eşimin ailelerimizin çevremin baskısından bıktım artık dayanamıyorum!!!

benim teyzem de senin yaptıgın hatayı yaptı. eniştemin ailesi yüzünden kapandı 28 yaşında. şuan 44 yaşında ve hiç bir zaman o başörtüyü isteyerek takmadı.
aynı eniştemde senin kocanın kafasındaydı. ailem ne der. ailem böyle uygun gördü böyle olucak vs. teyzemler tatile giderdi orda kafayı acardı. eniştem bişey demezdi
kısaca cok saçmaydı. çocuk gibi eniştemin ailesi teyzemlerin herşeyine karışırdı ve karısıyorda. aileye saygı duymak başka bişey, onlar her dediğini yapmak artık baska bir ailen oldugunu unutup cocuk gibi anne babana itaat etmek başka bişey. malesef eniştem tam olarak böyle yaptı. ve bizim aile tarafından hep ailesinin ağzına bakan beceriksiz kendini de adam sanan biri olarak kaldı. malesef durum bu.

bu konular onun unun zoruyla olucak seyler değil. sen ne yapmak istiyorsan onu yap. kapanmışsın ama için bu durumdan rahatsız oluyorsa bunun bir sevabı olmaz inan. böyle zorlamayla soğuyabilirsin

bizde örtü ve tesettür derken kafayı armut gibi sık, kafayı deve hörgücüne benzet demiyoruz kendi bilip bilmediklerinizi sorgulayın önce

benim derdim örtü değil bu erkeklerin namaz kıl oruç tut diye değil de sürekli kafanı ört diye baskı yapmasındaki amaç dinde asolan namazdır ibadetlerdir ama beyleri nasıl kandırmışlarsa görüntüye şekilciliğe odaklanmışlar kadınlar da hemen buna uymak zorunda hissediyorlar kendilerini ee eş ailesine yakın oturmak kabul edilirse böyle oluyor sanki sizin kendi hayatınız yok kendi tarzınız yok ama siyasi bu işler hep 70lerde hiç yoktu böyle türbanlar şunlar bunlar o zamanlar insanlar dinsizmiydi kafaya 2 metre bez sarıncamı dindar olunuyor??

o ne biçim bi koca öyle
bi kere kapanıyosan inançların için kapan kocan ya da ailesi istiyo diye değil
ayrıca yazın açılırsın kışın kapanırsın muhabbeti kadar nefret ettiğim birşey yok
ya açık ol ya kapalı
o zaman ne anlamı kaldı kapanmanın geri açılacaksan tuhaf yani

tabiki ibadetler önemlidir
ben zaten siz islamda tesettür yoktur dediğiniz için şeyettim

tesettür yoktur yani islamdaki tesettür ziynet yerlerini örtmeyi tavsiye eder ama erkekler kadınlar hayattan dışlansın diye çarşafa kadar vardırmışlardır işi. :)

evet eşimin ailesinde herkes kapalı açık olan 1-2 kişi onlarda çoluk çocuk zaten tatilde açılırsın deyince benim aklımada direk ailesi için bunu istediğini anlamıştım

evet eşimin ailesinde herkes kapalı açık olan 1-2 kişi onlarda çoluk çocuk zaten tatilde açılırsın deyince benim aklımada direk ailesi için bunu istediğini anlamıştım
Nişan Söz falan Ailesini tanımadınmı canımmm ? kapalı Aile Kapalı Gelin ister.. Ben Eşimle Evlenmeden Önce Konuştum bu tür Konuları. Eşimde bana Kapan der ama Baskı asla yapmaz. Benimde Cevabım her zaman Şudur. Kendimi Hazır Hissettiğimde Senin İçin değil İnancım İçin Kapanıcam Baskı ile Asla kapanmam Kapanıcaksam da Kendim için. Mini etek giymem Dar etek giymem Yazları Çoğunlukla direseklerime kadar uzun olan giyimler tercih ederim göğüs dekoltesi sevmem çok açık giyimlerde pek merakım yoktur. Kapansam alışırım diye düşünüyorum. Benim Kapanmamdan da kimene...! Bizim Ülkemizde Kafa baş örtüyü Geçirince müsliman kapalı namuslu kadın olarak algılanıyor. Yalnışşş Düşünce ve mantık Her Kapalı dört Dörtlük değil. Kapalı olupta Namaz Kılmayan Oruc tutmayan insanlar var günümüzde. Kafası Açık olupta İbadet edenlerde var. Türban'a Giren her kadın namaz mı kılıyor ? Görüyoruz Türbanlı gençlerinde halini Saçı başı Kıçı Açık olanlarla bir farkı yok. Önemli Olan temiz kalp Sukunet Saygı Sevgi İbadet...!

birine kapan demek de baskıdır siz farkında olmasanız da içten içten kapanmanız için sizi zorluyor demektir erkekler ne kadar dengesiz madem kapalı eş istiyorsun ona göre birini bulacaksın niye normak giyimli kadınla evleniyorsun ben kapalı bir kadınla evlenip sonradan açıl diyeni duymadım ama tam tersi bir sürü var.

canım senin kocan çok özür diliyorum ama özgüvensizmiş.

sen açıl ya da kapan arkanda durması gerekiyor.

ama sen karakterli bi kadına benziyorsun. içinden geleni yap. vicdanın neye el veriyorsa onu. kimseye değil, Allah'a hesap vereceksin. unutma. sen eşini, çevreni, onların fikirlerini, Allah'ın emirlerinin önüne geçirme.

