Görümce Borç yine dertler

Kristialia

Her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Eylül 2018
13.498
35.539
Yine görümce sorunu
Gerçekten bu aile ile deli olmamak çok zor..
Sizlerle konuşup rahatlıyorum. Görüşlere ihtiyacım var.

Görümcemler güya zor geçinen paraları çok olmayan kişiler.
Ara ara eşimden borç istiyor eniştesi
eşim hep verip geri alamamış bu zaman kadar.
En son geçen ay kira ödeyememişler diye eşimden para istediler eşimde de o ay para yoktu gerçekten.
Bizde de yok veremeyiz demiş.
Buraya kadar okey (kira ödeyemez haldeler öyle güya)
Bunun yanı sıra;
Eşimin kredi kartını onlar kullanıyor borç 5.000 küsür olmuş ara ara ödeyip boş kalan kısımdan harcayıp öyle devir daim yapıyorlar.
Biz kredi çekemiyoruz kart notu yerlerde kartta borç olduğu icin onlara ait uzun zamandır.

Şimdiye kadar bir şey demedim ama dün görümcem eşimi aradı çocuğu 6 yaşında okula başlayacak ne dese beğenirsiniz?

Çocuğu koleje yazdırdık bizim evin oradaki
Yıllık 25.000₺ gibi bir rakam.
Eşim yani ödeyebilecek misiniz gibi bir şey söyledi görümcem de lafı ağzına tıktı adamın. Eve yakın cart curt size ne gibisinden.

Yahu kart borcun olmuş binlerce lira biz senin yüzünden kredi çekemez durumdayız o borçta muhtemelen bize kalacak
Muhtemelen okul parasını da bize güvenerek yazdırdılar çocuğu aklım almıyor deliricem

Biz eşimle ortak iş yapıyoruz.
Çocuğumuz yok birikim yapıyoruz yeni evliyiz 3 ay olacak..
Ben böyle bir şey görmedim hayatımda hem borç iste hep hem de koleje yazdır!!!
arkadaşlar bizler kolejde okumadık ben köpek gibi gece gündüz bilgisayar basında ağrı kesiciler ile çalışıyorum
Söyleyin ben bunlara ne yapayım????

Sizin bu aile ile işiniz iş.
Bunlar hergun ayrı vakalar.
Bir de eşinizin kartı niye onlarda?
Siz bu adamla evlenmeden yıllarca aynı evde kaldınız nasıl bu aileyi ve eşinizin ailesi ile ilgili alakayi bu saçma iliskilerini anlamadınız aklım almıyor.
Kaynana olayı korona olayı ve en son bu saçma sapan borç işi.
Ortak iş yaptığınız adam sızle aynı evdeyken gorumceden hiç bahsetmiyor muydu?
Ortak kredi kartı vs.

Son düzenleme:
Kredi kartınızı onlardan geri alarak işe başlayabilirsiniz.
Kendileri alsınlar gidip kartlarını da.
Zaten bu şekilde çok tehlikedesiniz. Yüklü miktarda para çekip ödemezlerse ne olacak? Yapmaz demeyin valla ben kimseye güvenmem para konusunda. Herkes her şeyi yapar, yeter ki koşullar uygun olsun.
Ha o çocuğun okul parasını da size yıkacaklardır muhtemelen.

Sizin bu aile ile işiniz iş.
Bunlar hergun ayrı vakalar.
Bir de eşinizin kartı niye onlarda?
Siz bu adamla evlenmeden yıllarca aynı evde kaldınız nasıl bu aileyi ve eşinizin ailesi ile ilgili alakayi bu saçma iliskilerini anlamadınız aklım almıyor.
Kaynana olayı korona olayı ve en son bu saçma sapan borç işi.
Ortak iş yaptığını adam sızle aynı evdeyken gorumceden hiç bahsetmiyor muydu?
Ortak kredi kartı vs.
Çok ciddi vergi borcları var banka hesabı bile açamıyorlar bu sebeple eşimede gıda vs alsınlar oradan harcayıp ödesinler diye vermiş

Zaten bu şekilde çok tehlikedesiniz. Yüklü miktarda para çekip ödemezlerse ne olacak? Yapmaz demeyin valla ben kimseye güvenmem para konusunda. Herkes her şeyi yapar, yeter ki koşullar uygun olsun.
kartın limiti 5.000 tl dün eşime kontrol ettirdim limit artırımı yapamazlar dedi

