Eşim üvey annesine bazı haftasonları çalışıyorum diye yalan söylüyor

Arkadaşlar. Hafta sonu bir planımız olduğunda bir yere gidecek olduğumuz zaman eşim annesine hep çalışıyorum diye yalan söylüyor. Bütün hafta sonu çalıştığını şehir dışında olacağını falan söylüyor. Mesela bir gezmekteyiz yada en basiti alışverişe dolaşmaya çıkmışız dışardayız annesi aradığında ya çalıştığını söylüyor yada evde oturuyorum diyor. Asla dışardayiz yada bir arkadaşa geldik demiyor. Ya çalışıyor yada evde oturuyor oluyor. Kendisine yalan söylediği için kızıyorum. Annem babam yaşlılar Her istediklerinde gezemiyorlar Onlar o haldeyken ben keyif yapıyor geziyor görünmemek için öyle söylüyorum diyor. Bu arada haftada bir onlarıda dışarı çıkartırız ilgileniriz.Fakat yalan söylemesi benim canımı sıkıyor. Sanki liseli ergen kaçak göçek izinsiz dışarı çıkmış gibi bir durum. Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum siz olsanız ne tepki verirsiniz?
Çok düşünceli eşiniz. Maşallah. 🙈

Işte tam olarak bu...düşüncenizin yorumumla birebir olduğunu kanıtlar gibi cevabınız.

Tabiki zorunda falan degil. Yasli insan ister üzülsün ister uzulmesin hiç umrumda olmaz şahsen. Hiç bir mecburiyetiniz yok tabiki.

Konu şu...bahse konu yasli kişiler onlarsiz gidince üzülen tipler...eşiniz de bu yüzden söylemiyor. Ama siz istiyorsunuz ki söylesin de üzülsünler.
Böyle şeyler için üzülmemeyi ögrenirler. Cocukları malları gibi gören ebeveynlere gıcığım. Ilerde bize baksın diye hayatı yenip bitirilen cocuklar dolu etrafta. Ben anneme söylerim hep bende senin gibi yalnızca bir kez genç olucam. Bende senin gibi her yaşı yalnızca bir kez yaşıycam. Tamam seviyoruz görevlerimizi yerine getiricez ama kimseye kendimizi adayarak yaşayamayız. Cocuklarini bir kenarda birakıp onlara dos dogru vakit ayırmayıp anne babasının her dediğinin peşinde koşan o kadar insan var ki. İdrak edilemiyor hala anne babası kendisi bir aile olarak görüyor insanlar. Eş cocuklar ihmal ediliyor. Yaşlı insanların anlamsız kaprislerinden. Benim eşimde maalesef bu potansiyele sahip. Ben annemin her şeyine koşarım. Doktoruna götürürüm gezmeye götürürüm alışverişe gideriz. Geçen gün annemi doktora götürdüm sonra gezdik dolaştık evine bıraktım gel sende dedi. Yok anne aksam disari çıkıcam biraz kafamı dağıtayım yorgunum bu aralar dedim. Tamam kızım iyi gezmeler dikkat et kendine dedi. Kızıp üzülüyorsada üzülür. Cocugunun mutluluğundan rahatsızlık duyan bir anne bana göre hastadır. Eşim surekli annesinin ağzına bakmaya devam ederse muhtemelen boşanmaya gider. Ihtiyaçlarini karşılayacağız gezdirecegiz yüzlerine güleceğiz tamam görevimiz ama birazda saygı

Ben anneliği babaligı evlat üzerinde hakkı var olarak görmüyorum. Bende bir anneyim. Fakat kendi seçimim di doğurmak. Onun bana hiç bir mecburiyeti olamaz bana göre. Bu kadın da çocuk bakacağını bilerek evlenmiş zaten. Kişisel olarak eşimle ilgilenmemiş hiç bir zaman. Eşim çoğunluklada dedesi babaannesinin yaninda büyümüş. Baktım büyüttüm gibi bir durumda yok. Fakat o ne derse o doğru o yapılacak. Tamam değişmez kadin ama dur demesi gerekiyor eşimin. Doğruyu soylesin dışarıdayım musait degilim desin en azından kapatsin. Kavgami ediyor dir dir mi yapıyor. Dinlemez bir süre gitmez kadin da haddini bilir bir zaman sonra mecbur diye düşünüyorum. Surekli tamam sensin denmezki bir insana
işte her insan bir olmuyor
bu arada bende anneyim ve evladımda hakkım var demiyorum
kendim istedim doğurdum birbirimizi doğru anlayalım!