tesettürlü olabilirsin ama sınırı var. evde eşine, kardeşlerine, ablana açabilirsin. buna zaten izin var.

git aynanın karşısına eskisi gibi sanki dışarı çıkıyormuş gibi süslen. giyin. kendini iyi hissedersin zaten.

tesettürlü kızlar artık böyle. benim başı kapalı arkadaşlarım misafirliğe geldiklerinde ya da kızkıza olan kına gecelerinde açıklardan ayırılmayacak kadar süslenir püslenir.

hiç kimseye bakma canım. sen vicdanını dinle. bakımlı olmayı elden bırakma

Herkes kendı hatalarından sorumludur oyle degıl mı ?
Istemedgınız halde bazı seylerı yaparak kendınızı zorlamanızn bı anlamı yok

Zaten evlenirken bile yani nisanda falan acigim diye tepki gostermislerdi ama esimle hic sorunum olmadi bu konuda taki cocuk olana kadar zaten evlenince eskisi gibi giyinmiyordum ama suna eminimki esimde ailesnden cok etkilendi cocuk olunca hersey degisti

Hayatında büyük bir değişiklik yapmışsın kolay değildir değişiklikler...
Benim çevrem ben kapanmak istediğim halde tam tersi bir tavır içindeydiler. Çok çelişkiler yaşarsın.. Ben senin kendin istediğin için kapandığını fakat alışma süreci yaşadığını düşünüyorum..
Sevdiğin şekilde kapanabilirsen, çok daha kolay bu süreci atlatabilirsin bence. Şimdi kapalı da çok şık olunabiliyor.. Yeter ki kendinize güzel görünün önce... Kendinizi kabullenin öncelikle...Bir zaman verin kendinize...

Eğer gerçekten istemiyorsanız eşinize saygı duymak düşer lakin bu konularda ailesinden etkilendiği için tepki gösteriyor olmalı.. Ailesinden yakın gördüğünüz biriyle konuşup eşinizle konuşmasını deneyebilirsiniz belki..

hödük erkekler cevrelerinde kapali kizi begenmezler acik alirlar onu zornan kaparlar sonra kiz kapaninca aaaaa cevremdede böyle vardi ben niye acik aldim derler
sonrasi ben acik kadin istiyorum diyip ortaya cikamaz kadinla dögüsürler söyle oldu böyle oldu oldum olasi böyle kisiliksiz insanlari hicccccccc sevmem
allah yardimcin olsun hayati istedigin gibi yasa bu hayat senin hayatin istersin kapali yasarsin ister acik bu karar senin kararin olsun senin mezarina ne esin nede bacin girecek
allah sen bas basasin karar senin kararin kimse karisamazzzz

Gercekten cok uzucu bir durum.

Kafasi acik ya da kapali ne fark eder.anlayamiyorum bu insanlari.

Seni acik olarak gormus begenmis kusura bakmasin ama seni degistirmeye hakki yok.

Ben kapaliyim ama boyle acik kapali ayirdimi yapan insanlardan nefret ediyorum sanane benim gunahimdan sevabimdan.

Herseye dini karistirmalari ne kadar cahilce....

Sen kendini nasil rahat hissediyorsan ole giyin.

Canim elalemle dugune bayrama gidilir .

Esine de taviz verme bu ne ya....o sana kapanacaksin die baski yaparsa saclari varsa sende ona o zaman sende saclarini kazitacaksin ya da sakal birakacaksin hocalar gibi diyeceksin.

Kimse kimseyi degistiremez.

Allah önce eşinizi doğru yola erdirsin bence..

zaten din de zorlama yoktur.
Allah elbette anlayışsız değildir ki ayetlerde de ''kolaylaştırınız zorlaştırmayınız'' der.
bana kalırsa ne zaman hazır hissediyorsanız öyle kapanın.
şu durum size mutsuzluk veriyorsa ya alışmaya çalışacaksınız ya da zamanını bekleyeceksiniz..

eşimle konuşmayı denedim akşam ama hala işine geldiği gibi anlamaya çalışıyor olayları anlattım ona zaten kaçıncıya anlatıyorum bende unuttum ona zaten 2 aydır zorla içimden gelmediğini düşünrek kapandığımı söyledim psikolojimin iyi olmadığını onun hakaretleriyle kendime artık güvenimin olmadığını sebebinin kendisinin dawranışları olduğunu söyledim ve bana cevabı sen artık annesin önceden olduğu gibi süslenip püslenip gezemessin bi tek bana süslenirsin dışarıda yapamazsın dedi artık sinirlerim kaldırıyor ne istiyor bu adam anlamıyorum hem yerin dibine sokuyor saçın öyle saçın böyle diye şimdide dediğine bak

anne olmak bakımlı olmaya engel değilki illa türbanmı gerekiyormuş eşin ailesinin baskısından korkuyor başka bir şey değil.

eşine sinir oldum önce kapan diyor sonra kapandın diye seni beğenmiyor saçların kötüydü onun için kapan dedim diyor açılırsan ailem ne der diyorben burda köpürdüm senin kocan daha kendi bile ne istediğini bilmiyorcanım sen şunu bunu boşver içinden ne geliyorsa onu yap kendini gerçekten hazır hissettiğinde kapan benim eşimde kapanmamı ister ama zorlamıyor bende ne zaman içimden gelirse kendimi hazır hissettiimde kapanmayı düşünüyorum ama kocam istedi diye değil Allah rızası için kapanmak istiyorumsende başkalarının dayatmasına boyun eğme kendi hür iradenle kapan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…