Hilary'nin Başarı Öyküsü 32 Kilo Verdi

çoook teşekkür ederim yardımlarınız için... bakalım bir süre karıştırarak devam edeyim eğer zorlanırsam dukan olayını çıkartırım aradan. evimde tartı olmadığı için bilemeyeceğim kaç kilo verdiğimi. eczaneye falan gidip tartılmaya da utanıyorum... :KK17: ama dar bi pantolon aldım kendime ona sığabildiğim gün gidip tartılacağım. o zaman gelip hepinize ilan edip teşekkürlerimi sunacağım hepimize incecik sağlıklı günler... :KK3:

bol sans diliyorum size

valla söyle diyim ilk aksam elim ayagim titredi resmen acliktan, ama dayandim 1 lokma bile atmadim agzima, saat 12:30 - 13:00 gibi yedim, ama tika basa yedim :KK52::KK52::KK52: sporu ilk 3 gün cok güzel yaptim ama diyer günler fazla yapamadim ( bacaklarimda derman yoktu :S ) genelde yürüyüs yaptim :KK55: ama öglen yedikten sonra ertesi güne kadar hicbirsey yemedim :KK14::KK14:

hmm o dıger gunler sporunu aksatman sebebıyle werememıs olabılrsın canm hatta sebebı o dur yanii bse yemıomussun gtmesı lazmdı az daha gayreett :KK66:

Tebrikler canım nasıl başardın bunu inanmak elde değil kabus gibi kilolarımı vermediğimden :KK1::KK1::KK1:

tesekkrlerr.. kabus gıbı gelmesın kı ınancın olsun :KK66: canım ılk sayfayı tıklarsan orda anlattım uzn uzun eger yeterlı olmazsa ozelden msj da atabılrsın...

Merhaba kızlar bende bugün başladım buna valla ben haftanın 5 günü spor yapıyorum zaten onun dışında pek vaktim olmuyo ama merdivenmiş mekikmiş desteklicem artık
öğlende pizza yedim üzerine 1 ufak eklerle 1 ufak çilekli tart lokmalık olanlardan kahve içtim bitki çayı içtim o kadaaar

Merhaba kızlar bende bugün başladım buna valla ben haftanın 5 günü spor yapıyorum zaten onun dışında pek vaktim olmuyo ama merdivenmiş mekikmiş desteklicem artık
öğlende pizza yedim üzerine 1 ufak eklerle 1 ufak çilekli tart lokmalık olanlardan kahve içtim bitki çayı içtim o kadaaar

gayet güzelmiş:) kolay gelsınn dewmm :KK66:

hilaryciğim başarının önünde seni ayakta alkışlıyorum canım. senin bu yöntemini okuduktan sonra çok araştırma yaptım,şan eseri bir makale denk geldi linkini veriyorum.2 sayfa dolu dolu çok güzel anlatılmış bazı yanlış bildiklerimiz. Günde kaç öğün yemeliyiz?

iki sayfayı da okuduğumda anladım ki aslında eskiden kahvaltı diye bir öğün yokmuş,bu batılı anlamda gelişen bir olguymuş. açlığın faydaları saymakla bitmezmiş. iyi ki böyle bir yazıya rastladım,çoğu fikrim değişti. herkesin okumasını rica ediyorum sıkılmadan.

arkadaşlar 4. gün sonunda rapor vereyim dedim. dukan ve tek öğün beraber yapılamıyormuş bunu anlamış oldum. bugün mecburen fakültede ekmek arası yemek zorunda kaldım. o nasıl bir lezzetti öyle...:KK52: yaklaşık 8 saat geçmesine rağmen hiç acıktığımı hissetmedim hala.. kilo verdin mi derseniz bilemiyorum ama sanki süzülmüşüm gibi geliyor. umut dünyası işte :KK1: yarından itibaren normal yiyeceklerle tek öğün uygulamaya karar verdim. arada da su orucu yapacağım. bakalım sonuç ne olacak. hepinize bol şans :KK16:

Son düzenleme:
tebrikler canım.yaptığın diyetin mantığı tam bana göre aslında.bende şöyle bi problem var.diyete başladım diyelim,kahvaltıda şunu eksilt,öğlen bunu ye,akşam şunlardan uzak dur:böyle kısıtlamaları sevmiyorum ben,ya hep ya hiç diyip Allah ne verdiyse devam ediyorum :KK1: ama yemiycem dersem de ağzımı kitliyorum resmen ve yemiyorum.en azından abartmadan öğlen güzel bişeyler yesem severek yaprım bu diyeti.sabah yürüyüşlerime başlayıp akşamları da evde leslie yapayım diye plan yaptım hemencecik.arada dürtün beni,yoklayın,kızın bağırın utancımdan yapayım bari :KK53: hepimize incecik bir yaz ve akabinde bir ömür diliyorum :KK16:

tesekkrler... onerılerın ıcın de cok saol ama ben zaten fazlasyla BİLNÇLİ SEKLDE werdm o kıloları,suursuzca deil:KK34: tw dekı doktorların --bazıları-- gercekten sacmalamakla beraber hangı arastrmalar dayanarak ınsanlara tawsyelerde bulndkları mechul,medyatık olma amacı gütmeyle-ınsanları cahil gorup sacma sapan otlarla ınsanlara cesitlı zararlar werıolar. ender sarac,canan karatay alanlarında ınanlmaz donanımlı ınsanlar ama ayda 4 kılo yontemı 90 kg ustu ınsanlara onerılcek bı yontem deıl!! kaldıkı ben 7 yasndan berı kılo sorunu olan bırıydm gıtmedgm doktor uyglamadgm dıyet kalmadı yıne careyı kendmde buldum coook sukur!!

