eşimin ailelerimizin çevremin baskısından bıktım artık dayanamıyorum!!!

eşimin dawranışlarıda çok değişti işte kapandıktan sonra o hakaretleri duyduktan sonra kapalı kalmaya pek cesaretim yok açıkcası

Ya gercekten bunu soylemek gunahtir belki ama.
Su anda ac sacini hemen yap banyonu fonle sacini basini. guzelce giyin. Kocanin gelince tepkisi ne olucak:)) baktin sessiz devam edersin boyle. Ama kavgaya yoneldiyse hemen saldiriya gec... Askimmm ev halim disarda kapanicam yaaaa diye:))

ben açıkçası açılıp kapanmadan çok eşinizin size tavrına taktım..nasıl bir üsluptur bu..bence asıl sorun eşinizin size karşı olan bu tavrıdır.bu sorunu aşsanız da demekki onun istemeyipte sizin istediğiniz her durumda tepkisi böyle olacak..kendinizi böyle ezdirmeyin..çocuk oyuncağı değil bu..o nederse yapacak ya da yapmayacak değilsiniz..bunu önce kabul ettirin eşinize..

ama buda çok günah bi insanın zayif halini kollamak oyle bi zamanda insan sağlıklı düşünemiyor

eminimki suan yaptığım şey zaten dahada günah

bende öyle olduğunu düşünüyorum yalnız sana bu lafları eden adam açılınca değişeceğini düşünme yıne başka başka şeylere takıp laf söyler ama bu şekilde olamıycanı düşünüyorsan açılmak tek seçenek aslında açılmaktan zıyade eşinle olan problemını çözmeye bak

canım tabikidinen kapalılık hakkıyla yapılırsa çok güzel bir makam ama altı çizili söylüyorum hakkıyla yapılırsa ...öbür türlü kapanmanın din ile bir alakası yok toplum baskısı ben açığım hemde baya ama 5 vakit namazımı hiç kaçırmam yeni evliyim eşimde namazlı aileside bazen kapan diyor ama içimden gelmio şu an ibadetimi içimden gele gele yapıyorum mutluyum olduğum gibi çıkıyorum Rabbimin karşısına kapanıp sürekli şikayet edip günaha gireceğime içimden geldiğim gibi giyinip ibadetimi yaparım tabikide mümin bir insan görünüşüylede örnek olmalı kapalıklara sonsuz saygım var belkii hazır hissettiğimde bende kapanırım ..ki çok isterim ama dediğiim gibi SEN HAZIR OLMALISIN BUNU SEN İSTEMELİSİN bu işler zorla olmaz bide şunu anlamadım açıklarsan kapandıktan sonramı eşin sana hakarete başladı ve neden

zaten haftada 2-3 kere öyleyim annem bile şaşırıyor hem ev işi çocuk ne ara duş alıp süsleniyırsun diyor evde açılmama bişey demiyorki zaten onada karışmasın bi zahmet ama konuşmalarından anladığım rezil olurum diye düşünüyor ailesi kapalı ya onlar ne der diye

yaradılanı severim, Yaradandan ötürü.... eşiniz önce bunu öğrenmeli insanların yok saçın fönsüz yok şuran şöyle buran böyle diye maddeci yaklaşımları cahilliktir.. siz açılmak istiyorsunuz kafaya koymuşsunuz şuan kendinizi sorguluyorsunuz madem kapalı olmak istemiyorsunuz açılın o zaman bu şekilde oda olmuyor çünkü.. insanlar için ibadet yapılmaz eğer yapılırsa bu şirk'e girer..

seninki artık ibadetten çıkmış canım üzgünüm kendini hazır hissettiğinde yap bunu birde burdan tüm bayanlara sesleniyorum örtün evde otur diye birşey yok ilim öğrenmeli gitmeli araştırmalı bilmediğimiz o kadar çok şey varki örtündüm evde oturuyorum iş bitti yapıyoruz
ki evde örtünmesen seni kim görecek..

Şimdi bir çocuğa ilkokul kitaplarını alalım evde otur oku okula gitmene gerek yok diyebilirmiyiz ?? İşte bazı örtünmeler bunun gibi sende eğer bazı toplantılara kurslara katılsaydın bir yoğrulsaydın birşeyler öğrenseydin şuan bu durumda olmayacaktın...

Umarım yazdıklarım seni incitmemiştir..

çock olmadan önce çalışıyordum bir makyaj firmasında eğitimlere gidiyorum yani hayatım çok güzeldi eşimde bana karşı saygılıydı çocuk oldu işi bıraktım ailesininde gazıyla bu düşüncelere daldı ama açılırsam napıcağını kestiremiyorum çünki çok tutarsız dawranıyor ve geçen hafta ablam kuaför saçıma röfle yaptı moralim bozuk diye bana diyorki eşim açılcaksın millet ne düşüncek bide saçını sarı yapmş dicekler diyor hala beni kırdığının benim psikolojimin bi önemi yok evlendiğim adam bu değil asla

gerçi bence sorun senin eşinde evlendiğin adam yanlış galiba yoksa daha değişik olurduuu

hayır incinmedim ama ben çalışmayı düşünüyorum bebeğim küçük diye onu bile yapamıyorum yani öyle kör cahil biri değilim ewde kitabımı gazatemi okurum bence ailedende olucak bişey yani benim ailem açık ve birazda içten gelmeli böyle şeyle yoksa kursla onla bunla olcak iş değil

Şu cahil cahil çok günah lanetlenirsin laflarına uyuz oluyorum.İbadet Allah'la kul arasında kimin ne hakkı var başka birine özellikle böyle bir konuda baskı yapmaya.Asıl bu günah kör cahillik.

