Eşimin yaptıklarını unutamıyorum, sevemiyorum da artık.

Okup bitirene kadar mahvoldum ya😭 bu kadar acıyı nasıl çektiniz nasıl dayandınız hayret ya, bundan sonra kendiniz için çocuklarınız için yaşayın kaçın bu kocanızdan pişman olduğuna hiç inanmadım ben pişman filan değil parmağında oynatıyor sizi mis gibi paranızı harcıyor o yüzden boşanmak istemiyor aman boşanın kurtulun ya
Kesinlikle
Bakıyor bıçak kemiğe dayandı kadın gidiyor iyi rolü oynuyor.
İki ay sonra özüne dönüyor.

Allah aşkına ne için uzatmaları oynuyorsun... çekmediğin kalmamış,çok üzüldüm. Adam en sonunda canını alacak senin. Çocukların mezar taşına mı gelip ağlasın bunu mu istiyorsun. Babanız destek olmuş ne güzel, yine olur ufak bi ev tutun babanıza yakın, çocuklarınıza da bakılır tek başınıza ayakta durursunuz. Kurtulun sırtınızda ki yüklerden. Size de yazık. Artık bu kadarı kendinizin kul hakkına girmiş oluyorsunuz. İçinizde sevgi yok, paranızı yiyen bir aile, çocuklar orda orda büyümüş. Erişkin bilincine ulaşmamış,evliliğin sorumluluğunu alamamış, yetmemiş aldatmayı bile kendine hak görmüş, ne karım deyip sahip çıkmış,ne arkanızda durmuş, ne yükünüzü hafifletmiş, omuzlarınıza ağırlık olmaktan ötesini yapamamış, size iki yüzlü davranan bir adam var. Bacım sen kendine acı çektirmeyi mi seviyorsun. Evlilik bu değil, hayat bu değil.. lütfen bir an önce al çocuklarını git, peşi sıra bir dava aç boşan. Çocuklarınla mutlu ol. Allah sağlık versin, sen herşeyin altından kalkarsın. Helal olsun sana.
Lütfen boşanırken tongaya düşme akıllı davran, adımlarını sağlam at. Sen o adamı daha çok beklersin yoksa.. senin o adama ihtiyacın yok hem anne olmuşsun, hem baba olmuşsun zaten..

Gerceklerin yüzüme vurulmasina ihtiyacım var . Zaten korkum yok yasayamam bilmem ne diye , ben cocuklara ayrilik sonrasi beni doldurur onlari görmez istemez uzak kalır diye korkuyorum. Babaligina lafim yok iyi babadır cocuklarona değer verir
İşi gücü yok beş parasız herif çocuklar onda kalmaz zaten. İşinize devam edip babanızın yanına gidin bence boşanıp. Yaşadığınız şeyler, - küçüklükten itibaren - çok zor ve ağır şeyler. Allah yardımcınız olsun.

Hala hobi olarak sürekli evlenip eve üvey anne getiren babanızdan medet umuyorsunuz.
Abla arkamda dediğiniz de babanızın son eşi galiba.
Yahu boşanıp gelseniz 2 çocukla o kadın sizinle uğraşmak zorunda mı ? Artık çocuk değilsiniz ki.
İnsanları bı birakin artık sadece kendinize yaslanin.
2 tane çocuğunuz var ordan oraya taşıyıp perişan etmeyin artık.
Madem çalışıp para kazaniyorsunuz ufakta olsa bir ev tutup gecindirin kendinizi.

Hala hobi olarak sürekli evlenip eve üvey anne getiren babanızdan medet umuyorsunuz.
Abla arkamda dediğiniz de babanızın son eşi galiba.
Yahu boşanıp gelseniz 2 çocukla o kadın sizinle uğraşmak zorunda mı ? Artık çocuk değilsiniz ki.
İnsanları bı birakin artık sadece kendinize yaslanin.
2 tane çocuğunuz var ordan oraya taşıyıp perişan etmeyin artık.
Madem çalışıp para kazaniyorsunuz ufakta olsa bir ev tutup gecindirin kendinizi.
İstanbul gibi bi yerde nasil yasamayi dusunuyorsun ? Biraz empati kurun yorum yaparken . Aylik zaten 1.500 kredim var , en kotu kira 3000 bin ben asgari alıyorum. Kaldi ki çocuklarım küçük nereye kime birakip calisacagim . Yorum yaparken mükemmel kisiliginizi kenara koyup yorum yapin. Ben kimse bana bakmaz zorunda demedim ki değil. Bu da gecici bi surec kredim bitene kadar.
Bu adamdan olmayacağını biliyorsunuz.
Babanız bu adama ve ailesine niye ev ayarlayıp duruyor ki?
Adamın her tarafı falso
İş desen iş yok hazır sizin parayı yemiş, evlendiğini den beri anasıyla ayrılmamış size ev açmamış, aldatmış
En son hasta olmuşsunuz.
Salın İpini gitsin
Babanızdan size ayrı ev açması için yardım isteyin. Bir yandan çalışıp kurtulmaya bakın
Ayri ev açamaz malesef oda maddi olarak herkes gibi sıkıntılı. Anca belki 2 sene sonra olabilir. O zamana benimde borcum bitmiş oluyor babaminda desteği ile yapabilirim . Ama şuan imkansız.

