Evlilik

Eli kolu kaptırmışlar, eşi hayatta resti çekemez babasına, mirastan olur. Şimdiden sonra kim erkek olup ayrı boy çekecek? Üç kuruşum var üçü de benim, şöyle varlık içinde yokluk daha kötü.
Bende buna üzülüyorum dışarda insanlar aa böyle mi yaşıyorsunuz aa alamıyor musunuz aa yapamıyor musunuz diye şaşırıp kalıyorlar keşke durumumuz orta olsaydı kendi yapımızda kendimiz kavrulsaydık

Bende buna üzülüyorum dışarda insanlar aa böyle mi yaşıyorsunuz aa alamıyor musunuz aa yapamıyor musunuz diye şaşırıp kalıyorlar keşke durumumuz orta olsaydı kendi yapımızda kendimiz kavrulsaydık
Senin eşte de iş yok zaten, sal gitsin. Eltin gibi yap sen de, kayınbabaya yaran herşeyin olsun. Cebinde paran olsun hiç yoktan.

Bende mal sahibi olmamızı istemediklerini düşünüyorum. Şuan yapabileceğim bir şey yok sanırım çalışıp kendim alacağım
Olur da alırsanız mal paylaşımının dışında tutmayı unutmayın. Size böyle bir hayat layık gören eşiniz arabadan pay hak etmiyor.

ben utanırdım şahsen eşimin ailesinin maddi durumunu inceleyip,bana da araba alsınlar diye beklentiye girmeye...

eşinizden isteseniz tamam da, ailesinin maddi durumundan size ne?

ha eşiniz KENDİ parasıyla size araba almak istiyor ama ailesi buna da karışıyorsa ,o zaman haklısınız, eşiniz ailesine onları ilgilendirmediğini söylemeli.

bilmiyorum belki kızacaklar bana,büyük de konuşmak istemiyorum ama,kendi birikimi olmayıp başkalarının parası üzerinden beklentiye giren insanlardan çok rahatsız oluyorum :silah:
Konuyu direk eşimden ihtiyacım var araba istiyorum ama almıyor diyerek açsaydım farklı olurdu daha çok soru sorulurdu diyr ailesini daha detaylı anlattım onlardan istediğim bir şey yok eşimden istiyorum hatta onu da zorlamadan kendi paramla almak istiyorum şuan çalışmıyorum kenardaki paramla almak istiyorum ona izin vermediklerini söyledim bu konuda ne yapabilirim diye sormuştum çalışsam sıkıntı olmazdı ama şuan çalışmasam da kenardaki pramla kendi ihtiycımı gidermeye çalıştım yani başkasının parasını bana harcamasını istiyorum gibi bir şey demedim

Yaşın kaç küçük gibisin daha.
Çünkü eşim iyidir beni gezdirir kısıtlamaz falan diye yazmışsın da bunlar ekstra iyi özellikler değil zaten olması gereken bu.
Senin daha gözün açılmamış belli o ana baba kuzusunu biraz fazla adam yerine koymuşsun. Ama tüm suç eşinde. Sana varlık içinde yokluk yaşatan da üstündeki bu baskıyı hissetmene sebep olan da o. İsteseydi, yapabilseydi öyle bi dururdu ki babasının karşısında senin dünyadan haberin olmadan çoktan altında araban olurdu.

Sizin ev hayatınıza karışmaya çalışıyorlar birşeyler talep ettiğiniz de bu daha da arta bilir. Yerinizde olsam hiçbir şey istemem. Eşimin arabasını alırım veya taksi kullanırım.