yalnız o sizin de dediğiniz gibi ÖZ annesi değil
elinin tersiyle baksa bakardı ya da çok çok güzel bakardı eşiniz de ona vefa borcu hissederdi
kimi insan eşiniz gibi olur.. eşinize üvey olmasına rağmen çok çok güzel baktıysa annesini üzmemek için herşeyi ince düşünüyordur
ama diyorsunuz ki pek bakmamış babaanne dede büyütmüş
oda o kadının otoritesi demek ki üzerlerlerinde iyi hakimiyet kurmuş 40 küsür yaşında adam tırsıyor :)

çocuğunuz kaç yaşında bilmem küçükse dillendiğinde o söyler zaten :)

Arkadaşlar. Hafta sonu bir planımız olduğunda bir yere gidecek olduğumuz zaman eşim annesine hep çalışıyorum diye yalan söylüyor. Bütün hafta sonu çalıştığını şehir dışında olacağını falan söylüyor. Mesela bir gezmekteyiz yada en basiti alışverişe dolaşmaya çıkmışız dışardayız annesi aradığında ya çalıştığını söylüyor yada evde oturuyorum diyor. Asla dışardayiz yada bir arkadaşa geldik demiyor. Ya çalışıyor yada evde oturuyor oluyor. Kendisine yalan söylediği için kızıyorum. Annem babam yaşlılar Her istediklerinde gezemiyorlar Onlar o haldeyken ben keyif yapıyor geziyor görünmemek için öyle söylüyorum diyor. Bu arada haftada bir onlarıda dışarı çıkartırız ilgileniriz.Fakat yalan söylemesi benim canımı sıkıyor. Sanki liseli ergen kaçak göçek izinsiz dışarı çıkmış gibi bir durum. Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum siz olsanız ne tepki verirsiniz?
Bak ciddi diyorum biz kadınlara yaranılmaz ya seni sürekli ailesiyle dibdibe gezdirse daha mı mutlu olacaksın bırak yalan söylesin sonuçta yaşlı başlı insanlar onların fikirleriyle çatışmak üzmek yerine tatlı yalan söylesin bende arada anneme söylüyorum atıyorum gece bir de dışarıdayım ama ertesi gün arayıp uyuyordum yeni gördüm diyorum başka şehirde tek yaşıyorum senelerdir özgürüm cart curt kimse bana karışamaz çocuk da değilim ama neden kadının aklı kalsın onunla çatışsam üzmekten başka elime ne geçecek yaşlı kadın ona göre o saatte başıma iş gelir net bu fikri değiştiremem bunun gibi düşünün adam güzel bir şey yapıyor bence

