Hilary'nin Başarı Öyküsü 32 Kilo Verdi

Merhaba, ben de 6 ay boyunca alanında uzman Hacettepe mezunu bir diyetisyene gittim. 15 kilo verdim. Tek amacı, kan şekerimi düzenli tutabilmek için 5 öğün vermesiydi.

Bunun sebebi ise, kan şekerini hep aynı seviyede tutmak istemesiydi. Uzun süre aç kalınca insanın kan şekeri düşüyor ve siz daha büyük bir açlık krizine giriyorsunuz. Az ve sık yemek yemenin mantığı budur. Kan şekeriniz belirli bir seviyede tutmak.

Tek öğün yemek yemenin bir diğer zararı ise, vücudunuza kıtlık alarmı vermenizdir. Tek öğün yemek yiyen vücut bir süre sonra ne yerseniz yiyin depolamaya geçiyor. ( Sanki savaş çıkmış da, yemek kıtlığı varmış, açlıktan ölmemek için ne yerseniz yiyin yağa dönüştürüyor )

Annem senelerce sadece 1 öğün yemek yediği için hem şişmanladı hem de şeker hastası oldu. Şimdi insülin iğnesi vurunuyor günde 2 defa .

Yanlış anlamayın, ancak danıştığınız uzman doktor kim bilmiyorum ama sadece tek öğün beslenme ile sağlıklı birşey yaptığına inanması beni çok şaşırttı. Alanında uzman professör doktorunuzun bilimsel görüşünü sorup buraya yazabilirmisiniz ? En azından benim gibi olayı farklı bilenler aydınlanmış olur. Hangi tıbbi ve bilimsel gerçeğe göre ve hangi yöntemle size kilo verdirdi ? Bunu paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Siz çok spor yapmışssınız anladığım kadarıyle. Yani vücudunuza muazzam enerji harcatmışsınız. Hızlı kilo vermenize sebep bu olabilir diyorum. ( ki iradenize de hayran kaldım o ayrı bir mesele )

Çok merak ettim cevabınızı, şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.

( Burada amacım olayı sadece anlamak. Eğer sizin yönteminiz doğru ise, obez olan birçok insana ışık tutabilirsiniz. Bunun için doktorunuzun düşüncesinş merak ettim. )
oncelıkle yazınız ıcın tesekkurler.uzun zamandır kadınlar kulubune gırmıodum cunku ama gırmememın sebebı yogunluk,iş,guc yoksa bu sıte bayanlar ıcın her anlamda boll bılgı donanımlı harikaa bi site,bi cok sey ogrendım burdan yıne dewam..

bılmek ısteyen ınsan arastırır en dogru bılgıye ulasmak ıcın ve basarmak ıcın. sanırım sızde bu yuzden cok detaylı sekılde ıncelemelerde bulunmussunuz ve cok ıyı yapmıssınız bence kendınız ıcın.

belırttıgınız kan sekerı duZeyı her ınsanda farklılıklar gosterır ve cogu ınsanda aslında hastalıktır bu,gerek seker hastalıgı yuzunden gerekse metabolızma hızı yada dusuklkugu yuzunden vucudun tamamen dırencıyle alakalı bı durum.yanlıs bı anlasılma olmuskı,herhangı bı doktor zayıflatmadı benı yada buldugum yontemle alakalı bı fıkır vermedı kımse tamamen benım buldugum,vee şükür ki bulmuşum allah nasip etmiş, sadece benim yönetimimde olan bi zayıflama surecıydı benımkı. doktor diye belırttıgım kısıler cocuklugumdan beri gıttıgım doktorlar. ankarada,erzurumda gıttıgım ınsanlar. ve yıne yanlıs anlasılma olmuskı o ınsanların alanlarında cok profesyonel oldugunu solememe ragmen onlardan bıse olmaz demısım gıbı bı sonuc cıkarmıssınız. onların meslegı bu bı dunya ınsanı zayıflatmıslar zayıflatıyolar ancak dedıgm gbı bunlar bıreysel olarak bana uymadıgı ıcın onlarla kılo veremedım yıllarca. bu yuzden kendım care buldum ve basarıya ulastm,bu benım basarımdır. sabırlı bı ınsan gıder dıyetısyene sızın gbı 6-7 ayda 10 15 kılo cok rahat verır saglıklıdır da... ama benım gıbı sabırsız ,sinirli ve fazlaca kılosu olanlar ıcın uygun olmuyo ve o ınsanlar o yuzden sısman kalıolar. BEN DIYET kavramına oldukca karsı bı ınsanm benm gıbı olan ınsanlara yardım amaclı buraya yazdım basarımı. belkı uygulamayı deneyen olur da bı an once ıstedıgı kıloya ulasır dıe. zayıflama bır surectır ve tamamen yasam tarzını dewgıstrmektır dıyettı oydu buydu gbı ınsan psıkolojısını kasan tanımlar ınsanları kılo vermeye baslarken sıkıntıya sokar bu yuzden bı cok ınsan ıkı hafta dıyet uygular ucuncu haftada sıkılır bırakır normaldır de bende 12 sene bu boyle oldu,her defasında...

