Göbek eritme ve bel sekillenirme icin birebir!

AdrianaLimaa

bilsen kac kurbaga optuk!
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2010
1.584
10
Bu videolari baska bir konuda da paylastim ama daha cok kisinin gorebilmesi icin ayri bir konu acmaya karar verdim. 2 3 yildir kilo vermeye calisiyordum kilo alinca kaybettigim vucudumun seklini geri kazanmak icin evet kilo verdim 38 bedenden 36 ya dustum. Hala bir sorunum vardi... gobek ve bel kismim dumduz degil de portlek portlek duruyordu yaglar belli oluyordu sanirim pilates yapiyorum ve de mekikle beraber gobek cevremdeki yaglar sikilasip kas kati gobek kaslarimin ustunde lop lop duruyo hala masallah :KK4:
Neyseki youtubeta tesadufen buldugum videolar gercekten ise yariyor 6 gun once buldum 4 gundur yapiyorum ve o loplukler azalmaya basladi gobegimin sisi de indi biraz ama daha cok vaar:KK31:

Videolari yaparken aci hissetmiyorsunuz cunku normal dans edermis gibi egzersizler muzikle beraber bu yuzden cok eglenceli ve de hareketler cok kolay :KK34: videodaki hareketleri yaptiran kadin bir videosunun 3 kez arka arkaya yapilmasini tavsiye ediyor ben bunun yerine 3 farkli videoyu birerkez yapip yarim saatte ter icinde kaliyorum, genelde terledigimde birakan bir insanim ama bu cok basit ve kararliyim yaza kadar en az haftada 3 - 4 kez (pilateste yapiyorum haftada 1 salon 1 kez de evde) hic birakmadan devam edicem.

eger sizde bana katilirsaniz her ay buraya bel olculerimizin ayda kac cm degistigini yazarak birbirimizi motive edebiliriz. Lutfen bir kez deneyin ne kadar calistirdigini gorunce vazgecemiceksiniz benim gibi:KK15:

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bende aslında çok kilolu sayılmam ama göbek maşallah önden gidiyor.pazartesiden beri bende sabahları nivea body cd sini yapıyorum öğlenleride slim in 6 nın göbek egzersizleriyle zumba yapıyorum günde en az 100 en fazla 500 ip atladığımda oluyor.nivea nın sıkılaştırıcı jelini sürüyorum sabahları akşamlarıda altın çilek jeli aldım onu sürüp 30 dk. titreşimli kemer kullanıyorum.umarm kurtuluruz şu göbeklerden:KK43:

Tam da ihtiyacım olan videolar ya bende aslında çok kilolu değilim 1.68 boy 56 kilo ama göbek dedin mi maşallah :) önceden kaslarım vardı ama sporu bırakmak ve düşük bel pantolon beni bu hale getirdi... bu yüzden yarıyıl tatilinde hareket yapmaya karar vermiştim 3 gündür daha önce sporda yaptığım hareketlerden bazı pilates hareketlerinden yarım saat yapıyodum ama artık bunu deneyeceğim yani BEN VARIM :) ama belimi ölçemiyorum mezuram yok o yüzden azalma oldukça [inşallah :)] yazarım. bide diğer başlıklardan birinde görmüştüm su-elma sirkesi-bal karışımından içiyorum sabahları. bakalım bu hareketler işe yarayacakmı?

sirkeli suyu bende içiyorum sabahları.brde sabah nivea body yapsam öğlenleride bunu yapsam nasıl olur acaba?sonuçta fazla kilo vermek isteemiyorum şöyle 2-3 kilo verip 48 filan olsam yeterde göbek için çabalamak lazım.

of of göbek başa bela :KK43: nivea işe yarıyomu canım sende nasıl ben thermal jel aldım onu kullanıyorum biraz yarıyo gibi geldi bana ama ben öyle görmek istediğim için mi acaba? bilemedim :) biraz daha kullanırsam büyük ihtimalle farkı daha iyi görebilirim

video çok eğlenceli az önce bende yaptım..ama baya zormuş kalça sallamak dans konusunda çok hantalım galıba:KK70:

video çok eğlenceli az önce bende yaptım..ama baya zormuş kalça sallamak dans konusunda çok hantalım galıba:KK70:

Ohh ohh sevindim canim :KK34: yarin sabah uyandiginda cok fazla agriyabilir sicak dusa girseydin yatmadan benim cok agritmisti gulerken hapsururken kaslarim yaniyodu.. Ama 3 gun sonra tam gecti diyebilirim tam gecmeden ben yine yaptim tabi ama agri o kadar fazla olmadi.

