gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Yurtdışı dediğiniz kesin Almanya çok akrabamız var aşırı cimri oluyorlar, Emin’im oraya gittiğinizde ağzınız açık kalırdı cimriliklerine , merak ettim eşiniz sizinle ilgilimiydi? Yani sürekli arar mıydı?? ek olarak siz çok özenmişsiniz , ve biraz abartmışsınız epey masraf yaparak , olan olmuş üzmeyin kendinizi, Rabbim evlenmek isteyen herkese en hayırlı olanı nasip etsin ..

tesekkür ederim allah razı olsun.. hayalimdeki seyleri yaptim diyelim. evet cok ilgili cok sevecen biri.. dünde onca küfüre hakarete saatlerce cıgırmama ragmen sesini pek cıkarmadi haklı oldugum icin. sülalemden herkese karsı saygılı ilgili sevilen biri olmustu. almanci değiller.cimri de değiller trye gelince en luks otellerde en iyi restoranlarda 30 kisiyi yemek yediriyolar. bize gelince böyleler anlamadim gitti.

ben arastırdıgımda öyle gördüm bi sene evli kaldıktan sonra bosana davası acılabiliyormuş diye. ama gidip konuşacagım.
biz kendimize yakısanı yaptık. onlar hakettikleri icin değil, kendi görgümüz neyse onu uyguladık.
bilmiyorum ucuzmu atlattım. ne oldu.. icinden cıkılmaz haldeyim..
olurda geri dönüs yapar özür dilerlerse ve biz evlenirsek, ailesinin asla suratına bakmam bagları koparırım bunu esimede söyledim. zaten kaynatamın 2. karısı esimle kopuk esim babasının evine toplasan 2 kere gitmemiştir yani. ablasi annesi trde kopuk bir aile.

ne güzel değilmi böyle klavye basında oturup insanlara iftira atmak. zevk mi alıyorsunuz. görücü usulu degil teyzemle arkadasının bizi yakıstırıp görüsün diye zorlamasiyla ve bizim birbirimizi sevmemizle oldu. zaten ailemin durumu iui. bahsettiginiz seye ihtiyacim yok. haddinizi bilin.
Ailenin durumu iyiyse neden eşyaları almıyorlar neden takım elbise alınmadı neden senin arabanı baban almıyor

Bak demekki neymiş zengin koca istiyodun takıları az buluyodun sana dedik vaktiyle hep sinirlendin ters cevaplar verdin ama böyle üc ayda bes ayda evlilik olmaz
Kayınpederin ezecek sizi dedik bak gene lafımıza geldin
Evet para önemli bişey evet yurtdısı süper fikir ama önce adam bulmalısın bulmalıydın
Evlenemeden dediğin gibi bosanıyosun gencecik yasta hırsların ugruna dul kalıyorsun
Umarım evliliğe dair beklentilerin yönünde bir ders cıkarabilmişsindit

Karşı taraf sizi yiyici görüyor büyük ihtimal . Eşinle mutluysan ayrılma ailesini karısına alsin o zaman düğünü vs senin ailen yapsan geçinip gidin . Bu şekilde evlenen bir sürü kişi var . Eşin aileisnden ayrılıp normal bi ise girsin sen de bir işe gir çalış geçinin yani. Burda veya orda

Gecen ki konunuz da size herkes ayni seyi soyledi. Ama siz hic dinlemediniz.

Ayrica diger konuda dul kadinlarla ilgili birseyler soylemistiniz. Bakin ayni sey sizin basiniza gelecek.

