Eşimle sorunlarımız bitmiyor çok çaresizim

kadinlarsevilsin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2023
11
-4
22
Merhaba iyi günler Ben 21 yaşındayım eşimle çalışırken tanıştık kendisini 4 senedir tanıyorum kaçarak evlendik 2 buçuk yıllık evliyim 1 yaşında da oğlum var bile isteye kaçmadım ayrılmak istedim sevmeme rağmen unutmak istedim küfür etmesinden ayrılıp ayrılıp barışmasından yorulmuştum o sefer o beni bırakmadı aramızda geçen özel bişeyle beni tehdit etti aileme söylediğini söyleyerek kapıma geldi ben de bu korkuyla evlilik kaçma düşünmeden gittim onunla gittiğimiz yerde bana anlattı artık her şey için geç olmuştu telefonum zaten ondaydı çoktan annemlere mesaj atmıştı bile işte eve geldik ailesiyle 2 sene yaşadık çok kavgalar olaylar oldu eşim ilk günden beri en ufak bi kavgada bana küfretti vurdu ama ailemde olmak üzere herkes beni hatalı gördü laflarına cevap verme dayak yeme dediler 3-4 kez evden kaçtım yine buldu ailem beni eşime verdiler herşeye rağmen yine seviyorum bu sevgi mi alışkanlık mı onu da bilmiyorum belki düzelir dedim devam ettim derken hamile olduğumu öğrendim aldırmayı düşündüm ama kıyamadım eşim hamileyken de bana bi ayrıcalık tanımadı yani anlayamıyorum sevgiliyken benim için ölüp biten çocuğa ne oldu bilmiyorum kavga sebebimiz hiç bi zaman benim yaptığım bişeyden çıkmadı hep gezmeleri eve geç gelmeleri eve gelmemeleri ve bana burdayım diyip başka yerde çıkması bekar gibi takılması sorundu benim için çünkü ben onun için herşeyimi feda ettim ailesi sorun yapmasın diye kapandım neyse bebeğimiz doğdu bana hastanede bile ilgi göstermedi gitti geldi bebekle ilgilendi sevmeye gelen herhangi biri gibi aradan 4-5 ay geçti sürekli evin yakınındaki bi kafeye gitmeye başladı ses etmedim artık bişeyler olduğunun farkındaydım bana hiç ilgi göstermiyordu bebeğin yüzüne bakmıyordu sonra bi gün ben bu konuyu açınca ayrılmak istediğini söyledi büyük kavga ettik ailesi duydu evden çıktı gitti gelmedi o gün ortak kullandığımız hesabı kapatmıştı yeni hesap açıp başka kızları eklemişti kız arkadaş olarak birilerini edinmişti beni engellemişti her yerden ailesiyle de konuşmuyordu çok değişik birine dönüştü kararı çok kesindi 3-5 ay böyle devam etti oğlum 9 aylık olmuştu ben hala annemlerde kalıyordum en son baktım sonu yok gittim ailesinin evinden tüm eşyalarımı aldım bunu düuyunca pişman olup annemi aramış tekrar inandım aptal gibi ve herşeyi unutup barıştım şimdi 6 ay olucak ayrı evdeyiz her şey daha da kötü yine her kavgada sinirlenince aileme küfrediyor beni dövüyor ertesi gün hiçbişey olmamış gibi gelip şaka yapıyor gülüyor öpüyor oğlum elimde de de olsa yine de bana vuruyor hiç umursamıyor bundan 1 ay önce burnumu kırıldı yolunan saçlarım vücudumdaki morluklar cebesi anlattıklarımın çok çok daha fazlası var ne yaparım ne ederim bilmiyorum çocuk olmasaydı bi saniye kalmaz ayrılırdım ama yapamıyorum destek olan kimsem yok ailem ablalarım ayrılmama asla destek olmuyorlar herkes çekiyoe zamanla düzelir diyorlar herşeyi bilmelerine rağmen umursamıyorlar dışarıya mutlu görünmekten çok yoruldum kendimi çok değersiz ve kötü hissediyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Seni asla yadirgamiyorum neden soyle neden boyle diye. Cunku bunlardan bitanesini dahi yasamayan anlayamaz. Ama soyle dusun cocum var dye katlanilan sey nereye kadar surebilir? O cocuk da zaten psikolojosi bozuk buyuyor. Hem cocugun psikolojisi bozulmasin dye ugrasmak hem esini idare etmek cooook zor. Cesaretin varsa bosan derim. Ha bosanmayi destekleyen birisi degilim fakat siddet var psikolojok siddet de var. Var da var yani duzelmez. O yuzden kadesten biyerlerden yardim iste derim

