Eski eşim, cocuğumuz, ben ve eşim

Selam kızlar ben dertten çok fikir almak için açtım konuyu.
İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

Ne yapmam lazım şimdi bilemedim

Kızımın okulunda boşanmış çiftler var geliyorlar farklı yerlere oturuyorlar izliyorlar sonra çıkışta bir merhabalaşıp çocuğu kim alacaksa alıp gidiyor bu kadar.

Eşime ben evlenirken çocuklu biri olduğumu biliyordun özel günlerde karşılaşacağız çocuğun sorunu olunca konuşacağız buna mecburuz çünkü çocuk ortak. Buna kendini alıştır ya da hazırla ama ben senin saçma kıskançlığın için oğlumun güzel anları mahvetmek istemiyorum Ayrıca o adamın düşkünü olsam boşanmazdım lütfen kendine gel derdim.

Çocuklu biri ve çocuksuz biri işte bu yüzden evlenmemeli. Empati yapmıyorlar çünkü.
Ama madem her şeye rağmen evlenmis suan bu tavri cok sacma.

Ozaman çocuk sorumluluğu olmayan bir bayanla evlenecekti iş çocuksa kendisi dış kapının mandalı hiç kusura bakmasın hiçbirşeyi değil o çocuğun gösteriyi izleme hakkida öz babasinindir. Agzinin payini veremiyormusunuz. Yanyana oturmak zorunda degilsiniz zaten 1 arka siraniza gecer oturur.. nereden buluyorsunuz böyle densiz adamları bilmiyorum agzinin payınıda vermiyorsunuz aman 2.ye boşandı demesinler diye tepenize cikariyorsunuz.

Tabi ki eski eşiniz de gelmeli istiyorsa,halihazırda evli olduğunuz adamda gelmek istiyorsa gelsin.
Yanyana oturmak zorunda da değilsiniz. Eski eşinizin hayatında biri olsa belki o da onu takıp koluna gelecekti. Boşandınız bunlar olağan şeyler.
Eşinizi ilgilendiren bir durum değil siz eşinizle boşandınız ama çocuk hala onun çocuğu,çocuktan boşanmıyor insanlar bunu anlaması gerek eşinizin.

Ay yok artık 🥺 siz ciddi misiniz ya ben bunları tabi bilmiyodum eski konuları bilmiyorum ve şuan o yavrucağa çok üzüldüm 😔
Ama ben tabiki genel olarak yazmıştım aslında ne olursa olsun bi anneyi evladını sevmemekle itham etmek çok kötü geldi. Bu yüzden tepki gösterdim belki o yorumu yazan arkadaş eski konuları bildiği için böyle yorum yapmıştır bilemiyorum kimsenin günahınada girmek istemem asla
Bende 21 yaşında anne oldum ve hamileyken boşandım kızımı yalnız büyüttüm hayat gerçekten bekar bir anne için çok zor ve kızım 9 yaşındayken 2. Evliliğimi yaptım herşey 3 yıldır çok güzel giderken bir oğlumuz oldu ve ikinciye hamileyim 6 aylık son zamanlarda eşime bi haller oldu belkide gerçek yüzünü gördüm tartışma esnasında beni darp etti ve hemen polis çağırdım darp raporu aldım şikayetçi oldum uzaklaştırma aldım delillerle dava açtım 2 aydır ayrıyız ve daha çok süründürücem..
Evlatlarım için ayakta durmaya çalışıyorum ama asla bana yaptığı muameleyi kabul etmicem beter olsun ters kelepçeyle evden aldırdım 2 gün nezarette yatırdım dahasını da yapıcam donuna kadar alıcam...

Yani şunu demek istiyorum bende evlenirken bilemezdim herşey çok güzeldi inandım güvendim aile oluruz sandım ama yanılmışım çocuk var diye bu evliliğe katlanmicam tabiki ama bilemiyoruz işte insanız hepimiz..
Konu sahibinin yaşadıkları hiç normal değil ve kabul etmemesi gerekir hiçbir kadın bunları hak etmiyor herşeyden önce evlat gelir 10 tane de çocuğum olsa böyle bir adama katlanmam...

Kesinlikle haklısınız bende yeni öğrendim olanları ama yinede öyle bi adamı çekmemesi gerekir. Kadın mutlu değilse o evlilikte evladınıda sağlıklı büyütemez emin olun yalnız çocuk büyütmek mutsuz evlilikten çok çok daha iyi tecrübeyle sabittir..

