Gebeliğe Hazırlık Gebe kalamiyorummm

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Denizim81

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
394
150
Merhaba kızlar .3ay önce düşük yaptım.1 ay korundum.doktorum tekrar hamile kalabilecegimi söyledi.2 ay denedik ama olmadı.dusuk sonrası hemen hamile kalınır diyordu olmayınca üzüldüm.enfeksiyon vardı en son. sizce o engel olmuş olabilir mi.surekli hamile miyim diye düşünüyorum.ama adetim gelince hüsran.Dusuk yapıp ne Zaman hamile kaldınız?

Çok erken ama farkında ol bunun👍 enfeksiyon da bir etkendir doktor ne diyor?

Merhaba kızlar .3ay önce düşük yaptım.1 ay korundum.doktorum tekrar hamile kalabilecegimi söyledi.2 ay denedik ama olmadı.dusuk sonrası hemen hamile kalınır diyordu olmayınca üzüldüm.enfeksiyon vardı en son. sizce o engel olmuş olabilir mi.surekli hamile miyim diye düşünüyorum.ama adetim gelince hüsran.Dusuk yapıp ne Zaman hamile kaldınız?
Canım bunu söylediğim için belki beni eleştiren olucaktır.ama ben yinede söylim. Adetin bittiğinde beline yakı yapıştır. Ben 2 gebeliğimde de yapıştırmıştım hemen ardından hamile kalmıştım. Tabi herşeyin en iyisini Allah bilir ama bizlerde bildiklerimizi yapsak bişey kaybetmeyiz. Sen istersen dene. Kürtajdan sonra belin yumuşamış olabilir. İşallah iyi haberlerini alırız.

Dusukten sonra 3. Ayim. Ben de 1 ay korundum ama henuz hamile kalamadım

Gecmis olsun canim bende 45 gün önce düsük yaptim 5 aylik hamileydim cinsiyetini ögrendigimin ertesi gün hic bir belirti olmadan suyum geldi ambulanzla hastahaneye gitim öncelikle dogum yaptirip sonrada kürdaj oldum Allah im kimseye yasatmasin :KK43: düsük sebebimim Infektion denildi. Ilac verildi kulandim Infektion kalmamis temizlenmis eyer isterseniz tekrar deneye bilirsiniz dedi doktorum.evet Infektion hamile kalmayi engeler öncelikle tedavinizi yapmani tavsiye ederim ilerde saglikli bir gebelik icin cok önemli.Allah im kimsenin kucagini bos birakmasin

QUOTE="Denizim81, post: 68300725, member: 1040209"]
[/QUOTE]
Ben dusukten 6 ay sonra hamile kaldım..onunda 10 haftalıkken kalbi durdu kürtaj oldum..kürtaj olalida 2 adet gördüm deniyoruz tekrar bu arada bakalım artık üçüncü adeti gorucem mi gorursem yine devam..acele etme canım rabbim sagliklisini versin öyle dua et

QUOTE="Denizim81, post: 68300725, member: 1040209"]
Ben dusukten 6 ay sonra hamile kaldım..onunda 10 haftalıkken kalbi durdu kürtaj oldum..kürtaj olalida 2 adet gördüm deniyoruz tekrar bu arada bakalım artık üçüncü adeti gorucem mi gorursem yine devam..acele etme canım rabbim sagliklisini versin öyle dua et
[/QUOTE]

Çok geçmiş olsun:KK43: Rabbim bir daha kayıp yaşatmasın🙏🏼
Düşük sebepleriniz araştırıldı mı? Kan pıhtılaşma vs?

düşük sebepleriniz araştırıldı mı? Kan pıhtılaşma vs?
[/QUOTE]
Benim ilk gebeliğim sağlıklı doğdu bı kızım var ikinciyi istiyoruz ilki kimyasal düşüktü rahme yerleşme olmamış doktor onu düşük bile saymiyoruz aslında dedi..10 haftalık kalbi duran bebeğim kürtaj sonrası genetige gitti orda bebekte anomali olduğunu söylendi bebekteymis sorun sizinle alakalı bir durum değil dedi doktor araştırmaya gerek yok dedi...3 aylık b 12 vitamini d vitamini magnezyum birde folik asit verdi bunları sadece birde iki kutu Demir hapi yazmisti....vitaminler bitiyor 20 gun sonra henüz olmadı gebelik üçüncü ayın içindeyim bakalım bilmiyorum

düşük sebepleriniz araştırıldı mı? Kan pıhtılaşma vs?
Benim ilk gebeliğim sağlıklı doğdu bı kızım var ikinciyi istiyoruz ilki kimyasal düşüktü rahme yerleşme olmamış doktor onu düşük bile saymiyoruz aslında dedi..10 haftalık kalbi duran bebeğim kürtaj sonrası genetige gitti orda bebekte anomali olduğunu söylendi bebekteymis sorun sizinle alakalı bir durum değil dedi doktor araştırmaya gerek yok dedi...3 aylık b 12 vitamini d vitamini magnezyum birde folik asit verdi bunları sadece birde iki kutu Demir hapi yazmisti....vitaminler bitiyor 20 gun sonra henüz olmadı gebelik üçüncü ayın içindeyim bakalım bilmiyorum
[/QUOTE]

Evet kimyasalı çoğumuz yaşıyor farketmiyormuşuz.
Araştırmaları iyi olmuş. Özellikle folik asite devam edin.
Rabbim hayırlı, yakın zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah🙏🏼

Canım bunu söylediğim için belki beni eleştiren olucaktır.ama ben yinede söylim. Adetin bittiğinde beline yakı yapıştır. Ben 2 gebeliğimde de yapıştırmıştım hemen ardından hamile kalmıştım. Tabi herşeyin en iyisini Allah bilir ama bizlerde bildiklerimizi yapsak bişey kaybetmeyiz. Sen istersen dene. Kürtajdan sonra belin yumuşamış olabilir. İşallah iyi haberlerini alırız.
Evet olabilir.cunku kürtaj olduktan sonra hep bel ağrısı çekiyorum

yakıyı nerden aldınız ne yakısı acaba

yakıyı nerden aldınız ne yakısı acaba
Eczaneden alabilirsin üstünde aslan yada kaplan resmi var. Adetin bittikten ve banyo yaptıktan sonra beline yapıştır. Bi 4 5 gün kalsın YANLIZ yakıyor ilk başlarda akşam yapıştır sonra yat. Daha sonra kaşınıyor ama sakın kaldırma işallah güzel haberlerini alırız.

X