Görümce kayınvalide tartışma

Merhabalar öncelikle konuyu anlattığımda siz ne düşünürdunuz bunun cevabını merak ediyorum kendimi haklı bulup rahatlamak için açmıyorum konuyu.

Mevzu bugün oldu. Kayınvalidemde otururken komsuda geldi kahve içerken Esra ezmeci diye biri varmış tuz ritüeli yaptiriyormus kocaya isteklerinizi yaptırmak için bunu anlatıyor kadın. Bende gorumceme o anda dedim sen sakın yapma seninki ters teper bide alan adam almaz falan diyip gülüştük. Kayınvalidem o anda sen kendine yap ama dedi ben şok oldum tabi. Dedim neden yapayım ki benim ihtiyacım mi var ben dillendirmiyorum diye benim eşimin bana hediye almadığını düşünmeniz çok garip dedim o anda gorumcemin 14 yaşındaki kizida dönüp dayım sana hediyemi aliyo dedi ben paylaşmıyorum diye görmüyorsunuz dedim.

O anda niye böyle oldum bilmiyorum hani hissimi size nasıl tarif edebilirim bilmiyorum böyle tepeden kaynar sular döküldü tabiri uyarmi bilmiyorum.

Bu arada eşim almayan yedirmeyen Gezdirmeyen biri değildir aksine kendiside çok sever zaten. Ama sosyal medyada paylaştirmaz asla yada nebileyim birinin yanında bahsetmeyi sevmez geçen şunu yedik bunu aldık diye. Sadece öyle altin hediyeler alamaz çünkü aldığımız maaş belli yediğimiz belli. Ev eşyasıda ihtiyaç halinde alır ama ben şunu istiyorum dediğimde de asla geri çevirmez isteklerimi.

Gorumcem bu konuda bı tık rahat eşi ek başka bir iş yapıyor para getirisi yüksek bı iş yani birikim yaparlar bilezikti kolyeydi havada uçuşur Allah daha çok versin herkese.

Bugün de o mevzu geçince eşime mesaj attım beni almaya gel diye çünkü orda durmak istemedim kırıldımmi sinirmi oldum konu niye içimde bukadar büyüdü anlamadım. eşimde geldi kayınvalidem anladı tabiki sen biseyemi kirildin dedi bende yok canm neye kirilcam dedim tabi anladığı için konuyu kapatmadı uzattı. Ben öyle demek istemedim falan diye. Eşimde neoldu size diyince oturup konuştuk. Ben rahatsız oldum bu tutumdan diye girdim konuya Allah ne verdiyse işte. Galiba ben onların lafını eşin sana değer vermiyor hediye almıyora getirdim. Ki gercekten özel gün olmasa bile iki kızıma kadar çiçeğini alır özenle taşıyarak gelir eve yani.

Daha sonra kayinpederim konuya dahil oldu diğer odadan gelip üzülme sen takılma böyle şeylere ben markete gidiyorum iki poşet dolmuyor 700lirw bırakıyorum hergun birbirini tutmaz falan diye. Bende dedim eşimin ne aldığını nereye ne harcandığını ben biliyorum sonuçta dedim

Görümcem hala daha benim kocamın ek işiyle ne alakası var benim kocam markette bile çalışırken bana hediye alırdı falan dedi ben dahada delirdim tabi. Geçmiş konularida açtım.

Eşim alkol kullanır buyuzden eşimi bana cocuklarina değer vermiyor gözüyle bakıyorlar diye düşünüyorum. Çünkü alkol içen insan onların gözünde odur

Bundan 3-4, sene önce eşim alkollü trafik kazası yaptı araba pert oldu falan. Bütün birikimimiz altinimiz o arabaydı yani o gidince elimizde bişey kalmadı. Kayınvalidemde istiyorki maddi olarak herkesle aşık atalım. Herkesin aldığı belli bir maaş var sonuçta dedim. Kimseden bedava bı teneke yağ almadan 8yildir geçiniyoruz.

Bende bugün tartışırken dedim sakız alsa demekki sizin gibi insanların gözüne sokmam lazım diye. Sanırım birikim oldu çünkü daha önce kayınvalidem, görümcem evindeki ranzasini satıyordu bende çocuklara yaptircaktim almam için çok direttiler bende almadım. Benim robotum bozuldu kendi kullanmadigi eski robotunu bana vermeye çalıştı. bugün hep bunlar geldi aklıma neden hep ikinci el ucuzu kullandırma düşüncesi yani kızına eksiği olur maddi konuda bir sürü şey alır benim eşimde yüz lira borç alır o ay sıkışır ay başında gider annesinin 250, liralık elektrik faturası öder. Kızına aldıği yaptığı hicbiseyde ne gözüm oldu ne konusu geçti nede suratini yaptım. Çünkü benim annem babamda bana karsiliksiz para verir bisye almak istersen kendin al der. Gözümün kalacağı bişey yok yani.