Tam da ihtiyacım olan videolar ya bende aslında çok kilolu değilim 1.68 boy 56 kilo ama göbek dedin mi maşallah :) önceden kaslarım vardı ama sporu bırakmak ve düşük bel pantolon beni bu hale getirdi... bu yüzden yarıyıl tatilinde hareket yapmaya karar vermiştim 3 gündür daha önce sporda yaptığım hareketlerden bazı pilates hareketlerinden yarım saat yapıyodum ama artık bunu deneyeceğim yani BEN VARIM :) ama belimi ölçemiyorum mezuram yok o yüzden azalma oldukça [inşallah :)] yazarım. bide diğer başlıklardan birinde görmüştüm su-elma sirkesi-bal karışımından içiyorum sabahları. bakalım bu hareketler işe yarayacakmı?

benim durum biraz daha vahim canim 1.61 boya 57 kilo :2: bende de mezura yok ama ben sarj aletinin kablosunun ucunu gobek deligin hizasina getirip doluyorum kabloyu gobegimin etrafina sarip elimlede iki ucun birlestigi yeri tutuyorum sonra da cetvelle olcuyorum. Sende boyle yapabilirsin :)

Bu ayin olculerini yaziyim o zaman ben hemen :)

20. 01. 2012
BEL - en ince kisim = 73.4

GOBEK DELIGI = 87.5

canım bende aslında çok kilolu sayılmam ama göbek maşallah önden gidiyor.pazartesiden beri bende sabahları nivea body cd sini yapıyorum öğlenleride slim in 6 nın göbek egzersizleriyle zumba yapıyorum günde en az 100 en fazla 500 ip atladığımda oluyor.nivea nın sıkılaştırıcı jelini sürüyorum sabahları akşamlarıda altın çilek jeli aldım onu sürüp 30 dk. titreşimli kemer kullanıyorum.umarm kurtuluruz şu göbeklerden:KK43:

Bu motivasyonla bu sekilde gidersen sen benden once kurtulursun bile canim benim vaktim olmuyo malesef elimden bu kadari geliyo ama ins 5 6 ay icinde gider de yavas hizli onemli degil:KK1:

bende bugün başlıyorum :) ve bugün itibari ile ölçülerimi yazıyım
herkes yazsın arkadaşlar bakalım neler olucak

boy : 1,58
kilo : 52
bel : 75
göbek 88

36 beden ama bel göbek erimesi lazım :)

benim ölçülerimde bunlar.(21.01.2012) hadi hayırlısı...
Boy: 1.68
Kilo: 56
bel: 72
Göbek: 82
Bide anlamıyorum ya sabah kalkınca gayet düz (yada olabildiğince düz) bu göbek bi bardak su içiyorum yada bi dilim ekmek yiyorum. hemen şişiyo sizde de böyle mi?

benim ölçülerimde bunlar.(21.01.2012) hadi hayırlısı...
Boy: 1.68
Kilo: 56
bel: 72
Göbek: 82
Bide anlamıyorum ya sabah kalkınca gayet düz (yada olabildiğince düz) bu göbek bi bardak su içiyorum yada bi dilim ekmek yiyorum. hemen şişiyo sizde de böyle mi?

suyu oturarak ve yudum yudum içmelisin. bir anda içilen su şişkinlik yapar.

olabilir valla hiç düşünmemiştim ben bi seferde içiyorum hepsini ... bide yemeğide çok hızlı yiyorum acaba hazımsızlık mı yapıyo?

olabilir valla hiç düşünmemiştim ben bi seferde içiyorum hepsini ... bide yemeğide çok hızlı yiyorum acaba hazımsızlık mı yapıyo?

hem hazımsızlık yapıyor hemde hava yutuyoruz hızlı yediğimizde. karında direkt olarak şişiyor.

Bilerek ya da bilmeyerek çoğumuz yemek yerken yeterince çiğnemeye dikkat etmeyiz. Fakat yiyecekleri fazla çiğnemenin çeşitli yararları bulunmaktadır.
Bu yararlardan bazıları :
1. Daha fazla lezzet verir. Yiyecekleri daha fazla çiğnemek, o yiyecekten alacağınız lezzeti artırır, buna bağlı olarak da sizi daha fazla yeme isteğinden uzak tutar.
2. Bakterileri önler. Büyük parçalar halinde yutulan yiyecekler, bakterilere, şişkinliğe ve gaza neden olur.
3. Sindirimi
kolaylaştırır. Çiğneyerek yiyecekleri daha küçük parçalara ayırmak, daha iyi sindirim sağlar. Ayrıca, tükürüğün içerisindeki enzimler de sindirim işlemine yardımcı olur.
4. Çiğneme hareketi, mide ve bağırsakları sindirim işlemini başlatması için uyarır.

bir siteden alıntı yaptım buyur canım. kararı sen ver artık :)

ve asıl can alıcı bilgi geliyoooooooor ;

Lokmalarını 40 kez çiğneyen deneklerin yüzde 12 oranında daha az kalori aldıklarını belirleyen araştırmacılar, bunun da daha az kilo anlamına geldiğini belirttiler.!!!:KK76:

