Eşimin fotograf sosyal medya düşmanlığı😶

Theblabla

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
317
131
23
Merhaba kizlar durduk yere aklima geldi yine hüzunlendim regldanmidir bilmem zaten bu konuya hep üzuluyorum.
Basit saçma gelebilir ama anlatayim.
Ben fotoğraf çekilmeyi cocuklugumdan beri seven biriyim 10yaşindan beride sosyal medya kullaniyorum haftada 1-2defa paylaşim yaparım. Arkadaşlarim dostum oek cevrem yok farkli bi şehirdeyim o yuzden cocuktan vakit bulup tek sosyalleştigim yer sosyal medya ama sadece instgram kullaniyorum evlendigimden beri Eşimse benden yaş olarak büyük sosyal medyada hiç birsey paylasmaz ben ona saygi duyuyorum ama o bana duymuyor ben absürt şeylerde paylaşmiyorum yemek filan paylaşmam kendi halimde ev hanimiyim eşimle fotograf çekilip paylaşirim çocugumla paylaşirim tek başima fotograf paylaşmiyorum eşim uygun görmedigi icin ama nikahli kocamla en sıradan şeyleri yapamiyorum herkes eşiyle fotograflar çekilir dogum gunu kutlar evde öylesine bile çekilir ben eşimle yapamiyorum bunlari yeni evliyken çekilirdik şimdiyse en son beraber çekildigimiz cocugumuz yeni dogdugundaki fotograf çekilmiyor ben birsey çektigimde cocugumun videosunu filan sosyal medyada paylaşmicaksin diyo hemen elime telefon alir almaz haftada 1-2defa cocugumla filan fotograf attim diye demedigini birakmiyo tamamen yasaklarim sürekli paylaşim yapilmaz boşarim seni bile dedi. Cok tartiştik bu konulardan benim hesabim sadece akrabalara eşe dosta açik kocamla cocugumla fotograf koymamin kime ne zarari var kimsem yok tek sosyalleşebildigim yer ben burdayim diyebildigim tek yer diyebilirim.

Eşimin yasitlari filan pek böyle degil yalniz eşleriyle fotograf cekilir paylasirlar dogum gunu yildonumu gibi şeyler kutlarlar ben eşimin her dogum gununu en şık en guzel şekilde kutlarim her yil parami biriktiririm. Eşim hiç kutlamaz önemsemez. Son dogum gunumde hazir internetten yazili dogum gunu mesajini ekran çekip attı bana pasta dahi almadive evimizin onunde pastahane agladim trip attim bana kavga etti sonra kucuk bi pasta aldi geldi. Aldigi pastaylada 1saat kendini övmüştü. Sinir oluyorum bu davranişlarina sanki 50-60 yaşindayiz daha 3yillik evliyiz yaşimizin gencligimizin en guzel zamanindayiz. Ben sana flaş alayim cekilirsek fotograf onlara koy sosyal medyada paylasma hatta kullanma diyo sebebini sordugumdaysa ayıp diyor. Benim annem babam bile sosyal medyada el ele tutusup fotograf paylaşir aksam yemeklerine gidip çekilir. Artik normal sıradan şey bunlar

Erkekler genel olarak fotoğraf çekinmekten paylaşmaktan hoşlanmaz. Genelde sosyal medyadan kadınlara yürüdükleri için de sosyal medyayı eşlerinin kullanmasına şiddetle karşı çıkarlar. Bugün ben yürüyorum birilerine, yarın da benim karıma yürürler diye düşünüyorlar

Kendimizi paylaşmak da sıkıntı yok da çoluk çocuğumun paylaşılmasını ben de istemiyorum, ne ben ne eşim paylaşmayız, eşinize o konuda hak veriyorum

Diğer anlattıklarınız tamamen yetişme tarzındaki farklar gb geldi, konuşularak çözülebilir. Bizim evin odunu da benim mesela, eşim romantiktir, hiçbir özel günü unutmaz hediyeyi çiçeği atlamaz ama ben İşin kötüsü, özel gün hatırlamamak ya da kutlamamak beni rahatsız da etmiyor. Ne diyeceğimi bilemedim.

Fotograf paylasarak nasil sosyallesiyorsunuz?