Ben de 2 kez boşandım. İki evliliğim de çok kısa sürdü ikisinde de çocuğum yok. İlkinde aldatıldım, ikincisinde oğluna aşık birlikte uyuyan kayınvalidemle baş edemedim.
3.kez evleniyorum, hiç evlenmemiş bir cerrah ile. Umarım bu kez işler yolunda gider. Çok düşündüm. Araştırdım. Annelik duygusunu tatmak istiyorum.

Yazdıklarınızı okurken çay içiyordum. Boğazımda kaldı yutkunamıyorum ..

Sizin için çok dua edeceğim. Kalbimdesiniz. Bilin istedim. .

Ay yok artık 🥺 siz ciddi misiniz ya ben bunları tabi bilmiyodum eski konuları bilmiyorum ve şuan o yavrucağa çok üzüldüm 😔
Ama ben tabiki genel olarak yazmıştım aslında ne olursa olsun bi anneyi evladını sevmemekle itham etmek çok kötü geldi. Bu yüzden tepki gösterdim belki o yorumu yazan arkadaş eski konuları bildiği için böyle yorum yapmıştır bilemiyorum kimsenin günahınada girmek istemem asla
Bende 21 yaşında anne oldum ve hamileyken boşandım kızımı yalnız büyüttüm hayat gerçekten bekar bir anne için çok zor ve kızım 9 yaşındayken 2. Evliliğimi yaptım herşey 3 yıldır çok güzel giderken bir oğlumuz oldu ve ikinciye hamileyim 6 aylık son zamanlarda eşime bi haller oldu belkide gerçek yüzünü gördüm tartışma esnasında beni darp etti ve hemen polis çağırdım darp raporu aldım şikayetçi oldum uzaklaştırma aldım delillerle dava açtım 2 aydır ayrıyız ve daha çok süründürücem..
Evlatlarım için ayakta durmaya çalışıyorum ama asla bana yaptığı muameleyi kabul etmicem beter olsun ters kelepçeyle evden aldırdım 2 gün nezarette yatırdım dahasını da yapıcam donuna kadar alıcam...

Yani şunu demek istiyorum bende evlenirken bilemezdim herşey çok güzeldi inandım güvendim aile oluruz sandım ama yanılmışım çocuk var diye bu evliliğe katlanmicam tabiki ama bilemiyoruz işte insanız hepimiz..
Konu sahibinin yaşadıkları hiç normal değil ve kabul etmemesi gerekir hiçbir kadın bunları hak etmiyor herşeyden önce evlat gelir 10 tane de çocuğum olsa böyle bir adama katlanmam...

Kesinlikle haklısınız bende yeni öğrendim olanları ama yinede öyle bi adamı çekmemesi gerekir. Kadın mutlu değilse o evlilikte evladınıda sağlıklı büyütemez emin olun yalnız çocuk büyütmek mutsuz evlilikten çok çok daha iyi tecrübeyle sabittir..

Kıyamam sana ben ya .. işte evlilik de biryerde kumar ama iyi adamlar da var üzülme lütfen
sen güçlüsün akıllısın adamı ters kelepçeyle nezarete aldırmışsın donuna kadar da al aynen aferin..ayaklarını denk alsınlar yok öyle bir kadını hırpalayıp hayatını mahvedip gitmek
hep dualarımda olacaksın

İsterseniz eski konulara ve yapılmış yorumlara bir göz atın. Adam gece eve gelmeyen, arkadaşlarıyla takılan, rahat olmak istiyorum diyen, keyfine göre harcayıp kafasına göre borç yapan sorumsuzun biri. Eşim dengesiz diye kendisi yazdı, adam sana hesap mı vericem arkadaşlarımla istediğim gibi gezer tozarım diyor. Sizin temennilerinizin işe yarayacağını sanmam. Ne yaparsa yapsın o benim kocammm diyen bir kadın var ortada. Adam ne söylerse o geçerli, çocuğun babası gelmeyecek diyor, kadın da ay nasıl olur napsam diye bize soruyor. Koca önemli, o kadar önemli ki çocuğun yararı iyiliği ruh sağlığı 2. planda. Çocuğun nafakasını çatır çatır yerken sorun yok, çocuğun babası gösterisine gelmek isterse yok olmaz, höt zöt.
Eski konuları bilmediğim için beyefendiyi işinde gücünde medeni biri diye düşünmüştüm. Böyle medeni anlayışlı ama kıskançlık hisseden sağlıklı biri diye hayal etmiştim. Eğer söylediğiniz gibi biriyse ilişkinin çok farklı problemleri var demektir.

