Hiçbir şeye yetişemiyorum.

Uykusuz kaldığım gecelerin sabahında kafam altı kaynayan koca bir kazanmış gibi hissederdim. Gözlerim kulaklarım beynim alev alev yanardı. Akşama kadar çocuk ağlaması, bebeğin ek gıdası, bin türlü bulaşık, kaka bulaşmış tulumlar, 3 gündür lastiği çözülmemiş saçlarım..

Bi de misafir ağırlayacağım yok ya. Börek çörek yapacağım. O kadar vaktim olsa bıyıklarımı alır tırnaklarımı keser temiz bi duş alırdım.
Ahaha o kadar haklısın ki. Eşim defalarca bıyıklarımı ima edince günümü geçirmez oldum artık ☺️ Tırnaklarımı kesecektim bak iyi oldu hatırlattığın.. 😃👍🏻

Eşim yardım ediyor aslında mutfağı falan toplar ama o süre içinde ben de çocuğu falan uyutuyorum
Bebeğinizin en zor dönemleri bunlar.
2 yaşına kadar gazıydı dişiydi yürümesiydi derken hayat yoldan çıkıyor, çok normal.
Çocuk ne yiyecekse o gün, fazla yapın o yemeği ve eşinizle siz tuz baharat ekleyerek kendi tabağınıza öyle yiyin.
Çamaşır günü ayarlayın, o gün dışında yıkanmasın.
Haftasonu temizliği eşinizle yapın, biriniz süpürür diğeri bakar çocuğa, öbürü siler değişirsiniz.
Hayatı zindan edip mükemmel olacağım diye kendinize yüklenmeyin.
Yahu benim ne arkadaşlarım var çocukları öğlen 3 saat uyur ama akşama evde yemek olmaz, o da uyumuştur çünkü😂
Misafir asla kabul etmez, temizliği eşiyle halleder.
Çıt kırıldım naz niyazdan geçilmez, günde 10 saat uyumazsa gözü şiler falan.
Ne güzel işte, kadın kendinin kıymetini biliyor derim.
İmrenirim, ben öyle bir tip değilim canımı çıkarırım mutfakta ama kendim için yaparım bunu.
Diğer ev işi falan hak getire.
Daha faydasını görmedim hatta eşek olursan semer vuran çok oluru milyonlarca kere yaşadım.
Ben yapamıyorum, siz yapın işte.

Ahaha o kadar haklısın ki. Eşim defalarca bıyıklarımı ima edince günümü geçirmez oldum artık ☺️ Tırnaklarımı kesecektim bak iyi oldu hatırlattığın.. 😃👍🏻
🤣🤣
Sadece bıyıklar olsa iyi pijamamdan bacağım görünecek diye ödüm kopuyordu. Biri çıkıp “İsmail abi nabıyon” dese sırıtmazdı yani.

Şu dönemde kesinlikle ama kesinlikle misafir kabul etmeyin. Küserlerse de küssünler. Sağlıktan önemli hiç bir şey yok. Vaka sayısı 42 binlere gelmiş, virüs Allah korusun artık çocukları da etkiliyormuş, millet daha misafircilik oynuyor hey Allahım!

8 aylık bebekle ev işlerini yetiştirmek ve bebeğinle kaliteli vakit geçirmek aynı karede yer alamıyor maalesef. Bir de üstüne uykusuzluk eklendi mi aman aman.

Önceliğiniz iş değil bebeğinizle vakit geçirmek olmalı. Onun yorgun, mutsuz bir anneye değil, enerjik mutlu bir anneye ihtiyacı var. Eşlerin de eli armut toplamasın lütfen. El kadar bebeği olan insandan da mükemmel iş güç beklemesin bir zahmet.
Beyfendiler sadece işe gidiyor diye kadının evdeki bebek bakımı ve yemek bulaşık işlerinin verdiği yorgunluğun yüzde birini yaşamıyorlar.

Kendinize yüklenmeyin, yaşadığınız süreç çok normal, beceriksizlikle alakası yok. Ya çocuğunuza ayırdığınız vakitten çalıp ev işleriyle kafayı bozacaksınız ya da olduğu kadar iş güç yapıp çocuğunuza enerji dolu vakit ayıracaksınız. Ayrıca unutmayın evet zor büyüyorlar ama bu zamanları eşsiz, tek ve tekrarı yok. Büyüdüğü her anın tadını çıkarın.

