Görümce Borç yine dertler

Eşinle konuşmalısın, kartı iptal ettirmelisiniz. Şaka gibi gerçekten hem borç iste hem özel okula yazdır. Oldu ne güzel dünya.. Benimde eşimden görümcem (çalışmıyor, eşinden ayrıldı) her ay arayıp para istiyordu. Hatta nişan döneminde de yüklü bir para almıştı. Aldığı para babasının bize ayırdığı para olduğu için ses etmedik. Fakat sonrasında da arayıp sürekli şu kadar göndrrir misin demeye başladı. İşin garibi bir işe girip çalışmıyor babası ödüyor evinin kirasını masraflarını da. Sonra ben biraz eşimle konuşunca işler değişti. Şuan isteyemiyor. Hatta babasının kredi kartından bir şey almış ev eşyası, biz de yeni evleniyoruz o zaman. Hep birlikte eşimdr var 3 ümüz alışveriş yaptık. Ailesi ekstreye bakmış bu ne kim aldı şu ne kim aldı gibisinden. Kendi aldıklarını da benim üstüme atmış. Duyunca şok olmuştum 🙄

Kolej için ya nakit yada okulun anlaştığı bankadan kredi çekerek ödeme yapılabilir, nakit vermedilerse, kredi çekmiş olabilirler.
Taksit yapan kolejler var. Konu sahibi panik yapmasın diye yazdım. Yani illa kredi çekilmesine gerek yok ama taksit zamanı gelince eşinden isterler belki. Böyle hayat geçmez çok zor.

Kart esinse onun internet bankacılığı hesabından kart bilgilerine bakıp bankayı arayıp bu kartı yolda buldum isim kart numarası bu kapatın dersin mecburlar kapatmaya eşin onay verirse de kart yeniden esine gelir biter gider istemeye gerek yok yani eskiden bankada çalışmıştım

Eşimle konuştum suan covidler görümcemler hastalıkları geçince konuşup kartı kapattırcam cebimden para çıkmaz onlara dedi , enişteye gıcık oldu ablaya toz kondurmuyor.. kolej olayına da sinir oldu.
Git çocuk yapacağımızı söyle hayalleri batsın dedim (yapacağımdan değil)
Tamam söylerim dedi.
O kartı kapatmazsan ablanı rezil ederim dedim.
hastalığı bitince yapacakmış 1 2 hafta sonra konuscam dedi

Sen vergi borcundan kredi kartı çıkarama sonra git çocuğu 25.000tl lik koleje yazdır vay be
Biz bu hayata yaşayanları seyretmeye gelmisiz :işsiz:
Öfff gerçekten ben anlamıyorum ayranı yok içmeye…….. hayır ben de cocugumu koleje vermem , veremem. Sırf elaleme nispet çocuğum kolejde demek icin verdi

Kartı ödeyip kapatın size giren 5 bin olur evet ama daha fazlasını ödemekten kurtulursunuz özel kreş işleri o 25 binle bitmiyor gösterisi, tiyatrosu ,gezisi daha bir sürü ıvır zıvır masrafı var kızkardeşim yolluyor ordan biliyorum muhtemelen başka kart bulup sizinkinide ödemeyip yollarına devam edecekler hayır kadında akıl yok onu anladıkta kocasındada mı akıl yok demiyor mu hayatım biz bunu nasıl ödüyeceğiz zaten bir sürü borcumuz var

Kartı ödeyip kapatın size giren 5 bin olur evet ama daha fazlasını ödemekten kurtulursunuz özel kreş işleri o 25 binle bitmiyor gösterisi, tiyatrosu ,gezisi daha bir sürü ıvır zıvır masrafı var kızkardeşim yolluyor ordan biliyorum muhtemelen başka kart bulup sizinkinide ödemeyip yollarına devam edecekler hayır kadında akıl yok onu anladıkta kocasındada mı akıl yok demiyor mu hayatım biz bunu nasıl ödüyeceğiz zaten bir sürü borcumuz var
Kocası zaten tam paracı daha bile on katı

200 bine yakın borcları var ev arabaları yok kiraları düsük olmasına rağmen ödeyemiyorlar, koleje nasıl yazıldı benim aklım almıyor gerçekten almıyor
eşim gizli para verse dicem hesapları benim elimde zaten ikimizde görüyoruz mümkün değil iş için yatan para benim onayımdan geçiyor
Eşinizin annesi babası ödeyecektir belki okul parasını.

Böyle tiplerin çocuğu özel okula gondermesine gıcık oluyorum hadi bu sene bibsekil sagdan soldan carptiklariyla o sınıfı bitirtecekler seneye nasıl olacak. Cocuk tekrar devlet okuluna gecince sıkıntıya düşmeyecek mi çocuğun standardiyla sosyal cevresiyle bu kadar oynamaya ne hakları var...

Hayır istemeyin olay çıkarır sizin görümce. Birde gider hırsından borç yapar karta, iyice zarara girersiniz. Gerçi kolejin aylık ödemesinide karttan yapıyor olabilir ama siz yine de haber vermeden kartı iptal ettirin. Sonra söyleyin onlara
Valla benim de aklıma o geldi. Karta mail order talimatı vermiş olabilirler.

Yine görümce sorunu
Gerçekten bu aile ile deli olmamak çok zor..
Sizlerle konuşup rahatlıyorum. Görüşlere ihtiyacım var.