ben dıyetsyen deılm ama kılo werme hakknda,ınsan metabolızması hakknda,besınlerın yararları zararları hakknda bilgimi alt eden pek nadir.. :KK66:

sız doktor musunuz bılmem ama ben zaten doktor kontrolune de gırıodum ki acıklamalarımda bunları belrttım zaten tekrarlamanız gereksız olmus.. kan sekeri dengemn bozldgna bn karar werdm,doktormda gereklı tahlıller sonucu bı kac ılac yazdı we duzeldı.o sadece hücre deformasyonuna ugrycagmı soledı ama en bsta o takdır ettı :) ole pratısyen dr fln deıl yalnız,alanında uzman ınsanlar..

hıcbısey kılolu olmak kdar saglıgı tehdt etmıor bunu en ii kılo skntısı ceken ınsanlar bılır!

ben 90 kgyken ufacık bı yuruyuste nefes nefese kalıodum yaa nefes nefesee. 18 yasndaydm o zmnlar we obezmısım 60-70 yasndaymısm gbı hıssedıodum ıgrenc bı ruh hali!! 1 ogun yıyp zayfladgma gore zayflanıo,burda ornek ben warım dha neler... ki sadece burdan deıl bulndgm sehrde bnden yardm alan bi suru ınsan war. we gayet duzenlı kılo werıolar,saglıga kawsmak ıcın saglıktan olmak ıcn deıl :KK66: tskkrler yınede yormlarnz ıcn.

kılo werlmez falan demıssınız bunlar asılsız soylemler,ama tahmn edemeycegnız kdar mucıze bı durum gbı gelmıs demkkı sıze bu da bnm hedıyem kendme we yardmcı olmak ıstedgm ınsanlara.. :KK34:

Merhaba, ben de 6 ay boyunca alanında uzman Hacettepe mezunu bir diyetisyene gittim. 15 kilo verdim. Tek amacı, kan şekerimi düzenli tutabilmek için 5 öğün vermesiydi.

Bunun sebebi ise, kan şekerini hep aynı seviyede tutmak istemesiydi. Uzun süre aç kalınca insanın kan şekeri düşüyor ve siz daha büyük bir açlık krizine giriyorsunuz. Az ve sık yemek yemenin mantığı budur. Kan şekeriniz belirli bir seviyede tutmak.

Tek öğün yemek yemenin bir diğer zararı ise, vücudunuza kıtlık alarmı vermenizdir. Tek öğün yemek yiyen vücut bir süre sonra ne yerseniz yiyin depolamaya geçiyor. ( Sanki savaş çıkmış da, yemek kıtlığı varmış, açlıktan ölmemek için ne yerseniz yiyin yağa dönüştürüyor )

Annem senelerce sadece 1 öğün yemek yediği için hem şişmanladı hem de şeker hastası oldu. Şimdi insülin iğnesi vurunuyor günde 2 defa .

Yanlış anlamayın, ancak danıştığınız uzman doktor kim bilmiyorum ama sadece tek öğün beslenme ile sağlıklı birşey yaptığına inanması beni çok şaşırttı. Alanında uzman professör doktorunuzun bilimsel görüşünü sorup buraya yazabilirmisiniz ? En azından benim gibi olayı farklı bilenler aydınlanmış olur. Hangi tıbbi ve bilimsel gerçeğe göre ve hangi yöntemle size kilo verdirdi ? Bunu paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Siz çok spor yapmışssınız anladığım kadarıyle. Yani vücudunuza muazzam enerji harcatmışsınız. Hızlı kilo vermenize sebep bu olabilir diyorum. ( ki iradenize de hayran kaldım o ayrı bir mesele )

Çok merak ettim cevabınızı, şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.

( Burada amacım olayı sadece anlamak. Eğer sizin yönteminiz doğru ise, obez olan birçok insana ışık tutabilirsiniz. Bunun için doktorunuzun düşüncesinş merak ettim. )

Konuya uzun zamandir yazan olmamis.. Ama en basindan sonuna kadar okudugumda bu diyeti deneyecegini soyleyenler olmus.. Hilary seni tebrik ediyorum.. Ancak herkesin metabolizmasi farklidir o yuzden diger deneyen arkadaslar basarili olabildiniz mi? Benim bu diyeti denemek istememdeki amac 3 haftada 7 kilo vermek. Bir de sorum olacak oglen ne isterseniz yediniz mi? Mesela bir hamburger menusu patates kizartmasiyla kolasiyla ? Yoksa tek ogunde de cok abartmayarak mi yediniz?

öncelikle başarını canı gönülden kutluyorum sonrasındada konuyu ilk 6 sayfasını okudum 3 kişiden birisi zararlı olduğunu söylemiş gerçekten çok merak ettim zararlı olan ne ? benim tunuslu arkadaşım var ve hayatında hiç bir zaman 4 den sonra su haricinde hiç bir şekilde katı gıda ile beslenmiyor çorbada dahil buna ve dipçik gibi benden sağlam şimdi arkadaşımızın yapmış olduğunun ne gibi bir sakıncası var merak ediyorum? sadece beslenme alışkanlığını değiştirip alması gereken bütün vitamin mineral protein vs. herşeyi akşam değil de öğlen alıyor diyemi ? akşam yemeği yemediği içinde akşam spor yapmasının da hiç bir sakıncası yok ....eee neresi zararlı?
:KK76::KK76::KK76:

X