Eşim (sizce ne yapmaliyim)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichblumen23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
287
456
Slm kızlar ...

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var gerci ben karar verdim ama yinede haksızmiyim diye merak ettim...

Ben Almanyadayim 2 kızım var biri 6 olucak biride 3 ...

Ben 6 yıldır burdayım Eylül ayında 7 yil olucak. Bu 6 yıl boyunca sadece bir kez tek küçük kızıma hamileyken gittim 1 ay kaldım...

10 gün kendi ailemde 20 gün kaynanamgilde ...
Neyse dedik ailemle kavga olmasın bu kez böyle oldu bi dahakine buna izin vermeyiz dedik ...tabi bu 20 gün kaynanamgilde kaldığım sürece eşimle kaynanamla sürekli tartıştık dili durmuyor kadının çok laf söyler bende geri ona söylerim dayanamam..eşimde çok iki yüzlü ailesinin yanında bana nefretle bakıyor vicdansız oluyor...ve onunlada kavga ediyoruz ben açıkça gittiğime bin pişman oldum ...

Bide biz kışın gittik ne gezdik nede doğru düzgün insan yüzü gördük rezil oldum resmen okul zamanıydı ablam istanbuldaydi gelemedi onuda hemrn hemen 7 yıldır görmedim sayılır neyseki çok şükür internet var tlf var...

Neyse benim eşim bugün kaynanamı aradi konuştular kaynanam "eşinle konuş önceden buraya gelince kavga etmeyin" dedi (çok fesattir)
Görümcemde gidecek istemiyorlar beni yerleri dar olucak çünkü görümcem de burda o bile diyor git ha git (Benim için olmadığına yemin edebilirim)

Kaynanam git diyor oğlum yanımda olsun yeter diyor...

Bende eşimle konuştum

"Bak x ben gidince önce ailende 5 gün kalirim sonra kendi aileme giderim kardeşimde nişanlanır onların bu güzel zamanında yanında olmak istiyorum .gitmeye yakin 4 gün kala sizin memlekete sizinkilere gelirim ordan döneriz dedim .

Düşünün yine 9 gün kaliom...Eşim ne dese iyi..

"Olmaz gider geliriz ben kabul etmem ailemin yanında kalacaz "dedi

Aklıma gittiğim dönem geldi burnumdan gelmişti...

Esime kızdım

"Asla gelmem o zaman kızlarıda göndermem sen tek git böyle benim işim olmaz orda gelirsem varmadan Allah belami versin kavuşmadan son nefesimi vereyim dedim.

Gitmeyi düşünmüyorum ama ailemide çok özledim ablalarimi 2 ablam tek orda zaten biri kaynanamgille aynı memlekette tayini çıkmıştı oraya geçen sene. Çok mutlu olmuştum artık bana yakın diye .Biride annemgile aynı şehirde...

Düşünüyorum gitmeyeyim rezil olsunlar bi gelini getiremediler diye cunku genlerinde rezillik var yoksa durmuyorlar...

Bi yandan da diyorum eşim bilet alırsa sormadan orda 5 günüm dolunca abimde izine gelicek derim gel beni al diye..

Siz olssaaniz ne yaparsınız...

kayinvaliden zaten istemiyormus kalmani. hic esinle inatlasma ara anlat abart biraz da. o soylesin ogluna. sizin tipteki koca annesinin lafiyla gonderir.

7 yılda neden bir kez? Ölüm var hiç mi üzülmeyeceksiniz birşey olsa..
Ben böyle evliliğin diye başlar, ne halin varsa görle devam eder sonrada basarım tekmeyi böyle eşe.
Beni hayata getiren bakan büyüten insanları görmek yerine eş ailesinin yanında kalıcam ha. Ahh ahhh sessiz bulmuşlar sizi

Son düzenleme:
Slm kızlar ...

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var gerci ben karar verdim ama yinede haksızmiyim diye merak ettim...

Ben 6 yıldır burdayım Eylül ayında 7 yil olucak. Bu 6 yıl boyunca sadece bir kez tek küçük kızıma hamileyken gittim 1 ay kaldım...

Neyse dedik ailemle kavga olmasın bu kez böyle oldu bi dahakine buna izin vermeyiz dedik ...tabi bu 20 gün kaynanamgilde kaldığım sürece eşimle kaynanamla sürekli tartıştık dili durmuyor kadının çok laf söyler bende geri ona söylerim dayanamam..eşimde çok iki yüzlü ailesinin yanında bana nefretle bakıyor vicdansız oluyor...ve onunlada kavga ediyoruz ben açıkça gittiğime bin pişman oldum ...

Bide biz kışın gittik ne gezdik nede doğru düzgün insan yüzü gördük rezil oldum resmen okul zamanıydı ablam istanbuldaydi gelemedi onuda hemrn hemen 7 yıldır görmedim sayılır neyseki çok şükür internet var tlf var...