Hani sevgi falan degil de umut ümit yok. Ben kendi başıma kendi kendimi gecindiriyorum maddi manevi. Esime hala para veriyorum calistigimdan herkes kızıyor haklı olarak. Babam hber gönderdi ablamdan istediği zaman gelsin ben arkandayim diye. Ama eşime ne kadar iyi olarak bitsin 2 evladimiz vr desemde doldurusa gelmeye çok hazır ve onu doldurucaklarina eminim. Ona bunu söyleyince cevap bile vermiyor ben aeni taniyorum kadın bile diyemiyor.

kim kimi ne kadar doldurabiliyosa doldursun bırak. sen kendini yaşadıklarını biliyorsun
ailen de arkanda duruyormuş bak bu kadar eziyet çektiğin yetmedi mi? kendine daha fazla yapma bunu
o adam da şimdi kaybetme korkusundan böyle R yapıyor sen barışınca ikinci gün eskisinden beter olmazsa gel buraya yaz neler gördük burada
işin var ayaklarının üstünde duruyosun neden sana zerre faydası olmayan birini sırtına yük yapacaksın?
şimdiye kadar dert çektin şimdiden sonra sefasını sürmek hakkın

Hadi çocuktunuz ezildiniz elden bir şey gelmedi.
Ama yani koskoca kadın olup ezilmeye göz yummak da ne bileyim. Kendi kaderinizi iyi yönde çizebilirsiniz halbuki..
Bir de kitap gibi yazmışsınız. Okuyamadım 2. paragrafta tıkandım resmen. Adama kartınızı veriyorsun çalışıp kendine harcayamıyorsun şiddet görüyorsun aldatılıyorsun ailesiyle yaşıyorsun. Bir de ilk çocukta sıkıntıları unutur gibi ikinciyi yapıyorsun. Ya bilmiyorum Allah akıl sağlığı versin herkese. Fikir sahibi olmanızı diliyorum Allahtan.

kim kimi ne kadar doldurabiliyosa doldursun bırak. sen kendini yaşadıklarını biliyorsun
ailen de arkanda duruyormuş bak bu kadar eziyet çektiğin yetmedi mi? kendine daha fazla yapma bunu
o adam da şimdi kaybetme korkusundan böyle R yapıyor sen barışınca ikinci gün eskisinden beter olmazsa gel buraya yaz neler gördük burada
işin var ayaklarının üstünde duruyosun neden sana zerre faydası olmayan birini sırtına yük yapacaksın?
şimdiye kadar dert çektin şimdiden sonra sefasını sürmek hakkın
Kendime sürekli bunu tekrarlıyorum inan.

Hadi çocuktunuz ezildiniz elden bir şey gelmedi.
Ama yani koskoca kadın olup ezilmeye göz yummak da ne bileyim. Kendi kaderinizi iyi yönde çizebilirsiniz halbuki..
Bir de kitap gibi yazmışsınız. Okuyamadım 2. paragrafta tıkandım resmen. Adama kartınızı veriyorsun çalışıp kendine harcayamıyorsun şiddet görüyorsun aldatılıyorsun ailesiyle yaşıyorsun. Bir de ilk çocukta sıkıntıları unutur gibi ikinciyi yapıyorsun. Ya bilmiyorum Allah akıl sağlığı versin herkese. Fikir sahibi olmanızı diliyorum Allahtan.
Yazmadiklarimda var da neyse. Buda bi süreçti herkes bir gece de ben kadınım artık diyemiyor . Yaşaya yaşaya öğreniyoruz . Benim kabullenmem uzun sürdü. Çocuklarıma gelince hicbiseyden asla mahrum etmedim onlari ben getirdim dünyaya ve bunu onlara yük etmedim etmem bunun bilincindeyim. Asla yanlarında yüksek sesle bile konuşmadım hep bi birey gibi iletisim kurduk öyle de devam ediyor. Bazı şeyler yaşadığında hemen o an a bu böyle diyemiyosun ki ilk zamanlar zaten kimse yoktu birileri olsa bile benim kendime guvenim yoktu şuan öyle değil kendimin farkındayım . Üstesinden gelebilirim .

ya siz yürek yemişsiniz. hala görüşüyorsunuz. İki çocuğun hatrına bu adamla helaya bile gitmem. Sizin bu adamın yanında can güvenliğiniz dahi yok. Parayı ve iletişimi keserseniz bu adamın yapacakları çok aşikar. Kesinlikle bu adamla bağınızı kesin.

