Hamilelik

Hissettikleriniz çok normal. Asla yargılamıyorum sizi. Evliliğimin başında regl gecikmesi ve mide bulantısını üst üste yaşayınca kendime test almıştım içimden inşallah değilimdir diye dua ederek. Şükür ki değildim şükür diyorum çünkü o dönemde ne evliliğim ne eşim ne ben bebeğe hazırdık. Size aldırın veya doğurun diyemem bunun kararını siz vereceksiniz. Bebek büyük sorumluluk, bir daha hayatınız eskisi gibi olmayacak. Kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli. Hakkınızda hayırlısı olsun, iyice düşünüp öyle karar verin

Normalde istemeyen insanların doğurmaması gerektiğini düşünüyorum. çünkü çok büyük sorumluluk ama sizin bebiş de baya dirayetli çıkmış dünyaya gelmek için 😁 kolay değil hep doğum kontrol hapı hem prezaervatif engelini aşmak valla helal olsun 😄

Kizlar merhaba. Kimseye söyleyemediğim anlatamadığım şeyleri hep buraya yazdım. Hayatımda son dönemlerde kotu şeyler olurken hamile oldugumu öğrendim. Bu imkansiza yakin bir ihtimaldi 2 farklı korunma yöntemi kullanıyordum. Olayın cok ciddi sokundayim. Stresten geciktigimi dusundum, ilacımı hic aksatmadigima emindim, ve her ilişkide her ihtimale karşı prezervatif kullandık. Testi yaptığımda saniyeler içinde cift çizgi cikti. Daha yeni evliyim. Çocukları cok seviyorum evet ama bunu hiç düşünmemiştim. Karışık yaziyor olabilirim ağlıyorum şu an. Doktora gittim ve kese gözüküyordu. Bundan sonra söyleyeceklerim için ne olur yargılamayın sadece birilerinden ben de boyle hissettim ve şöyle oldu ya da şunu yaptım demesini istiyorum
Kendimi çok kötü hissediyorum, sigara içiyorum ve bırakamadım. Bebek fikrine su an sıcak bakamıyorum. Bir an heyecanlanıp mutlu oluyorum ama sadece bir an. Ya cok saçma belki ama gezmek istediğim yerler, yapmak istediğim şeyler vardi. Sanki bütün hayatım bitecekmiş gibi hissediyorum. Eşim cok mutlu. Ben kimseye hissettiklerimi anlatamiyorum korkuyorum. Doktor ilacın etkisinin kullandığım antibiyotik sebebiyle azalmış olabileceğini söyledi. Tüm korunma yöntemlerinde korunmanın %99 olduğu anlattı vs. Ben şok icindeyim. Kendimi hamile gibi hissetmiyorum. Cok anlik mutluluklar oluyor.
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah biliyorum bekleyen olmayan cok insan var biliyorum. Sacmalama diyorum kendime, su an o küçücük sey için böyle düşündüğüm için de kötü hissediyorum.
Beni kardeşiniz dostunuz kuzeniniz gibi görün ve lütfen bana bunun normal ya da anormal olduğunu söyleyin. Yargilanmaktan korktuğum için kimseyle paylaşamıyorum.
Uzun yazmış olabilirim okursanız ve cevap verirseniz belki bir nebze de olsa iyi hissederim.
Cok sorumluluk sahibi bir insan da değilim. Bazen üşendiğim için kahvalti bile yapmam mesela. Simdi de öyle o da benim yüzümden ac mi kalır diye düşünüyorum. Yaşam tarzım falan da biraz rahat, yani nasil anlatılır işte alkol alıp eğlenmeyi falan seviyorum. Tabiki bunlar bir bebekten daha önemli değil, neyi nasıl anlatacağımi da bilemiyorum.
Bunlar normal mi, boyle hissetmem sıkıntılı bir şey mi? Su an bu bebekten vazgeçersem ilerde istediğimde ya olmazsa. Boyle düşündüğüm icin bile cok üzgünüm. Lütfen bana bir şeyler söyler misiniz
6.5 sene eşimle sevgili gibi yaşadık. Gezdik tozduk. Bebek için biraz bekleyelim maddiyatı ayarlayalım biraz dedik. Evet, 6.5 sene rahatça gezdik. Çok da memnundum. Ama emin ol ha şimdi ha sonra. Ben senin yaşadıklarının aynısını yaşayıp hissettim. O hayata da doyulmuyor, rahatlığa... iyice alışılıyor hatta. Hamile olduğumu öğrendiğim gün bütün gün ağlamıştım. hamilelikte de öyle ahım şahım duygularım şelale olmadı.