Görümcemler güya zor geçinen paraları çok olmayan kişiler.
Ara ara eşimden borç istiyor eniştesi
eşim hep verip geri alamamış bu zaman kadar.
En son geçen ay kira ödeyememişler diye eşimden para istediler eşimde de o ay para yoktu gerçekten.
Bizde de yok veremeyiz demiş.
Buraya kadar okey (kira ödeyemez haldeler öyle güya)
Bunun yanı sıra;
Eşimin kredi kartını onlar kullanıyor borç 5.000 küsür olmuş ara ara ödeyip boş kalan kısımdan harcayıp öyle devir daim yapıyorlar.
Biz kredi çekemiyoruz kart notu yerlerde kartta borç olduğu icin onlara ait uzun zamandır.

Şimdiye kadar bir şey demedim ama dün görümcem eşimi aradı çocuğu 6 yaşında okula başlayacak ne dese beğenirsiniz?

Çocuğu koleje yazdırdık bizim evin oradaki
Yıllık 25.000₺ gibi bir rakam.
Eşim yani ödeyebilecek misiniz gibi bir şey söyledi görümcem de lafı ağzına tıktı adamın. Eve yakın cart curt size ne gibisinden.

Yahu kart borcun olmuş binlerce lira biz senin yüzünden kredi çekemez durumdayız o borçta muhtemelen bize kalacak
Muhtemelen okul parasını da bize güvenerek yazdırdılar çocuğu aklım almıyor deliricem

Biz eşimle ortak iş yapıyoruz.
Çocuğumuz yok birikim yapıyoruz yeni evliyiz 3 ay olacak..
Ben böyle bir şey görmedim hayatımda hem borç iste hep hem de koleje yazdır!!!
arkadaşlar bizler kolejde okumadık ben köpek gibi gece gündüz bilgisayar basında ağrı kesiciler ile çalışıyorum
Söyleyin ben bunlara ne yapayım????
Ay bir benzeri de bende var. Evlendiği günden beri sürekli anne babasından ve kendinden küçük kardeşinden -benim eşim oluyor kendi- para alıyor. Direk istemiyor ama sürekli kendini acındırıyor. Biz Fransa’da yaşıyoruz kendi Türkiye de, sürekli burada hayat çok zor herşey çok pahalı geçinemiyoruz öldük bittik diye diye kendine para göndertiyor. Yurt dışında yaşayanların ağaçtan para topladığını galan sanıyor. Ama bizim bir evimiz bile yokken Fransa’da o kendi evinde oturuyor ve eşi de mühendis iyi bir maaşı var 😂 Geçen en son alyansımı bozduracağım gıda alabilmek için dedi annesine, sonra bir baktım oğlunun futbol kursundan story paylaşmış. Ekmek almak için alyans bozduran insan oğlunu nasıl futbol kursuna yazdırabildi anlamadık 😅 Ben direk yüzüne vurdum bunları biz bir nebze yakamızı kurtardık ama annesi hala devam. Annesi normalde beni ilgilendirmez ama eşim babasıyla ortak iş yapıyor öyle olunca ucu bize de dokunuyor. Vesselam direk kendisi ile konuşup rahatsızlığınızı bildirin. Eğer azıcık utanması varsa çeki düzen verir kendine. Utanma yoksa da zaten eşinizi ve kendinizi uzaklaştırmadan kurtulamazsınız.

Yine görümce sorunu

En son geçen ay kira ödeyememişler diye eşimden para istediler eşimde de o ay para yoktu gerçekten.
Bunun yanı sıra;
Eşimin kredi kartını onlar kullanıyor borç 5.000 küsür olmuş ara ara ödeyip boş kalan kısımdan harcayıp öyle devir daim yapıyorlar.
Biz kredi çekemiyoruz kart notu yerlerde kartta borç olduğu icin onlara ait uzun zamandır.

Şimdiye kadar bir şey demedim ama dün görümcem eşimi aradı çocuğu 6 yaşında okula başlayacak ne dese beğenirsiniz?

Eşim yani ödeyebilecek misiniz gibi bir şey söyledi görümcem de lafı ağzına tıktı adamın. Eve yakın cart curt size ne gibisinden.

Yahu kart borcun olmuş binlerce lira biz senin yüzünden kredi çekemez durumdayız o borçta muhtemelen bize kalacak
Muhtemelen okul parasını da bize güvenerek yazdırdılar çocuğu aklım almıyor deliricem

arkadaşlar bizler kolejde okumadık ben köpek gibi gece gündüz bilgisayar basında ağrı kesiciler ile çalışıyorum
Sen bence eşine kız. Zamanında vermiş ki böyle olmuş 🤷

Eşimle konuştum suan covidler görümcemler hastalıkları geçince konuşup kartı kapattırcam cebimden para çıkmaz onlara dedi , enişteye gıcık oldu ablaya toz kondurmuyor.. kolej olayına da sinir oldu.
Git çocuk yapacağımızı söyle hayalleri batsın dedim (yapacağımdan değil)
Tamam söylerim dedi.
O kartı kapatmazsan ablanı rezil ederim dedim.
hastalığı bitince yapacakmış 1 2 hafta sonra konuscam dedi
Konustunuz mu ne oldu merak ettim açıkçası

Yine görümce sorunu

Bunun yanı sıra;

Esiniz delikanlı olsun soylesin bana guvenmeyin kartımı da verin ben evliyim artık diye.

Niye söyleyemiyor? ağzını kiraya mi verdi ?

X