Eski eşim, cocuğumuz, ben ve eşim

Öyle bir bencillik yok. Ben kıskanıyorum bana ters deyip çocuğunuzu öz babasından mahrum bırakamaz eşiniz, ayrıca gelmeyecek nasıl der? Karar verme hakkını ne hakla kendinde buluyor. Bu ilerde çocuğunuzla eşiniz arasında sıkıntılara yol açar. Madem kıskanç, kaldıramaz o zaman sizinle evlenmeyecekti. İnsanın az kendini bilmesi lazım.

Gercekten hayret ediyorum. Yeni esiniz haddini bilmiyor, once haddini ve yerini öğrensin tabiki oz babasi gidecek ona ne oluyor? Sirf esinizle araniz bozulmasin diye cocugunuzu kiriyorsaniz Allah affetsin.

Selam kızlar ben dertten çok fikir almak için açtım konuyu.
İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

Ne yapmam lazım şimdi bilemedim
Çocuğunuzun babası tabii ki istediği her toplantıya gösteriye vs gelme hakkı var. Yanyana oturmayın şart mı?

İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

1 neden yan yana oturuyorsunuz koca salonda
2 ne demek babanın çocuğunun özel gününde yanında olmaması
3 siz eş olmaktan önce annesiniz kıymetliniz çocuğunuz olmalı
4 eşiniz çocuksuz biriyle evlilik yapsaymış madem

Buradaki keskin yorumlara bakmayın bence elbette çocuğunuzun özel gününde siz de babasıda orda olmalı elbette sizin çocuğunuz olduğunu bile bile evlendi bunlarda hem fikirim ama duygular maalesef bazen mantığın önüne geçebiliyor elbette eşiniz de kıskanmak istemez kaldı ki bu hastalık derecesine gelmediği sürece çokta absürt değil insan dürtüsü davranışı psikolojisi ne derseniz artık. Tek taraflı fedekarlıktan pek hoşlanmam ama biraz alttan alıp bunun çok doğal olduğunu yapılmasını gerektiğini onu sevdiğinizi ama çocuğunuza bunu yapmaya ne sizin ne de onun hakkı olmadığını yapıcı ama kesin bir dille ifade edin kuzeniniz kız kardeşiniz görümceniz ile o gösteriye gidecek biri ile gideceginizi, eski eşinizin ismi x olsun x.ilede zaten yanyana oturmanızın gerek olmadığını ifade edin. Hatta eşinize onunda gelmesini istediğinizi söyleyin çocuğunuzun da bunu istediğini kendinizi yalnız hissetmemis olduğunuzu vurgulayın erkekler sever böyle cümleleri haaa çok götleri tembeldir kalkıp gelmezler bile belki ama bu tarz cümleler hoşlarına gider :KK70:

Tabi ki çocuğun babası gelecek ne münasebet. Kıskanılacak bir durum yok ki öyle olsaydı zaten eski olmazdı :KK70: Eşinizin gönlü olsun diye çocuğunuzu üzmeyin daha bir sürü olayda yan yana geleceksiniz gelmek zorundasınız.

Tek taraflı fedekarlıktan pek hoşlanmam ama biraz alttan alıp bunun çok doğal olduğunu yapılmasını gerektiğini onu sevdiğinizi ama çocuğunuza bunu yapmaya ne sizin ne de onun hakkı olmadığını yapıcı ama kesin bir dille ifade edin kuzeniniz kız kardeşiniz görümceniz ile o gösteriye gidecek biri ile gideceginizi, eski eşinizin ismi x olsun x.ilede zaten yanyana oturmanızın gerek olmadığını ifade edin. Hatta eşinize onunda gelmesini istediğinizi söyleyin çocuğunuzun da bunu istediğini kendinizi yalnız hissetmemis olduğunuzu vurgulayın
O sırada konu sahibi ve kocasi

Bok var da evlendiniz. Geçmiş olsun.

Buradaki keskin yorumlara bakmayın bence elbette çocuğunuzun özel gününde siz de babasıda orda olmalı elbette sizin çocuğunuz olduğunu bile bile evlendi bunlarda hem fikirim ama duygular maalesef bazen mantığın önüne geçebiliyor elbette eşiniz de kıskanmak istemez kaldı ki bu hastalık derecesine gelmediği sürece çokta absürt değil insan dürtüsü davranışı psikolojisi ne derseniz artık. Tek taraflı fedekarlıktan pek hoşlanmam ama biraz alttan alıp bunun çok doğal olduğunu yapılmasını gerektiğini onu sevdiğinizi ama çocuğunuza bunu yapmaya ne sizin ne de onun hakkı olmadığını yapıcı ama kesin bir dille ifade edin kuzeniniz kız kardeşiniz görümceniz ile o gösteriye gidecek biri ile gideceginizi, eski eşinizin ismi x olsun x.ilede zaten yanyana oturmanızın gerek olmadığını ifade edin. Hatta eşinize onunda gelmesini istediğinizi söyleyin çocuğunuzun da bunu istediğini kendinizi yalnız hissetmemis olduğunuzu vurgulayın erkekler sever böyle cümleleri haaa çok götleri tembeldir kalkıp gelmezler bile belki ama bu tarz cümleler hoşlarına gider :KK70:
İsterseniz eski konulara ve yapılmış yorumlara bir göz atın. Adam gece eve gelmeyen, arkadaşlarıyla takılan, rahat olmak istiyorum diyen, keyfine göre harcayıp kafasına göre borç yapan sorumsuzun biri. Eşim dengesiz diye kendisi yazdı, adam sana hesap mı vericem arkadaşlarımla istediğim gibi gezer tozarım diyor. Sizin temennilerinizin işe yarayacağını sanmam. Ne yaparsa yapsın o benim kocammm diyen bir kadın var ortada. Adam ne söylerse o geçerli, çocuğun babası gelmeyecek diyor, kadın da ay nasıl olur napsam diye bize soruyor. Koca önemli, o kadar önemli ki çocuğun yararı iyiliği ruh sağlığı 2. planda. Çocuğun nafakasını çatır çatır yerken sorun yok, çocuğun babası gösterisine gelmek isterse yok olmaz, höt zöt.