Yapacak birsey yok yolunuza bakin.
Dul gibimi evleniyorum gibi bişeyler demişti dimi
Vah yazık

Bak demekki neymiş zengin koca istiyodun takıları az buluyodun sana dedik vaktiyle hep sinirlendin ters cevaplar verdin ama böyle üc ayda bes ayda evlilik olmaz
Kayınpederin ezecek sizi dedik bak gene lafımıza geldin
Evet para önemli bişey evet yurtdısı süper fikir ama önce adam bulmalısın bulmalıydın
Evlenemeden dediğin gibi bosanıyosun gencecik yasta hırsların ugruna dul kalıyorsun
Umarım evliliğe dair beklentilerin yönünde bir ders cıkarabilmişsindit

ne zaman zengin koca dedim allah askına ya. herkesi ister durumu iyi olsun ben bunu belirttim her seferinde. herkesin bir adı şanı var aynı senede 4 kuzenimle bir evleniyorum karsı tarafların durumu yokken gelinlerine yakısır altın yapıyorlar bunlarda varken neden yapılmadı neden rezıl olduk dedim. herkes görüyo bunların yaşantısını sana niye takmadilar diyorlar üzülüyorum bundan normal bisey varmı. hırslı felanda degilim siz beni cok yanlıs tanımıssınız. durumu olmasa yoktur alamıyodur derim ama varken diger yakınlarımın altinda kalmam eksik görülmem hosuma gitmiyor. anlatabildim mi.

Seni anliyorum buna benzer seyleri ben de yasadim. Kp dugunumde bize bagirdi. Keske anons yapilmadi diye gorevlilere bagirsaydi. Havalarda yumruk salladi bagirdi cagirdi adam. En guzel gunumu mahvetti. Affedemiyorum. Bizimkilerle esimin ailesigil gorusmuyorlar. Cunku gorusulcek bisey kalmadi yani . Ta istemeden beri olaylar silsilesi hep bi deger vermezlik vs. Dugun surecinde hic biseye karismayip tek kurus harcamayip.. ustune ustluk takilari isteynce basimda kara kus gibi bekleynce salonda..ben de vermeyince babasi olay cikartti. Takilari alip kacicam sanki. Oglun borca girdi onu odycez be adam. Dugunum rezil oldu onun babasini tuttular benim babami tuttular dugunum yarida kesildi. Hic bisey layikiyla olamadi. 3yil oldu evleneli ve ben bugun bile kocamin basinin etini yiyorum. Kv ve kp nin yuzunu gormek istemiyorum belalarini bulmalarini istiyorum..

gercekten güvendim. teyzem aracılıgıyla bu is oldu. teyzemin arkadasının yakın akrabasıydı. biz aileyi cok arastırdık kimse kötü birsey söylemedi. esimi de gercekten seviyorum ilgili bir insandı. nerden bilebilirim böyle olacagını.. zaten simdiye kadar dogru dürüst iliski yasamamıs biriyim. birini sevip icim ısınınca evlenmek istedim. karsı taraf cok erken istedi dügün tarihini oyüzden nikahta erken oldu vize icin. aileme cok cemkirdim karısmayın yoluma taş koymayin aksilik sakın cıkartmayın diye. degmezmiş.

daha evlenmeden bosanmiş biri olmak istemiyorum en az 5 yıl kendıme gelemem kaldıramam bu durumu. oyuzden karsı taraf hatasını anlar yola gelirse affedicem. nişanlım babasıyla tartısmıs, ama durumu degistirmezlerse sevgimide gömüp ayrılıcam malesef. ailesi yüzünden bu ilişki bitecek yani. nikah iptali olmuyor malesef..
Bence esinde biter is.. ailesiyle mesafeli olmani kabul ederse seni korur kollarda devam et tabiki de..

Seni anliyorum buna benzer seyleri ben de yasadim. Kp dugunumde bize bagirdi. Keske anons yapilmadi diye gorevlilere bagirsaydi. Havalarda yumruk salladi bagirdi cagirdi adam. En guzel gunumu mahvetti. Affedemiyorum. Bizimkilerle esimin ailesigil gorusmuyorlar. Cunku gorusulcek bisey kalmadi yani . Ta istemeden beri olaylar silsilesi hep bi deger vermezlik vs. Dugun surecinde hic biseye karismayip tek kurus harcamayip.. ustune ustluk takilari isteynce basimda kara kus gibi bekleynce salonda..ben de vermeyince babasi olay cikartti. Takilari alip kacicam sanki. Oglun borca girdi onu odycez be adam. Dugunum rezil oldu onun babasini tuttular benim babami tuttular dugunum yarida kesildi. Hic bisey layikiyla olamadi. 3yil oldu evleneli ve ben bugun bile kocamin basinin etini yiyorum. Kv ve kp nin yuzunu gormek istemiyorum belalarini bulmalarini istiyorum..

