Eşim üvey annesine bazı haftasonları çalışıyorum diye yalan söylüyor

Hayır huzurun yerindeyse adam anasına yalan söylüyorsa vardır bir bildiği sonucda ki diyor. Sana da uygun yollusunu demiş. Neden kurcalıyorsun. Hayır öğrenden ne olcak sonucda😬😬 boş ver keyfine bak
Ama kadın tamam dendikçe onun sözü dinleniyor sandıkça her konuya dili uzanıyor. Dur desin istiyorum

Ama kadın tamam dendikçe onun sözü dinleniyor sandıkça her konuya dili uzanıyor. Dur desin istiyorum
Uzatsın kadın bellili patavatsız yada sorunlu. Duymayın görmeyin huzurunuzu kaçırmayın derim. Mesafeli kalın he deyin geçin. Siz üsteledikçe daha kötüye gidecektir. Sonucda eşinizle aranız iyi kadını ne dert ediyonuz bu kadar. Bazen bazı şeyleri görmeyecen duymayacan eğer sana zararı yoksa senin eşinle aranı bozmuyorsa. Kadını tutup değiştiremeyiz öyle değil mi huyu bu demek

1 1nbahar eşinizin ailesine yalan söylemesi çok normal bir davranış değil..ama bu davranışın altında yatan neden ne en iyi siz gözlemlersiniz ..eşiniz bu şekilde büyütülmüş de olabilir yani ebeveynleri kendi kök ailelerine sürekli yalan söyleyen, kişisel sınırlarını çizemeyen kendileri de başkasının kişisel alanına çok rahatlıkla girebilen kişiler olabilir.Aslında birisi ile nasılsın diye konuştuğunuzda yarın da şuraya gideceğiz ..bunu da yapacağız demeye hiç gerek de yoktur ama bazı kişiler akşama ne yenileceğine ..o ortamda havanın kaçderece olduğuna kadar sormak ister ..bu biraz mizaçtan,hayatı yaşayış şeklinden biraz da görüşülen kişi sayısının kısıtlılığından kaynaklanıyor olabilir.Gelelim sizin durumunuza..eşiniz ile bunu masaya yatırabilirsiniz bu yalana ortak olmaktan hoşlanmadığınızı söylersiniz.. eşinizi gözlemler en çok hangi durumlarda bu davranışa başvurduğunu izler çıkarımlarda bulunursunuz.Eşinizin bu kendince pembe yalanları sizin de yalan söylemenizi gerektirmez ..siz özellikle göze sokmak için /eş ailesine durumu farkettirmek için olmamak kaydıyla size sorulursa olanı söylersiniz.Evet büyük olasılıkla eşinizin aile üyelerinden en az birisi (çoğunlukla ailenin geri kalan üyeleri de) sizin gittiğiniz /geldiğiniz /yediğiniz /yemediğiniz herşey ile ilgili yorum yapıyordur ..ama bu savaşılabilecek bir konu değil inanın.Sinirlerinizin bozulduğu ile kalırsınız
Konuyu açtığım zaman annem yaşlı o yaşayamıyor. Biz yaşıyoruz olmaz diyor. Annesinin yaşayamadığı birşey de asla yok. Hergün disarda gezmede tozmada. Aslında gelinin hakki yok hiç birseye sadece olay bu. Eşimin öz annesinden kalan mallarına bile karışıyor

Uzatsın kadın bellili patavatsız yada sorunlu. Duymayın görmeyin huzurunuzu kaçırmayın derim. Mesafeli kalın he deyin geçin. Siz üsteledikçe daha kötüye gidecektir. Sonucda eşinizle aranız iyi kadını ne dert ediyonuz bu kadar. Bazen bazı şeyleri görmeyecen duymayacan eğer sana zararı yoksa senin eşinle aranı bozmuyorsa. Kadını tutup değiştiremeyiz öyle değil mi huyu bu demek
Eşimin öz annesinden kalan mallara bile karışıyor. Eşim üvey annesi kızacak diye hiçbir şey yapamiyor. Sinir oluyorum artık çok

Belki kiskanclik yapiyor da olabilir ailesi. Size belli etmeden buyuk bir krizi onluyordur esiniz.

Sey cunku, bi arkadasimin kayinvalidesi arkadasimin her sosyal medya paylasiminda "ay ben fenalastim dustum kalkamiyorum" diye oglunu arayip plani parcaliyordu.
Aynı şeyleri kullanıyor. Bu da kendini yerlere atıyor off gerçekten çok mide bulandırıcı seyler

Neden üvey diye belirtme ihtiyacı duydunuz. Belli ki eşiniz üvey annesini yeterince öz annesi gibi benimsemiş 😉
E bir de öz annesi varmış vaktinde çünkü. Nasıl ayırıcaz anneleri. İkisine de anne dersek aynı kişi sanılır. Ayrica tamda bir üvey anne. Eşim benimsemiş fakat kadin asla benimsemiş durumda değil bunu net görüyorum

Aynı şeyleri kullanıyor. Bu da kendini yerlere atıyor off gerçekten çok mide bulandırıcı seyler

Bir cok eş bu pozisyonda anam da anam der durur. Bence olay hoş degil ama esiniz kendince denge saglamaya calisiyor. Gezemeyiz anam istemiyor da deme olasiligi bu cografyada malesef daha yuksek

eşinizde çok hakkı mı var acaba
yani küçüklüğünden beri mi bakıyor?
iyi bakmış sevmiş mi? eşiniz anlatır mı?