Şuan çalışmıyorum çalıştığımda alırım zaten, onların lafını çekmek tabiki istemem ama kendi ihtiyacımı kendi paramla da alamıyorum. Sorun bu zaten. İnatla değil kendi paramla almak istiyorum

Kendi paranızıda yiyemiyorsanız çalışsanız ne olacak ki böyle bir evde. Ayrıca nasıl kendi paranız oluyor onuda anlamadım sanırım birikimim dediğiniz para eşinize ait ? Yoksa kendi ailenizden gelen mi ? Yani borç dışında bir para birinden çıkıp karşı tarafa verilmişse artık o onundur. O size veriyorsa sizde bunun karşılığında emek harcayıp çalışıp hakkınızla kazanıyorsunuz ya da hediye niyetiyle verilmişse o da öyle. O zaman çalıştığımız yerdeki patronlarımızda karışsın yediğimize içtiğimize. Böyle saçma şey duymadım. Kim kimin parası onuda anlamadım. Eşinizin ailesi baskıcı olduğu kesin ama hak hukukta bilmiyorsunuz sülalece siz sanırım. Eşiniz zaten pasif. Yapılacak en doğru şey bunlardan elinizi ayağınızı çekmeniz

Arkadaşlar ben 2.5 yıllık evliyim. Eşim çok iyi bir insandır beni memnun etmeye çalışır elinden geldiğinde isteklerimi yerine getirir fakat kayınvalidem ve kayınpederim eşimin beni gezdirmesini bana bir şey almasını istemiyorlar. Eşimin tek başına tatile gitmesini istiyorlar. Beni evde bırakıp gezmeye gitmesini istiyorlar. Eşimin kardeşi sürekli tek başına tatile gider o oğullarını çok severler ona ve karısına bütün imkanlarını sunarlar fakat eşim beni düşündüğü için genelde aktivitelerimizi birlikte yaptığımız için beni her şeyden daha mahrum bırakırlar. Ben Onların bencilliklerini gördükten sonra biraz daha mesafeli durmaya başladım, onlarda eşimi sürekli dolduruyorlar. Durumları çok iyi ailedeki herkese araba aldılar (diğer geline damada kendi çocuklarına)parasal olarak hiçbir sıkıntıları yok ben eşimden bana işimi görecek küçük bir araba istediğimde eşim almıyor ailesi istemediği için. Bana bir şey almasına razı gelmiyorlar, küçük bebeği var o gezmesin evden çıkmasın diyorlar. Eşime bebeğimle zorlandığımı, durumlarının çok iyi olduğunu bildiğimi isteseler alabileceklerini söylüyorum. Eşim beni mahrum etmemek için her yere o getirip götürüyor ama o da onun iş saatine göre olunca zor oluyor tabii. Araba alıp almaması değil aslında mesele.Durumları çok iyi ama beni her şeyde mahrum etmeye çalışıyorlar çok gücüme gidiyor. Eşimi üzmek istemiyorum ama bu yaptıklarını hazmedemiyorum ben onlara saygıda kusur etmiyorum işlerini görüyorum hakaret ettiklerinde laf soktuklarında bile anlamazdan geliyor ortamı germemeye çalışıyorum ama onlar bana bu muameleyi yapıyor sürekli kafama takılıp üzüyorum kendimi.
Neden hakaret ettiklerinde laf soktuklarında sesinizi çıkarmıyorsunuz ? Çıkarsaydınız eşinizin size araba alıp almamasına laf edemezlerdi. Ayrıca koca sizin yani ister alır ister almaz ailesine ne ? Kocanızın parası varsa ehliyetiniz varsa diceksiniz ki “ istiyorum araba ya alıcaksın kaç yaşında adamsın hesapmı vericeksin bu yaştan sonra”.

Konu sahibi yorumlarınıza bakıyorum da siz buraya milleti çıldırtmaya gelmişsiniz sanki. Eşiniz adam diye ortalıkta dolaşmasın hiç, sümsüğün teki. Karı koca kafanızda bu durumu o kadar normalleştirmişsiniz ki hak ettiğiniz hayatı yaşıyorsunuz bence. Keşke büyüyüp öyle evlenseydiniz. Eşiniz gibiler bu toplumun kanayan yarası, adeta toksik bir madde. Umarım bir an önce tükenirler. Tüm kadınların selameti için.