Birincisi en büyük hatalı hatayı baştan başlatan baban olmuş .her annesiz kalanın başına bu kadar olay gelmiyor eve bir kadın getiriyirsa onu gözlemlemek ve sizi ezdirmemeli .dolma akıllı baban .eşi ne derse o şekil de hareket etmiş ikincisi kocan bakmış anne yok baba yok seni sahipsiz bulmuş hoyrat hoyrat o ve ailesi ezmis kullanmış .babanın şu anki iyiliği sana çektikdiklerinin sebep olduklarının farkında olmasından senden daha çok farkında hatta.eşinden bir halt olmaz oda bulmuş çalışan parayı veren onu idare eden o mal ailesini çeken aldatmasina dahi ses çıkarmayıp.kusuru kendinde arayan ben çirkin miyim diye sorgulayan iki çocuk veren bir kadın kaybetmek istemiyor köprüyü geçinceye kadar düzelmiş numarası yapıyor seni boşanmadan vazgecirirse yine aynı tas aynı hamam o zmn baba desteğin de olmayabilir baban kizarsa o vereceği destekte kalmayabilir ve ömür boyu sen bu asalak adamı besliyceksin .sevgi gormediginden seni cafeye götürmesi bile etki yaratıyor lütfen kanma bu oyunlara değişmeye niyeti olsaydı ne yapr eder borç alır gerekirse çalışır ama seni o eve götürmezdi ya erkek o seni Mahmut etmezdi buna en kötü babanın yakınında ev tutar ikinizde çalisir çocukları onlara birakirdiniz ama öyle bir niyeti yok sendeki boşanma hevesini kırmak için şuan değişmesi kanma buna babangile taşın iki yıl üç yıl idare et .abla dediğin insan simdlilik iyi ama taşınıp bide para biriktirmeye başlayınca illa yüzünü eksitecek babanı dolduracak.ama el mahkum sen yine de babana taşın ve harcama eve de mümkün oldukça az ver açıkla durumu da ailene para biriktir borçlarını toplu kapat hatta eve çıkmak için uğraş .o adamdan da uzak dur . çocuk olayına gelince önce çocuk Dr randevu al psikiyatri ye yönlendirdim orda bir iki seans götür açıkla durumu Dr la beraber hareket et boşanmayı Dr la söyle.o adam sana bunun için yardım etmez çocuklar zaten farkındadır herşeyin .bir oraya bir buraya sürüklenmişler.sana gelince çok fazla sabirli ve fedakarsin Allah sana ikinci bir şans vermiş bak hastalığı yendin.ama fazla fedakarlık ve sabır yine sende birsyeleri tetikler artık vücut tepki verir.ya sana birşey olursa o koca musvettesi o çocuklara bakmaz alır baban bakar yada kaynanan.ama ne halde bakilirlar...emin ol yetişkinlikte cezaevinde olurlar..onlar için yapmalısın bu dediklerimi .elinden geldikce minimum harcamaya yasa borçlarının hepsini kapatmaya bakki ayrı eve çıkınca tüm maaşın eline geçsin .bunu da açıkla abbana ve ablaya .iki üç yıla geçersin inşallah.hatta babalara yakın yerde tutarsın evi .boşanma dilekçesini şimdi ver çünkü hemen mahkeme olmuyor mahkemede de SGK dokumunu işte kocanın calismadigini kanitla .kocalık ve babalık görevi i yerine getirmediğini hepsini ispatla aldattığını kesinlikle nafaka işte maddi.manevu tazminat.veremez deme sen iste veremezse girsin hapise . Allah yardımcın olsun.guclu birisin ama hep sen fedakarlık yapmak zorunda değilsin hayatına bak artık

Aldatmis sizi ya aldatmis...orda bitircektim neyse bi okuyayim dedim...ben kaderin hayrin serrin ALLAhtan geldigine inananlardanim ki bu imanin sartidir amaa siz acikca soyluyorsunuz patlak verdi kanser oldum diye cok gec kalmissiniz cok..

Merhaba okurken çok üzülerek okudum, ne yazık ki hayat herkese en iyisini sunmuyo. Hayatta ne yaşarsaniz yaşayın ordan dersini alıp önünüze bakmanız gerekiyor. Siz evlatlarinizin sizin yasadiklarinizi yaşamasini istemiyorsunuz. Ancak çokta karakter sahibi olmayan bir eşi takıntı haline getirmiş düzeltmeye karar vermişsiniz. Malesef düzelmeyecek bunu kesin ve çok emin şekilde söylüyorum düzelmeyecek, belli bir yaşa gelmis karakteri oturmuş içinde iyilik barindirmayan bir adam, imkanı yok istedigin biri olmayacak.

Kesin ve net şekilde ayrilacaginizi söylediğinizde suanda yapmadigi herseyi,sanki yeni tanişmis yeni evlenmissiniz gibi yaşatacak ama tekrar oldugu adama geri dönecek. Siz kararliliginiza devam ettiginizde cok rahatsizlik verecek. Insallah tabi öyle olmaz.... Ben en iyi bildigim şeyi bile bunu cok iyi biliyorum kesinlikle bu doğru diyebilen bi insan degilim ama bu konuda her zaman bu kadar net olacagim. Ben inanmiyorum 30 40 yasindan sonra bu karakterde erkek bozuntularinin degişebilecegini. Sevgi saygı almamis gormemis ki senin sevgini görcek deger vercek.

Sizin gibi davranan dusunen kendine saygisi olmayan insanlar hayatta ya kaybolur, ya kendini bulmaya mecburdur. Kendini bul kendine saygi duy o karaktersizi sevene kadar kendini sev, cocuklarina değer ver, yönel. Tek adam da o degil ya hayatta o kadar kalbi temiz, iyi, gercek bi baba, eş olcak insan varken bu adamda ne var bi dusun.

