Eşimden ailesinden kayınvalidemden herşeyden çok sogudum.

bakın eşiniz düzelse bile bi ömür suçlayacaksınız bu bir gerçek. çünkü o en güzel günlerin yitip gitmesini affedemiyor insan.ben hiç unutmuyorum örneğin. aldığınız habere üzüldüm ama eğer bişeylern yavaş yavaş yoluna girebiliyor olduğuna eminseniz çocuk düşünmenizi öneririm. ama bi yandan da bu psikolojiyle boşanmanız ne derece sağlıklı olur bilemiyorum. o yüzden ince eleyip sık dokumak zorundasınız. ve evlilik süresince illaki sorunlar oluyor sorunsuz bir aile olduğunu sanmıyorum bu yönden de umutsuz olmayın. ve böyle anneler yüzünden cins cins erkek çocukları büyüyor malesef. annesinden göbek bağını koparamamış erkekler ve kendini savunmak zorunda kalan gelinler. hani gelin kaynana sorunu dedikleri de tam da bu bence. kaynananın geline ve oğluna uygulamak istediği güç gösterisi..
benimde bir oğlum var dua ediyorum inşallah iyi bir anne ve kayınvalide olabileyim diye.çünkü ben çektim.

ilk günden neden aile olamadığnızn cevabı gayet açık. ne yazıkkki

Eşinden ziyade kayınvalidenle konuştun mu açıkça? Ne bileyim belki durumun farkında değildir. Ben olsam evladımın yuvası dağılmasın diye o gelmek istese bile kendime çeki düzen verip karısının evine yönlendiririm.

Canım kusura bakma ama çok fazla taviz vermişsin. Seninle vakit geçirmek yerine annesini tercih ettiği zaman umursamaz olup sadece kendine vakit ayırsaydin onunla hiç ilgilenmeseydin peşinde pervane olurdu. O seninle ilgilenmiyor mu sen de kendi ailene git arkadaşlarınla buluş ve bundan çok mutluymuşsun gibi davran zamanla sana kayacaktır. Ama artık bunun için değmez bence . Boşanmak en iyisi gibi yine de sen bilirsin.

senin durumunda fenaymış allah yardımcın olsun. Benim kv hastanelere yatma aşamasına gelmedi henüz. Tencere dibin kara seninki benden kara. Hayır ben şunu anlamıyorum kocası var diosun başka evlatlarıda var nedir bu yalnız kaldım tripleri dünya yıkılmış bi oğlu bide o kalmış gibi tavırlar. Kocalarının yüzüne bakmazler oğullarının yüzüne bakmaya doyamazlar. Kend kocaşarını sevmedikleri için gelinleride sevmesin istiolar

İlk günlerde evet yani her defasında vaktimiz olmadıgından yakındım evimizde hiç yemek yemiyoruz dedim direk olarak senin yüzünden kavga ediyoruz birbirimizi yioruz demedim ama durumumuzla ilgili defalarca konuştum. Bide şöyle bişi 30 yaşında çalışan yeni evli bir çift kendi ne zaman nerede yemek yiyecegine kendi karar verir kayınvalidesi değil. Özellikle birde çalışıolarsa insan ilk aylarda değil çağırmak aramaya bile utanır. Ayrıca iyi bir anne evladının evine eşine alışması için bi adım geride dururki yeni hayatına kolay adapte olsun. Benim ailemin yaptıgı gibi. Kv gibi kendini 10 adım ileri atmaz oğlum oğlummm ölürüm sana diye

Benzer durumdayim. Ailesine aşırı düşkünlük konusunda. Bende bur de bi kamyon borç yükünün altına girfim. Ve boşanma asamasindayim. Burnundan da asla kul aldırmaz hatalarını görmez nefen dersen çünkü benim masum rolleri oynayan şeytan kv de benum oğlum cok iyi oglum sen iyisin diye diye engeller onun hatalarını görmesini. Sende de bu kv olduğu sürece bu adam böyle olur hep. Benim kv nin hacı hoca isleri de vardır ve ben bundan şüpheleniyorum o yüzden dua etmekten başka carem yok. Mücadele etmek sadece beni yordu ve ruhuma zarar veriyor. O yuzden takmamalı öğrendim kv tarafına tamamen iletişimi kestim ayri bir hayat yaşıyor musum gibi kendimi düşünüyorum suyun akışına biraktim. Emin ol akışına birakmak zor evet zaman alıyor ama bunu yapmayi başarabilirsen cok daha rahat olacaksin. Birak yaptıkları onkarin sorunu. Ha çözümü olsa keske ne gerekirse yaptığımı düşünüyorum hic bi sey fayda etmedi. Bence onlar nasıl rahat sa deger vermiyor sa aynı onların silahıyla onlari vurmak kaxim. Yani sende onemsemeyeceksin evde utu temizlik olayını bıraktım. Ilk evlendiğinde herseyi tam takir bi hevesle yapardim baktım bj tek yoruluyorum. Yani onun icin yaptıklarımdan vazgeçtim tek onun icin borçlandigim kredilerim var. Onlarda geçecek elbet. Sende birak düşünmeyi zor biliyorum ama başarabilirsin asla onu arayip sorma Kendin e bir hayat kur aynı evin icinde. Sen de ailene git yemek utu kalsın yapma. Eleştirilerine kulak asma cevap dahi verme yani onu kendi silahi ile vur ama dua etmeyj ihmal etme. Bir de evinde lutfen o yokken bakara suresini seslice ac dinle. Allah yardımcımız olsun