Bence sorun esinizin resim cekinmek istemesinden cok, sizin kendinizi sadece sosyal medyada "burdayim" diyebildiginiz. Ikiniz bu yüzden bu paylasimlara ayni degeri yüklemiyorsunuz. Bence siz gercek hayatda var olmaniz gerekir. Esinizde birazda olsa sizin gönlünüzü etmesini bilir. Esiniz sosyal medyayi hic sevmiyorsa ondan da cekilmek istemiyordur

Herkese açik degil hesabim sadece yakin akrabalarim arkadaşlarom ailem göruyor herkese açik bi hesap olsa dediginde hakli cocugum kucukken bende paylasmadim nazar degmesin diye simdi 1bucuk yasinda parka gittigimizde filan fotografini cekiyorum

Canım gerçekten üzüldüm ama flas alıyım falan ne öyle dalga geçer gibi o önemsemiyorsa sende önemseme onla alakalı bi şeyi bak bakalım unutulunca doğum günü nasıl hissediyo

Her aninizi mi paylasiyorsunuz? Kuzenim bunu yapiyor ve inanin cok itici. Kendi kizkardesi bile bikmis durumda. Ben de sessize aldim paylasimlarini. Bence siz biraz abartiyorsunuz foto paylasma isini, esiniz de bu yuzden tepkili. Tepkisini daha duzgun gosterebilir ama hakli sanki.

Ah ahhh 17 yaşında evlenip çoluk çocuk yapacak ne acelen vardı? Okuluna gitseydin gerçek manada sosyalleşseydin. Alsaydın bu heveslerini önce, sonra da sana ve zevklerine saygılı bir adamla evlenseydin.
Ben de üzüldüm ya. Sırf kocayım ben otoritesi olsun diye bile bunlara karşı çıkıyor olabilir.

erkekleri anlamak mümkün değil..

Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak bana da anlamsız geliyor. Bilmem kim akrabam benim kocamla fotoğrafımı görünce ne olacak mesela? Bunun hangi yönü beni mutlu edecek? Zaten böyle başlıyor, önce bir iki fotoğraf, zaman geçtikçe evdeki kapı kolunu bile paylaşıp like bekliyorlar. Sosyal medya her ne kadar adı Sosyal de olsa, sosyalleşme yeri değil. Bunun dışında diğer anlattıklarınız konuşarak çözülecek şeyler. Kendinize daha gerçek hobiler edinin. Yaşınız çok küçük, eğitiminizi tamamlayın. Bunu önce kendiniz için, sonra da çocuğununuz için yapın. Emin olun sosyal medyada paylaşmayarak da anı biriktirilir. Siz o anları yaşarken mutluysanız gerisi boş, dışardan birisi görse neee, görmese ne?

İkinizede hak verdim yani senin tercihin ayip bisey yok ortada paylasmanda garip bi durum yok cocugunuzuda az paylasin esinizin cocuk uzerinde hakki var bu sekilde ama kocanizda hoduk gibi geldi siz dogum gununu kutluyorken o kutlamiyorsa orda bi durun ve sizde kutlamayin hatta yuzune soyleyin sen kutlamiyosun benim dogum gunumu senin icin onemli bisey degil demekki diye bende kutlamadim boyle mal mal yasayip gidelim emi senin ruhun ölmus hic heyecan ask biseyin yok bendende bekleme ha sosyal medyamada karisma senin onemsemedigin seyi belki ben onemsiyorumdur bunun icin bosanacaksan bosa evlilik duzenimizi bozacak bi durum degil ha ama sen ozel gunleri onemsemiyorsan bu deger ve ozen vermedigin icin evliligimizi sarsacak bisey haberin olsun diyip rest cekin. Sahsen ben niyese iliskilerimde allem eder kallem eder alakasiz ornekler verir dir dir konusur pes ettiriririm adami yine kendi istedigimi elde ederim yoksa bu erkekler iflah olmaz boynumuza bi tasma takmadiklari kalir valla bak benden sana tavsiye cirla tirnaklarini goster

Sizin tartışmalarıniz hep bu yönde. Önceki konunuzda adam size bosarim demiş. Çok mu önemli fotoğraf paylaşmak ? Sosyalleşmek sadece foto paylaşmak değildir

Şöyle de bir durum var şimdi tek taraflı dinliyoruz sonuçta, eğer bu konulara hassassa istemiyorsa bu kafa yapısına sahip olduğunu bile bile evlendiğiniz insanın üstüne gitmeyeceksiniz. gerçi 17 yaşında evlenen biri ne kadar bunları ölçüp tartabilirdi bilmiyorum. Paylaştığıniz kahve fotosu da eksik kalsın

Sosyal medyada akrabam arkadaslarim benim fotografimi napcak
Benimde yok sosyal medyam (bitane var kendi ismimle degil, alisveris icin ve bazı haberleri takip etmek amacıyla kullaniyorum) esiminde sadece facebook var, onuda mecburen kullaniyoruz bazi yerlere direk o hesaptan giriş yapiyoruz.
Fotograflarini paylasana saygi duyarım ama bende paylaşmam sevmem yani ne gerek var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…