Gelmeyen fotograf makinesi

Yillar once bursumdan biriktirip cok guzel bi elbise aldim.hic giymeden abimin esi yengem dugune gidicem ver diye israr etti verdim.sonra dediki dugunde bi yere takildi yirtildi tabi cok uzuldum.ver tamire gotureyim dedim ayy yok duzelecek gibi degil dedi.aradan baya zaman gecti bi gun bi resmini gordum ustunde benim elbisem ve sapasaglam.anlayacaginiz bunlarda boyle bisey yapmis olabilir.sizdede suc 10 bin tllik makineyi verdiniz aksaminda hemen isteyecektiniz.ben asla elektronik seyleri vermem kimseye

Yillar once bursumdan biriktirip cok guzel bi elbise aldim.hic giymeden abimin esi yengem dugune gidicem ver diye israr etti verdim.sonra dediki dugunde bi yere takildi yirtildi tabi cok uzuldum.ver tamire gotureyim dedim ayy yok duzelecek gibi degil dedi.aradan baya zaman gecti bi gun bi resmini gordum ustunde benim elbisem ve sapasaglam.anlayacaginiz bunlarda boyle bisey yapmis olabilir.sizdede suc 10 bin tllik makineyi verdiniz aksaminda hemen isteyecektiniz.ben asla elektronik seyleri vermem kimseye
Aynisini sandaletimde yasamistim, arkadasimin yirtildi dedigi sandaleti bir fotoda ayaginda gormustum. Benim de aklima gelmiyor degil bu durum.

Eşim de Arkadasına laptop vermiş. Arkadas çocuk ekranı kırdı yaptırmam lazım demiş. bir yıl oldu laptop gelmedi. Benim kız da evde bozuk tabletten girdi derse. Çok yakın arkadas daha birsey demedik .
Aslında gelmeyince üzülecegin seyi vermemek en doğrusu
Evet bizimki de laptoptı, ekranını nasıl kırmışlar ki gerçekten bir şeyi verirken gözden çıkarmak gerek. Benden kitap alıp getirmeyen o kadar çok insan var ki.

Sırf bu yüzden ne birinin eşyasını almak isterim, ne birine eşya vermek isterim. Eşimin bekarken aldığı oyuncu bilgisayarı var. Aldığı zaman 12bin tl imiş, şuan 14. Onun tozunu alırken bile çekine çekine siliyorum. Kaldı ki insanlar 10binlik makine alıp çizdik diyor, oyalayıp vermiyor. Kesinlikle makinenin başına birşeyler gelmiş. Hiç beklemeyin yarını, aramayın da. Direk gidip isteyin.

Bu devirde herkesin telefonu gayet de güzel fotoğraf çekiyoruz. Bence pahalı da olduğunu biliyorlardiysa cooktan satip yemislerdir makineyi ne yazık ki.

Huzur vermeyin, tamam makinemi bozuksa da getirin ben yaptiracagim demelisiniz. Makinenizin onlarla olmadığı belli ne yapacaklar bilemiyorum ama huzurlari kacsin. Etin budun yoksa pahali makinesiz fotoğraf cekilmiyor mu insanların cidden anlamiyorum

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?
Fotograf makinasi, laptop, telefon gibi aletleri birilerine odunc vermeyi dogru bulmuyorum..10 binlik bir aleti al sonra vay efendim cizildi bozuldu de! Bu ne yüzsüzlük ne pişkinlik! Gidin kapilarina alin ve tamir faturasini da gonderin.Ha odemezler eminim de neyse..Ben sizin yerinizde olsam daha cok anneme kizardim.Size sormadan verdiyse de annenize ödetin tamir masrafini..

Anneme direkt borclarimiz var diye anlatmış kadın, cok kotu durumumuz demis. Yaptiralim lafi da gecmemis.
Borclari varsa var size ne? Ay kesin sattilar makinayi.Benim basima gelse simdiye evlerinin onundeydim.Makinayi almadan da ayrilmazdim kapi onunden..

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?
Elektronik eşyayı odunc almayı sevmiyorum

Bence en büyük suç annenizde. Benim ailemden kimse 10bin tl tutarında bir eşyamla ilgili tasarruf sahibi olamaz benim adıma. Oluyorsa da o da bunlardan sorumlu demektir. Bu arada bence artık öyle bi makine yok, çizildi muhabbetine ben şahsen hiç inanmadım.
Annem cok kullanmıyorum diye onemsememis, genelde telefondan hallediyorumdiye oyle dusunmus ama simdi o da pisman.

Hiç sevmem birşey ödünç almayı da vermeyi de .Verirsem direkt hediye ederim sizinki de öyle olmuş bence .Bu kadar zaman vermeyen verir mi ? Hiç sanmıyorum maalesef

Aramakla hiç uğraşmayın direkt kapıya gidip isteyin ben tamir ettiririm diye. Bana üstüne yatıyorlarmış gibi geldi. Bozulduysa da getirir açıklarsın siz tamir ettirin ben ödeyeceğim falan dersin. Ekranı çizildiyse nolcak yani , onlarda mı kalacak artık nasıl bir düşünce yapısı bu.

Ay lütfen yarin kapılarına gidip makinayı alin. Ben olsam çıldırmıştım malım biraz fazla fazla kıymetlidir. Imzali kitaplarım dvd lerim cok gitti oyle yillar geçmesine rağmen hala içim acır hatırlayınca.
Vala ben çıldırdım burda konuyu okurken, satma değilde (O kadarına cesaret edemezler) muhtemelen baya kötü bisey geldi düşürmüş olabilirler. Annenizin vicdan yapmasına hic gerek yok 10 bin tl az para değil. Başına birşey getirdilerse ödesinler paşa paşa
Siz verin ben yaptırır faturayı size getiririm deyin

X