Abisine kefil olup hem evinden arabasindan olup senelerce borc ödeyen birini taniyorum. Abisinin umrunda mi? Yok. "Kefil olmasaydin o zaman" diye görüsmeyi dahi kesti

Tam ayrani
Yine görümce sorunu

En son geçen ay kira ödeyememişler diye eşimden para istediler eşimde de o ay para yoktu gerçekten.
Bunun yanı sıra;
Eşimin kredi kartını onlar kullanıyor borç 5.000 küsür olmuş ara ara ödeyip boş kalan kısımdan harcayıp öyle devir daim yapıyorlar.
Biz kredi çekemiyoruz kart notu yerlerde kartta borç olduğu icin onlara ait uzun zamandır.

Şimdiye kadar bir şey demedim ama dün görümcem eşimi aradı çocuğu 6 yaşında okula başlayacak ne dese beğenirsiniz?

Eşim yani ödeyebilecek misiniz gibi bir şey söyledi görümcem de lafı ağzına tıktı adamın. Eve yakın cart curt size ne gibisinden.

Yahu kart borcun olmuş binlerce lira biz senin yüzünden kredi çekemez durumdayız o borçta muhtemelen bize kalacak
Muhtemelen okul parasını da bize güvenerek yazdırdılar çocuğu aklım almıyor deliricem

arkadaşlar bizler kolejde okumadık ben köpek gibi gece gündüz bilgisayar basında ağrı kesiciler ile çalışıyorum
Tam ayrani yok içmeye tahtirevan ile gider s... Durumu olmuş. İnsanlar karşılarında ne bir şekilde "hayır" diyemeyen birilerini bulunca sonuna kadar kullanıyorlar. Hayır demeyi öğrenmeliyiz.

kartın limiti 5.000 tl dün eşime kontrol ettirdim limit artırımı yapamazlar dedi
Limiti doldurup ödememeleri ve borcun katlanması da bir risk ama.
Abisine kefil olup hem evinden arabasindan olup senelerce borc ödeyen birini taniyorum. Abisinin umrunda mi? Yok. "Kefil olmasaydin o zaman" diye görüsmeyi dahi kesti
Valla insan kimseye güvenemiyor. Ben kefil mefil olmam kimseye. Para her ilişkiyi çürütecek bir şeydir. Hiç bulaşmamak lazım.

ya kızlar zoruma giden ne biliyor musun inanılmaz kin doluyum öfkeliyim ya.
biz cocuk pek düsünmüyoruz eşimle daha doğrusu 2 3 yıl sonra düsünüyoruz hemen değil asla.

bunu biliyorlar bana dediki görümcemle eşi sizin cocukda olmaz istemiyorsunuz sizin şeyler bizim cocuga kalır.

sizin dediği de benim bekarlıktan arabam ve bir adet yazlıgım kendi ailemden allahım gerçekten deliricem

Bence görümceyi bosverin. Kendini bu kadar kullandirtan esinize ne yapmayi dusunursunuz ona bakin.

Benim de benzer model bi gorumcem var. Ben calismiyorum. Esim ne veriyorsa kendi kazancindan, malindan veriyor. O yüzden karismak bana dusmez. Seviyor kardesini, kiyamiyor yegenlerine. Ama agri kesicilerle calisip kazandigim parayi böyle dagitmasina goz yummazdim.

biz cocuk pek düsünmüyoruz eşimle daha doğrusu 2 3 yıl sonra düsünüyoruz hemen değil asla.

bunu biliyorlar bana dediki görümcemle eşi sizin cocukda olmaz istemiyorsunuz sizin şeyler bizim cocuga kalır.

sizin dediği de benim bekarlıktan arabam ve bir adet yazlıgım kendi ailemden allahım gerçekten deliricem
Neden cevap vermiyorsunuz?
Nebicim bir yuzsuzluk.

Yine görümce sorunu

Bunun yanı sıra;

Arayin bankayı, kartimi kaybettim yenilenmesini istemiyorum deyin iptal olsun.

Oha!:KK57:
Benim yeğenim yok mu ona bırakırım derdim ben olsam. Gıcıklık değil mi, basacaksın böyle damarına.

X