eşiniz vefalı insansa ve annesini seviyorsa
ne bileyim böyle bir yol bulmuştur

bu arada bende yalanları devam ettirmek sık sık zorunda kalsam bende rahatsız olurdum
Ben anneliği babaligı evlat üzerinde hakkı var olarak görmüyorum. Bende bir anneyim. Fakat kendi seçimim di doğurmak. Onun bana hiç bir mecburiyeti olamaz bana göre. Bu kadın da çocuk bakacağını bilerek evlenmiş zaten. Kişisel olarak eşimle ilgilenmemiş hiç bir zaman. Eşim çoğunluklada dedesi babaannesinin yaninda büyümüş. Baktım büyüttüm gibi bir durumda yok. Fakat o ne derse o doğru o yapılacak. Tamam değişmez kadin ama dur demesi gerekiyor eşimin. Doğruyu soylesin dışarıdayım musait degilim desin en azından kapatsin. Kavgami ediyor dir dir mi yapıyor. Dinlemez bir süre gitmez kadin da haddini bilir bir zaman sonra mecbur diye düşünüyorum. Surekli tamam sensin denmezki bir insana

Tamam siz öyle bir insanmışsınız, öyle yaparmışsınız. Eşiniz böyle bir insan böyle yapıyor. Eşiniz dahil herhangi başka insanın sizinle aynı davranmasını beklemek doğru gelmiyor bana. Neticede iki farklı karakter, iki farklı yetiştirme tarzı var ortada. Yadırgıyor olabilirsiniz ona bir şey diyemem ama bunu eşinize veya kayınvalidenize yansıtırsanız sonucu lehinize olmaz.

Yoo kabullenmek zorunda değil, bir deneyin bakalım kabullenmelerini başarabilecek misiniz? Hele ki belli bir yaşın üstündeki insanın görüşünü değiştirmek imkansıza yakın bir oran. Bence burda kabullenmesi gereken sizsiniz, dahası gerçekten ucu size dokunan büyük bir mesele yok. Dertsiz başınıza dert almayın.
Herseye karışıyor da. Esim bu konuda yalana başvuruyor sadece. Diğer konularda tamam anne peki anne diyor hep. Eşimin öz annesinden kalan mallara bile karışıyor. Cocuk yapıp yapmayacagimiza kadar uzanıyor dili. Karar mekanizması

Benimde annem babam yaşlı insanlar babam elzaimer,mesela ben dışarı çıktığım zaman söylemiyorum merak etmesin diye bunda kötü bişey yok .Ama eşiniz ne niyetle söylüyor ona bakmak lazın.
Eşimin annesi her allahın günü tüm gün sokakta gezen biri. Mesela eşime beni soruyor napiyor diye. Napsin evde hep. Evde oturuyor diyor annesine benin için. Yaa gerçekten tuhaf. Taman disarda demesin ayrinti vermek zorunda değil ama öyle bir söyleyiş var ki naapsıınn evde heep. Diye

Herseye karışıyor da. Esim bu konuda yalana başvuruyor sadece. Diğer konularda tamam anne peki anne diyor hep. Eşimin öz annesinden kalan mallara bile karışıyor. Cocuk yapıp yapmayacagimiza kadar uzanıyor dili. Karar mekanizması

He diyip geçiyor işte en güzeli. Öz annesinden kalan mallar eşinizi ilgilendirir bu onunla eşiniz arasında bir mesela. Sizin şahsınıza bir şey derse verirsiniz cevabını, bu meseleye dahil olmayın ama. Kendi kendinize sinir olduğunuzla kalırsınız sadece

Hayır...ıllaha duyacak onlarsiz gezmeye gidildiğini yaşlı insanlar ve kiskanacaklar üzülecekler. Konu sahibi de içten içe sevinecek.
Yaşlı insanlarsiz gezmeye gitmek yaşlıları niye üzüyor. Onlar cocuklarini buyuturken nereye götürmüşler ki. Babaannesinin yaninda büyüyen bir çocuk neden bu kadar uvey anne gönlü yapmak zorunda

He diyip geçiyor işte en güzeli. Öz annesinden kalan mallar eşinizi ilgilendirir bu onunla eşiniz arasında bir mesela. Sizin şahsınıza bir şey derse verirsiniz cevabını, bu meseleye dahil olmayın ama. Kendi kendinize sinir olduğunuzla kalırsınız sadece
Eşimin elinden alacak neredeyse. Eşimde verecek. Bende edebimden seyredicem sadece yakında 😀

Ben onlara yalan soylemesinden ziyade, herseye bu kadar yalan soyleyen biri hayat arkadasinada soyler diye dusunurum..
Onuda düşünüyorum işte. Bizim evliliğimiz yıpranıyor. Hiç bir yaşlı anne babayı tamamıyla memnun etmek zaten mümkün değil. Ama yalan şüpheye düşüren birsey

Yaşlı insanlarsiz gezmeye gitmek yaşlıları niye üzüyor. Onlar cocuklarini buyuturken nereye götürmüşler ki. Babaannesinin yaninda büyüyen bir çocuk neden bu kadar uvey anne gönlü yapmak zorunda
Işte tam olarak bu...düşüncenizin yorumumla birebir olduğunu kanıtlar gibi cevabınız.

Tabiki zorunda falan degil. Yasli insan ister üzülsün ister uzulmesin hiç umrumda olmaz şahsen. Hiç bir mecburiyetiniz yok tabiki.

Konu şu...bahse konu yasli kişiler onlarsiz gidince üzülen tipler...eşiniz de bu yüzden söylemiyor. Ama siz istiyorsunuz ki söylesin de üzülsünler.

X