Ama bugün ki tavırları beni çok ezik hissettirdi 🤷🏻‍♀️ konu gittikçe büyüdü sesler yükselmeye başladı çünkü eşimde hadi gidelim dedi kayınvalidemde arkamızdan biseyler dedi ama o an ağlıyordum anlamadım zaten. Kayinpederimde arabaya kadar geldi yanımıza bana dedi sen takma sakin kafana bişey falan dedi eve gelince de eşime konuyu açma konuşmak istemiyorum iyi değilim dedim oda küslük falan yok he dedi. Öyle yani huzursuz bir gün oldu.

Bu arada eşim mevzu olurken sadece dinledi. Görümcem bı ara dedi sen kocam bana hediye almıyor diyorsun dedi bende salak salak konuşma hangi kadın bunu der almasa bile söylemez dedim eşimde o anda herkes kendi işine baksın bizim geçim derdimiz kimseyi ilgilendirmez dedi bukadar aklıma gelenler 🤷🏻‍♀️
Ayyy konu sakız gibi nerden başlamış nereye gelmiş. Kime neyi kanıtlamaya çalışıyosunuz Allah aşkına ne uzatmışsınız yok gel beni al da (kalk git yani tavır koyuyosan velin gibi kocanı arama) , yok kayınpeder karıştı.

Çocuk çocuk kafalarla evlenip evcilik oynuyosunuz

Görümcenize salak salak konuşma dediniz öyle mi? Şunu bana diyecek geline salak kim gösterirdim. Siz baya baya görümcenize eşinin aldığı hediyeleri kıskanıp kafanızda kurmuşsunuz böyle basit bir lafı uzattıkça uzatmışsınız.
Sacmalamyin lütfen benim çevremde bı görümcem yok arkadaslarimda var gayet eşleri hediye alır görür bilirim paylaşırlar aramızda kimse kocan sana bunu almıyor muhabbeti yapmaz burdaki mevzu çok baskaa

Ayyy konu sakız gibi nerden başlamış nereye gelmiş. Kime neyi kanıtlamaya çalışıyosunuz Allah aşkına ne uzatmışsınız yok gel beni al da (kalk git yani tavır koyuyosan velin gibi kocanı arama) , yok kayınpeder karıştı.

Çocuk çocuk kafalarla evlenip evcilik oynuyosunuz
Evim uzakta kalkıp gidecek olsam eşimi aramazdim. Ama birikmislik saçma bir konuda döküldü orda haklısınız abuk subuk bı konuda patladım

Evet saçma bisekilde uzadı malesef. Evet memnun olmadığım şeylerde oluyor doğru tahmin ettiniz eşim ne kadar maaş aldığını ne kadar mesai yaptığını orta yerde söyler onlara görede bu kadar paraya benim kocamın bana altınlar alması beklenir ama kimse demez üç çocuk var evde gezmesi yemesi içmesi yani aslında daha başka şeylerede patladigim bir an oldu zamanlamasi uymadı
Görümceniz sonradan görme onu anladım eşi almasa bile hava atmış ama sizde neden bana şunu alır bunu alır diye sidik yarışına girdiniz ki karşılıklı atışma olmuş
Bide maddi durumu kardeşinin durumundan iyi olsa bile kardeş hatrına atılan hava çok ayıp resmen görgüsüzlük

Hiç sevmediğim insan tipi birbirine hava atmak neysen osun kardeşim hava atmak nedir

Sacmalamyin lütfen benim çevremde bı görümcem yok arkadaslarimda var gayet eşleri hediye alır görür bilirim paylaşırlar aramızda kimse kocan sana bunu almıyor muhabbeti yapmaz burdaki mevzu çok baskaa
Saçmalama derken? Saçmalayan sizsiniz. Görümceniz yine sabırlıymış salak demenize bir şey dememiş. Mevzu başka falan değil gayet görümcenize alınan hediyeler mevzu istediğiniz kadar inkar edin.