Çok değişti diyorsunuz, önceden çok mu iyi aklı selim makul mantıklı doğru düzgün bir insan mıydı ki sonradan değişti ?
Hayır sizi tehdit edip zorlayan biriymiş. Değişmemiş, bütün karakteri kısacık bir zaman dilimi içinde ortaya dökülmüş sadece.
Onca şeye rağmen barışmışsınız, belki de başka çare, çıkış yolu bulamadınız kendinize, bu sebeple barıştınız.
Fakat artık kendinize bu kadar değersiz miyim ben diye sorun. Hayattan ne istiyorum, 3 sene sonra hayatıma hangi güzellikleri sokmuş olmak istiyorum, kendim için neler yapmış olmak istiyorum diye sorun ve bu doğrultuda ilerleyin.

Yaşın çok küçük yaşadıkların büyük şeyler Ne desem bilemedim.Bir daha şiddet olursa polis çağır ve devlete sığın.Ayaga kalkmak zorundasin.Adam resmen seni, evliliği oyuncağı yapmıs.Ailen sonunun ne olmasını istiyor anlamadımmm

Dısarıya niye mutlu görünüyorsun. Her gittiğin yerde anlat ağla zırla. Kimse destek olmuyor de. Bide savcılıga suç duyurusu felan. Ama bu adam öldürür seni ben sana diyim

böyle konulara ne yazacağımı bilemiyorum hiç. yaşı çok küçük bir anne çok küçük bir bebek maddi manevi destek yok. bu ülke koşullarında önerilebilecek bir şey gelmiyor aklıma açıkçası. sadece şiddet görürsen bir daha polis çağır belki gözü korkar. bir de çaresiz olduğunu çok hissettirme daha çok üstüne gelir. ama lütfen bir daha hamile olduğunu öğrenecek şekilde tedbirsiz davranma. bu evliliğe bir günahsızı daha bulaştırma. belediyenin meslek edindirme kurslarına falan katılıp bi meslek edin. zamanını boşa harcama kendi kendini de güçlendir be zamanı gelince bu pisliği çıkar hayatından

Adam sizi kaçtığınızda dövmüş üstüne çocuk yapmışsınız. Çocuğunuza rağmen dövmüş değer vermemiş geri dönmüşsünüz. Her tarafınız çürük bere içinde kalmış üstüne burnunuz kırılmış. Hala daha ne yapacağınızı düşünüyorsunuz. Benim anneme de boşanma da destek çıkan olmadı. 2 tane çocukla annem evi terketti. Evden çeyizini dahi almadan çıktı. 2010 yılında çıktığında cebinde 10 lira parası ve 20 bin kadar borcu vardı. Çalıştı, babamdan kurtuldu, güzel bi hayat kurdu. Sizin ne eksiğiniz varda bunu yapamayacaksınız? Kocanız sizi öldürsün diye mi bekliyorsunuz? Çocuğunuz babasına benzesin örnek alsın diye mi bekliyorsunuz? Niye destek bekliyorsunuz? Dayağı aileniz mi yiyor yoksa siz mi ?

Yuvalar yıkılmasın ama hangi yuva? Ortada yuva yok ki. Eşyanın bile bir kıymeti vardır, adam sana ve evladına bir eşya kadar bile değer vermiyo. Katlanmak, fedakarlık böyle bir şey değil ve inan finalde kimse sana madalya takmıyo. Bir an önce o cehennemden kurtul. Evladın için en güzel fedakarlık ve yatırım böyle bir insan ziyanlığını hayatından çıkarman.olur.

Allah yardımcınız olsun. İnsan kendi gerçeği ile yüzleşmeye korkuyor haklısınız ama yapacağınız ilk iş bu gerçek ile yüzleşmek ve kendinizi, bebeğinizi bu şiddet dolu ortamdan kurtarmak olmalı. Siz vaktinde anne ve babanızı çiğnemişsiniz ama hayattalarsa elinizden tutacak olan yine onlar. İçinde bulunduğunuz durum hiç kolay değil evet ama çalışıp çabalayıp kendiniz ve evladınız için bunu yapmalısınız. Yoksa bir ömür bu anlattığınız gibi yaşarsınız.