Ben de 2 kez boşandım. İki evliliğim de çok kısa sürdü ikisinde de çocuğum yok. İlkinde aldatıldım, ikincisinde oğluna aşık birlikte uyuyan kayınvalidemle baş edemedim.
3.kez evleniyorum, hiç evlenmemiş bir cerrah ile. Umarım bu kez işler yolunda gider. Çok düşündüm. Araştırdım. Annelik duygusunu tatmak istiyorum.

Ya ne iş yapiyorsunuz bilmiyorum beklentileriniz neler onu da bilmiyorum. Hiç evlenmemiş biri ile daha önce evlenmiş birinin ilişkisi daha zor hele bekar olan erkekse çünkü genelde erkekler tecrübe ile öğreniyorlar. Bir diğer mevzuda bir sağlıkçı olarak söylemeliyim ki çok sadık çok guvenilir hekim arkadaşlarımızda vardı ama çok uçarı davranan evli olmasına rağmen gevşek görünen herkesin kendine aşık olduğunu zanneden hekim arkadaşlarımızda vardı. Sağlık biraz beni korkutuyor. Birde iki ilişkinizde aldatma ile bitmiş bilinç altında farkında olmadan bu potansiyelde birini seciyor olabilirsiniz. Evlenip boşanmış olmanız sevgili olup ayrılmış olmanız kadar doğal ama toplum normları üzerinizde bir psikolojik baskı hissettirecektir.bundan dolayı Tedbirli olmanız için tavsiye vermem sizi rahatsiz etmemiştir umarım. Hakkınızda umarım hayırlısı olur

Çocuğumuz yaşıt. Bizim de bu ara okuma bayramımız var. Okuma bayramına çocuğumun babasının gelmesine kimse karışamaz alnını karışlarım. O kim oluyormuş da oğlumun hayatına müdahale edecek hakkı kendinde görüyor. Buna nasıl karıştırabilirsiniz. Hiç kimse ama hiç kimse çocuğumdan değerli değil. Çocuğumu hiç bir koca için üzemem.
Eğer çocuğunuzun en özel gününde böyle bir tatsızlık çıkarırsanız siz de kötü bi annesiniz gözümde.
Benim ablam da boşandı. Her mezuniyetine eski eşi geldi. Yeni karısı da buna karışamaz. Karıştırsaydı eski eniştemin karaktersizliği olurdu

Ne güzel yüreğin var inanki msjın içimi ısıttı Allah razı olsun 🤲 işte insanız en nihayetinde ne kadar akıllı da davranmaya çalışsak yediğimiz darbelerden ne kadar güçlü de çıkmaya çalışsak nasibimizde varsa yine bir şekilde sınanıyoruz. Rabbim karşımıza iyi insanlar çıkarsın inşallah 🤲 bende senin için dua edicem bu ülkede boşanmış kadın olarak yaşamak çok zor hele hele ki çocuğun varsa çocuklu bekar anne olarak o kadar yorucu ki toplum baskısı çevre baskısı inan 9 yıl yaşadım bunu malesef evet belki ayaklarımın üzerinde pes etmeden kimseye minnet etmeden durdum ama neler yaşadım sen gel bide bana benim gibilere sor. Tam dedim evet ya bu adam benim omuzlarımdaki yükü hafifleticek bu limanda dinlenicem dedim ama ne yazıkki yanıldım kadınız işte ya biraz sevgi ilgi gördümmü yumuşacık oluyoruz yıllardır ördüğüm duvarları yıktım ama şimdi çok pişmanım tek istediğim mutlu olmaktı sevmek sevilmek ti çok genç yaşta anne oldum ve bekardım çok cahildim ama kimseye yenilmedim kanmadım hep dışardan buz gibi oldum olmak zorunda kaldım. Gel gör ki şuan bu haldeyim kolum kanadım kırıldı sanki ama şimdi daha güçlüyüm kocaman bir kızım var onunla büyüdüm minik oğluşum var ve karnımdaki bebeğimide kucağıma alınca yakında nasipse işte o zaman daha güçlü olucam olmak zorundayım Allah benim ve benim gibilerin yar ve yardımcısı olsun inşallah 🤲
Sanada yüreğin kadar güzel bi hayat diliyorum umarım herşey istediğin gibi olur sende benim dualarımdasın 🤲

X