Evde mutsuz olan kadın cocuklarina mutluluk veremez. Inan sen mutsuz oldugunda o cocuklar anliyo. Babaniz arkanizda çogu kadinin boyle bir sansi yok malesef. Siz bir adim attiginizda hayat sizin için en iyisini sunmak için karsiniza güzel seyler cıkartacak yeter ki "ben değerliyim" demesini bil lüften. Şuan olduğun gibi bi 10 20sene gecer mi bi düşün

Güclü bir kadinsin mutlu olmayi hak ediyosun, mutluluğu yaratabilirsin. Harekete geç

Eşiniz sizi banka olarak görüyor.Sizi bırakmak istememesi bu yüzden kesin para vermeyi o zaman anlarsınız.Madem kararlı iseniz birikim yapmayı tercih edin.En azından maddi olarak da güçlü olursunuz

Kisaca dicem ama baya uzun oldu kizlar hakkınızı helal edin. Okudugunuz kdarin okumadığınız kadari da var . Çok çektim cok sey yaşadım ve bu hastalık kötü olsa da beni kendime getirdi ve ben boyl6 bi hayat yaşamak istemiyorum onu biliyorum. Esim. 3 5 ay idare edip çıkariz desede hali hareketi hic onu göstermiyor beni oyalıyor su boşanma işinden vazgeciyim diye . Cok kızıyorum madem bu kadar güzel seviyodun da neden sevmedin diye. Seni hazır paket başkasına bırakıyorum çok güzel bi adam oldun ama gec oldun bende bisi kalmadi bize dair dedim hep . Ama hala o bana kendimi deli gibi hissettiyor askim gulum balim diyor ben kactikca yanimdan ayrılmıyor habire hadi dışarı cikip gezelim diyor ( maddi olarak buna elverisli olmadigimiz hlde) bi hayalde gibi yaşıyor bende biraz gercekci ol dediğimde sen bu iliski için bana yardim etmiyosun diyor ben artık sıkıldım birakip gitsem cocuklarin psikolojisi cok etkilenicek beraber konuşup cocuklra anlatalım diye diretiyorum ama sanırım o olgunluk onda yok . Sanirim. Beklemekte istemiyorum zaten ömrüm bitti bu evliliği yurutcem diye . Kac gün yasicagimi bilmiyorum ne kadar ömrüm kaldi bilmiyorum . Artik mutlu yasamak istiyorum yanımda ki adamin erkek olduğunu hissetmek istiyorum ama yok. Cok yorgunum kızları. Boşanmakta kararliyim ama sohbet edelim bana bi yol gosterin
Bence siz annenizi erken kaybettiğiniz için sevgiye aç kalmışsınız ve eşinizin sizi ezmesine rağmen gitmesini istememeniz yanlız kalmaktan korkmak ve bağımlılık seven bi eş bunları yapamaz hayatınız bukadar basit olmasn yarın ömrünüz bittiğinde gidiceksiniz bi adamın ellerine vermişsiniz hayatınızı ordan oraya savrulmuşsunuz yapmayın kendinizi geç olmadan önemseyin o adamın adını bile anmayın bence güçlü bi kadınsınız ama bence acı çekmek sizde bağımlılık olmuş çok sıradan gelmiş değer verin kendinize.

Merhabalar. Uzun olacak sığmadı yerde yorumdan devam edeceğim. Hepinize musmutlu günler dilerim oncelikle. Ben 27 yaşında 2 erkek annesiyim. 10 yaşında annemi kaybettim. Ailenin en büyüğü benim . 4 kardesle basbasa kalinca dedem baktı büyüttü bizi .

4 5 üvey anne geldi gitti ve hepsinde inanilmaz yaralar aldik kardeslerimi korumak icin çoğu zaman ben uveyle kalip onlari dedeme bıraktım. Böyle böyle büyüdük . Babam garibim cok gencti 30 yaşında kaldı 4 çocukla kızgınlığım kırgınlığım yok . Cahilligime veriyorum onunda. Neyse kizlar okulun iyiydi sağlık meslek kazanmıştım ama babam bigun arayip duvarlarla konuşuyorum kızım cok özledim diyince dayanamadim onun yaninda gittim ve okul hayatim bitti. Liseye babamin yaninda basladim fakat 1-5 sene gidebildim sadece sonra biraktim çalışmaya başladım o ara babam evlendi o kadindan ve oğullarından çok çektim. Tahmin etcegjiz üzere kötü şeyler yaşadım ve babama anlatınca ayrıldı ondan. Bi süre sonra ise girdim orda şimdiki eşimle tanıştık ben ona yalansiz herşeyimi anlattım Allah var tek bi soru bile sormadı . Çıktık bi yola. 3 ay nişanlı kaldıktan sonra babam yine birini buldu ve o kadinin oğlu sözde bana aşık olmuş istemediğim içinde babam ayrilcaksin o zaman dedi ayrilmadim kaçtım.

Esimin dublex daireleri var üst katt sadece yatak odasi gibiydi yani mutfak yok 2+1 daire. Neyse biz alta gectik kaynanamla duruyordum. Ama eşim cok ilgisiz sorumluluğunu bilmeyen bi tiptir. O zamanlar düğünden sonra direk işe girdim mmas kartim eşimdeydi alir yer icerdi tek başına ben yokmusum gibi gezmeye oturmaya tek başına giderdi. Garip bende hep kendimde sorun arardım güzel değilim ya beni birakirsa ben naparm diye sesim soluğum çıkmazdı ki zaten bana susmayı öğrettiler hep kendimi hep sevdiek zorunsaymisim gibi annesizim fiye vebaliymisim gibiydi . Oğluma hamile kaldım 2 aylikken bi düğün gecesi , gece vardiyasina gitmedim diye eşimden dayak yedim yorgunum dediğim icin ertesi gün geldi ve o çocuğu aldircaksin herkes kendi yoluna dedi gitti.