En başta siz fitili ateşlemişsiniz sonrası çorap söküğü gibi gelmiş güç savaşına döndürmüşsünüz
Eşin durumu iyi idare etmiş tartışmayı bitirmeye çalışıymış
Benimki fitillemek değil ama aksine görümcem için benim o cümlem gurur meselesi yani kendide övünür heryerde kalabalık misafirlerin olduğu yerde kocam bana bugün bilezik aldı der denmeyecek yerdede kayinvaldem kız kolundaki parlayan şey ne yenimi der mevzu bisekilde herkesin yanında anlatılır olabilir fitratlari bu demekki dedim hep bikere bana yapmaya çalıştılar ben aylık yüksek bı rakama güne girdim saçma bıyerde konusunu açtı kayınvalidem demeye getirdiği şey orda bakın oğlum bukadar para kazanıyor oyuzden güne girebiliyorlar yani böyle saçma olaylar onları yuceltiyor baslattigim bişey yoktu ama benim çok çok farklı şeylere dolmuş olmam saçma bir konu altında büyümüş oldu orda doğrusunuz

Sen görümcene laf ettiğin için anneciği doğal olarak sana bilenmiş
Yani bu şekilde olmusta olabilir. Ama bu gorumcemi sinir edecek bişey değil aksine kendisi bağırır heryerde zaten kocam bunu aldı şunu yaptı beni dordurma yemeye götürdüye kadar bunu ballandirir heryerde bende onun işine gelen bişey yaptım orda yani kocan zaten aliyo yapmaya gerek yok dedim kötülük içimden geçiyorsa işte Allah görüyor 🤷🏻‍♀️

İyi yapmışsın, sonradan görmelere hava atanlara tahammülüm yok.

Ama ondan sonra uzatmayıp gülüp geçseydin keşke. Bir şeyi bir kere söyleyip geçeceksiniz, niye ikna etmeye çalışıyorsunuz?

Göstermiyorum diye almıyor mu sanıyorsunuz da bitecekti iş.
Birikmisligin verdigi biseydi bu tepkim asla kanıtlamaya uğraşır gibi saçma bı konu üstünden tartismazdim zaten pişman oldum konu yersiz bıyerde patladı kayınvalidem işi beni yanlış anladina getirdi kimsenin görgüsüzlügu mevzu olmadı tabiki.

Evveliyati bilmem ama çok gereksiz konu olmuş.Neyi ispatlamaya çalıştınız anlamadım eşiniz birinin oğlu birinin kardeşi.Aklayip pakladiğiniz onların canı cigeri sanki ellere eşinizi kanıtlamak için çırpınmışsınız.

Bu aile daha çok oğlunu gömmüş gibi.
Normalde kaynana oğlunaaf ettirmez.
Oğlunu aşağılamaz sizin kaynana çok degisik.
Burada ezilen hor görülen kendi ogullari.
Vermiş veristirmisler.
Ama bozulan siz olmuşsunuz.

Sen söyleyince iyi oluyor da cevabını alınca neden kötü oluyor?
Baya bildiğin kaşınmışsınız konu sahibi. Karşı taraf kaşımak isteyince de tavır almışsınız. 🤷🏻‍♀️V
Ya bu cumlemi neden herkes laf soktugumu düşünmüş anlamadım. Burda kimse kimseyi tanımıyor birşeyi haksız savunmak istemiyorum sonuçta ama bu sen yapma seninki zaten aliyo demem kendisi için gurur mevzusu kendisi anlatıyor olur olmadık yerde zaten içimde kötülük besleyerek laf soylemedim demekki kendiside busekilde anlayıp bana yuruduler

Küçükken çocuklar benim babam senin babanı döver derlerdi ya, hatta bir reklam vardı galiba onun gibi olmuş. Gerekirsiz bir uzatma, gereksiz bir münakaşa olmuş.

İstediğini söyleyen istemediğini işitir bunu da unutmayın.

Bu aile daha çok oğlunu gömmüş gibi.
Normalde kaynana oğlunaaf ettirmez.
Oğlunu aşağılamaz sizin kaynana çok degisik.
Burada ezilen hor görülen kendi ogullari.
Vermiş veristirmisler.
Ama bozulan siz olmuşsunuz.
Onlar değer vermiyor olabilirler ama benim eşim sonuçta nebilim hoşuma gitmedi yaptıkları elin oğlunu cekistirir gibi laf attılar ortaya

Küçükken çocuklar benim babam senin babanı döver derlerdi ya, hatta bir reklam vardı galiba onun gibi olmuş. Gerekirsiz bir uzatma, gereksiz bir münakaşa olmuş.

İstediğini söyleyen istemediğini işitir bunu da unutmayın.
Evet tartışma saçma bı mevzu üstüne büyüdü. Ama laf soktugumu düşünerek bilinçli cümle kurmadım burda çoğu kişi tarafından laf soktugum gibi algılanmış onlarda laf soktugumu düşünüp sanırım yürüdüler bana

X