çok sağol gulenkalp çok teşekkür ederim valla gayet güzel bilgiler bari lokmalarımı çiğneyeyim bundan sonra uzuuun uzuuun :)

bayıldım bu hareketlere,yaparken kendi halimede güldüm zamanla daha estetik şekilde yapmayı ögrenirim heralde iyi böylece hem eritecez fazlalıkları hemde dans etmeyi bilmeyenler öğrenecek mesela ben:KK9:
hemen ölçeyim dedim kendimi ama kafam karıştı bel ölçüsü göbek kısmının üzerindenmi alınıyor biri yardım etsin lütfen..göbek ölçüsüde tam göbek deliği hizasındanmı...emin olamadım yardıııımmm:2:azimle şu özellikle göbekten kurtulmam gerek zayıfım ama maşallah göbiş aldı başını gidiyor..buda berbat bir görüntü tabii..sabahları sirkeli su bol bol bitki çayı limonlu bol su,maydonoz suyu lahana suyu hepsini düzenli uygulayacağım,güzel sağlıklı bir diyetle ve birde sporla azmedersek başarırız hepimiz...

rica ederim hiç önemli değil.. her lokmanda aklına direkt ben geleyim..

gülen kalp+40kez çiğne= gülerek uçuşan 40 kalp :KK16:

:KK1:
:KK1:

Valla kendimden korkuyorum kalpleride çiğnemeden yutarım diye :KK56: ama bence etkili oldu su içerken artık yudum yudum içiyorum :KK52:

bayıldım bu hareketlere,yaparken kendi halimede güldüm zamanla daha estetik şekilde yapmayı ögrenirim heralde iyi böylece hem eritecez fazlalıkları hemde dans etmeyi bilmeyenler öğrenecek mesela ben:KK9:
hemen ölçeyim dedim kendimi ama kafam karıştı bel ölçüsü göbek kısmının üzerindenmi alınıyor biri yardım etsin lütfen..göbek ölçüsüde tam göbek deliği hizasındanmı...emin olamadım yardıııımmm:2:azimle şu özellikle göbekten kurtulmam gerek zayıfım ama maşallah göbiş aldı başını gidiyor..buda berbat bir görüntü tabii..sabahları sirkeli su bol bol bitki çayı limonlu bol su,maydonoz suyu lahana suyu hepsini düzenli uygulayacağım,güzel sağlıklı bir diyetle ve birde sporla azmedersek başarırız hepimiz...

aynen ya bende bi o kadınlara baktım bi kendime Kalça yok galiba sallanmıyo benimki :KK53: ölçüleride göbek tam göbek deliği hizasından aldım ben belide en ince kısımdan ölçtüm. inşallah göbeklerden kurtulacağız bu azimle :)

Son düzenleme:
bende bugün başlıyorum :) ve bugün itibari ile ölçülerimi yazıyım
herkes yazsın arkadaşlar bakalım neler olucak

boy : 1,58
kilo : 52
bel : 75
göbek 88

36 beden ama bel göbek erimesi lazım :)

canim sende hosgeldin hepimizin olculeri hemen hemen benziyo bakalim ne kadar degisecek :KK39:

hem hazımsızlık yapıyor hemde hava yutuyoruz hızlı yediğimizde. karında direkt olarak şişiyor.

Bilerek ya da bilmeyerek çoğumuz yemek yerken yeterince çiğnemeye dikkat etmeyiz. Fakat yiyecekleri fazla çiğnemenin çeşitli yararları bulunmaktadır.
Bu yararlardan bazıları :
1. Daha fazla lezzet verir. Yiyecekleri daha fazla çiğnemek, o yiyecekten alacağınız lezzeti artırır, buna bağlı olarak da sizi daha fazla yeme isteğinden uzak tutar.
2. Bakterileri önler. Büyük parçalar halinde yutulan yiyecekler, bakterilere, şişkinliğe ve gaza neden olur.
3. Sindirimi
kolaylaştırır. Çiğneyerek yiyecekleri daha küçük parçalara ayırmak, daha iyi sindirim sağlar. Ayrıca, tükürüğün içerisindeki enzimler de sindirim işlemine yardımcı olur.
4. Çiğneme hareketi, mide ve bağırsakları sindirim işlemini başlatması için uyarır.

bir siteden alıntı yaptım buyur canım. kararı sen ver artık :)

ay caniiiim bunu ogrendigim cok iyi olduuuu ben cok hizli yerim ve de siserriiim karnimda sanci olur bazen sanirim o da havadan sis gibi tuvalete giderim giderim gecmez pantalon rahatsiz eder oturamam buna da dikkat edicem o zaman:KK34:

aynen ya bende bi o kadınlara baktım bi kendime Kalça yok galiba sallanmıyo benimki :KK53: ölçüleride göbek tam göbek deliği hizasından aldım ben belide en ince kısımdan ölçtüm. inşallah göbeklerden kurtulacağız bu azimle :)[/QUOTE]

Bendede oluyo canim o ama sanirim her gecen gun iyiye gidiyo popoyu ziplat kismi hele ziplamiyor anacim gogus gobek sakir sakir sallaniyo popoda tik yok:KK52: dunde yaptim bugunde bugun 2 video yaptim sadece ama karnim eskisi gibi yanmiyo oh oh alistirdim vucudu:KK9:

X