25 yaşındayım. Eşim de çalışıyor neticede yoruluyor bi de çocuk durmadığı için kısıtlı ilgilenebiliyor. O sırada anca yediklerimizi topluyorum.
Çocuk eşinde durmuyor ise
Sen çocuğa bakacaksın eşin de ev işi yapacak
O çalışıyor yoruluyor
Sen de yoruluyorsun
Esin titiz ise kendi de yardım edecek
Benim de bebeğim hiç durmaz 22 aylık hala paçamda ağlar
Herseye yetişmek gibi bir cabam yok
Sadece yemek önemserim bebeğim ve kendimiz için
Yapabildiğim kadar yaparım
Çocuğum uyuyunca ben de uyurum
Eşim de yardımcı olur ev işlerinde
Mecbur olacak yani

güzellikle konuşun eşinizle
Anneden başka kimsede durmayan bebek çok zor
Yaşadım biliyorum

Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum
Bir kere asla yetersiz değilsin. Pandemi döneminde de ne arayıp gelemedik deyip duruyorlar anlamadim. Eşinizede durumu anlatin. Anlamak zorunda. Benim kızımda öyleydi cok iyi bilirim o duyguyu. Lutfen kimse güvenir kırılır demeyin. Pandemide kabul etmeyin. Sağlıkla huzurla buyutun bebisinizi inşallah 🤗

Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum
Bi desteğiniz olmadan çok zor zaten. Eşiniz boşuna sizden beklentiye giriyor. Eşinizin evde olduğu zamanlar yardım etmesi lazım. Mesela haftasonu evdeyse evi süpürebilie. Ya da maddi Durumunuz iyiyse eve arada yardımcı al temizlik için.

Evet olabilir aslında yapıp atıyorum ama daha işe kalkışmadan gözümde buyuyor her güne bi iş yapayım diyorum bakıyorum yine anca topla süpür yemek yap olmuş üstüne ekleyemiyorum. Kalabalık gelecekler bi de ne kadar çeşit saysam yetmez yetmez deyip duruyorlar bu da gözümü korkutuyor bakıyorum herkes çocuğuyla sürekli misafir ağırlıyor ben hep yatılı kaldım okurken elim aşırı yatkın değil kuzenim bile bebeği 15 günlük ne zaman geleceğiz diyor darlandım
Ben bebek görmeye gelenlere 1 çeşit bişey yaptım 2 çeşit de hazır aldım. Ne yapayım sürekli emmek isteyen, uyumayıp ağlayan bi bebeğim vardı. Sonuçta millet bebeği görmeye mi geliyor yemeğe içmeye mi. Zaten şu zaman korona tavan yapmış, bebekleri çok etkiliyormuş hiç zamanı değil. Vakaa sayıları biraz azalsın o zaman görüşelim şuan çok riskli deyin açık açık

Misafir kabul etmeyin önümüzdeki bir iki ay . Gidişata göre karar verirsiniz. İkram konusuna gelince zaten gelen insanlar sizin birşey yapamayacağınızi düşünüp ikramlık birşeyler getirirler . En kotu iyi bir yerden sipariş verirsiniz ya da alırsınız . Hayatı zorlastirmaya gerek yok .

Bebeğinizin en zor dönemleri bunlar.
2 yaşına kadar gazıydı dişiydi yürümesiydi derken hayat yoldan çıkıyor, çok normal.
Çocuk ne yiyecekse o gün, fazla yapın o yemeği ve eşinizle siz tuz baharat ekleyerek kendi tabağınıza öyle yiyin.
Çamaşır günü ayarlayın, o gün dışında yıkanmasın.
Haftasonu temizliği eşinizle yapın, biriniz süpürür diğeri bakar çocuğa, öbürü siler değişirsiniz.
Hayatı zindan edip mükemmel olacağım diye kendinize yüklenmeyin.
Yahu benim ne arkadaşlarım var çocukları öğlen 3 saat uyur ama akşama evde yemek olmaz, o da uyumuştur çünkü😂
Misafir asla kabul etmez, temizliği eşiyle halleder.
Çıt kırıldım naz niyazdan geçilmez, günde 10 saat uyumazsa gözü şiler falan.
Ne güzel işte, kadın kendinin kıymetini biliyor derim.
İmrenirim, ben öyle bir tip değilim canımı çıkarırım mutfakta ama kendim için yaparım bunu.
Diğer ev işi falan hak getire.
Daha faydasını görmedim hatta eşek olursan semer vuran çok oluru milyonlarca kere yaşadım.
Ben yapamıyorum, siz yapın işte.
Ne güzel yazmışsınız.. kıymetimizi önce biz bilmiyoruz.

Şu dönemde kesinlikle ama kesinlikle misafir kabul etmeyin. Küserlerse de küssünler. Sağlıktan önemli hiç bir şey yok. Vaka sayısı 42 binlere gelmiş, virüs Allah korusun artık çocukları da etkiliyormuş, millet daha misafircilik oynuyor hey Allahım!

8 aylık bebekle ev işlerini yetiştirmek ve bebeğinle kaliteli vakit geçirmek aynı karede yer alamıyor maalesef. Bir de üstüne uykusuzluk eklendi mi aman aman.

Önceliğiniz iş değil bebeğinizle vakit geçirmek olmalı. Onun yorgun, mutsuz bir anneye değil, enerjik mutlu bir anneye ihtiyacı var. Eşlerin de eli armut toplamasın lütfen. El kadar bebeği olan insandan da mükemmel iş güç beklemesin bir zahmet.
Beyfendiler sadece işe gidiyor diye kadının evdeki bebek bakımı ve yemek bulaşık işlerinin verdiği yorgunluğun yüzde birini yaşamıyorlar.

