Gelinler hep kayınvalideyi eleştirir ama ben de bizim gelini anlayamıyorum

Evet dediğiniz doğru evde konuşulan her şeyi kıza söyleseydi doğal olarak olayların zemini zaten hazır oldu.
Çünkü kızın söylediği herşeyi de gelip bize söylüyordu.
Bir de şu açıdan bakın ortada hayırlı bir iş var ailece oturulur enine boyuna artısı eksisi konuşulur
Benim eşim için de olumlu olumsuz aile içinde yorumlar yapıldı ama kalkıp bunu eşime anlatsaydım
Şu anki abimde yaşadığımız durumu yaşardık.

Ben de kayınvalidemle çok sorunlar yaşadım
Yeni yeni buzlar eriyor sanırım beni yeniden tanımıya çalışıyor

aslında sanırım şuan herkes mutlu, mesut hayatına devam ediyor. onların size sizin onlara maddi olarak ihtiyacınız yok değil mi? öyle ise biraz oluruna bırakın, kim ne ise, amaçlar ne ise herşey çıkar ortaya.

Umarım mutludurlar kimse evliliği bozulsun istemez.
Faceden bazen gönderme sözler yayınlıyor ama bir müddet görüşüp konuşmamak en iyisi

Bazen bazı olaylar bizim geleceğimizle ilgili işaretler verir ama biz kadınlar ya duygusal olduğumuzdan yada aşktan gözümüz kör olduğundan bazı şeyleri göremeyiz görmemezlikten gelir ilerde düzeleceğini umut ederiz.Çok çok özür dileyerek neden kendinize gururunuza namusunuza laf söylecek insanlarla beraberizsiniz neden ? bu insanlar şimdiden göstermişler kendilerini bunların düzelmesi imkansız evlendikten sonra bu tür insanları çekerek hem gençliğinize hemde ailenize yazık edersiniz

Madem onlar sizi takmıyor
Sizde onları umursamayın
Bırakın mutlu veya mutsuz kendi hayatlarını sürdürsünler
Herkes iyi olacak diye birşey yok.

Gelininizin psikolojisi bozuk bence. Yaptıkları çok saçma ve dengesiz... Allah sizin ve abinizin yardımcısı olsun. Bu kızla bişr öür geçmez. Annenize de aferin, elbette torunlarına bakacak kime ne. Sizde iyi yapmışsınız o geline bilezik mi takacaksınız önce saygıyı öğrensin!

bileziği takmış canım

Demek ki sorun abiniz de kızda değil ...Nişanlım ailem hakkında bakışları olumsuz birşey ima etse, gardımı alırım, onlar eğirileri ile doğruları ile benim ailem çünkü! Abiniz herşeyi yetiştirdiği için eşine karşı size savunacak bir durumuda kalmamış ! Büyüyünca anlar belki

Allah Allah hale bak ya allah abine akıl fikir versin ne yapmıslar abine bilmiyorum ama bişey yapmıslarbu bi gercek sizeede sabırlar versin.insallah bi an evvel abinde gercekleri görür.sapk bu insanlr ya ruh hastası başka bişi değil.

Valla kız abini sağlam yemiş

Biz böyle ağzımızı gözleyen koca bulamadık :44:

Sizi düşünmeyeni siz hiç düşünmeyin,abiyse abiliğini bilsin

Yaptıklarının çoğunu doğru bulmuyorum ancak içlerinden dikkatimi çeken cümleler olmadı değil...
Kız nikah isterken abinizin istemediği ne malum ?
Nişanda takılan takıların tamamı "kız" tarafına aittir ! Takıları kız ister ailesine verir ister vermez erkek tarafı buna karışamaz !
Kızın davranışları normal değil ! Erkek tarafı olarak tabiki abinize takı takacaksınız.. Keşke hiç biri yaşanmasaydı ama yaşanmış.. Allah her iki tarafında yardımcısı olsun..

çirkefse karısı ,anasına bacısına yoksa saygısı kul köle oluyolar..ellerinde kukla oluyorlar..

ama melek gibi bir karısı varsa bir dediğini iki etmiyorsa anasına bacısına saygıda kusuru yoksa etmediğini bırakmıyo kadınlarına,bu eşek herifler..

benzer şeyleri erkek kardeşimin eşinde de yaşadık. Hala daha yaşıyoruz...
hatta belki de anlattıkların bu kadar ise seninkinden fazla sorun yaşadık..
Fakat hayattaki tek kardeşimin düğününde bir görümce olarak bana yakışanı yaptım.
takısını da taktım, tebrik de ettim.
tek bir laf çakmadım.
asla surat asmadım.
düğünde onu kaldırdım. baş başa da oynadım....
neden???

çünkü kardeş olmak böyle bir şey...
kardeşimin seçimiyse o bana düşen saygı göstermektir.
saygı duymak demek "ayırmamaya " çalışmak değildir.
saygı duymak, değer vermek üzerine düşeni yapmak demektir.
Seni seveni her yerde buluyorsun...Ya gerçekten değer vereni?

bence çok hatalı davranmışsın.
hayatta evlilik, doğum, ölüm bir kere.
asla unutulmuyor...
isterse kızın babası katil olsun, kardeşiniz seçtiyse o kızı size ona güvenmek düşmez mi?
bence ablanız ve siz düğün günün de kına gecesinde onların davrandığı gibi davranarak hiç de asil davranmamışsınız.
Onlar ölmüş gelinlerine hürmet etmemişler,
siz ise yaşayan biricik kardeşinize hürmet etmemişsiniz....

Şu cümlenizle tespiti daha iyi koydum
Gelininiz % 100 haklı
Burnunu sokan insanlar lafını size söylediğimi nerden biliyorsunuz
O Estalmus benim arkadaşım ve yaşadığım kötü şeyleri oda bildiği için kime dediğimi o gayet iyi anladı
Düzeyden seviyeden bahsetmeyin işte
Her şey ortada

Son düzenleme:
Yazdiklarinizin hepsini okudum ama size cok hak veremedim.burada eslerinin ailesindeen sikayet eden arkadaslarin hemen hepsi boyle sorunlar yasamis evlilik oncesi.siz kendinizi gelininizin yerine koydunuzmu?onun acisindan dusundunuzmu?evlilik oncesi stresli gunler gecirildigini,gelinlerinde kayinvalide ve gorumcelerden manevi destek bekledigni unutmus gibisiniz.abla kardes bir olmus abinize baski yapmaya calismissiniz diye dusunuyorum.gelininizin her hareketinden sonuc cikartmissiniz olumsuz olarak.siz ona onyargili ve mesafeli yaklastiginiz icin o da size soguk ve uzak olmustur.ayni yollardan sizde gectiniz.evliligin zor bir kurum oldugunu,yeni evlilerin ilk gunlerinin guzel gecmesi ve insanlarin birbirine alismasi icin zamana ihtiyac oldugunu bilmeniz gerekir.birakin ilk gunlerinin tadini cikarsinlar.sizin yuzunuzden kavga etmeleri,mutsuz olmalari nasil icinize siniyor anlamadim???biraz empati yapin lutfen.dugun hediyesi bilezigi ona taksaniz ne olur abinize taksaniz ne olur.sonucta artik hayati paylasacak o insanlar.abine takinca abinin mi oluyor.bence yanlis yoldasiniz.abinizin huzuru ve mutlulugu icin yapici olmaya calisin ve orta yolu bulmak icin cabalayin.bence yani...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…