Neyse benim eşim bugün kaynanamı aradi konuştular kaynanam "eşinle konuş önceden buraya gelince kavga etmeyin" dedi (çok fesattir)
Görümcemde gidecek istemiyorlar beni yerleri dar olucak çünkü görümcem de burda o bile diyor git ha git (Benim için olmadığına yemin edebilirim)

Bende eşimle konuştum

"Bak x ben gidince önce ailende 5 gün kalirim sonra kendi aileme giderim kardeşimde nişanlanır onların bu güzel zamanında yanında olmak istiyorum .gitmeye yakin 4 gün kala sizin memlekete sizinkilere gelirim ordan döneriz dedim .

Esime kızdım

"Asla gelmem o zaman kızlarıda göndermem sen tek git böyle benim işim olmaz orda gelirsem varmadan Allah belami versin kavuşmadan son nefesimi vereyim dedim.

Gitmeyi düşünmüyorum ama ailemide çok özledim ablalarimi 2 ablam tek orda zaten biri kaynanamgille aynı memlekette tayini çıkmıştı oraya geçen sene. Çok mutlu olmuştum artık bana yakın diye .Biride annemgile aynı şehirde...

Düşünüyorum gitmeyeyim rezil olsunlar bi gelini getiremediler diye cunku genlerinde rezillik var yoksa durmuyorlar...

Bi yandan da diyorum eşim bilet alırsa sormadan orda 5 günüm dolunca abimde izine gelicek derim gel beni al diye..

Çok saçma ya hep kadına haksızlık yapılıyor.sırf bu yüzden kuzenim eşinden ayrıldı.buzim gelin hep annesinde kalmak ustedi kuzenimde olmaz benim annemde kalalım birazda demişti bu konuda aileler müdahil oldu evliliklerine ve malesef boşandılar.
simdi kadın her yaz aikesinde kışında annesi Almanya'da kızıyla kalıyor.olan çocuklara oldu.yani gerçekten aileler anlayışlı olmsli ve eş kişisi anlayis göstermeli karısına.

:KK69: kaynana koca ne derse o olur.. ele karışmak boyle bisey onlar can sen patlıcan.. gitmesen aklin ailende bacilarinda .. gitsen tad tuz koymayacaklar yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.. git aileni gor en azından bununla mutlu ol kardeş nişanında bulun dünyanın bin bir türlü hali var ....

7 yılda sadece bir kez mi gittiniz ailenizin yanına?

Ailenizi görmek istiyorsanız görürsünüz, bunun için eşten izin almaya gerek yok ki. İnsan olan da zaten kendisi der ailenle kal özlem gider diye.

Eşinizin isteğinin dışında birşey olmayacak muhtemelen. Olacak olsa ailenizi 7 yılda sadece 10 gün görmüş olmazdınız.

bastan bu durumu kabullenmemek lazim. zaten boyle aileler kendilerini belli ediyorlar. genc kizlar evlenme hevesiyle gozardi edip sonra o cahillikle herseye evet diyorlar. balik bastan kokuyor. simdiden sonra da ya bu diyardan gideceksin, ya bu deveyi gudeceksin demekten baska birsey kalmiyor

7 yılda sadece bir kez mi gittiniz ailenizin yanına?

Ailenizi görmek istiyorsanız görürsünüz, bunun için eşten izin almaya gerek yok ki. İnsan olan da zaten kendisi der ailenle kal özlem gider diye.

Eşinizin isteğinin dışında birşey olmayacak muhtemelen. Olacak olsa ailenizi 7 yılda sadece 10 gün görmüş olmazdınız.
olur mu annesine hizmet ettirmesi lazim 🤮

Slm kızlar ...

Bende eşimle konuştum

Esime kızdım

Öyle seymi olur nedemek ailenizi göremeyeceksiniz ..kendi gelmiyorsa gelmez fakat siz çocuklarınızla tabiki gideceksiniz ..insanlar kızlarini torunlarını ozlemezmi ya ..birde onca yıl olmuş..soyleyin abinize gelsin alsın sizi

Neden kendi ailenize gitmek için izin alıyorsunuz?Neden eş ailesinde daha çok kalınmalı?Kadınlar evlenince aileleri neden yok sayılıyor?Ben olsam yıkardım ortalığı ki en başta vermezdim o tavizi.

Herkes kendi ailesiyle vakit gecirsin bence. Zaten yasadiginiz ulkede hep esinizle birliktesiniz. Yillardir ailenizi gormuyormussunuz. Tutup kayinaile ile gecirmek istemezdim ben sanirim.

7 yıda bir defa gitmek çok uzun bir süre olmuş . Canınız nerede kalmak istiyorsa orada kalın. Sadece çocuklar olduğu için kv dede görme hakları var ondan dolayı gidip 3 5 gün durmanız yeterli. Yani eşiniz gidip aynı süre sizin ailede kalsın o zaman. Yani bu erkeklerin anne evine götürmesine bir anlam veremiyorum. Hiç anlaşamıyorsanız birlikte iznin yarısı senin annen yarısı kv. Ya da 3 5 gün her ikiniz iki tarafta kalır kalan zamanda herkes kendi annesine gitsin. Şahsen ben olsam 2.tercih ederdim eşsiz anne evi daha keyifli 🙂not öyle kendinize beddua ederek konuşmanız da hoş olmamış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X