev temizlemeye zamanım asla olmuyor.
ve asgarinin bir tık üstü alıyorum yani, ayda bir kez :KK70: normal maaş işte.
daha geçen gün bir tanesine 1 paylaşım 2 story için 700 tl ödendi. ürün gönderildi vs. ki bu en ucuzu, 30 bin falan takipçisi var.
bir de biraz acelemiz vardı araya hafta sonu girdi, siz paylaşımı yapın para pazartesi sabah hesabınızda olacak, dedik.
yok, para gelmeden asla paylaşmam dedi.
bi de kuralları var yani öyle.
bir keresinde bir etkinlik için görüştük birkaç tanesiyle. etkinliğe gidip sabahtan akşama kadar orada kalıp en az 10 story 2 post paylaşacak, ücretiniz nedir dedik.
10 bin isteyen oldu.
nasıl evlerde oturuyorlar hayret yani bir de.
bomboşlar bütün gün 50 tane story atıyorlar.
bi halt yok yani güzel makyaj, güzel ışık, iyi foto çeken bir telefon, hepsi bu kadar. vasıf ne? günde 50 story atabilmesi.

Birde şunu eklemek istiyorum. Olay yaşandığı sıralar anlamda evdeydi eşim gece vardiyasinda olduğu için kendisi yanımda kalıyor. Ablamda çok abarttigimi söylüyor. Sizce bundan sonraki tavrın ne yönde olmalı 😐
Bence abartmiyorsunuz. Eşiniz tembel ve uyuşuk biri. Yakında atarlar zaten. Bu tarz adam evine bakicak biri değil gibime geldi.

ben günde 8-9 saat pc başında kafa patlatıyorum, gün içinde en az 20-30 karar veriyorum bunların beş tanesi kritik, önemli kararlar oluyor.
evden çalışıyorum ama mesai saatim içinde kalkıp bulaşık yıkamaya, ev temizlemeye zamanım asla olmuyor.
daha geçen gün bir tanesine 1 paylaşım 2 story için 700 tl ödendi. ürün gönderildi vs. ki bu en ucuzu, 30 bin falan takipçisi var.
bir de biraz acelemiz vardı araya hafta sonu girdi, siz paylaşımı yapın para pazartesi sabah hesabınızda olacak, dedik.
bir keresinde bir etkinlik için görüştük birkaç tanesiyle. etkinliğe gidip sabahtan akşama kadar orada kalıp en az 10 story 2 post paylaşacak, ücretiniz nedir dedik.
10 bin isteyen oldu.
bi halt yok yani güzel makyaj, güzel ışık, iyi foto çeken bir telefon, hepsi bu kadar. vasıf ne? günde 50 story atabilmesi.

Bu kişileri, o reklami yapilan urunleri alabilecek kisiler mi takip ediyor gercekten ben ona sasiriyorum. Bana sadece coluk cocuk onlari takip ediyormuş gibi geliyordu niyeyse hani yetiskin ve parasi olan insanlar takip etmez gibi geliyordu. 🙄
Sasiriyorum gercekten.

10 bin isteyen oldu.
Guzel elbet ama sürekliliği olan bir iş değil ya. Ya da öyle mi bilemedim biz boşuna kitaplarla kafa patlatıyoruz

valla 36 yaşındayım, influencerların kazanç ve hayatlarına bakınca ben bile "abi yanlış işi yapıyoruz" diyorum.
sürekli farklı elbiseler, sürekli iyi tatiller, sürekli dışarıda yemekler derken daha gencecik insanlar çalışmanın emeğin anlamını nasıl anlasın ?
gerçekten böyle bir nesil geliyor.
Ben de demiyor değilim valla. Özellikle gezgin sayfalarına bayılıyorum. Hem dünyayı bedavaya geziyorlar hem işlerini yapmış oluyorlar...ama her işin ardında bir emek olduğunu, hiçbir zaman havadan para gelmediğini, gerçekten yapmK istedikleri is buysa ona da çaba harcayıp hedef belirlemeleri gerektiğini vs anlatıyorum işte. Ha şans eseri paraları götürüp ünlü olan da var, onlari örnek almak daha cazip tabii her zaman:)

10 bin isteyen oldu.

valla bir son model iphone ve reklam yatırımları yapıp ben de influencer olcam diyorum artık.
10 senelik mühendisim, o paraları alamıyorum.