Böyle şeyler için üzülmemeyi ögrenirler. Cocukları malları gibi gören ebeveynlere gıcığım. Ilerde bize baksın diye hayatı yenip bitirilen cocuklar dolu etrafta. Ben anneme söylerim hep bende senin gibi yalnızca bir kez genç olucam. Bende senin gibi her yaşı yalnızca bir kez yaşıycam. Tamam seviyoruz görevlerimizi yerine getiricez ama kimseye kendimizi adayarak yaşayamayız. Cocuklarini bir kenarda birakıp onlara dos dogru vakit ayırmayıp anne babasının her dediğinin peşinde koşan o kadar insan var ki. İdrak edilemiyor hala anne babası kendisi bir aile olarak görüyor insanlar. Eş cocuklar ihmal ediliyor. Yaşlı insanların anlamsız kaprislerinden. Benim eşimde maalesef bu potansiyele sahip. Ben annemin her şeyine koşarım. Doktoruna götürürüm gezmeye götürürüm alışverişe gideriz. Geçen gün annemi doktora götürdüm sonra gezdik dolaştık evine bıraktım gel sende dedi. Yok anne aksam disari çıkıcam biraz kafamı dağıtayım yorgunum bu aralar dedim. Tamam kızım iyi gezmeler dikkat et kendine dedi. Kızıp üzülüyorsada üzülür. Cocugunun mutluluğundan rahatsızlık duyan bir anne bana göre hastadır. Eşim surekli annesinin ağzına bakmaya devam ederse muhtemelen boşanmaya gider. Ihtiyaçlarini karşılayacağız gezdirecegiz yüzlerine güleceğiz tamam görevimiz ama birazda saygı
Haklısınız kesinlikle katılıyorum da...eşiniz agizlarina bakmıyor ki söylemiyor sadece. Yani demiyor ki onları da alacağız her yere beraber gideceğiz vb.
Eşiniz söylememeyi bir yol olarak bulmuş gemisini yürütüyor. Yani soylesin diye ısrarınız kötücül hazdan başka size ne kazandıracak?

yalan soylemek zorunda kalıyordur belkı
dısarıdayım gezıyorum dese aılesı ne dıyor pısman mı edıyorlar ?
aralarında nasıl bır ıletısım var
keske yalan soylemese yanlıs bırsey yalan soyledıgı konu da basıt ve cocukca bılemedım tuhaf ve komık geldı

İlla neden baskı yapıyorlardır gibi düşünülmüş ki direk onlarla plan yapmak istememiş ama üzülmesinler diye bahane buluyor olamaz mı ? Sürekli geziyor vakti var ama bizim yanımıza gelmiyor bizle daha az görüşüyor diye içerlemesinler istemiş olamaz mı ? Sizle herşey güzelken insanlara beyaz yalan söylüyor diye problem etmeniz bence anlamsız.

Konuyu açtığım zaman annem yaşlı o yaşayamıyor. Biz yaşıyoruz olmaz diyor. Annesinin yaşayamadığı birşey de asla yok. Hergün disarda gezmede tozmada. Aslında gelinin hakki yok hiç birseye sadece olay bu. Eşimin öz annesinden kalan mallarına bile karışıyor
Eşinizin bu davranışının İki nedeni olabilir ;1 -Eşiniz büyürken bu kadının sevgisini/onayını kazanabilmek,kabul görmek için öyle çaba harcadı ki onun yanında hala küçücük çocuğa dönüşüyor.2- eşinizin babası yaşlı ve bakıma muhtaç kadın da "al babanı bak"gibisinden birşeyler söylüyor. Eşinizin üvey anneden kardeşi oldu mu?

Yere atıp kendini bayılma numarası yapar artık 😄
Eşinizin böyle davranmasına neden şaşırıyorsunuz o vakit? Yaşlı başlı kadın, anne. Yüzgöz olmak istemiyor adam işte, yalan söylemek daha kolay geliyor. Bırakın kadın da küçük dünyasında mutlu olsun, yoook ille duysun huzursuz olsun, sizi de huzursuz etsin istiyorsunuz, rahat batıyor.

Hayır...ıllaha duyacak onlarsiz gezmeye gidildiğini yaşlı insanlar ve kiskanacaklar üzülecekler. Konu sahibi de içten içe sevinecek.
Aynen, ego tatmini. Valla o sevinç biraz kısa sürer, zaten konu sahibinin kocası masaya yumruğunu koyacak adam olsa koyardı şimdiye, öyle bir gücü olmadığından ya da böyle ufak tefek meselelere değmeyeceğini düşündüğünden lüzum görmüyor. Adamın önceliği huzuru. Bu huzuru ego uğruna bozan baştan kaybeder.