Valla ben de ne bu adam meraki demek istiyorum kusura bakma. Hic kimse cocugundan degerli olamaz. Adamin kaldi ki hakli bi yani yok ergen gibi davranıyor.

3 unuz de gidemiyor musunuz?

İsterseniz eski konulara ve yapılmış yorumlara bir göz atın. Adam gece eve gelmeyen, arkadaşlarıyla takılan, rahat olmak istiyorum diyen, keyfine göre harcayıp kafasına göre borç yapan sorumsuzun biri. Eşim dengesiz diye kendisi yazdı, adam sana hesap mı vericem arkadaşlarımla istediğim gibi gezer tozarım diyor. Sizin temennilerinizin işe yarayacağını sanmam. Ne yaparsa yapsın o benim kocammm diyen bir kadın var ortada. Adam ne söylerse o geçerli, çocuğun babası gelmeyecek diyor, kadın da ay nasıl olur napsam diye bize soruyor. Koca önemli, o kadar önemli ki çocuğun yararı iyiliği ruh sağlığı 2. planda. Çocuğun nafakasını çatır çatır yerken sorun yok, çocuğun babası gösterisine gelmek isterse yok olmaz, höt zöt.
Ay bi de bu adam icin mi of. Ölüyor musunuz kocasiz kalinca yahu. Konu sahibi kendine gel cocugun önceliğin olsun sonra cok pisman olursun. O cocuk nefret besler sana karşı böyle yaparsan.

Konu dışı olacak ama önceki konunuzda da aynısını yapıyordunuz; neden çok yerine çök yazıyorsunuz. İrite edici gerçekten. Hayır yani önceki konunuzda da yazıldı diye hatırlıyorum.

Bunlar şimdi ölçülüp bicilecek şimdi napayım denilecek konular değil.Evliliğin en başında oturup konuşulması gereken konular.Esiniz yani şimdiki eşiniz bu evliliği yapmayacakti bu tarz sorunları aşacak olgunlukta değil ise sizde öyle.Evet aranız zaman içinde bozulur eski eşin evli olmamasida bunda etken belki bilemem Sizde okuduğum kadarıyla eski eşle diyaloğu sağlıklı yurutemenissiniz.Kavga vs yansıtma yerine anne baba bilinci yeterli.Ben beraber tatile gidilsin ortak etkinlik de hep birlikte olunsun olayı sürekli olacaksa insanların hayatında çocuk büyüyene kadar evlenilmesin kafasindayim ama hayata ters bu fikrim çünkü çocuk büyüyor Önür gelip geçiyor.İnsan çok iyi anlaştığı insanla niye bosansin.Bence babasıda gelsin şimdiki esinizde bunun tek çözümü bu.Simdiki eşi dışta bırakmak olmaz çocuğun babası diye bosandigin adamla yanyana gitmek olmaz.Hayatin gerçeği bu efendim.Cocugunuzu kırmadan bunu açıklayabilir hatta böyle davranarak sorunu çözebilir siniz.Simdi eski eside tanimiyorum sonradan bir taraf evlilik yapıp mutlu olunca yalnız kalan taraf her zaman iyi niyetli demek polyannaciliktir.Anne babasiniz hepsi bu çocuk evlendiğinde yada yetişkin olduğunda taşlar yerine oturuyor kimse kimsenin yüzüne bakmıyor zaten

Ben kendi yaptığımı önerdim size biz her türlü etkinlikte hep birlikte giderek bu sorunu çözdük .Sorun hayatın her alanında olur.Kimisi derdi büyütür kimi parçalara bölerek halleder.Esinizin kıskançlığını körüklemeye evladinizi üzmeye ve eski eşe prim vermeye gerek yok.Sonucta ayrı hayatlar yaşanıyor.Akli selim davranın ajitasyon yapmadan sorunu çözün.Bu tekrarlanacak her durumda tavrımız net olsun

Ne demek babası gelmesin. Siz annesiyseniz, o da babası. Siz ne demeye çocuğunuz hakkında kararları elin adamın insiyatifine bırakıyorsunuz?

X