Hamilelik

Ben çok isteyerek hamile kaldığım halde bazen bu hisler bende de oluyor. Hormonlar duygu değişimi yapıyor. Kendinizi suçlamayın lütfen. Kendinizi mecbur da hissetmeyin, sonrasında pişman olur musunuz diye yoklayın kendinizi, duygularınızı ama başkalarını düşünerek hareket etmeyin bence

Gece mesaisi olarak eski konularımi okuyorum ve güncelleme yapmak istedim, kizlar ben doğum yaptım Cook coook zor bir hamilelik sonrası, oğlum şu an 3 aylik ve hemen yanımda uyuyor. Iyiki vazgecmemisim:) eğer hamileligimde 1 kez gülüşünü görmüş olsaydım bu konuyu acmazdim. Bazen hala kahvaltı yapmiyorum, hala tembelim ama ona karşı değil :) Allah isteyen herkese en hayırlı zamanda nasip etsin, isteyen herkes dualarimda. Yorum yapmış olan herkese de teşekkürler:)
Minik insanım, oglumun su an dünyada yerini almış olmasında sizin de payınız var teşekkür ederim :)
inan ki en başından sonuna kadar acaba ne kadar verdi diye sabırsızlıkla okudum. evliliğimden yıllar sonra hamilelik düşünüp hamile kalmama rağmen seninle aynı şeyleri hissettim başta. bebeğinin doğmasına karar verdiği ve doğduğunu okuyunca gözlerim doldu. umarım bende bu sürece kolayca alışırım. senin için çok mutlu oldum. sağlıkla büyüt inşallah

Konunuzu güncellemeden dolayı gördüm, o kadar sevindim ki doğurmanıza🌸 sigarayı bırakabildiniz mi, nasıl zorluklar yaşadınız, evinizi değiştirdiniz mi? 9 haftalık hamile olarak ben de aynı sizin gibi rahatına düşkün, gece hayatını seven biri olduğumdan şimdiki halinizi çok merak ettim☺️
Evet ev değişikliği yaptık, beyefendinin odasi olsun dedik ama bir süre daha 1+1 evde idare edebilirmisiz bizimle aynı odada kalıyor çünkü. Sigarayı cook azalttım ama malesef bırakamadım. Onu bırakmaya çalışın. Alkol zaten ilk öğrendiğim andan bugüne kadar hicc yok :) cook özledim deli gibi içmeyi, ama emzirmek daha keyif verici :) biraz daha buyudukten sonra 1 2 ay daha, arada sırada ananeye babanneye bırakıp gece kacamaklarina devam edebileceğimize inancım sonsuz :) ama su an 1 saat babasına bıraksam çığlık kıyamet ağlıyor 1 saat sonunda, bence beni özlüyor aşık bana hahaha. Hamilelikte psikolojik olarak hep yikiktim, depresyon gibiydi. Lohusalik da felaket bir dönem, ama cok normal cok olağan ve cook geçici. Hep geçici olduğunu düşünün, 9 ay gececek, doğum sancısı gececek, lohusalik gececek hepsi gececek ve sonrası cook güzel :) saglikla doğsun insallah bebeğiniz:))

