Eşimle aylardır kavga ediyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hafta sonları teşvik ediyorum yapalım diye tatlı dille, burası yuvamız bakalım, güzelleştirelim diyorum
Ye anlaşmamız bu
En iyisi yapabildiğiniz kadarıyla el atmak ya da bir şeyleri beraber yapıp keyifli vakit geçirmeyi teşvik etmek
Haftasonları eğlenerek beraber yapmaya karar verdik.
Sizin kötülüğünüzü düşünen, size değer vermeyen çok da ilgisiz biri gibi gelmedi eşiniz. Siz biraz titiz, canı tez olabilirsiniz, belki de son zamanlarda iş yükünden dolayı daha gergin, o da biraz umursamaz, rahat hatta tembel, iş yapmaya erinen biri olabilir. Kötü niyet görmüyorum eşinizde.
Ya evet aslında mükemmel biri. Yani bakınca çok iyi eş iyi bir insan herkes çok sever. Çok da iyi bir baba. Gece kalkar bebeğe bakar. Sabah o bakar vs vs. Ben de aslında canı tezim ama tamir işinde sabırla 1 2 3 4 5 ay söylüyorum sonra cinleniyorum. Ama artık yapmayacağım. Sulh sağlandı. Beraber yapacağız. Kırmak istemiyorum ne onu ne kendimi daha fazla.

İşin garibi anlamıyorum yada ben yapamam demez ama sen anlarsın der. Bana yaşam becerileri gibi geliyor bunlar. Yani kendi karnımı doyuruyorsam, kendi temizliğimi yapıyorsam, az biraz tamirden de anlamalıyım gibi düşünüyorum. Böyle şeyleri dert etmeye değmez bence.. yapmaktan da gocunmam.

Ya cidden ağlayarak okudum bu yorumu. Olay bu. Budur. Gerçekten tamamen bu. Karım çok üzülüyor 7 aydır şu dolap kulbuna 5 cmlik tek bir vida almadım.demiyor. ama benden beklenen bebeğim uyuduğu 5 dk yı kendime ayırmak yerine usta peşinde koşmam

Pinkflambe Pinkflambe olay tam olarak yukarıdaki yorumdur.

Okudum yorumu görüşüm zerre kadar değişmedi. Mesele ampul kablo olmayabilir ama siz çözüm odaklı değilsiniz. Meselenin ne olduğundan ziyade nasıl çözüleceğiyle ilgilenseniz. Meseleyi inada bindirmişsiniz. Üzülecek şey mi Allah aşkına dolaba vida takılmaması? Hayat buna üzülmek için o kadar kısa ki. Hayret ettiğim bir konu oldu gerçekten bu. Usta peşinde koşmanıza gerek yok telefon açıyorsunuz geliyor. Şuraya konu açıp cevap vermeye harcadığınız zamanı internetten ampul sipariş etmeye harcasaydınız keşke. O kadar basit çözümlü bir meseleyi eşim benim isteklerimi önemsemiyora, kendime ayırdığım beş dakikaya, ptel hizmeti vermiyoruma nasıl bağladınız çok ilginç. Hayır eşiniz anlattığnıza göre elini işe sürmeyen, size yardım etmeyen biri de değil. Resmen kavga etmek için uğraşıyorsunuz. Boşansanız bu sebepten muradınıza erecek gibisiniz.

Okudum yorumu görüşüm zerre kadar değişmedi. Mesele ampul kablo olmayabilir ama siz çözüm odaklı değilsiniz. Meselenin ne olduğundan ziyade nasıl çözüleceğiyle ilgilenseniz. Meseleyi inada bindirmişsiniz. Üzülecek şey mi Allah aşkına dolaba vida takılmaması? Hayat buna üzülmek için o kadar kısa ki. Hayret ettiğim bir konu oldu gerçekten bu. Usta peşinde koşmanıza gerek yok telefon açıyorsunuz geliyor. Şuraya konu açıp cevap vermeye harcadığınız zamanı internetten ampul sipariş etmeye harcasaydınız keşke. O kadar basit çözümlü bir meseleyi eşim benim isteklerimi önemsemiyora, kendime ayırdığım beş dakikaya, ptel hizmeti vermiyoruma nasıl bağladınız çok ilginç. Hayır eşiniz anlattığnıza göre elini işe sürmeyen, size yardım etmeyen biri de değil. Resmen kavga etmek için uğraşıyorsunuz. Boşansanız bu sebepten muradınıza erecek gibisiniz.
Söylediklerinize sayfı duyuyorum ama tek bir cümlesi bile benim için geçerli değil. Konuyu farklı yorumluyorsunuz ve bakış açınız benim için geçerli değil. Teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X