sizi anliyorum. sizde beni anlayan tek kisi olabilirsiniz. nişanda misafir gibi gelip misafir gibi gittiler aralarında bi gruplasma kimse bizden tarafla muhattap olmuyor bir haraket ediyolar. ne giriste durdular ne takıda hicbir ev sahipligi yapmadilar. en azından sevdigine kavusmussun.. pisman mısın

Öncelikle kabul edersen sevgili kardeşim demek istiyorum Allah yardımcın olsun bir abla olarak sana tek önerim bu adamla evlenme yaniygelin gitme hayatın maf olmadı mafetme verilmiş sadakasını varmış zararın neresinden dönsen kardır bu adama güvenip te yola çıkılmaz çünkü senin arkanda durmuyor seni hep ezdirir kv ve kp hiç konuşmuyorum bile terbiyesiz o yaşın adamı boşa yaşamış manavdan domates mi alıyor bir evin el bebek gül bebek binbir zahmet ile büyüttüğü kızını alıyor iyi düşün ablacım bir avukat ile görüş nikah iptali dava aç Öyle boşan sakın nikah kıydım diye bi şans verme zaman unutturur şimdi bir gün ağlarsın eğer evlenirsen gurbette hergün ağlarsın Allaha emanet ol kardeşim

ben arastırdıgımda öyle gördüm bi sene evli kaldıktan sonra bosana davası acılabiliyormuş diye. ama gidip konuşacagım.
biz kendimize yakısanı yaptık. onlar hakettikleri icin değil, kendi görgümüz neyse onu uyguladık.
bilmiyorum ucuzmu atlattım. ne oldu.. icinden cıkılmaz haldeyim..
olurda geri dönüs yapar özür dilerlerse ve biz evlenirsek, ailesinin asla suratına bakmam bagları koparırım bunu esimede söyledim. zaten kaynatamın 2. karısı esimle kopuk esim babasının evine toplasan 2 kere gitmemiştir yani. ablasi annesi trde kopuk bir aile.

ne güzel değilmi böyle klavye basında oturup insanlara iftira atmak. zevk mi alıyorsunuz. görücü usulu degil teyzemle arkadasının bizi yakıstırıp görüsün diye zorlamasiyla ve bizim birbirimizi sevmemizle oldu. zaten ailemin durumu iui. bahsettiginiz seye ihtiyacim yok. haddinizi bilin.

İftira? Bismillah..
Klavye başından olmuyorsa bu işler, yüzyüze haddini bildirseydin Ozaman olumsuz şeyler yaşanırken. Ozaman niye sesin çıkmadı? Burdan insanlara had bildirmeye çalışacağına, kendini bil zengin koca avcisi seni. :KK66:

tesekkür ederim allah razı olsun.. hayalimdeki seyleri yaptim diyelim. evet cok ilgili cok sevecen biri.. dünde onca küfüre hakarete saatlerce cıgırmama ragmen sesini pek cıkarmadi haklı oldugum icin. sülalemden herkese karsı saygılı ilgili sevilen biri olmustu. almanci değiller.cimri de değiller trye gelince en luks otellerde en iyi restoranlarda 30 kisiyi yemek yediriyolar. bize gelince böyleler anlamadim gitti.