Şimdi ise kucağımda bi melek var. Çok seviyorum onu. Biraz zor ama güzel 🌸

Kucağına aldığın saniye itibari ile eskiyi unut ama. Ben bazen instagram arşivime bakıyorum. "Sadece bikaç hafta önce ben napıyodum" diye. O hayatla aramda yıllar var sanki... İşte böyle 🤷‍♀️

Eğer sizin yaşam tarzınız rahatsa, gezmeyi, eğlenmeyi, alkol almayı seviyorsanız her zaman seveceksiniz. Bunlar doyulacak şeyler değil ki :)
Ben de gayet rahatıma düşkün, tembel, gamsız, gezmeyi ve alkol almayı seven bir insanım. Ama çocuğum olduktan sonraki sabrıma, kendimi tutmama, kendimdeki güce inanamadım. Haftaonu erken kalkmaktan nefret eden ben tık diye kalkıyorum, onun enerjisine ayak uydurmaya çalışıyorum. Çocuktan sonra istediğiniz , sevdiğiniz yaşamı ona göre uyumlayarak yine yaşayabilirsiniz.

Evet zor, evet hayatın boyunca bir insanın sorumluluğunu üzerine alıp, ona göre hareket edeceksiniz ama yine de anne olmak çok güzel bir bağ. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Merhaba hepiniz bana iyi niyetli yaklastiginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Burayi seviyorum sizi seviyorum. Duygularımda pek değişiklik yok, ama gelişmeyle ilgili yazmak istedim. Esimle hissettiklerimin bir kısmını paylaştım. Aslında onunda bana anlatmadigi farklı düşünceleri varmis. Çevremizde duyduğumuz bebek sahibi olmak isteyen ama zorluk yaşayan tanidiklarimizi düşünerek hep tedirgin olmuş, 2 ya da 3 yıl daha beklesek ne değişecekti ki dedi. Yapmak istediklerimizi onunla da yapabiliriz dedi. Onun mutlu olmasi beni bu konuda motive ediyor acikcasi. Durumun gidişatı ile ilgili sizlere yazmayı kendime borç bildim. Burasi bana yalnız olmadığımı hatırlatıyor. Keske KK buluşması olsa :)

İyi düşünüp doğru karar verin. Bebek geldikten yapamadım vazgeçtim denecek bir şey değil. Yapamayacaksanız da eşinizle oturun karar verin yapın.
Çocuk büyütmek kolay değil. Tabii ki her şey değişecek bir daha asla eskisi gibi olmayacak. Evlenmek nasıl bekarlık hayatını değiştiriyor ve pek çok şey değişiyorsa öyle bir değişim. Sorumluluk artıyor, güzel değişenler de oluyor zorlayan yanları da oluyor.
İlk iki sene size tamamen bağımlı oluyor. Uykusuzluk yorucu yanı var. Ama o kısım kolay geçiyor. İki seneden sonra alkol de alırsınız gezersiniz de. Ama aklınız her zaman bir insanda olacak. Bu değişmeyecek. Büyüdükçe kendi kararı kendi istekleri olacak, inatlaşacak. Sizi üzecek de güldürecek de. Bitmeyen bir dev sorumluluk. Güzel mi çok güzel ama zor mu çok zor.
Karar vermeden iyice düşünün. Kendinizi dinleyin.

Korunmayi biraktigimiz ilk ay hamile kaldim. Hamile kaldigimda sigara kullaniyordum. Doktor onerisiyle azaltarak biraktim. Bisure gunde 10 sonra 7,5,2 seklinde birakiliyor. Kahve tuketimini birakmadim. Doktorum sadece sokakta satilan yiyeceklerden ve midye yeme demisti. Sevdigim seyleri tuketmeye devam ettim. Sizin gibi benimde kahvalti aliskanligim yoktu. Bebegi besleyebilmek icin hemde ilerleyen zamanlarda dis dokulmesi, kemik erimesi yasamamak icin kendimi beslenmeye basladim(siz yemek yemesenizde bebeginiz besleniyor ancak vucudunuzdaki vitamin depolarini kullaniyor. Bu yuzden kendiniz için beslenmelisiniz). Birsure sonra zaten vucudunuz alistigi icin kahvalti yapmaya alisacaksiniz. Merak etmeyin, insan dusununce boğulacak gibi oluyor ama yaşarken zamanla yeni duzene alisiliyor. Saglikla kucaginiza alin insallah :)

