Görümce Borç yine dertler

Yine görümce sorunu
Gerçekten bu aile ile deli olmamak çok zor..
Sizlerle konuşup rahatlıyorum. Görüşlere ihtiyacım var.

Görümcemler güya zor geçinen paraları çok olmayan kişiler.
Ara ara eşimden borç istiyor eniştesi
eşim hep verip geri alamamış bu zaman kadar.
En son geçen ay kira ödeyememişler diye eşimden para istediler eşimde de o ay para yoktu gerçekten.
Bizde de yok veremeyiz demiş.
Buraya kadar okey (kira ödeyemez haldeler öyle güya)
Bunun yanı sıra;
Eşimin kredi kartını onlar kullanıyor borç 5.000 küsür olmuş ara ara ödeyip boş kalan kısımdan harcayıp öyle devir daim yapıyorlar.
Biz kredi çekemiyoruz kart notu yerlerde kartta borç olduğu icin onlara ait uzun zamandır.

Şimdiye kadar bir şey demedim ama dün görümcem eşimi aradı çocuğu 6 yaşında okula başlayacak ne dese beğenirsiniz?

Çocuğu koleje yazdırdık bizim evin oradaki
Yıllık 25.000₺ gibi bir rakam.
Eşim yani ödeyebilecek misiniz gibi bir şey söyledi görümcem de lafı ağzına tıktı adamın. Eve yakın cart curt size ne gibisinden.

Yahu kart borcun olmuş binlerce lira biz senin yüzünden kredi çekemez durumdayız o borçta muhtemelen bize kalacak
Muhtemelen okul parasını da bize güvenerek yazdırdılar çocuğu aklım almıyor deliricem

Biz eşimle ortak iş yapıyoruz.
Çocuğumuz yok birikim yapıyoruz yeni evliyiz 3 ay olacak..
Ben böyle bir şey görmedim hayatımda hem borç iste hep hem de koleje yazdır!!!
arkadaşlar bizler kolejde okumadık ben köpek gibi gece gündüz bilgisayar basında ağrı kesiciler ile çalışıyorum
Söyleyin ben bunlara ne yapayım????
eşiniz ailesine baya duskunmus.gorumcrnuz birde evli olduğu halde

ya kızlar zoruma giden ne biliyor musun inanılmaz kin doluyum öfkeliyim ya.
biz cocuk pek düsünmüyoruz eşimle daha doğrusu 2 3 yıl sonra düsünüyoruz hemen değil asla.

bunu biliyorlar bana dediki görümcemle eşi sizin cocukda olmaz istemiyorsunuz sizin şeyler bizim cocuga kalır.

sizin dediği de benim bekarlıktan arabam ve bir adet yazlıgım kendi ailemden allahım gerçekten deliricem
Benim ailem yaptı o malları bende çalıştım.
Sen çocuğuna çok mal istiyorsan kaldır bir tarafını çalış derdim ben olsam.
Kadına bak tam yiyici tayfa
Resmen kafasında sizi öldürüp malları kendi çocuğuna vermiş.

Bunlar sizin kocaya güveniyor bence.
Yada bazı kimseler vardır borç üstüne borç yapar ama altlarında para altın vs. Vardır.
Herkese borçluyuz derler ama o borcu ödemeyip para biriktirirler.
Öyle bir durumları vardır.
Ödeneceğine güvenmeyen özel okula yazıdrmaz çocuğunu

Sorun eşinizde. Özel okulu istiyorsa 5 bin de ödeyebilirler. Harcamalarını nakit yapsınlar kartınızı kapatın herkes kart kullanmak zorunda değil. Eşinizle konusun. Bu kararlar sadece eşinizin olamaz.

Son durum eşim kartı kapattırdı. Borç 5bin küsür, aradı tartıştı ödeyeceğiz dediler bakalım ben hiç güvenmiyorum
Neyse en azından sizden para koparamayacaklarini anlamis olurlar. 5 bin ile kurtulmuş olursunuz

ya kızlar zoruma giden ne biliyor musun inanılmaz kin doluyum öfkeliyim ya.
biz cocuk pek düsünmüyoruz eşimle daha doğrusu 2 3 yıl sonra düsünüyoruz hemen değil asla.

bunu biliyorlar bana dediki görümcemle eşi sizin cocukda olmaz istemiyorsunuz sizin şeyler bizim cocuga kalır.

sizin dediği de benim bekarlıktan arabam ve bir adet yazlıgım kendi ailemden allahım gerçekten deliricem

bu nasıl bir yüzsüzlük yahu, pes. akıl tutulması yaşıyorum resmen.
üzgünüm ama sorun eşinizde.
evlilik yoluna girdiği gibi kesecekti onlarla olan bu para bağını. artık sorumluluğum var diyecekti.
dost kötü söyler, ben size diyeyim çocuğunuz olduğunda ona da kötü davranırlar.
hatta çocuğu onlara mal kalmasın diye yaptığınızı bile söylerler.
eşinizle ciddi ciddi konuşun.

biz her ay asgari tutarı zaten ödüyoruz dediler. yaptıkları her ay asgari ödeyip onu geri harcamak borc 5bin küsür binmiş hep üstüne. bunu tartıstılar. eşim kapattı kartı bakalım nasıl ödeyecekler 5bini.. eşim baya baya söyledi paranız yoksa cocugu koleje vermeseydiniz borc olmus kac küsür ödeyin bunu dedi

biz her ay asgari tutarı zaten ödüyoruz dediler. yaptıkları her ay asgari ödeyip onu geri harcamak borc 5bin küsür binmiş hep üstüne. bunu tartıstılar. eşim kapattı kartı bakalım nasıl ödeyecekler 5bini.. eşim baya baya söyledi paranız yoksa cocugu koleje vermeseydiniz borc olmus kac küsür ödeyin bunu dedi
İyi yapmış. Gittikçe faiz binecekti , o zaman da odemeyecekler size kalacakti. Koleje cocugunu yollayabilen biri asgari tutar ödüyor. Çok ilginç gerçekten . Oraya da borç takmayı dusunuyorlar galiba

X