Durumları çok iyi ama beni her şeyde mahrum etmeye çalışıyorlar çok gücüme gidiyor.
Durumu iyi olabilir ama kimse sevmediği gelinine bir şey almak zorunda değil. Hem onları sevmiyorsunuz,hem onlardan araba dileniyorsunuz.
Bence paralarıyla tüm çocuklarını, gelin damatlarını satin almışlar. Resmen parası olanın düdüğü ötüyor. Sizin yerinizde olsam 'durumlari var,onların da torunu,araba benim de hakkım' diye kendimi dolduracağıma 'onlarin bir kuruşu ve bir dayatması bu eve giremez' modunda olurdum, Allah'a şükür geliriniz var,eşiniz çalışıyor. Daha az paranız olsun, kendi evinizin kendinize ait duvarları olsun . Size ne onların parasından??

Arkadaşlar ben 2.5 yıllık evliyim. Eşim çok iyi bir insandır beni memnun etmeye çalışır elinden geldiğinde isteklerimi yerine getirir fakat kayınvalidem ve kayınpederim eşimin beni gezdirmesini bana bir şey almasını istemiyorlar. Eşimin tek başına tatile gitmesini istiyorlar. Beni evde bırakıp gezmeye gitmesini istiyorlar. Eşimin kardeşi sürekli tek başına tatile gider o oğullarını çok severler ona ve karısına bütün imkanlarını sunarlar fakat eşim beni düşündüğü için genelde aktivitelerimizi birlikte yaptığımız için beni her şeyden daha mahrum bırakırlar. Ben Onların bencilliklerini gördükten sonra biraz daha mesafeli durmaya başladım, onlarda eşimi sürekli dolduruyorlar. Durumları çok iyi ailedeki herkese araba aldılar (diğer geline damada kendi çocuklarına)parasal olarak hiçbir sıkıntıları yok ben eşimden bana işimi görecek küçük bir araba istediğimde eşim almıyor ailesi istemediği için. Bana bir şey almasına razı gelmiyorlar, küçük bebeği var o gezmesin evden çıkmasın diyorlar. Eşime bebeğimle zorlandığımı, durumlarının çok iyi olduğunu bildiğimi isteseler alabileceklerini söylüyorum. Eşim beni mahrum etmemek için her yere o getirip götürüyor ama o da onun iş saatine göre olunca zor oluyor tabii. Araba alıp almaması değil aslında mesele.Durumları çok iyi ama beni her şeyde mahrum etmeye çalışıyorlar çok gücüme gidiyor. Eşimi üzmek istemiyorum ama bu yaptıklarını hazmedemiyorum ben onlara saygıda kusur etmiyorum işlerini görüyorum hakaret ettiklerinde laf soktuklarında bile anlamazdan geliyor ortamı germemeye çalışıyorum ama onlar bana bu muameleyi yapıyor sürekli kafama takılıp üzüyorum kendimi.
Kendine hakaret edip ezdirdigon için bunu yapıyorlar kocan niye ailesini uyarmıyor ki ? Siz eşime nasıl bunu dersiniz diye. Bence esiniz orantiyi kuramiyor

Düşün ki senin eşin küçük ortak bir şirkette ve büyük ortağın onayı olmadan bişey alamıyor
Araba alsınlar diye kocandan olma da iki arada bibderede kalırsa sana olan sevgisi ilgisi azalır
Zamana birakmalisin bence eşin halledecek
Aile şirketlerinde olur böyle şeyler
Tavrını bilmiyorum ama sürekli aynı şeyi gündeme getirme bence sen duyurdun vaktini beklemelisin
Eşim bana iyi diyorsun ya işte en önemlisi bu o kadar çok şey saydın ki seni sevdiğini gösteren maşallah daha iyi olun

X