Kizlar merhaba. Kimseye söyleyemediğim anlatamadığım şeyleri hep buraya yazdım. Hayatımda son dönemlerde kotu şeyler olurken hamile oldugumu öğrendim. Bu imkansiza yakin bir ihtimaldi 2 farklı korunma yöntemi kullanıyordum. Olayın cok ciddi sokundayim. Stresten geciktigimi dusundum, ilacımı hic aksatmadigima emindim, ve her ilişkide her ihtimale karşı prezervatif kullandık. Testi yaptığımda saniyeler içinde cift çizgi cikti. Daha yeni evliyim. Çocukları cok seviyorum evet ama bunu hiç düşünmemiştim. Karışık yaziyor olabilirim ağlıyorum şu an. Doktora gittim ve kese gözüküyordu. Bundan sonra söyleyeceklerim için ne olur yargılamayın sadece birilerinden ben de boyle hissettim ve şöyle oldu ya da şunu yaptım demesini istiyorum
Kendimi çok kötü hissediyorum, sigara içiyorum ve bırakamadım. Bebek fikrine su an sıcak bakamıyorum. Bir an heyecanlanıp mutlu oluyorum ama sadece bir an. Ya cok saçma belki ama gezmek istediğim yerler, yapmak istediğim şeyler vardi. Sanki bütün hayatım bitecekmiş gibi hissediyorum. Eşim cok mutlu. Ben kimseye hissettiklerimi anlatamiyorum korkuyorum. Doktor ilacın etkisinin kullandığım antibiyotik sebebiyle azalmış olabileceğini söyledi. Tüm korunma yöntemlerinde korunmanın %99 olduğu anlattı vs. Ben şok icindeyim. Kendimi hamile gibi hissetmiyorum. Cok anlik mutluluklar oluyor.
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah biliyorum bekleyen olmayan cok insan var biliyorum. Sacmalama diyorum kendime, su an o küçücük sey için böyle düşündüğüm için de kötü hissediyorum.
Beni kardeşiniz dostunuz kuzeniniz gibi görün ve lütfen bana bunun normal ya da anormal olduğunu söyleyin. Yargilanmaktan korktuğum için kimseyle paylaşamıyorum.
Uzun yazmış olabilirim okursanız ve cevap verirseniz belki bir nebze de olsa iyi hissederim.
Cok sorumluluk sahibi bir insan da değilim. Bazen üşendiğim için kahvalti bile yapmam mesela. Simdi de öyle o da benim yüzümden ac mi kalır diye düşünüyorum. Yaşam tarzım falan da biraz rahat, yani nasil anlatılır işte alkol alıp eğlenmeyi falan seviyorum. Tabiki bunlar bir bebekten daha önemli değil, neyi nasıl anlatacağımi da bilemiyorum.
Bunlar normal mi, boyle hissetmem sıkıntılı bir şey mi? Su an bu bebekten vazgeçersem ilerde istediğimde ya olmazsa. Boyle düşündüğüm icin bile cok üzgünüm. Lütfen bana bir şeyler söyler misiniz
Hele siz onu bi kucağınıza alın bakın noluyo,kendinizden önce ona yedirirsiniz emin olun.Gezmek istediğim yerler var demişsiniz,beraber gezersiniz daha güzel değilmi üzmeyin kendinizi herşey olacağına varır.İnanın hayat bunlar için üzülmek için çok kısa tadını çıkarın.

Yaşadığın duygular çok normal öncelikle bu noktada kendini rahatlat. Ben de kendimi hiç anne olarak düşünemiyorum şu an hamile olsam çok şaşırırdım üzülürdüm şook olurdum. Sen kendini psikolojik olarak hazırlamadan bu duruma maruz kalmışsın. Evet bebek sahibi olmak zor ama hayatın bitti anlamına gelmez. Çocuk biraz ele avuca gelene kadar eaki hayatından gezmemden uykundan feragat edeceksin ama somrasınsada gitmek istediğin yerlere onunla gidersin yapmak istediklerini yapmak için minik bir arkadaşın olur. Hele ki eşin de istekliyse ne mutlu sana. Tek yapman gereken hayatın bitmiş gibi değil hayatınıza artık minik bir arkadaş eklenmiş gibi hayaller kurmak😌