Merhabalar, bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum, çok öfkeli ve sinirliyim..
Eşim vardiyalı bir işte çalışıyor ve bu hafta gece vardiyasindaydi. Evleneli 1 ay bile olmadı 1 hafta tatil yaptı zaten 2 haftadır çalışıyor ama ne çalışmak hemen hemen her gün işten sıkıldığını söylüyor. En ufak bir sorunda işi ekmeyi planlıyor. Geçen hafta bir gün iş yokmuş geri gönderdiler diyip eve geldi. Bu günde gece vardiyasina gidicekti servise binmesi gereken saatte binmedi yok 'yarım saat takayım birşey olmaz zaten gece vardiyası amir memur yok dedi' neyse oturuyor, iş başı yapacağı saat geldi 30-40 dk da anca variyor dolmuş ile işyerine. Baktım bundan ses yok. Gitmiyormusun hala dedim 'giderim birazdan yaaa' diye cevap verdi.böyle rahat rahat tavırlar sanki babasının işi..
Neyse sonrasında iş yerinden aradılar gelmiyormusn diye. Bu da uyuyakalmisim çıkıyorum şimdi dedi. Tam cıkıcak vardiya amiri aradı ve işe gelmemesi gerektiğini söyledi.
Tabi ben delirdim, hem borcumuz var harcımız var kiradayiz diyoruz hem beyefendi rahat rahat davranıyor işten atilmayi beklermiş gibi.. bende bütün gece surat astım sinirimden ağladım. Ev Alicaz para biriktiricez zart zurt diyor hemde çalışmaktan soğumuş çalışmak istemiyor.. sizce tepkim çokmu fazla siz olsaydınız ne yapardınız?
(Bu arada bende iş arama aşamasındayım)
Bu cok buyuk sorun bosanmaya gidecek kadar
Yarin birgun siz is bulursaniz daha birdaha calismaz bile

Ben de demiyor değilim valla. Özellikle gezgin sayfalarına bayılıyorum. Hem dünyayı bedavaya geziyorlar hem işlerini yapmış oluyorlar...ama her işin ardında bir emek olduğunu, hiçbir zaman havadan para gelmediğini, gerçekten yapmK istedikleri is buysa ona da çaba harcayıp hedef belirlemeleri gerektiğini vs anlatıyorum işte. Ha şans eseri paraları götürüp ünlü olan da var, onlari örnek almak daha cazip tabii her zaman:)

benim takip ettiğim 2 tane gezgin hesabı var.
birisi rotasızseyyah - ki bu adamın çok güzel bir kitabı da var.
diğeri de trailofus.
ama deli gibi içerik üretiyorlar.
mesela trailofus karavan yaptı kendine. teknik bilgi de paylaştılar.
bu şekilde yapılana tamamım.
en olmadı bir kere karavan tatili deniyim desen sana fikir verecek bir yer.
rotasızseyyah da resmen adını duymadığımızın ülkelerin kültürlerini çok detaylı anlatıyor. yani aldığım elit bir bilgi var ortada.
ama tatile gidip - ki gittikleri yerlerin gecelik ücretini ben 1 haftalık tatile vermiyorum - oradan attığı story ile para kazananı anlamsız buluyorum.

diğeri de trailofus.
rotasızseyyah da resmen adını duymadığımızın ülkelerin kültürlerini çok detaylı anlatıyor. yani aldığım elit bir bilgi var ortada.
ama tatile gidip - ki gittikleri yerlerin gecelik ücretini ben 1 haftalık tatile vermiyorum - oradan attığı story ile para kazananı anlamsız buluyorum.
Bizim de teknemiz var içini eşimle beraber yaptığımız yaz tatilini onunla gezerek yapıyoruz
Sıradaki projemiz minibüs alıp karavan yapmak:KK23:

Gezmek yeni yerler keşfetmek güzel keşke herkes mutlu olabileceği işi yapabilse

Bizim de teknemiz var içini eşimle beraber yaptığımız yaz tatilini onunla gezerek yapıyoruz
Sıradaki projemiz minibüs alıp karavan yapmak:KK23:

Gezmek yeni yerler keşfetmek güzel keşke herkes mutlu olabileceği işi yapabilse

influencerlıkla mı yoksa işinizin dışında hobi mi ?

valla keşke böyle insanlık dışı saatlerde çalışmasak, normal maaşlar kazansak da zevklerimize zaman ayırsak.
ben evli değilim, çocuğum yok, kiram yok.
bir tık daha rahatım bu nedenle ama ülkede çoğu evli ve çocuklu insan düşük maaşlar yüzünden hobilerini yapamıyor.

E
Hiç öyle evlenmeden anlamadınız mı demeyin arkadaşlar, annemle babam 28 senelik evli babam ilk 16 yıl deli gibi çalışmış ne zaman ben liseye geçtim babam çalışmayı bıraktı o saatten sonra hep annem çalıştı, başta çalışkan olup sonra aniden de böyle olabiliyolar
Evet evlenmeden önce masaiye dahi kalırdı şuan saldı kendini

Peki evlenmeden önce de işe karşı böyle sorumsuzluğu var.miydi?sık sık iş mi değiştirir?hep çalışmaktan yoruldugundan mi bahsedirdi?hayalindeki nasıl bir iş? Belki gerçekten o işi sevmiyor?o zaman vardiyali çalışıyorsa başka iş baksın?var mi iş arayışı? Birde eşiniz kaç yaşında?belli bir yaşa kadar çalışmayan insan belli bir yaştan sonra çalışmaz?
Evleneden önce düzenli çalışırdı. Vardiyalı iş istemedigini bir aralar söylüyordu. Bende keyfin neyi istiyorsa onu yap ama benim gönlüm yıl başına kadar bu iş yeribde kalmadan yana demistim. Çünkü yıl sonu toplu sözleşme ile iyi bir zam alıcak şuan bende çalışmıyorum borcumuz var ve ev kira bu işyerinde iyi de maaş alıyor. O da soylediklerimn mantıklı olduğunu ve kalacağını söylemişti

influencerlıkla mı yoksa işinizin dışında hobi mi ?

valla keşke böyle insanlık dışı saatlerde çalışmasak, normal maaşlar kazansak da zevklerimize zaman ayırsak.
ben evli değilim, çocuğum yok, kiram yok.
bir tık daha rahatım bu nedenle ama ülkede çoğu evli ve çocuklu insan düşük maaşlar yüzünden hobilerini yapamıyor.
Hobi
Eşim çok seviyor bende ona ayak uydurdum :KK23:
Çocuk bıraz bulunduğun yere bağlıyor ama büyüyünce daha kolay olacak diye düşünüyorum
Ülke sartarı keşke çok güzel olsa
Güzelim cennet koylarını hep yabancılar geziyor

Hobi
Eşim çok seviyor bende ona ayak uydurdum :KK23:
Çocuk bıraz bulunduğun yere bağlıyor ama büyüyünce daha kolay olacak diye düşünüyorum
Ülke sartarı keşke çok güzel olsa
Güzelim cennet koylarını hep yabancılar geziyor

erkek arkadaşımla benim de tekne hayalimiz var. hatta işlerimizi ofis bağımsız şekle dönüştürüp yazları teknede çalışsak falan gibi düşüncelerimiz var :)
valla ben çocuğu da alıp dünyayı gezebilir miyim kafasındayım.
ama tabi hep hayal :)

diğeri de trailofus.
Rotasiz seyyah bayılırım. Amazonlara da - olması lazım - gittiği videoyu izledim. Gerçekten çok büyük emek var, aldığı her kuruşu hakediyor. Kitabıni okumadım, not aldım. Okurum onu

X