Çok üzüldüm hemen gidip sağlam yumurtalarınızı dondurun. Ailenizin yanına dönün iş bulun ve boşanın. Hayatta düzelmez sorumsuz adam.. Ç

daha ağırını eltim yaşadı. evlendikleri ilk gece düğün bittikten sonra evlerine gitmeleri gerekirken kp nin burda kalın demesi üzerine onlarda yatılı kaldılar. ve ilk gecelerini orda yaşadılar. (eşinin zoruyla, kız ne kadar istemiyorum eve ne zaman gidersek o zaman olur demesine rağmen). ve ilk 1 haftalarını orda geçirip evlerine döndüler. sonrasında da sık sık gelini yatıya kendilerine çağırdılar. işlerini yemeklerini vs yapsın diye. hala da öyle. hala o kız kendi evinde 1 hafta aralıksız kalamaz asla. rahat vermezler. bana da aynısını yapmak istediler, ben müsade etmeyince yapamadılar. ben bu kadar mesafemi korumama rağmen hala bana da gittiğimde kal der dururlar, reddedilmekten bıkmıyorlar. bi defasında eşime dönüp karın neden bizde kalmak istemiyor demişti kp. halbuki eşimle birlikte bi kaç gün kalmıştık dönüyoduk. daha ne kadar kalacaksam. istiyorlar ki kocam evimize dönse de ben onlarla kalayım hizmetlerini yapayım. oğullarına eş değil kendilerine bi evlatlık, bi hizmetçi almışlar sanki. ama ben de evliliğimin ilk zamanlarında çok mücadele verdim bunun için. şuan çok şükür eşim zorlamıyor kalacaksın diye. şimdi eşimle gidip eşimle geliyorum normal insanlar gibi.

Ayy lafci mi en kötüsü bnde de var ondan
Yemeğe gelirdi yer içer giderdi sağda solda köpek e verir gibi iki lokma önüme attı o salak gelin olcak karı derdi evlerden ırak cekilcek kahrı yok bunlarin
Ya ben bu kötülüğü anlamıyorum. Birinin evinde bi yudum su içsem, hakkından korkarım. Bunlar nasıl böyleler anlayamıyorum. Benimki her gün işten dönerken bana gelirdi, yemek yerdi, bide evine yemek götürürdü demezdi kız kendine iki günlük yapmış yarın nöbetten çıkıcak falan. Eşime “bugün ayaklarım çok kötü beni arabayla bıraksana eve” derdi. Anlardım ki dedikodu geliyo :)) eşim “basıl geldiysen git” dersi genelde çünkü biliyordu o da dırdırlanacak kadın. Neyse sonra eve suratı asık gelir eşim. Noldu derim biley demez, çaktırmamaya çalışır ama anlatım suratında bi hüzün var. Bana surat yapar gibi değil ama var bişiler. Neyse ertesi gün kaynanam arar “evlenince ... beni kırmaya başladı, dün sana bişey dedi mi” falan. Sonra eşimden laf alıyordum tabak tabak yemek yiyen,evine benden yemek götüren, bir geldiğinde 4-5 saatten önce gece 11den önce kalkmayıp banyo yapmama dinlenmeme engel olan o kadın neler demiş eşime. Misal bana “aşkım hadi görüşürüz bebeğim” diyerek vedalaştı eşim eve bırakırken “senin karın kimki bana elini yıka diyo, o çok mu temiz ben pis miyim, kim karın” diyip ortalığı yıkmış. Kaynanamın öyle huyu vardır, aşırı bağırır yerlere atar kendini:) eşim bana dedi işte. Kızdım ben, ordaydım mavisaç sana “anne vapur otobüs her yerden geliyorsun, eve gelince ellerini yıkaman beni mutlu eder” dedi seni kırmamak için kibarlıktan kendi kırılcaktı falan diye açıklamış. Kadın hkarete başlayınca in git gelme bize o zaman demiş. Ama yüzsüz, ertesi gün yine geldi yemeğimi yedi:)