İnsanın kendisini bu düşüncelere hazırlaması lazım evvelinde.
Ama şöyle bir durum da var.
Ben isteyerek hamile kaldım ama bazen derin derin düşünürken buluyorum kendimi.İyi bir anne iyi bir ebeveyn olabilecek miyim,olabilecek miyiz? Ona sağladığımız şartlar yeterli gelecek mi?
Sizi anlayabiliyorum ciddi sorumluluk isteyen bisey çünkü.
Bazı şeyleri yaşayamadan bilemeyiz değil mi? Bunca insan bunun üstesinden gelebiliyorsa diyip bekliyorum.
Belki tahminimiz kadar, belki daha az belki daha çok yaşamadan bilemeyiz.
Ben de tipik bir yay burcuyum, özgürlüğüme düşkünüm.
"Bağımlılık" kavramı korkutmuştur beni.
İlerisi ne gösterir bilemem ama bebeğimle hayalini kurduğum herseyi yapmaya devam edeceğime söz verdim kendime.
Aslında inanılmaz duygu. Kalp atışlarını hissettiğimde, en son ultrason kontrolünde kıpır kıpır gördüğümde yaşadığım heyecanı anlatamam.🙂
Umarım vereceğiniz karar ne olursa olsun mutluluk getirir.

Ilac+prezervatife rağmen olmuşsa ve mutlu bir evlilik varsa aldırmazdım çünkü mucize ve muhakkak bir anlamı var.

Burda korunuyordum diye geri çekilmeyi falan korunma olarak sayanlar var ,onlara asla hak vermiyorum mesela .Siz gerçekten önlem almışsınız, antibiyotikten ilacın etkisinin azalacağını bilseydiniz de daha fazla ne yapabilirdiniz ki esiniz de zaten korunmuş.Burda biraz manevi olarak hayat görüşü devreye giriyor,bunca şeye rağmen gelmişse vardır bir sebebi bence.Hakkinizda hayırlısı olsun

Annelik ömrü billah bitmeyen birsey bebekken sana bağımlı büyüyünce daha farklı olur diyorsun ama can bedende olduğu sürece bitmez kaygıların değişir sadece .cok beklemediğiniz bir anda olmuş şaşırmamaniz hemen benimsememiz garip olurdu bence ama zaman verin bebeğinizle ve kendinize hormonlarınız bile alt üst suan regly ken bile bir an gülüp bi an ağlıyor duygu sarmalı yaşıyoruz hormonlardan siz içinizde bir canlı tasiyorsunuz hormonlar horon tepiyor hali ile dediğim gibi zamana ihtiyacınız var

Merhaba hepiniz bana iyi niyetli yaklastiginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Burayi seviyorum sizi seviyorum. Duygularımda pek değişiklik yok, ama gelişmeyle ilgili yazmak istedim. Esimle hissettiklerimin bir kısmını paylaştım. Aslında onunda bana anlatmadigi farklı düşünceleri varmis. Çevremizde duyduğumuz bebek sahibi olmak isteyen ama zorluk yaşayan tanidiklarimizi düşünerek hep tedirgin olmuş, 2 ya da 3 yıl daha beklesek ne değişecekti ki dedi. Yapmak istediklerimizi onunla da yapabiliriz dedi. Onun mutlu olmasi beni bu konuda motive ediyor acikcasi. Durumun gidişatı ile ilgili sizlere yazmayı kendime borç bildim. Burasi bana yalnız olmadığımı hatırlatıyor. Keske KK buluşması olsa :)
Peki sigara konusu? Kullanmaya devam edecek misiniz? Hamilelik devam edecekse sadece siz değil karnınızdaki bebeğiniz de yaşıyor olacak. O da sigaraya maruz kalacak mı yoksa fedakarlık yapıp bırakacak mısınız?

Peki sigara konusu? Kullanmaya devam edecek misiniz? Hamilelik devam edecekse sadece siz değil karnınızdaki bebeğiniz de yaşıyor olacak. O da sigaraya maruz kalacak mı yoksa fedakarlık yapıp bırakacak mısınız?
Su an elimden geldiğince azalttım cok zorlanıyorum ama elimden geleni yapıyorum

Gunaydin kizlar yeni konu açmak istemedim, tecrubelilere sormak istediğim bir kaç şey var. Belki cevap veren olur, yarın doktora da sorarım ama sormak mantikli mi onu da bilmiyorum da. Ben hamilelikten önce lazere gidiyordum, zamanım geldi gitmem gerek ama hamilelikte bu bir sorun olur mu, hamileyken lazere devam eden oldu mu aranızda, lazere gitmesem de muayenelere giderken mecburen bir şekilde bu kıl tüy isini halletmem gerek ne kullanmalıyım? Kisaltsam da hala gözüktüğü için doktora ayip olur diye düşünüyorum.
Bir de bu halsizlik, dusa girmeye bile halinin olmaması, kronik mod düşüklüğü hali hep devam edecek mi sizin de boyle mi oldu? Mide bulantılari kusma..
Bir de hamileliği boyunca sigarayı bırakmayan var mi aranızda. Cevap verirseniz çok sevinirim.
Durumum da hala aynı sayılır aslında çok bir ilerleme yok, aynı hissizlik. Ama kendimi yükseltmek için bir tane unisex bebek tulumu aldim ona bakıp mutlu oluyorum :)

