Eski eşim, cocuğumuz, ben ve eşim

Bence tam olarak bu yüzden çocuklu biri çocuksuz biriyle evlenmemeli. Çocuk sahibi kadın veya erkek olsun farketmez, bir tarafta çocuk olmadı mı o empati kurulamıyor.
Ben çocuğunuzun yerinde olsam ve bunu yaşasam bir ömür başınıza kakarım. Ne münasebet canım, babası var sonuçta tabii ki o gelecek.

Selam kızlar ben dertten çok fikir almak için açtım konuyu.
İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

Ne yapmam lazım şimdi bilemedim
Çocuklu kadınla evlenirken bunları düşünecekti. Annesi nasıl geliyorsa babası da gelecek o törene tabi ki . Ama neden yan yana oturmak zorundasınız onu anlamadım . Sizin muhatap olmanıza gerek bile yok .
Ayrıca eşiniz gelse bile çocuğun babssina gelme demek olmaz . Ben o çocuğun babası olsam ve böyle deseler yakardım ortalığı . Üvey baba kim oluyor?

Eşinizin bu konuda söz söyleme gibi bir lüksü yok. O kim ki çocuğun babasının gelip,gelemeyeceği yerlere karışıyor. Adamın çocuğu yahu ötesi var mı? Heralde gelecek. Ondan mı izin alacakmış eski eşiniz,

Kendimi eski eşinizin yerine koyuyorum ve eski eşimin şu anki eşi,çocuğumun etkinliklerine katılmak gibi bir hakkım olmadığını söyledeydi sen kimsin ki karışıyorsun derdim.

Hazmedemiyorsa çocuklu kadınla evlenmeyecekti. Sizin bu konu yüzünden çocuğunuzu kırmanız çok saçma. Bunun konusu açıldığında "bu çocuk onun da çocuğu benim böyle bir şeyi engelleme gibi bir hakkım yok,adam be istiyorsa onu yapar" diyip geçeceksiniz yani.

Ya kusura bakmada sen nasıl annesin kocaciginin kalbi kırılmasın diye evladının kalbini çok kolay kirabiliyorsun kocana bu kadar dil döneceğine kestirip atabilirsin mesela çocuğumun babasida gelecek bende gideceğim beğenmiyorsan kapı orada diyebilirsin...senle evlenirken çocuğunu biliyordu bu çocuğu leyleklerin getirmedigini de biliyordu o zaman sesini çıkarmayacak şimdi

İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

Siz bunları evlenmeden konusmadiniz mi?
Sırf çocuğum bu durumları yaşamasın diye 2. Evlilik düşünmüyorum zaman ne gösterir bilemem ama bu konuda evlilik sözleşmesi dahi yaparım birinin kaprisini nazını cekeceksem de bu oğlumun babası olurdu o zaman niye boşandık ??? Eşiniz dangozluk yapmış sizinde önceliğiniz çocuğunuz olsun zaten öyledir ama çocuğunuzla ilgili durumlarda taviz vermeyin lütfen

Evet bosanmis bir kadinin sevmeye sevilmeye hakki vardir AMA
1) haftanin 3-4 gunu sabahlara kadar sokaklarda fink fink gezen bir adamla mi?
2) ne idüğü belirsiz borçlar yapan bir adamla mi?
3) küfürlü surata tükürmeli kavgalar yapan bir adamla mi?
4) çocuğun öz babasına yasak koyan bir adamla mi?
5) 3-5 ay ayni evde 3-5 ay baska evlerde yasanan bir adamla mi?

Siz belki konu sahibini ilk kez okuyorsunuz ama biz tum okuduklarimizdan o cocugun zarar gordugunu anliyoruz. Cunku annelik zirt zirt tavsan gibi dogurmak degildir.
Ay yok artık 🥺 siz ciddi misiniz ya ben bunları tabi bilmiyodum eski konuları bilmiyorum ve şuan o yavrucağa çok üzüldüm 😔
Ama ben tabiki genel olarak yazmıştım aslında ne olursa olsun bi anneyi evladını sevmemekle itham etmek çok kötü geldi. Bu yüzden tepki gösterdim belki o yorumu yazan arkadaş eski konuları bildiği için böyle yorum yapmıştır bilemiyorum kimsenin günahınada girmek istemem asla
Bende 21 yaşında anne oldum ve hamileyken boşandım kızımı yalnız büyüttüm hayat gerçekten bekar bir anne için çok zor ve kızım 9 yaşındayken 2. Evliliğimi yaptım herşey 3 yıldır çok güzel giderken bir oğlumuz oldu ve ikinciye hamileyim 6 aylık son zamanlarda eşime bi haller oldu belkide gerçek yüzünü gördüm tartışma esnasında beni darp etti ve hemen polis çağırdım darp raporu aldım şikayetçi oldum uzaklaştırma aldım delillerle dava açtım 2 aydır ayrıyız ve daha çok süründürücem..
Evlatlarım için ayakta durmaya çalışıyorum ama asla bana yaptığı muameleyi kabul etmicem beter olsun ters kelepçeyle evden aldırdım 2 gün nezarette yatırdım dahasını da yapıcam donuna kadar alıcam...