Kizlar merhaba. Kimseye söyleyemediğim anlatamadığım şeyleri hep buraya yazdım. Hayatımda son dönemlerde kotu şeyler olurken hamile oldugumu öğrendim. Bu imkansiza yakin bir ihtimaldi 2 farklı korunma yöntemi kullanıyordum. Olayın cok ciddi sokundayim. Stresten geciktigimi dusundum, ilacımı hic aksatmadigima emindim, ve her ilişkide her ihtimale karşı prezervatif kullandık. Testi yaptığımda saniyeler içinde cift çizgi cikti. Daha yeni evliyim. Çocukları cok seviyorum evet ama bunu hiç düşünmemiştim. Karışık yaziyor olabilirim ağlıyorum şu an. Doktora gittim ve kese gözüküyordu. Bundan sonra söyleyeceklerim için ne olur yargılamayın sadece birilerinden ben de boyle hissettim ve şöyle oldu ya da şunu yaptım demesini istiyorum
Kendimi çok kötü hissediyorum, sigara içiyorum ve bırakamadım. Bebek fikrine su an sıcak bakamıyorum. Bir an heyecanlanıp mutlu oluyorum ama sadece bir an. Ya cok saçma belki ama gezmek istediğim yerler, yapmak istediğim şeyler vardi. Sanki bütün hayatım bitecekmiş gibi hissediyorum. Eşim cok mutlu. Ben kimseye hissettiklerimi anlatamiyorum korkuyorum. Doktor ilacın etkisinin kullandığım antibiyotik sebebiyle azalmış olabileceğini söyledi. Tüm korunma yöntemlerinde korunmanın %99 olduğu anlattı vs. Ben şok icindeyim. Kendimi hamile gibi hissetmiyorum. Cok anlik mutluluklar oluyor.
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah biliyorum bekleyen olmayan cok insan var biliyorum. Sacmalama diyorum kendime, su an o küçücük sey için böyle düşündüğüm için de kötü hissediyorum.
Beni kardeşiniz dostunuz kuzeniniz gibi görün ve lütfen bana bunun normal ya da anormal olduğunu söyleyin. Yargilanmaktan korktuğum için kimseyle paylaşamıyorum.
Uzun yazmış olabilirim okursanız ve cevap verirseniz belki bir nebze de olsa iyi hissederim.
Cok sorumluluk sahibi bir insan da değilim. Bazen üşendiğim için kahvalti bile yapmam mesela. Simdi de öyle o da benim yüzümden ac mi kalır diye düşünüyorum. Yaşam tarzım falan da biraz rahat, yani nasil anlatılır işte alkol alıp eğlenmeyi falan seviyorum. Tabiki bunlar bir bebekten daha önemli değil, neyi nasıl anlatacağımi da bilemiyorum.
Bunlar normal mi, boyle hissetmem sıkıntılı bir şey mi? Su an bu bebekten vazgeçersem ilerde istediğimde ya olmazsa. Boyle düşündüğüm icin bile cok üzgünüm. Lütfen bana bir şeyler söyler misiniz
Merak ettim naptiniz. Umarım bebeğiniz dogmustur

Evet ev değişikliği yaptık, beyefendinin odasi olsun dedik ama bir süre daha 1+1 evde idare edebilirmisiz bizimle aynı odada kalıyor çünkü. Sigarayı cook azalttım ama malesef bırakamadım. Onu bırakmaya çalışın. Alkol zaten ilk öğrendiğim andan bugüne kadar hicc yok :) cook özledim deli gibi içmeyi, ama emzirmek daha keyif verici :) biraz daha buyudukten sonra 1 2 ay daha, arada sırada ananeye babanneye bırakıp gece kacamaklarina devam edebileceğimize inancım sonsuz :) ama su an 1 saat babasına bıraksam çığlık kıyamet ağlıyor 1 saat sonunda, bence beni özlüyor aşık bana hahaha. Hamilelikte psikolojik olarak hep yikiktim, depresyon gibiydi. Lohusalik da felaket bir dönem, ama cok normal cok olağan ve cook geçici. Hep geçici olduğunu düşünün, 9 ay gececek, doğum sancısı gececek, lohusalik gececek hepsi gececek ve sonrası cook güzel :) saglikla doğsun insallah bebeğiniz:))
Mesajınız o kadar içimi ferahlattı ki, emek verip yazdığınız için çoook teşekkür ederim😍 9 haftaya yakın hamileyim ben de, çıldırıyorum mutluluktan ama diğer yandan da tüm hayatım değişti, kaygılarım var… Evim küçük, sigarayı hala arada yakıyorum, alkol tamam hiç canım çekmiyor şu an ama bir gün illa ki o kaçamakları, yazın akşamüstü biralarını özleyeceğim… Benimki gibi keyifleri olan biri de bunları söylüyorsa bir bildiği vardır❤️ Sağlıkla kucağınıza almanıza çok sevindim

Mesajınız o kadar içimi ferahlattı ki, emek verip yazdığınız için çoook teşekkür ederim😍 9 haftaya yakın hamileyim ben de, çıldırıyorum mutluluktan ama diğer yandan da tüm hayatım değişti, kaygılarım var… Evim küçük, sigarayı hala arada yakıyorum, alkol tamam hiç canım çekmiyor şu an ama bir gün illa ki o kaçamakları, yazın akşamüstü biralarını özleyeceğim… Benimki gibi keyifleri olan biri de bunları söylüyorsa bir bildiği vardır❤️ Sağlıkla kucağınıza almanıza çok sevindim
Birilerine bu konuda iyi gelmek bana da çok iyi geliyor inan. Yaşayan anlar çünkü. Bazen eşinin bile seni anlamadığı olacak bu da çok normal :) bol bol hamileyken fotograflarini cek kendinin karnının insan özlüyor :) saglikla huzurla kucağına almak nasip olsun inşallah arkadaşım:)

X