Gunaydin kizlar yeni konu açmak istemedim, tecrubelilere sormak istediğim bir kaç şey var. Belki cevap veren olur, yarın doktora da sorarım ama sormak mantikli mi onu da bilmiyorum da. Ben hamilelikten önce lazere gidiyordum, zamanım geldi gitmem gerek ama hamilelikte bu bir sorun olur mu, hamileyken lazere devam eden oldu mu aranızda, lazere gitmesem de muayenelere giderken mecburen bir şekilde bu kıl tüy isini halletmem gerek ne kullanmalıyım? Kisaltsam da hala gözüktüğü için doktora ayip olur diye düşünüyorum.
Bir de bu halsizlik, dusa girmeye bile halinin olmaması, kronik mod düşüklüğü hali hep devam edecek mi sizin de boyle mi oldu? Mide bulantılari kusma..
Bir de hamileliği boyunca sigarayı bırakmayan var mi aranızda. Cevap verirseniz çok sevinirim.
Durumum da hala aynı sayılır aslında çok bir ilerleme yok, aynı hissizlik. Ama kendimi yükseltmek için bir tane unisex bebek tulumu aldim ona bakıp mutlu oluyorum :)
lazer yapmıyorlar diye biliyorum ışınları zararlı oluyor demişlerdi. bende 6 haftalık hamileyim bu mide bulantısı kusma halsizlik hali bende de var ve hayat kalitem müthiş düştü bütün gün yatıyorum. arada sigara da içiyorum ama bulantılardan zaten pek mümkün olmuyo. doğurma kararı aldınız sanırım inşallah güzel olur hayatınız

lazer yapmıyorlar diye biliyorum ışınları zararlı oluyor demişlerdi. bende 6 haftalık hamileyim bu mide bulantısı kusma halsizlik hali bende de var ve hayat kalitem müthiş düştü bütün gün yatıyorum. arada sigara da içiyorum ama bulantılardan zaten pek mümkün olmuyo. doğurma kararı aldınız sanırım inşallah güzel olur hayatınız
Evet doğuracağım insallah :) sizin de hayirlisi olsun bu arada. Bütün gün yatma hali bende de var, gerçekten asosyal oldum. Sanki bundan sonra hep böyle kalicakmisim gibi korkuyorum, insallah bir an önce ikimiz de daha iyi hissederiz :)

Gece mesaisi olarak eski konularımi okuyorum ve güncelleme yapmak istedim, kizlar ben doğum yaptım Cook coook zor bir hamilelik sonrası, oğlum şu an 3 aylik ve hemen yanımda uyuyor. Iyiki vazgecmemisim:) eğer hamileligimde 1 kez gülüşünü görmüş olsaydım bu konuyu acmazdim. Bazen hala kahvaltı yapmiyorum, hala tembelim ama ona karşı değil :) Allah isteyen herkese en hayırlı zamanda nasip etsin, isteyen herkes dualarimda. Yorum yapmış olan herkese de teşekkürler:)
Minik insanım, oglumun su an dünyada yerini almış olmasında sizin de payınız var teşekkür ederim :)

Gece mesaisi olarak eski konularımi okuyorum ve güncelleme yapmak istedim, kizlar ben doğum yaptım Cook coook zor bir hamilelik sonrası, oğlum şu an 3 aylik ve hemen yanımda uyuyor. Iyiki vazgecmemisim:) eğer hamileligimde 1 kez gülüşünü görmüş olsaydım bu konuyu acmazdim. Bazen hala kahvaltı yapmiyorum, hala tembelim ama ona karşı değil :) Allah isteyen herkese en hayırlı zamanda nasip etsin, isteyen herkes dualarimda. Yorum yapmış olan herkese de teşekkürler:)
Minik insanım, oglumun su an dünyada yerini almış olmasında sizin de payınız var teşekkür ederim :)
Maşallah.

Allahım analı babalı sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah arkadaşım.

Konunuzu güncellemeden dolayı gördüm, o kadar sevindim ki doğurmanıza🌸 sigarayı bırakabildiniz mi, nasıl zorluklar yaşadınız, evinizi değiştirdiniz mi? 9 haftalık hamile olarak ben de aynı sizin gibi rahatına düşkün, gece hayatını seven biri olduğumdan şimdiki halinizi çok merak ettim☺️

X