Fikirlerinize İhtiyacım Var Çok Çaresiz Hissediyorum :(

BeklentiniZ neydi bu adamdan bu kadar fedakarlıkla evlendiniz ne gerek şimdide geçinmek için mücadale ediyorsunuz o derde kalsın yakın gemileri biran önce
Beklentim sadece onu mutsuzluğundan kurtarıp mutlu mutlu yaşamaktı çünkü 2 çocuğu olduğu için mutlu olmayı haketmediğini düşünüyordu bunun tersini ispat etmeye çalıştım mutluğumla mutlu etmeye çalışırken mutsuzluğa battım kaldım..

Boşanırsanız aileniz de mutlu olur.
Denemişsiniz olmamış, olabilir hayat bu..
Benim ablam da 2 kez boşandı, ailem mutsuzsan gel dedi.
Hiç düzelir değişir demeyin, dozu daha da artar.
Bugün bağırıp duran adam yarın bigün el de kaldırır.

Evet ve lütfen güzel haberleri bize de verin...burda mutsuz evliliklerden kurtulup huzur bulmuş kadınların hikayeleri mutlu ediyor...🙏 İnanki ben boşanma aşamasında olmama rağmen kimse yuvasini kolay kolay yiksin istemem çünkü gerçekten çok zor ama bazı evliliklerin oluru yok...bak inanki çok daha rahat edeceksin ve inanki çocuğun olmadığı için bekar bir kız nasıl ise sen de öyle olacaksın yeniden evlenirsin :KK66: emin ol artık eskisi gibi değil bosaninca bakış açısi :KK66:
Canımsın çok teşekkür ederim...bir daha evlilik mi tövbeler olsun erkek arkadaş kanki bile edinmem valla o kadar ki korktu gözüm 😃

Ağzı olan konuşur boşşvveeer milleti. Hayatta insan tek başına bile kalıp yoluna devam edebilir. Hiç kimseye ne hesap vermek zorundasın ne de açıklama yapmak. Bol şans.
Çok teşekkürler 💜
Boşanırsanız aileniz de mutlu olur.
Denemişsiniz olmamış, olabilir hayat bu..
Benim ablam da 2 kez boşandı, ailem mutsuzsan gel dedi.
Hiç düzelir değişir demeyin, dozu daha da artar.
Bugün bağırıp duran adam yarın bigün el de kaldırır.
Çok teşekkür ederim haklısınız bu böyle kalmaz düzelir dedikçe dahada berbat olacak en iyisi iyice yüz göz olmadan silip atmak.. 💜

Kesinlikle çocuk yapmak gibi bir planım yok..kendi çocuklarına yaptığı babalığı gördükten sonra yüzüne söyledim senden asla çocuk yapmam ben diye.. Arkamda kimse olmadığını hissedip çıkııp gidemeyeceğimi düşünüyor özgüveni burdan geliyor.. Ama sabrettim sabrettim artık bitti görsün bakalım el mi yaman bey mi yaman...
tamam zaten kararını vermişsin çocuk yapmaya bile güvenemiyorsun devam etse bu evlilik ne olacak sanki

Aynen haklısın korku yaşatmaya bile değmez bir an önce kurtulup yoluma bakacağım
Şuan 5 aylık hamileyim benimde kızım olacak büyük konuşmak istemiyorum 9 cocuklu da olsa kapımı her zaman açık tutarım.. Annedir öp elini al gönlünü git annenin kapısına 5 dk bile durma o evde.

Sana sarılmayı o kadar istedim ki şuan.. Kendime geldim resmen bana ondan başkası asla bakmazmış ondan başkası evlenmezmiş gibi hissettirdi hep bana.. Dediğin gibi mallığına doymasın yaşasın bundan sonra bakalım...
:KK19:inan bunu tüm samimiyetimle söylüyorum, senin yaşına döneceğimi bilsem, evlenip boşanmaya şu an razıyım.

Çok tipik, seni ezikleyecek ki, kendi çapsızlığı göze batmasın. Sakın boş laflarını dinleme. İşin gücün de varmış, sepetle sırtındaki yükü, hayatın keyfine bak.