Annnenizde kaldiniz bi sure demek ki kabul etmisler sizi siz yinede barismissiniz o yuzden ne desem bos siz bu siddeti sevmissiniz belli burda da iki sizlanip icinizi bosaltip donceksiniz sevdiginiz! adama. Yuva yikilmasin aman cocugum var yoksa bosanirdim sadece bahane acikcasi siz kendi kendinize yapiyorsunuz bunu. Seneler sonra belki akliniz basiniza gelir bosanirsiniz ikinci cocugu yapmayin iyi korunun.

Çocuk olmasaydı ayrılırdım demenize inanmıyorum. Eskiden siz sevgiliyken veya ilk evlendiğinizde ortada çocuk mu vardı hayır, ama her defasında ayrılmamış devam etmişsiniz.

Küfürler eden, burnunuzu kıran, darp eden bir kocanın babalığı bundan çok mu farklı olacak? Sözde çocuğum için ayrılmıyorum diyorsunuz ama o sabiyi bu evde bu babayla büyüterek onun da hakkına giriyorsunuz. Kimse böyle baba istemez kusura bakmayın.

Tüm seviyorum deyipte evden kaçan, ailesini dinlemeyen ve sözde sevdiği erkeklerle ne tür ilişkiler yaşayıp onlarla tehdit edilen birinin yaşadıkları tüm kızlara ibreti alem olsun....

Yaşlarımız aynı yaşadıklarımız hemen hemen aynı şiddet ağır küfür yok ama bizde de yavaş yavaş ilgi gitti aile ufacık destekte bulunmıyo ama ben çözüm yolumu çizdim madi gücümü kazanıp beni bukadar değersizleştiren bok silselisinden kurtulucam benim bu gücüm sizede güç olsun aklınızda sadece ayrılmak olsun o yine kandıracak çünkü bunu istiyorsunuz aklınızı başınıza alın

Ah cok üzüldüm ne diyeyim tez vakitte kurtulursun inşallah

Adam seni tehdit etmiş cinselliklere öyle evlenmişsiniz. Ayrıl kurtul pislikten git şikayetçi ol. Darp raporu al uzaklaştırma al kurtul bundan. Daha küçüksün harcama hayatını. Çocuk bahane değil. Seninki de sevgi değil.

Bu aşk sevgi değil. Lütfen destek al kadın hakları dernekleri ara. Bırak adamı da umarım başkasını bulur da sen kurtulursun.

Canım okurken hem sana hem bebeğine çok üzüldüm. Eşin tam bir narsist. Ve sen bu ilişki durumunu en başından böyle yaşayarak kabullenmişsin. Kendine öncelikle dürüst ol. Sevgiliyken aynı şeyleri yaşadın, çocuk öncesi yaşadın, çocuktan sonra yaşadın. Ailenin evine gittin daha doğrusu gitmek zorunda bırakıldın sonra yine eşine döndün.. Şiddet hakaret düzenli olarak en başından varmış hayatınızda. Dediğim gibi önce neden bunu en başından reva gördün kendine dönüp bir bakman gerekiyor. Ve anlattıklarına göre eşin düzelmez.
Nasıl bir yol izlersin bilemem ama önce bir kendine sorman gerek neden tüm bunları kurtulma şansı olduğu zaman dahi kabul edip devam ettin.

Boşan!

Allah sabır versin böyle Bi insanla yaşamak çok zordur keşke kacmasaydiniz çünkü sevgiliyken bazen insanlar elde edene kadar kendini pek açığa çıkarmaz evlenince gerçek yüzlerini gösterirler seninde böyle olmuş keşke ailen arkanda olsaydı belki ailen arkanda durmadigi için o da bunu bildiği için şiddet gösteriyor olabilir senin gidecek yerin yok mecbur napsam yanımda kalır diye düşünüyor olabilir çok zor birde bebis var Allahim sizin ikinizde sabır dayanma gücü versin bu adam ileride çocuğun psikolojisini de bozar eşinizde herhalde paranoid ve antisosyal kişilik bozukluğu var gibi inşallah düzelir sizin değerinizi bilir bilmezse de umarım yolunuza bakarsınız evladınız ile güzel bir geleceğiniz olsun kaygısız kavgasız mutlu ve huzurlu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…