Yani şunu demek istiyorum bende evlenirken bilemezdim herşey çok güzeldi inandım güvendim aile oluruz sandım ama yanılmışım çocuk var diye bu evliliğe katlanmicam tabiki ama bilemiyoruz işte insanız hepimiz..
Konu sahibinin yaşadıkları hiç normal değil ve kabul etmemesi gerekir hiçbir kadın bunları hak etmiyor herşeyden önce evlat gelir 10 tane de çocuğum olsa böyle bir adama katlanmam...
Ay Allah aşkına böyle biriyle evleneceğine keşke evladının öz babasıyla boşanmayıp en azından çocuğumun babasıdır diye ona katlansaymıs ben görmemiştim konularını şoktayım
Kesinlikle haklısınız bende yeni öğrendim olanları ama yinede öyle bi adamı çekmemesi gerekir. Kadın mutlu değilse o evlilikte evladınıda sağlıklı büyütemez emin olun yalnız çocuk büyütmek mutsuz evlilikten çok çok daha iyi tecrübeyle sabittir..

nafakayı alırkende alma ben bakarım diyormu bu çok kıskanç eşiniz ? saçmalamasın,çarp ağzına bitane

Ya kusura bakmada sen nasıl annesin kocaciginin kalbi kırılmasın diye evladının kalbini çok kolay kirabiliyorsun kocana bu kadar dil döneceğine kestirip atabilirsin mesela çocuğumun babasida gelecek bende gideceğim beğenmiyorsan kapı orada diyebilirsin...senle evlenirken çocuğunu biliyordu bu çocuğu leyleklerin getirmedigini de biliyordu o zaman sesini çıkarmayacak şimdi
Çok güzel yorum çocukta kesinlikle izi kalıyor .şu an oturtturmasada büyünce anlayacaktır . Bunun mezuniyeti , evlenmesi var , hastalığı var . Hep kavgamı çıkaracak kocası

bence esinin kiskanmasi dogal, ama cocugun da anne babayi yanyana gorme hakki var. esin cok kiskaniyorsa, gelmesin. sen de bir aile buyugunu de getirebilirsin, hem onlar da gormus olur.

Hiç kimse çocuğumdan daha mühim değil!! Bu konuda çok keskinim..Böyle bir durumda da çocuğumu kiracağıma kafamı kırarım. Eşiniz sizinle evlenirken bunları hesaba katacaktı. Güzel bir dille çocuğunuzun gözünden anlatın, anliyorsa anlar, anlamazsa keyfi bilir.. Empati kuramayan insanlardan hiç hazzetmiyorum..

Çocukların kaderine bak. Çocuğun babasının, okul gösterisine gelmesi annesinin kocasının iznine tabi. Adamın keyfi istemiyor diye çocuk bu mutlu gününde babasız kalacak. Çocuğa sordunuz mu, gösteriye baban mı gelsin yoksa benim kocam mı diye? Ne bencil ne saygısız ne empatisizsiniz karı koca. Çocuğunuzla ilgili başka ne kararlar alıyor kocanız? Yemesi içmesi kursu gezmesi... Başka nelerden mahrum bırakıyorsunuz çocuğunuzu? Benim çocuğumun öz babası böyle konuşmaya cesaret edemez vallahi paralarım, millet elin adamına çiğnetiyor çocuğunu.

Nafakayı alırken babası oluyor değil mi, bir ay vermese ya da geç verse adamın üstüne çullanırsınız. Nafaka parası tatlı geliyordur kocanıza. Sağda solda yaptığı borçları ödersiniz hiç olmazsa.Ya hiç mi korkmuyorsunuz endişelenmiyorsunuz, böyle hain düşünceleri olan adam kuytuda neler yapar çocuğuma diye? Kocanız da evliliğiniz de yerin dibine batsın.
Burada açılan çocuk konularını okuya okuya nefret ettim sizin gibi annelerden. Hatta metres mi, çocuğunu korumayan kadın mı daha kötü gözünde desen ikinciyi seçerim. Diğeri en azından yetişkin ilişkisi. Çocuk nasıl korunmaz kollanmaz hakları savunulmaz, ezdirilmez? Koca bu kadar mı önemli sizin gibiler için?

Eski konularınızdan birer satır bahsetmişler de, siz neden ilk eşten boşandınız ki böyle vasat altı bir herifi bulmak için mi? Mantık olarak bir kadın çocuğunun babasını boşuyorsa daha iyisini bulmalı yoksa ilk eşe dönsün daha iyi. Hiç yoktan çocuk kendi babası ile muhatap olur. Elalemin cins cins herifleri ile uğraşmaz. Ben böyle şeyler gördükçe boşadığı adamı geri alanlara laf edemiyorum artık.

Eşinle empati filan kuramadım haksız çünkü.
Çocuğunun babası tabiki gelecek ve yan yana da oturmak zorunda değilsiniz kiiii...
Gelsin çocuğunu izlesin, fotosunu çekilsin bu kadar. Neden büyüttü eşiniz bu durumu anlayamadım.

Eşiniz bence bir geri bassın ne demek babası gelmesin onun bileceği iş mi bu? Siz neden taviz veriyorsunuz kusura bakmayın da benim çocuğum her şeyden önde gelirdi kimse ağzını açamazdı. Üzüldüm o miniğe gerçekten. Ayrıca neden yan yana oturuyorsunuz babası da gitsin başka yerde otursun. Çocuğunuz babasını görmüş olur, mutlu olur.

X