Canım benim adam seni en başından kandırmış zaten. Seni kendine aşık edip gitmeyeceğini anlayınca söylemiş çocuklarını eski evliliğini. Sen zaten yalancı biriyle evlenmişsin. Adam olan adam bunu en başta söyler kaldıramayacaksan görüşmeye devam etmeyelim derdi. Üzerine ailen de seni desteklemeyince at koşturmaya başlamış.

Genceciksin çocuğun yok üstelik çalışıyorsun bir çok kadının boşanmak istediğinde önüne çıktığını söylediği engellerin hiçbiri yok. Elalem kim yaa elalem kim? Akraba mı akbaba mı olduğu belli olmayan insanlar iki gün konuşacak diye hayatını karartmaya değer mi?

Gelirin nedir bilmiyorum en az asgari ücret desen 1+1 minnak bir evde bile kendi kendine yetersin. Çok bunalırım çevreden dersen işinde öyle bi imkanın varsa şehir bile değiştirirsin. İnsanlar senin yaşında üniversite okumaya başlıyor.

Ay çok güzel anlattım boşanasım geldi:KK70::KK70::KK70::KK70:

Hata yaptıysanız kendinize yaptınız, zararı size dokundu. Elaleme dokunan bir şey yok ki. O yüzden boşverin milletin ne diyeceğini. Tükürdüğünüzü yalamaktan kaçmak gurur yapmak demek. Bu gururdan kim zarar görür, kim yarar sağlar bir bakın. Gurur yapınca sizin hayatınız mahvolacak, eşiniz olacak çapsızın da ekmeğine yağ sürülecek. Değer mi? Bana göre tükürdüğünüzü yalamak şu hayatı çekmenizden iyidir, ne olacak ki. Gurur size mutlu hayat sağlamaz. Ama zararın neresinden dönerseniz o kadar mutlu olma ihtimaliniz artar.

Canım benim adam seni en başından kandırmış zaten. Seni kendine aşık edip gitmeyeceğini anlayınca söylemiş çocuklarını eski evliliğini. Sen zaten yalancı biriyle evlenmişsin. Adam olan adam bunu en başta söyler kaldıramayacaksan görüşmeye devam etmeyelim derdi. Üzerine ailen de seni desteklemeyince at koşturmaya başlamış.

Genceciksin çocuğun yok üstelik çalışıyorsun bir çok kadının boşanmak istediğinde önüne çıktığını söylediği engellerin hiçbiri yok. Elalem kim yaa elalem kim? Akraba mı akbaba mı olduğu belli olmayan insanlar iki gün konuşacak diye hayatını karartmaya değer mi?

Gelirin nedir bilmiyorum en az asgari ücret desen 1+1 minnak bir evde bile kendi kendine yetersin. Çok bunalırım çevreden dersen işinde öyle bi imkanın varsa şehir bile değiştirirsin. İnsanlar senin yaşında üniversite okumaya başlıyor.

Ay çok güzel anlattım boşanasım geldi:KK70::KK70::KK70::KK70:
Ayyy varya o kadar güzel yazmışsın ki gidip şuan boşanma davası açasım geldi ayol 😅😅 çok güzel motive ettiniz beni inanın nasıl teşekkür etsem bilemiyorum çok çok çook sağolun💜🌹

Eh ne kızım bir kere evlenip boşanmış insanın elbet bir falsosu vardır keşke araştırsaydın bu adamın böyle olduğu belliymiş. Okurken benim eşimi anlatıyorsun sandım bizimde 6 aydı büyük olaylarla ayrıldık ve boşanıyorum. O kadar huzurluyum ki ayrılalı hiç ne yapacağım filan diye düşünme milleti de takma 2 gün konulur unuturlar genceciksin hayatını yaşa. Karamsarlığa kapılma inşallah herşey daha güzel olacaktır. Kendine güven 🌸

Şuan 5 aylık hamileyim benimde kızım olacak büyük konuşmak istemiyorum 9 cocuklu da olsa kapımı her zaman açık tutarım.. Annedir öp elini al gönlünü git annenin kapısına 5 dk bile durma o evde.
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah canım benim 👶💜 Annelik sana çook yakışır 💜