Canım adamın sessiz kalışları seni haklı bulduğundan değil
Hâlâ anlamadinmi...

bosanma davası acacaksınız tabıkı... bazı konularda bazı kısılerı ıs resmıyete dokuldugunde daha ıyı tanıyorsun
benım esımın aılesı saygın bır aıle aılemden cok cok zengınler fakat kayınpederım ne söz verdıyse sözunu yedı ben asla oyle soz vermedım dedı onun yerıne babam paşalar gıbı onun soz verdıgı seyı yapıp cocuklarıma hedıyemdır dedı.
bızım buralarda da evlılık zordur adetler vardır ve agırdır. kayınpederımın gercek yuzunu nişandan sonra gordum mesela. yanı işler resmıyete dokulunce...bende hıc bırsey talep etmedım herseyımızı esımle ben ve benım aılem yaptık kı yapmak zorunda da degıl aılem sagolsunlar . aslında en guzelı kendınız yapmanız kımseye minnetınız olmaz

sızın sanssızlıgınız aslında aynı ortamda bulunamayısınız eger aynı ortamda olsaydınız daha erken gorurdunuz bazı seyleri. bırde sansınızı fazla zorlamamak gerek balık bastan kokar bu ısın olmayacagı en bastan bellıymıs sız zorlamıssınız olsun dıye aılenızı dınleseydınız keske

neyse zararın neresınden dönersenız kardır sıkmayın canınızı tecrubeler boyle yasayarak ogrenılıyor ıste hakkınızda hayırlısı olsun

İftira? Bismillah..
Klavye başından olmuyorsa bu işler, yüzyüze haddini bildirseydin Ozaman olumsuz şeyler yaşanırken. Ozaman niye sesin çıkmadı? Burdan insanlara had bildirmeye çalışacağına, kendini bil zengin koca avcisi seni. :KK66:

ayy bravo ne güzel laf soktunuz siz mutlu olun benden uzak durunda. ben kendime yakısanı yaptım edebimi bozmadan sabırla bekledim.. yanlıs anlamısımdır dedim. olur böyle gerginlikler dedim dedim hanımefendilligimi korudum.

Uzuldum yasadiklariniza..En dogru karari siz verirsiniz ama bu kadae sey olunca devam etmek icin bir sebep goremiyorum.aile konusunda tek nirsey soyleyecegim: birbirini kardes derecesinde seven cok iyi dost olan aileler bile ,cocuklari evlenince birbirine kusuyor dusman gibi olabiliyor.
Cok buyuk bir saygisizlik ailenize yapilan.burada cozum siz ve esiniz.karsilikli konusup ,ozur dilenmeli ve he rkarari yalniz siz ve esiniz almali .ne siz kendi ailenize,ne de esiniz kendi ailesine izin vermemeli.Aileler isin icine karisinca insan karsisindakine cok deger verse bile ailesinin etksiinde kaliyor.
Sizden,ailenizden ozur dilenmeli.
Sizin hatalariniz varsa siz de ozur dilemelisiniz.
Sonra esinizle bu konulari konusup bir karar almalisiniz.
Eger bu terbiyesizlikler suruyorsa kimse "biz cocuklarin mutlulugu icin caba harcayalim" demiyorsa
Bosanmalisiniz.

Eurodan sebep o cok paralari oldugjndan degil :)
Hatirladim sizi bohca yapmamistiniz diye hatirliyorum ama yanlis mi hatirladim?

Yangindan mal kacirur gibi davraniyosunuz tani iste nisanlan evlen ortada dv yok esya yok tanimak bile yok

Oydu buydu sayiyosun ama sende o saydiklarini yapmayabilirdin ne gerek var 11 bohcaya ?

Karsi tarafin yapmayacagini bildigi halde annem 5 bohca yapti utandilar sonradan onlarda yapip getirdi bdnce gerek yoktu hic bohcaya bohcaya harcanan parayla 1 bilezik al koy kenara esyana harcarsin

Arkadasim adana burmasi takmis begenmemissin sen sonra git bozdur ne begeniyosan onu al ? Hicte takmayabilirler

Adet adet diyosunda yıl 2018 kuzum ya eskidenmiş o adetler birbirlerini görmeden evleniyomış insanlar buna gelence o eskide kaldı ama değil mi :)

Boşverin ailenize ne dönüşü olucak ev alıcaz tamam mı diyecekler ?

X