ayyyyy bnimide aynı yaaaaa birde ağzı pis ikide birde meme veren öte gitsin a. Veren beri gelsin senin iki gramlık şeyin yüzünden oğlan beni sevmiyo der
Bekarken yüzüne bakmiyormus şimdi kiymatli oldu oğlu ana lafta
Ayyyy çok fenalar neler var neler bunda dessen neler çıkar yeminle
Çocuk yetiştirmeyi bilmez yemek yapmayı bilmez
Ama lafa geldimi boy boy

Kocası, diğer oğlu ve kızı başka şehirdeler. Ya görümcem “abla burda kılı kılına geçiniyorum bişey alcak param olmuyor aç yatıyorum ama annem mahvediyor çok konuşuyor ordansa burası daha iyi” diyor. Zavallı kızı bile sindirdi. Kp 4-5 ayda bi istanbula gelir adamı iki gğnde kaçırır. Oğlu gencecik yaşında köye gitti babasının yanında. Herkesi kaçırdı, biz kaldık salak gibi. Evet yalnız, ya bebek Mevlüt’ü yaptık, 32 yıldır istanbulda olan bir insanın sadece ama sadece bir tane arkadaşı gelmez mi? Ben 14 aydır istanbuldaydım 30 kişi geldi. Bir tane konşusu yok kadının, Komşusu “işim var şimdi yarım saat sonra bırakayım seni” demiş diye kadına “kocanın malı mı kayınpederinin seni şikayet edicem diyip bağırmış mahallenin ortasında O yüzden tek seveni yok. Herkes kaçıyo kadından. Benimki inparatorluğu yıkacak cibsten bi kadın ya :)

Kocayı kapıdan uğurlama ma bile laf sokar canım denezmis o varken iş yapilmazmis bir gelir sabah 6 da gider gece 10 da iş yapiycaz oturcaz beraber onu istiyor akşam ne yicez diyom oğlun yeemek ister diyom girersin odaya doyurursun gece diyo o kadar terbiyesiz

Hep ettiğim dua Allahım beni sapıtıp da kınadığım insan gibi etme!! Ne kadar kötü şeyler şunlar, ne kadar saygısızca.
Bide şimdi genelde diyorlar ki “gelinler kaynana olmuş, kaynanalar gelin”.

Ohaaa yaa bu lafları gerçekten kullandı mi böyle. Valla ben önceden sessizdim ama gereken lafları artik veriyorum. Bi daha o lafları ederse senin kocanda aynı idi ordan mi biliyon de. Nasıl bir kokuşmuş zihniyeti var. Bak ben sana diyeyim kadinin bu laflarindan belli kv oğlunu senden soğutmuş eşinin tum davranışlarının arkasında anasi olacak gerzek var. Eşimden biliyorum. Kadin kimbilir nasil işliyor Allah serlerinden korusun. Bu arada eger yapabilirsen kendine ayni ev içind e başka hayat kur. Cocuk icin ise eşinden yana enduselerinde haklisin ama annelik te hakkin. Isteyip istemediğimi iyi düşün çünkü bunun zamani sınırlı. Hic yoksa yumurtanı dondur. O gerzek kv yüzünden annelik hakkından vazgeçme.

Sen nasıl işini hayatını bırakırsın bu insan müsveddeleri için nasıl kendine bunu reva görürsün! İnanamıyorum bazen kadınlar bana gerçekmiş gibi gelmiyor şunların onda birini yaşasam basıp gitmiştim bir de iş bırakıyosun kim için? Anasıyla evli çocuk olmuş olmamamış önemsemeyen bi herif için. Pes ki ne pes. Bari şimdi boşan yeniden hayatını kurmak için geç değil.

Tabi ki hiç normal bi durum değil ama işin boşanmaya kadar varacağını idrak etse o oğlunun düzelmesini sağlamaya çalışır belki diye düşündüm

Tabi ki hiç normal bi durum değil ama işin boşanmaya kadar varacağını idrak etse o oğlunun düzelmesini sağlamaya çalışır belki diye düşündüm

Boşan da eşinin dolarını da anası yıkasın ölünceye dek oğluna hizmet etsin, ana oğul mutlu mesut olsun, sende başka aşklara yelken aç adamı boşa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…