Tek basimaydim konusabilcegm kimse yoktu bende günlük tutar içimi döker sevgimden bahseder esin yattığı tarafa koyardim okusun diye ama hiç okumamış :) o gece üst katta yatmıştı pesine eetesi gün ailesiyle gezmeye gitmişlerdi bende odadan cikamiyodum utancıma. Neyse ayrıntıları anlatıyorum çünkü unutamıyorum cok aci veriyor ( bu arada esim anne babasi ve 2 görümcem vardı evde ayni zamanda hep çalış hem işleri hemde 1 tl vermezdi elime ablasının kardeşinin eskilerini giyerdim . Bide tutup kadınlığıma laf ederdi üstüne başına bakmiyosun yatakta bile söyle böyle yatiyosun kilotum bile yırtık derdi hic unutmam ) Hic sesim cikmazdi kızlar hiç karışmaz dışarıya gidiyorum dediğinde tamam askm tamam bitanem derdim kirmadan uzmeden bi anne gibi konusmaya çalışırdım hep. Neyse oglum doğdu babamla barıştık bu sürece kadar aldatildim vs kaynanam hep sus erkek o vs derdi gorumcelerim kardeşime bişey olursa seni söyle böyle yaparız derdi. Sahip çıkıp yol gosterenim olmayınca boyun buker susardim . Neyse babama bahsettim yasadiklarimdan sağolsun ne boşanma dedi ne boşan dedi karar sizin dedi.

Bigun kaynanamla baya büyük tartıştık çocuğun bakımı yüzünden bende eşime yetti artık ya evi ayır yada bosanicaz istemiyorum dedim. Ertesi gün babama gittim ve esim gelince konustular babam tek yaşıyordu o sıra gelin burda kalin o zaman dedi eşime de ; tek kuruş parani istemiyorum çocuğun kızımın herşeyi bana ait sen aadece çalış borcunu öde eşyalarını al dedi. ( Bu arada düğünde takilan herşeyi kayinpeder aldi icki kumar yedi bi gecede , kaynanamda bileziklerimi evin kredisi icin kullandı aylarca bozdurup bozdurup) babama geçtik ama ev yakındi kaynanama hergun her akşam gelirdi görümcem kaynanam . Bisure sonra babam yine evlilik yüzüne kendini bozunca çıktım evden ve ortada kalmıştık kaynimlara gitti ( onlar bizden sonra evlendiler ama kaynim hic ezdirmedi eşini ayri eve gectiler herseylerini yaptılar ) neyse onların da huyu pis hergun kavga dövüş en sonunda eşim annesini almaya gittigi bigun eltimin babası beni huzur kacirmakla o evden gitmemi istediğini soyledi ve çıktım eşimi aradım cocuk 1 yaşında ev yok eşya yok. O ara babamın evlendiği kadın geldi benden özür diledi ben babanin sana tavir aldığını bilmiyodum dedi baban çok üzgün vs dedi konusa konuşa anlaştık babamla barıştık .

O ara da eşim eşyaları alcaklr bizimkiler ust kata da mutfak yaptircaklar dedi esyayi aldik taksidini esim odedi yine . Mutfak 1 sene yapilmadi 1 sene sonunda babam yaptirdi. Bu arada ceyiz olarak tek eksiğimi birakmadi hepsini yaptı babam . Neyse kizlar cok mutluydum alt üsttuk ama bana yetiyodurdu hiç lafını etmedim hic sikayet etmedim eşimin bana olan ilgisizligini sevgisizligini kendime bağladım hergun gece 3 e 5 e kadar oturup cay kahve icerdi gorumceler laf etmezdim. Taa ki bi gün basilana kadar . Kapi diyorum ama siz anlayin dış kapi oda kapisi gibiydi ve bozuktu eşimde asla eve bakmazdi o yönde tamir etmedi kaynanam bi gece 4 de ekmek almaya çıkmış bizi gördü . O gece donum noktamdi. Buraya kadar dedim. Ertesi gun bide kaynanam gorumceme anlatmış ve bunu komik bisey gibi anlattı bana . Babama gittim dedim istemiyorum artık ben hm kadın hem erkek olmktan yoruldum. Ne özel gün bildim ne başka bişey. Demezdi ki al su 5 lirayı da bisi al kendine. Maddi durumu iyi olduğu zamanda oldu asla demedi tek bişey istedim hep yüzüğümu satmıştım yüzük al derdim almazdı onemli değildim. Hic bi kimsenin yaninda mahcup etmedim hep kendime dikkat ettim maddi manevi bittim dedi kaldirdim vs maddi olarakta calismadim ama babam hic birakmadi sigarama kadar o alır evim yiyeceğini bizim giyecegimizi o alırdı.esime nedn ayrı eve cikmiyoruz diyince de ablama kıyamıyorum derdi .

