Evlenmekten ümidi kestim

Evlenenler nasıl başarıyor bilmiyorum açıkçası. Formülü bilen varsa versin 😂

Benim de değer görmeme durumum oluyor. Neden bilmiyorum inanın çevremde beğenilirim neşeli eğlenceliyim düzgün bir insanım da ... her türlü yalanı söyleyen, aldatan insanlar kadar değerim yok

Bence Türk erkekleri berbat. Bizde bir sorun yok, bu adamlar ne istediğini bilmiyor.

yaşınıza değil de edindiğiniz ilişki tecrübelerine bakarak neden böyle hissettiğinizi o kadar iyi anlıyorum ki. 2 tane ilişkim oldu. Biri 3 senede ailesinin lafı ile tıpkı sizin gibi benden ayrıldı. Diğeri 2.5 yılın sonunda beni aldattı. Üstelik çok güzel bir ilişkimiz vardı. Şimdi bende cevreme bakıyorum herkes güzel evlilik teklifleri aldı herkes nişanlandı evlendi. Bizle gezen arkadaşlarımız, mezuniyete beraber katıldığımız dostlarımız. Neden ben niye benim ilişkim diyorum ? Neden beceremedim, neyi eksik yaptım ? Hiç hevesim kalmadı. Bazen gerçekten şanssız oluyoruz sanırım.

Evlenenler nasıl başarıyor bilmiyorum açıkçası. Formülü bilen varsa versin 😂

Benim de değer görmeme durumum oluyor. Neden bilmiyorum inanın çevremde beğenilirim neşeli eğlenceliyim düzgün bir insanım da ... her türlü yalanı söyleyen, aldatan insanlar kadar değerim yok

Bence Türk erkekleri berbat. Bizde bir sorun yok, bu adamlar ne istediğini bilmiyor.
Gerçekten evlenenler nasil başarıyor cidden bunun taktiği varsa söylesinler bilelim :)
Ben de begenilirim neşeliyim insanlar sen nasıl evlenmedin hala diye şaşırıyor. Olmuyor arkadas olmuyor. Hiç kimseyi aldatmisligim yok hep sadık olmuşumdur. Durust olmuşumdur. Dedigin gibi aldatan köpek muamelesi yapan çirkef kadınlara tapiyor bu erkekler. Neler duyuyoruz ya. Adam aldatıldığını bile bile evleniyor falan. Çok garip hayatlar var. Ben böyle karakterliyim diye mi kaybediyorum diye düşünüyorum bazen.

31 yaşında (2018) eşim ile Nisan ayında tanıştım.temmuz 2018 evlilik teklifi.Kasım 2018 aileler tanıştı. Aralık 2018de söz. Şubat 2019 nişan. Haziran 2019 evlendim. Şu an 33 yaşındayım. Bir hamilelik geçti ancak düşük ile sonuçlandı. Fakat bu yaşla alakalı değil rastlantısal.
Tanıştıktan 3 ay sonra evlenme teklifi aldım ve kabul ettim.
İstersen 10 yıl görüş yine tanıyamazsın insanları.
Ben kocama aşığım 🥰🥰🥰🥰hiçte pişman değilim🥰🥰🥰
Diyeceğim o ki yaşa takılma. Sadece sev, sevil, mutlu ol, huzurlu ol...

Ben durumunuzu iyi görmedim
Evlenmek istemek inanın çok normalde ilk ilişkinizde evlenseydiniz adam bipolar yani iyi ki olmamış
Şimdiki ilişkiniz adam işini kaybettı farkındaysanız bu haldede evlilik olmaz zaten bu evlenememenizle alakalı değil mevcut durumla alakalı

Ayrıca bir başka durum da kendi ailenizdeki evlilik başarısızlıgını gorunce bunu gorev gibi kendinize yukleyip evliliği amaç edinmişsiniz bu sizce normal bir bakış açısı mı

Ben bu tarz insanların kontrolcu olacagını dusunurum
Zaten kendine ait evlilikteki mutluluk formullerını gerçekleştirmek için hayatıma çok mudahale edecegını de düşünürüm ayrıca
Hoş değil

Hiç bir evlilik bana göre çok mutlu değil
Hatalar tolere edelebilecek düzeyde o kadar
Ve herkesin farklı bir evlilik dinamiği var

Evlenmeden hayal kurmayın dinamiği iki kişi belırlıyor

Evlilik amaç olmasın ne zaman içinize sinerse o zaman olsun
40 yaşında anne olanları bılıyorum

yaşınıza değil de edindiğiniz ilişki tecrübelerine bakarak neden böyle hissettiğinizi o kadar iyi anlıyorum ki. 2 tane ilişkim oldu. Biri 3 senede ailesinin lafı ile tıpkı sizin gibi benden ayrıldı. Diğeri 2.5 yılın sonunda beni aldattı. Üstelik çok güzel bir ilişkimiz vardı. Şimdi bende cevreme bakıyorum herkes güzel evlilik teklifleri aldı herkes nişanlandı evlendi. Bizle gezen arkadaşlarımız, mezuniyete beraber katıldığımız dostlarımız. Neden ben niye benim ilişkim diyorum ? Neden beceremedim, neyi eksik yaptım ? Hiç hevesim kalmadı. Bazen gerçekten şanssız oluyoruz sanırım.
Aynen millet yıllarca flört ve nişanlılık evresi geçirip her türlü olumsuz olayı atlatıyor kavga dövüş bitiyor. Erkek kadının her türlü kaprisini nazini çekiyor ve evleniyor. Bizimkiler sacma şeylerden defolup gidiyor. Ya yeni bi arkadaşım fransızla nişanlandı. Düşünebiliyor musunuz? Ki fransızlar milliyetçidir genelde. Bildiğin adamin fransız ailesini turkiyeye getirip kendisini istetti. Düğün salonunda nişan yaptırttı falan. Alakasız kültürler. Fransız adam bile türk kültürüne uyup her seyi yaptı. Bunu bile başarmış diyorum kız :KK66:) ben dibimdeki adamin ailesini getirtemedim daha diye gülüyorum kendime :))