Sizin için çok üzüldüm,Allah yanınızda ve yardımcınız olsun.

Beninde basima geldi biliyorum bu durumu:))
Kocamin dedesi asiri dinle ilgili babane desen kadin KAPALİ olmak Zorunda. Anneside kapali birazda yasadiklari sehrin etkisiyle tabi tutucular.. Beni istemediler. Nasil yalniz Turkiyeye tatile gelirmisim nasil pantolon giyermisim sacim neden boya... KESİLİKLE HAYİR BU İS OLMAZ:))
Kocam bana dediki bi sure kollarin falan uzun giysen??
Asla ben buyum ne istersem giyerim hatta uzatisan sigara yakil ortaya oturcam)
Kocamda gidip babanesine dedi
Ben karimi kapali begenmiyorum. Acik giyinmesini ben istiyorum.
Hepsinin ses kesildi..

Bence kocana sen bi gercek istegini belli et gerisini o halleder insallah

zaten öyle olcak heralde başka çıkış yolu yok insanlar neden başkalrına saygı duymaz anlamıyorum herksin düşüncesi yaşamı giyimi farklı

arkadaşım sıkıntılı bir durumdasın, bir de işin içine Allah korkusu, din girince iş iyice sıkıntılı oluyor.
kapanmak içinden gelmeli diye düşünüyorum Allah herkese nasip etmiyor, burada tartışmaya gerek yok ama kısaca ben kapanmanın dinin direği olduğunu da düşünmüyorum. namaz, kul hakkı yememek, temiz, dedikodusuz olmaktır İslam, yani en azından bana böyle öğretildi.
belki de günümüzün şartları gereği de vardır sende bu baskı ama birincisi eşin seni açık beğenmiş dimi? hiç konuşmaya hakkı yok, ablanla, eniştene gelince tamam ablandır canındır ama bir yere kadar, sen ona açıl diyebiliyor musun da o sana kapan diyebiliyor?
keşke kapanmadan önce kendini iyice bir ölçüp tartsaymışsın ama artık olan olmuş, Allah'ın affediciliğine sığın ve böyle kapanmaya pişman olarak günah işleyeceğine, aç başını diğer ibadetlerine yoğunlaş.

canım m
yeni örtündüğün için çok ikilemde kalırsın
nefsin açılman için sana sürekli eziyet eder
ama en mantıklı cevabı sana vicdanın verecektir

ama eşininki tamamen çevre için belliki
ne demek tatilde açıl burda kapan
nasıl bir mantıksızlıktır

nacizane tavsiyem başörtünle devam et açılma emin ol gittikçe alışacak ve daha çok seveceksin
huzuru bulacaksın

evinde ise nasıl istiyorsan öyle ol sonuçta kocan senin helalin
minide giyersin saçınıda açarsın

ALLAH cc yar ve yardımcın olsun inşallah

inşallah MEVLAMIN razı olacağı kararı alırsın dularla.............

Arkadaşım; sende peygamber sabrı varmış hakikaten.
Böyle bir adam çekilir mi ayol?
Şu an çok ütobik gelebilir sana ama 1 dakika çekmem böyle adamı.
Ne demek kendi ailesi kapalı diye seni de kapattırmak?
Ve sen de kapanmışsın, ne diyim...
Şimdi sen gerçekten dinin için mi kapandın, eşin istedi diye mi?
Önce bunu sorgula bence..
Türkiye'nin hayat standartları böyle böyle düşüyor işte....
Yazık...
Çok üzüldüm adına.....

Son düzenleyen: Moderatör:

arkadaşım ben ailesi istiyo diye değil dedim ya o dönem babannem ölmüştü kendimi hazır hissettiğimi sandım ama sonradan anladımki eşim bunu ailesi için istemiş sanırım tam okumadın sayfaları

arkadaşım ben ailesi istiyo diye değil dedim ya o dönem babannem ölmüştü kendimi hazır hissettiğimi sandım ama sonradan anladımki eşim bunu ailesi için istemiş sanırım tam okumadın sayfaları belli

ne diyorsun arkadaşım malesef bu ülkede yaşadığı yerde kapalı olup tatilde bikini giyen insanlar var oyaki dini herkes kendisi için yaşamalı başkası için değil. ama bende sana katılıyorum ilk başlarda zor olur tabiki arasıra gel gitleri olması normal herhangi bir ibadeti yapmayınca yada birileri birşey söyleyince ya açık olsam dahamı iyiydiki diyen olur normal.ama arkadaşımıza şahsi bir tavsiye evde eşine biraz daha özenli olursa sanırım arkadaşımıza destek olucaktır Alah yardımcısı olsun.Rabbim hakkında hayırlısı ne ise o şeklide yaşamak nasip etsin.ama moral olsun şunu söyleyeyim açılınca lanetlenirmi bilemem ama Allah bir günahı terk edeni o günahı hiç işlememiş kabul ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…