Neyse kizlar o olaydan sonra ben daha tamam dedim herşeyi sineye cektim ama çocuk değildim artık. Eşime ayrı ev dedim tabiki parası yoktu ve babam buldu ayırdık evi ben ise girdim vs . Cocuklra babam ve eşi bakiyodu . 3 ay tam kendimzi topladık dedim kanser olduğumu ogrendik ( bigun biyerden patlak verecegimi biliyodum da nasip ) eşim o zaman anladı beni gördü ve sevdi . Ama ben uyandım . Kendime değer vermeye başlayınca da sorunun bende olmadığını bu ilişki icin herşeyi yaptığımı bi cok seyi feda ettiğimi anladım 1 sene tedavi gördüm ve kanseri yendim. Sonrasında raporum bitti ama ilaclaron yan etkilwrini yoğun yaşadığım icin esime 2 ay idare et kendimi toplayayim dedim ama o iki ayda sıçtı batırdı tabiki. Ben aralıklı anlatıyorum cok sikmayim ama beni de anlayabilin diye kizlar yine sorduklariniza cevap vericem. Neyse babam o sira içine kapandı hastalığım yüzüne kendini suçladı ve benden uzaklaştı. Ev sahibi de şuan bu artislardan ötürü evden cikarmak istedi. Bende eşime ben bida geri gitmem ayri yasayalim 3 5 ay desemde dinlemedi ( evi ayirirken bana orospu vs diyip laf etmislerdi neyimi gordulerse ki kendileri evli adamlarla görüşen kisiler biri 36 biri 28 yaşında gorumcelerin ) en son artik ev sahibi iyice daraltinca eşime bakıyorum hani çözümü o hulsun diye yok nerde direk kuyruğunu kistirip gei donucez vs dedi geldikte kizlar o kadar salagim ki bu süreçte cocuklar icin anlaşmalı boşanmaya ikna ederim diye geldim.

Evi birlestiridk tekrar onların şartı ile 1 sene burda yasicaz bi sene sonra kaynanamlarla koye yerlesme sartiyla geri geldik. Tabiki para veriyoruz onlarada hep verdiğimiz gibi. Eşimle konuştum ben artık ciddi olarak boşanmk istiyorum sende bunu kabullen vs diye . Bu yönde konuşmamız hep diger türlü içimde bişey yok kendimden eminim ve korkmuyorum . Sadece kardeslerimden bitek ben evliyim digerleri bekar babamla yasiyolar babamin esi vs . Abla hep arkamda sağolsun babamda öyle. Ben bitir demem bitirme demem diyor yine . Ama eşim bi taraftan bana beni sevdiğini falan söylüyor bi taraftanda ailesine korumuyor bile uzun mesele onu anlatamicam. Kisaca kizlar 9 yildir ilkkez ben esimle cafeye gittim. Beni cok nadir yanında düğüne gotururdu bitek. Ve o gün ben cok essekmisim vs çok pişmanım sana bu gunleri unutturucam tarzı konuşuyor sürekli ama ben unutamıyorum sevemiyorum tekrar.

Hani sevgi falan degil de umut ümit yok. Ben kendi başıma kendi kendimi gecindiriyorum maddi manevi. Esime hala para veriyorum calistigimdan herkes kızıyor haklı olarak. Babam hber gönderdi ablamdan istediği zaman gelsin ben arkandayim diye. Ama eşime ne kadar iyi olarak bitsin 2 evladimiz vr desemde doldurusa gelmeye çok hazır ve onu doldurucaklarina eminim. Ona bunu söyleyince cevap bile vermiyor ben aeni taniyorum kadın bile diyemiyor.
Hak etmediklerinizi yaşamışsınız, kimse böyle bir hayatı hak etmez zaten orası ayrı ama siz ne güçlü birisiniz öyle, çoğu kadın sizinle benzer şeyler yaşasa da sizin kadar güçlü davranmayabilir.
Kanser bile olmuşsunuz en önemli şey olan sağlığınızdan etmiş bu rezil insanlar sizi, geçmiş olsun
Haaa bir de ben hiç değişen adam görmedim

Merhabalar. Uzun olacak sığmadı yerde yorumdan devam edeceğim. Hepinize musmutlu günler dilerim oncelikle. Ben 27 yaşında 2 erkek annesiyim. 10 yaşında annemi kaybettim. Ailenin en büyüğü benim . 4 kardesle basbasa kalinca dedem baktı büyüttü bizi .

4 5 üvey anne geldi gitti ve hepsinde inanilmaz yaralar aldik kardeslerimi korumak icin çoğu zaman ben uveyle kalip onlari dedeme bıraktım. Böyle böyle büyüdük . Babam garibim cok gencti 30 yaşında kaldı 4 çocukla kızgınlığım kırgınlığım yok . Cahilligime veriyorum onunda. Neyse kizlar okulun iyiydi sağlık meslek kazanmıştım ama babam bigun arayip duvarlarla konuşuyorum kızım cok özledim diyince dayanamadim onun yaninda gittim ve okul hayatim bitti. Liseye babamin yaninda basladim fakat 1-5 sene gidebildim sadece sonra biraktim çalışmaya başladım o ara babam evlendi o kadindan ve oğullarından çok çektim. Tahmin etcegjiz üzere kötü şeyler yaşadım ve babama anlatınca ayrıldı ondan. Bi süre sonra ise girdim orda şimdiki eşimle tanıştık ben ona yalansiz herşeyimi anlattım Allah var tek bi soru bile sormadı . Çıktık bi yola. 3 ay nişanlı kaldıktan sonra babam yine birini buldu ve o kadinin oğlu sözde bana aşık olmuş istemediğim içinde babam ayrilcaksin o zaman dedi ayrilmadim kaçtım.