31 yaşında (2018) eşim ile Nisan ayında tanıştım.temmuz 2018 evlilik teklifi.Kasım 2018 aileler tanıştı. Aralık 2018de söz. Şubat 2019 nişan. Haziran 2019 evlendim. Şu an 33 yaşındayım. Bir hamilelik geçti ancak düşük ile sonuçlandı. Fakat bu yaşla alakalı değil rastlantısal.
Tanıştıktan 3 ay sonra evlenme teklifi aldım ve kabul ettim.
İstersen 10 yıl görüş yine tanıyamazsın insanları.
Ben kocama aşığım 🥰🥰🥰🥰hiçte pişman değilim🥰🥰🥰
Diyeceğim o ki yaşa takılma. Sadece sev, sevil, mutlu ol, huzurlu ol...
Sizin adınıza çok sevindim ve bana da moral oldu açıkçası çok teşekkürler. Dilerim omur boyu mutlu olursunuz.

Aynen millet yıllarca flört ve nişanlılık evresi geçirip her türlü olumsuz olayı atlatıyor kavga dövüş bitiyor. Erkek kadının her türlü kaprisini nazini çekiyor ve evleniyor. Bizimkiler sacma şeylerden defolup gidiyor. Ya yeni bi arkadaşım fransızla nişanlandı. Düşünebiliyor musunuz? Ki fransızlar milliyetçidir genelde. Bildiğin adamin fransız ailesini turkiyeye getirip kendisini istetti. Düğün salonunda nişan yaptırttı falan. Alakasız kültürler. Fransız adam bile türk kültürüne uyup her seyi yaptı. Bunu bile başarmış diyorum kız :KK66:) ben dibimdeki adamin ailesini getirtemedim daha diye gülüyorum kendime :))
Valla ben de yıllarca bu duruma kafa yormuş biri olarak ve gözlemlerime dayanarak şunu söyleyeyim: ağzınız iyi laf yapsın tatlı dilli olun. Başka özelliğiniz olmasına gerek yok. Kendinizden kat kat özelliği olanlarla evleniyorsunuz 😉

Bende mesela ilk ilişkimde aileler arasında mezhep vs farkı vardı. Çocuğun ailesi beni istemedi benim ailem bilmiyordu, henüz okuyorduk bitti. İkinci ilişkimde ailesi resmen 2. Ailemdi. Düşünün o kadar seviyor seviliyordum ki yine bitti. Yani nasıl oluyor bu 😅 hiçbir şekilde devamını getiremiyorum 😔

Yani aynen boyle deger veren adamlari hayretle izliyorum

En son herif bana son derece kaba davrandi ciktim gittim ben de aramadi bile . Sonra ben neden deger goremiyorum diye kendimi cok kotu hissettim, simdi dusunuyorum da ne yapan insanlar deger goruyor karsidakinden, ne yapmak gerek ki ben de el ustunde tutulayim ...

En son herif bana son derece kaba davrandi ciktim gittim ben de aramadi bile . Sonra ben neden deger goremiyorum diye kendimi cok kotu hissettim, simdi dusunuyorum da ne yapan insanlar deger goruyor karsidakinden, ne yapmak gerek ki ben de el ustunde tutulayim ...

Şımartmamak

Sizin adınıza çok sevindim ve bana da moral oldu açıkçası çok teşekkürler. Dilerim omur boyu mutlu olursunuz.
Tatlım emin ol eşimle tanışana kadar benimde olumsuz ilişkilerim oldu.
Biri 5 yıl sürdü ve sadece onla olmadım diye kavga etti ve ben içim acıya acıya ayrıldım...
Ama şimdi eşime bakıyorum ay ne salakmışım değmeyen adama ağlamışım ve ben onu aşk sanmışım...
Ve eşim için iyi ki var diyorum... Amin canım aminnnnn :dua: :dua: :dua: :dua: :dua:
Sende vakti saati geldiğinde çok ama çok mutlu olacaksın :KK200::KK200::KK200::KK200:

Inanın bilmiyorum sorun bende mi cevremde mi sanssizlikta mi? Bazen diyorum ki ben ilişkilerimde özveriliyim bağlanıyorum ve bunu hissettiriyorum. O yuzden bu adamlar beni artik cebinde gördüğü için mi böyle şeyler yaşıyorum diyorum... insan gibi değer vermek de suç sanırım. Köpek muamelesi mi yapmak lazim bu erkeklere? Evlenenler öyle mi evleniyor ne saçma düşünce aslinda :)
Bence siz evlenmeyi düşünmüyorum diyin karşınızdakine...n

Ah bacım bu senle değil adamın karakteriyle alakalı
Bir çok ilişkim oldu mal (yani ben) aynı ama adamlar farklı oldugundan dolayı çok guzel değerde gördüm
Hiç değer de görmedim

Değer görmek için bir şey yapmayın mutlu olmak için yapın
Gereksiz hç bir fedakarlık yapmayın

Ben hep diyorum adamlara mutlu oldugum sure senleyim bitti

Keşke tek derdimiz bu olsa .Bende evlenemedim bu saatte sonrada evleneceğimi düşünmüyorum. Çocugumda yok hoş evlensemde olamayacak zaten. Yalnız geldim yalnız öleceğim. Boşverin bazen bazı şeylerin olmaması daha hayırlı.

X