Konuyu açtığım zaman annem yaşlı o yaşayamıyor. Biz yaşıyoruz olmaz diyor. Annesinin yaşayamadığı birşey de asla yok. Hergün disarda gezmede tozmada. Aslında gelinin hakki yok hiç birseye sadece olay bu. Eşimin öz annesinden kalan mallarına bile karışıyor
Valla adam işini biliyor, siz de en ufak bir şey görseniz ortalığı ateş alacak. Ağzınıza laf vermiyor o yüzden.

Eşimin elinden alacak neredeyse. Eşimde verecek. Bende edebimden seyredicem sadece yakında 😀
Bu konuda yapabileceğiniz çok bir şey yok maalesef. Sadece telkin edebilirsiniz. Mevzu çıkarmak abes olur, sonuçta adamın anne mirası, sizle alakası olan bir varlık değil, boşansanız talep edemeyeceğiniz bir varlık.

Bu konuda yapabileceğiniz çok bir şey yok maalesef. Sadece telkin edebilirsiniz. Mevzu çıkarmak abes olur, sonuçta adamın anne mirası, sizle alakası olan bir varlık değil, boşansanız talep edemeyeceğiniz bir varlık.
Vallaha ben her gün rahmetlinin adına bir hayır yaptırırdım ..kayınvalidem sağ olsun diye yer içer gezerdim gene o kadının ekmeğine yağ sürüp oturmazdım kenarda 😅

Bir başkası hazmedemez diye legal hayatımı saklamayı doğru bulmuyorum. Aileler mecburen kişinin kendine ait bir hayatı olduğunu ve bu hayatta istedikleri gibi yaşama hakkı olduğunu kabul etmek zorundalar. Aksi kişinin nevrozlarıyla ilgilidir ve kendini ilgilendirir. Ben sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi hayatımı karşıdakinden neden saklayayım.Bu karşıdaki insana daha fazla karışma hakkı verir.

Vallaha ben her gün rahmetlinin adına bir hayır yaptırırdım ..kayınvalidem sağ olsun diye yer içer gezerdim gene o kadının ekmeğine yağ sürüp oturmazdım kenarda 😅
Bunun da sonuçları var, adam kaldıramayacak ki yapmıyor yaptırmıyor, konu sahibi sonucuna katlanacaksa yapsın ama bilsin ki karşında evvel kocasını bulacak.

Valla 42 yaşında koca adamın hafta sonu eşiyle gezmeye çıktığını soyleyememesi bana hiç normal gelmiyor,sebebi ne olursa olsun.
Ben bunu kendime de saygısızlık olarak görürüm.Ki haftada bir kez çıkıyor ve onları da gezdiriyormuşsunuz zaten.Neyin tribi bu Allah aşkına.
Yaşlı insanların fikirleri değişmez belki ama, bazı şeyleri istemeseler de kabul etmek zorundalar.Çocuklarininin evlendiği ve artık kendi çekirdek ailesi olduğu gerçeği gibi.
Eşimin tavrı degismiyorsa yeri geldiğinde ben söylemekten çekinmezdim hafta sonu şuradaydik şunu yapıyorduk diye.
İşte ondan sonrası annesiyle kendisi arasında beni ilgilendirmez.

Benim eşimin de aşması lazım işte. Bugün gezmek konu önemsiz gibi geliyor insanlara belki ama yarin başka şey kadin benim dediğim olacak şeklinde devam ediyor bu şekilde göz yumulunca. Aslında eşimin herseyiyle ilgili laf sahibi diyebilirim

Muhtemelen eşiniz çok eleştirilerek büyütülmüştür. O sebeple bir şeyleri açıklamak, anlatmak yerine gizlemeyi tercih ediyordur. Tabi bunu normal olarak kabul ettiğim için söylemiyorum asla. Kaç yaşında ve kaç yıllık evlisiniz bilemiyorum ama acilen çözmeli en azından bunun anormal bir durum olduğunu anlamalı.

Yorumlar çok saçma. Ailesine sürekli yalan söyleyen adam size de söyler. Bu kadar yalana alışmış, korkak bir adamla ne yapacaksınız ki? Bence üzerine gidin ve çözün bu meseleyi. Ergen mi ne ya sevilmez arzulanmaz bir sünepe

X