Esimin dublex daireleri var üst katt sadece yatak odasi gibiydi yani mutfak yok 2+1 daire. Neyse biz alta gectik kaynanamla duruyordum. Ama eşim cok ilgisiz sorumluluğunu bilmeyen bi tiptir. O zamanlar düğünden sonra direk işe girdim mmas kartim eşimdeydi alir yer icerdi tek başına ben yokmusum gibi gezmeye oturmaya tek başına giderdi. Garip bende hep kendimde sorun arardım güzel değilim ya beni birakirsa ben naparm diye sesim soluğum çıkmazdı ki zaten bana susmayı öğrettiler hep kendimi hep sevdiek zorunsaymisim gibi annesizim fiye vebaliymisim gibiydi . Oğluma hamile kaldım 2 aylikken bi düğün gecesi , gece vardiyasina gitmedim diye eşimden dayak yedim yorgunum dediğim icin ertesi gün geldi ve o çocuğu aldircaksin herkes kendi yoluna dedi gitti.

Tek basimaydim konusabilcegm kimse yoktu bende günlük tutar içimi döker sevgimden bahseder esin yattığı tarafa koyardim okusun diye ama hiç okumamış :) o gece üst katta yatmıştı pesine eetesi gün ailesiyle gezmeye gitmişlerdi bende odadan cikamiyodum utancıma. Neyse ayrıntıları anlatıyorum çünkü unutamıyorum cok aci veriyor ( bu arada esim anne babasi ve 2 görümcem vardı evde ayni zamanda hep çalış hem işleri hemde 1 tl vermezdi elime ablasının kardeşinin eskilerini giyerdim . Bide tutup kadınlığıma laf ederdi üstüne başına bakmiyosun yatakta bile söyle böyle yatiyosun kilotum bile yırtık derdi hic unutmam ) Hic sesim cikmazdi kızlar hiç karışmaz dışarıya gidiyorum dediğinde tamam askm tamam bitanem derdim kirmadan uzmeden bi anne gibi konusmaya çalışırdım hep. Neyse oglum doğdu babamla barıştık bu sürece kadar aldatildim vs kaynanam hep sus erkek o vs derdi gorumcelerim kardeşime bişey olursa seni söyle böyle yaparız derdi. Sahip çıkıp yol gosterenim olmayınca boyun buker susardim . Neyse babama bahsettim yasadiklarimdan sağolsun ne boşanma dedi ne boşan dedi karar sizin dedi.

Bigun kaynanamla baya büyük tartıştık çocuğun bakımı yüzünden bende eşime yetti artık ya evi ayır yada bosanicaz istemiyorum dedim. Ertesi gün babama gittim ve esim gelince konustular babam tek yaşıyordu o sıra gelin burda kalin o zaman dedi eşime de ; tek kuruş parani istemiyorum çocuğun kızımın herşeyi bana ait sen aadece çalış borcunu öde eşyalarını al dedi. ( Bu arada düğünde takilan herşeyi kayinpeder aldi icki kumar yedi bi gecede , kaynanamda bileziklerimi evin kredisi icin kullandı aylarca bozdurup bozdurup) babama geçtik ama ev yakındi kaynanama hergun her akşam gelirdi görümcem kaynanam . Bisure sonra babam yine evlilik yüzüne kendini bozunca çıktım evden ve ortada kalmıştık kaynimlara gitti ( onlar bizden sonra evlendiler ama kaynim hic ezdirmedi eşini ayri eve gectiler herseylerini yaptılar ) neyse onların da huyu pis hergun kavga dövüş en sonunda eşim annesini almaya gittigi bigun eltimin babası beni huzur kacirmakla o evden gitmemi istediğini soyledi ve çıktım eşimi aradım cocuk 1 yaşında ev yok eşya yok. O ara babamın evlendiği kadın geldi benden özür diledi ben babanin sana tavir aldığını bilmiyodum dedi baban çok üzgün vs dedi konusa konuşa anlaştık babamla barıştık .

O ara da eşim eşyaları alcaklr bizimkiler ust kata da mutfak yaptircaklar dedi esyayi aldik taksidini esim odedi yine . Mutfak 1 sene yapilmadi 1 sene sonunda babam yaptirdi. Bu arada ceyiz olarak tek eksiğimi birakmadi hepsini yaptı babam . Neyse kizlar cok mutluydum alt üsttuk ama bana yetiyodurdu hiç lafını etmedim hic sikayet etmedim eşimin bana olan ilgisizligini sevgisizligini kendime bağladım hergun gece 3 e 5 e kadar oturup cay kahve icerdi gorumceler laf etmezdim. Taa ki bi gün basilana kadar . Kapi diyorum ama siz anlayin dış kapi oda kapisi gibiydi ve bozuktu eşimde asla eve bakmazdi o yönde tamir etmedi kaynanam bi gece 4 de ekmek almaya çıkmış bizi gördü . O gece donum noktamdi. Buraya kadar dedim. Ertesi gun bide kaynanam gorumceme anlatmış ve bunu komik bisey gibi anlattı bana . Babama gittim dedim istemiyorum artık ben hm kadın hem erkek olmktan yoruldum. Ne özel gün bildim ne başka bişey. Demezdi ki al su 5 lirayı da bisi al kendine. Maddi durumu iyi olduğu zamanda oldu asla demedi tek bişey istedim hep yüzüğümu satmıştım yüzük al derdim almazdı onemli değildim. Hic bi kimsenin yaninda mahcup etmedim hep kendime dikkat ettim maddi manevi bittim dedi kaldirdim vs maddi olarakta calismadim ama babam hic birakmadi sigarama kadar o alır evim yiyeceğini bizim giyecegimizi o alırdı.esime nedn ayrı eve cikmiyoruz diyince de ablama kıyamıyorum derdi .