Hata yaptıysanız kendinize yaptınız, zararı size dokundu. Elaleme dokunan bir şey yok ki. O yüzden boşverin milletin ne diyeceğini. Tükürdüğünüzü yalamaktan kaçmak gurur yapmak demek. Bu gururdan kim zarar görür, kim yarar sağlar bir bakın. Gurur yapınca sizin hayatınız mahvolacak, eşiniz olacak çapsızın da ekmeğine yağ sürülecek. Değer mi? Bana göre tükürdüğünüzü yalamak şu hayatı çekmenizden iyidir, ne olacak ki. Gurur size mutlu hayat sağlamaz. Ama zararın neresinden dönerseniz o kadar mutlu olma ihtimaliniz artar.
Haklısınız gururu bir kenara bırakıp mutluluk için çabalamam lazım çok sağolun🌹

Öncelikle hepinize merhabalar.. İlk defa buraya konu açıyorum o kadar bunaldım ki anlatamam.. sizin değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var.. Biraz uzun olabilir lütfen hakkınızı helal edin.. Ben 25 yaşında daha önce evlilik yaşamamış bekar biriydim eşim ise 33 yaşında daha önce 1 evlilik yapmış 2 de çocuğu olan biri. 1 senelik flört dönemimiz oldu birbirimize aşık olduk ve ben aşık olduktan sonra çocukları olduğunu evlilik yaptığını öğrendim ama gözüm kör olduğu için kabul ettim elimden geleni yaparım çocukların için dedim ve ailemi karşıma alarak onunla evlendim. Ailem haklı olarak(annem dışında) akrabalarımda dahil bana düşman oldular.. 7 ay oldu evleneli ama sanki 70 yıl yaşlandım. Eşim evlendikten sonra çok değişti hakaretler saygısızlıklar ilgisizlikler aldı başını gitti.. İkimizde çalışıyoruz ama kesinlikle ev işleri olsun yemek bulaşık çamaşır hiç birine elini dahi sürmüyor birde üzerine hizmet bekliyor kadınsın tabi yapacaksın vs vs... Düğün istemedim masraf olmasın dedim eşya istemedim altın vs hiç bir şey istemedim yeter ki mutlu huzurlu olalım istedim ama başaramıyorum evimin bütün eşyaları ikinci el koltuk takımından yatak odama kadar herşeyi annemin evinden aldım annemin odaları boş kaldı maddi olarak hiç bir beklentim olmadı sıkışmasın çocukları var dedikçe onun gözünde tutumsuz çok harcayan biri oldum çıktım hergün kavga ediyoruz bağırıp çağırıyor seni bütün ailen terk etti deyip aşağılıyor 7 ayda o kadar çok şey yaşadım ki buralara sığdıramam.. Nolur bana biraz akıl verin ne yapmalıyım boşanmayı düşünüyorum çocuğum yokken... O kadar mutsuzum ki hiç umudum kalmadı... :KK43: uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum ne yapabilirim çevrem daha evliliğime adapte olamamışken birde boşanacağım diye karşılarına nasıl çıkarım :KK43:
Bütün bu hatalarınızı kabul etmiş bir aileniz var arkanızda boşanmanızı hiç sorun etmezler inanın.Hata yapmışsınız evet ama devam ettirip bu evliliği hayatınızı karartmayın.

Eh ne kızım bir kere evlenip boşanmış insanın elbet bir falsosu vardır keşke araştırsaydın bu adamın böyle olduğu belliymiş. Okurken benim eşimi anlatıyorsun sandım bizimde 6 aydı büyük olaylarla ayrıldık ve boşanıyorum. O kadar huzurluyum ki ayrılalı hiç ne yapacağım filan diye düşünme milleti de takma 2 gün konulur unuturlar genceciksin hayatını yaşa. Karamsarlığa kapılma inşallah herşey daha güzel olacaktır. Kendine güven 🌸
Canımsın kader ortağının olduğunu bilmek insana güven veriyor gerçekten 💜 teşekkür ederim inşallah bende senin gibi huzurlu olurum 🥰

X