Kendinize yüklenmeyin, yaşadığınız süreç çok normal, beceriksizlikle alakası yok. Ya çocuğunuza ayırdığınız vakitten çalıp ev işleriyle kafayı bozacaksınız ya da olduğu kadar iş güç yapıp çocuğunuza enerji dolu vakit ayıracaksınız. Ayrıca unutmayın evet zor büyüyorlar ama bu zamanları eşsiz, tek ve tekrarı yok. Büyüdüğü her anın tadını çıkarın.
Başlarda çocuğumla ilgilenip etrafı öyle bi toplayıp yemek yapıp dinleniyordum sonra eşim her şeyde bi kulp bulup laf yapınca oraya buraya sardım artık dinlenme vaktimi kendimi paralamak olarak kullanıyorum 😓

Bir kere asla yetersiz değilsin. Pandemi döneminde de ne arayıp gelemedik deyip duruyorlar anlamadim. Eşinizede durumu anlatin. Anlamak zorunda. Benim kızımda öyleydi cok iyi bilirim o duyguyu. Lutfen kimse güvenir kırılır demeyin. Pandemide kabul etmeyin. Sağlıkla huzurla buyutun bebisinizi inşallah 🤗
Teşekkür ederim🤗

Ben bebek görmeye gelenlere 1 çeşit bişey yaptım 2 çeşit de hazır aldım. Ne yapayım sürekli emmek isteyen, uyumayıp ağlayan bi bebeğim vardı. Sonuçta millet bebeği görmeye mi geliyor yemeğe içmeye mi. Zaten şu zaman korona tavan yapmış, bebekleri çok etkiliyormuş hiç zamanı değil. Vakaa sayıları biraz azalsın o zaman görüşelim şuan çok riskli deyin açık açık
İptal edildi bugün onlar teklif etti ben de hemen tamam olur diye geçiştirdim.

Misafir kabul etmeyin önümüzdeki bir iki ay . Gidişata göre karar verirsiniz. İkram konusuna gelince zaten gelen insanlar sizin birşey yapamayacağınızi düşünüp ikramlık birşeyler getirirler . En kotu iyi bir yerden sipariş verirsiniz ya da alırsınız . Hayatı zorlastirmaya gerek yok .
Şöyle ki gelecekler 20-25 kişi düşünüp getireceklerini de zannetmiyorum ama şükür ki şimdilik iptal oldu

Başlarda çocuğumla ilgilenip etrafı öyle bi toplayıp yemek yapıp dinleniyordum sonra eşim her şeyde bi kulp bulup laf yapınca oraya buraya sardım artık dinlenme vaktimi kendimi paralamak olarak kullanıyorum 😓
Çünkü madalya takacak sana. Benimki de vikvikvik konuşuyordu, bıraktım tamamen. Çok güzel bir kavga ettim sen benim insan olduğumun farkında değil misin temalı. Sonra bıraktım, ne yemek ne ütü ne çamaşır hiç karışmadım. Pazartesi sabah işe gidecek gömleğim ütüsüz diyor ütüleseydin diyorum,kavga dövüş. Akşam geliyor yemek, makarna yap ye diyorum savaş dövüş. Zaten kız hem reflü hem kolik aynı yemeği yemezmiş iki gün. Diyet yemem, etsiz yemem, beğenmedim yemem hep şımarıklık. Bir ay savaş yaşadık evin içinde. Şu an minik 3 olacak, herşeyi yer, 3. gün bile yer. Bulaşık Makinesi boşaltır ,yerleştirir, çamaşır makinesi çalıştırır, asar. Kızı parka götürür ben işimi yaparım. Kavga ede ede oldu. Öyle şu dedimi yapınca hiç değerin olmuyor, sürünmek hoşlarına gidiyor.

Aynı sayılırızz canım . Korona var ya gelmesinler zaten insan yoruluyor . Bebek huysuz dış çıkartıyor de yakın zamanda derlerse . Bir şey uydur . Eksik falan değilsin inan bende yetişemiyorum . Ve bizim gibi bir sürü insan var .

Coook normal canım benim de 11 aylık bebeğim var. Gün bitiyor iş bitmiyor kendime zaman ayiramiyorum. Depresyondayım. Yardım edecek kimsem yokk. Eğer annen varsa ya da kayinvaliden ile aran iyiyse arada bir çağır çocuğa baksınlar sen de ev işi yap bitir kendine zaman ayir benim öyle bir şansım yok maalesef. Değilse eşi dostu boşver Corona var zaten yok görüşecem diyosan bütün dağınıklığı tek bı açılmayacak odaya topla hazır yaş pasta al akşam çaya çağır. Ben valla aileleri çağırmıyorum artık onları görmeye ben gidiyorum. Sürekli yakınıyorum yapamıyorum yetişemiyorum diye kimse benden bir şey beklemiyor o yüzden. Artık sürekli iş yapmamaya da başladım baktım olmuyo bebemi uyutuyorum işleri bırakıp kahve içiyorum 😂

X