Neyse kizlar o olaydan sonra ben daha tamam dedim herşeyi sineye cektim ama çocuk değildim artık. Eşime ayrı ev dedim tabiki parası yoktu ve babam buldu ayırdık evi ben ise girdim vs . Cocuklra babam ve eşi bakiyodu . 3 ay tam kendimzi topladık dedim kanser olduğumu ogrendik ( bigun biyerden patlak verecegimi biliyodum da nasip ) eşim o zaman anladı beni gördü ve sevdi . Ama ben uyandım . Kendime değer vermeye başlayınca da sorunun bende olmadığını bu ilişki icin herşeyi yaptığımı bi cok seyi feda ettiğimi anladım 1 sene tedavi gördüm ve kanseri yendim. Sonrasında raporum bitti ama ilaclaron yan etkilwrini yoğun yaşadığım icin esime 2 ay idare et kendimi toplayayim dedim ama o iki ayda sıçtı batırdı tabiki. Ben aralıklı anlatıyorum cok sikmayim ama beni de anlayabilin diye kizlar yine sorduklariniza cevap vericem. Neyse babam o sira içine kapandı hastalığım yüzüne kendini suçladı ve benden uzaklaştı. Ev sahibi de şuan bu artislardan ötürü evden cikarmak istedi. Bende eşime ben bida geri gitmem ayri yasayalim 3 5 ay desemde dinlemedi ( evi ayirirken bana orospu vs diyip laf etmislerdi neyimi gordulerse ki kendileri evli adamlarla görüşen kisiler biri 36 biri 28 yaşında gorumcelerin ) en son artik ev sahibi iyice daraltinca eşime bakıyorum hani çözümü o hulsun diye yok nerde direk kuyruğunu kistirip gei donucez vs dedi geldikte kizlar o kadar salagim ki bu süreçte cocuklar icin anlaşmalı boşanmaya ikna ederim diye geldim.

Evi birlestiridk tekrar onların şartı ile 1 sene burda yasicaz bi sene sonra kaynanamlarla koye yerlesme sartiyla geri geldik. Tabiki para veriyoruz onlarada hep verdiğimiz gibi. Eşimle konuştum ben artık ciddi olarak boşanmk istiyorum sende bunu kabullen vs diye . Bu yönde konuşmamız hep diger türlü içimde bişey yok kendimden eminim ve korkmuyorum . Sadece kardeslerimden bitek ben evliyim digerleri bekar babamla yasiyolar babamin esi vs . Abla hep arkamda sağolsun babamda öyle. Ben bitir demem bitirme demem diyor yine . Ama eşim bi taraftan bana beni sevdiğini falan söylüyor bi taraftanda ailesine korumuyor bile uzun mesele onu anlatamicam. Kisaca kizlar 9 yildir ilkkez ben esimle cafeye gittim. Beni cok nadir yanında düğüne gotururdu bitek. Ve o gün ben cok essekmisim vs çok pişmanım sana bu gunleri unutturucam tarzı konuşuyor sürekli ama ben unutamıyorum sevemiyorum tekrar.

İnsanları yargılamak çok kolay hayat sizin hayatınız. Annesiz olmak bu hayata kim bilir kaç sıfır geriden başlamak gibi. Düzgün bir hayat yaşamamışsınız düzgün bir hayat da kuramamışsınız. Karar sizin ama anneliğinizi esliginizi bir kenara bırakın bir süre benliginizi düşünün siz mutlu olursanız çocuklarınız da mutlu olur. Bu sorunun cevabı da belli üstelik çalışan bir kadın siniz.

kocandan da sulalesınden de tiksindim. ben dinlerken tiksindim sen yasarken seversen ayıp edersin zaten. allah saglık versin iyileştim bidaha hasta etsin der gibi adamın yamacında yasamayı secmek.. istediği kadar pişman olsun boşan. boşan bosan. donmen hataydı. boyle sende de bi akıl tutulması var da. nasıl çozulursun bilmem. anladım herseyı artık gozum acıldı gıbı konusyosun ertesı gun gene hata muhtac değilsin. git babanın evine orda calış bak çocuguna amaaann iyi valla ya . ooohh totişini temizletiyo beleş maaş vermişsin adama :KK70: ay valla neden ayrılsın bacım senden

Kesinlikle yazacağım . Ama bu değişim takdir edersiniz ki cok zor oluyor bocaliyorum bazen ben mi cok abartiyorum diyorum . can yakıyor bi yakim alismisliklar vs . Şuan cok iyi biri ama hala evsisiz tabi onu es geçersek ilgili sagduyulu biri oldu gözünde goruyorum bunu ama benim duygum bittiği icin batıyor bana herşeyi. Yazma sebebim bi değişimi umut olur mu kendimi frenlesem salsam olur mu diyorum ama farkindaliklar yüzüne yediremiyorum hicbiseyi ve daha fazla aci çekiyorum . Karmaşık bi durum biraz net ifade edemiyorum burdan kendimi açıkçası
Alakasiz ama burcunuz ne acaba?

X