ve ben bu ıse ılk basladıgım surecte ılk ayda 20 kgye yakın bı kılo verırken ınanlmaz rahattım cunku beynımde bıtmıstı hersey. ya olacaktı ya olacaktı. kesınlıkle dedıgınız gıbı aclık krızı falan.... kesnlıkle olmadı bende. eger yontemımı bı kac gun denersınız boyle bıseye rastlayacagnızı sanmıorum ben yaptım bana krız falan gelmedı baskalarına mı gelecek yemegı dusunmezsenız ınancınızz kendınıze tam olursa hırsınız da varsa asla ıradenızden cıkamazsınız sızı yonlendıren tek sey beyın o surecte.... yanı gunde tek ogun ama dolu doluu ıstedgnız sekldeee yedıgınız zaman ogle waktı aksam 9 a kadar acıkma tukenme gbı bı durum asla olmaz. sık sık yemek yemek kesnlıkle saglıklı bı yontem degıl bence ben tecrubelerıme dayanarak soyluyorum bunları,3-5 kılo verenler ıcın hıkaye...

ben dıyetısyen degılımm muhendısım:nazar::KK34: ancak konuya uzak bı alanda degılım oldukca yakınım.:KK34: bılıncsızce vermedm asla fazla fzla bılıncım wardı:) kılo verme surecnde kan tahlıllerım ıcın gıttıgım zamanlar doktorlarım kan ılacı dahıl hıcbırsey vermıolardı bana sadece d vıtamını eksklgnden saclarm azck dokulur olmstu ona sebep d vıt. verıolardı. hucre deformasyonuna ugradgmı soledm ama bu uzun vadede kılo verenl ınsanlarda da oluomus o yuzden cok tehlıkelı bı durum gormuolardı her hafta kan tahlılı verıodum bu yuzden...

dedıgım gıbı bın kez soledım mılyon kez solerımmm hıcbıseyyy kılolu olmak kadar ınsan saglıgını tehdıt etmıyor!! bı bakın kılo her hastalıgın en buyuk sebebı. tansıyon,kalp,damar bozuklukları,fızıksel hastalıklar bel fıtıgı gbı,psıkolojık sorunlar ws ws her hastalıgın sebebı yaa... o yuzden kılo vermek ıcın kımse durmasın saglıklıyken ımkan varken kıymetını bılsınler ve zayflasnlar.. benm yontemım de oldkca saglıklı ustne basa basa soluorum.. ole herkesn yapabılcegı bse de degl onu da bılıorum gunde 5-6 ogun dolu dolu yıyen bı ınsanın bı ogunle her gun 2 saat spora alısması gozunu korkutur ama ınandgı an baslar ve bırakmaz. bıraz cesaret ıstıo cesarfetı olan hırsı olan okuyan arastran benm gbı herr ınsan basarır bunu. kı benm yontemımı uygulayıp cok kılo veren ınsanlar war cevremde yardm edıorum ve hıc sıkılmıorum..

kısa surede kılo veren gerı alır tezını de ben curuttum,cnku verelı 5 sene oldu ve kılo faln almadm,suan 54-55 kg cıvarıyım.:KK34: kılo verdkten snra ohhhh zayfm ıstedgmı yerm dıyp dıkkat etmezsenz tabıkı fzla fzla gerı alırsnız bu tamamen sızle alaklı bı durumdur. ancakkkk dedgm gbı o surecte dıyet kawramını yok edıpp YASAM TARZINIZI DEGISTRIRSENIZZZ oyle devam edersınız... ben eskıden bı ton sekerle cay ıcerdım,kızartma yerdm,fast food tatlılar pastalarr.... smdı hcbrı yok nerdeyse hayatmda saglıklı beslenıorum ve saglksız olan hersyden nfret edıorum... hepsı bu:KK34:

fazlaca uzun oldu ama acıklayablmek adına umarm yardmcı olmustr yazım.:KK34: teskkrler.

hilaryciğim başarının önünde seni ayakta alkışlıyorum canım. senin bu yöntemini okuduktan sonra çok araştırma yaptım,şan eseri bir makale denk geldi linkini veriyorum.2 sayfa dolu dolu çok güzel anlatılmış bazı yanlış bildiklerimiz. Günde kaç öğün yemeliyiz?

iki sayfayı da okuduğumda anladım ki aslında eskiden kahvaltı diye bir öğün yokmuş,bu batılı anlamda gelişen bir olguymuş. açlığın faydaları saymakla bitmezmiş. iyi ki böyle bir yazıya rastladım,çoğu fikrim değişti. herkesin okumasını rica ediyorum sıkılmadan.

cook tesekkrler canm saolsın>:) ınsallah sende ıstedgın kıloya kavusursun.:KK34:

Konuya uzun zamandir yazan olmamis.. Ama en basindan sonuna kadar okudugumda bu diyeti deneyecegini soyleyenler olmus.. Hilary seni tebrik ediyorum.. Ancak herkesin metabolizmasi farklidir o yuzden diger deneyen arkadaslar basarili olabildiniz mi? Benim bu diyeti denemek istememdeki amac 3 haftada 7 kilo vermek. Bir de sorum olacak oglen ne isterseniz yediniz mi? Mesela bir hamburger menusu patates kizartmasiyla kolasiyla ? Yoksa tek ogunde de cok abartmayarak mi yediniz?

tskkrler..yontemımı okuduysan orda belırtmıstım ne ıstersem onu yedım ben kola sısmanken de sewmezdm ama meyvesuyudu faln ıcıodum o ogunde. kebap,pide,lahmacun,pızza.. canm ne cektyse:) genelde proteın agrlıklı yapmısım o ogunu bılmeden ama proteın agrlıklı yaparsanz szde hem doyarsnz hemde uzbn sure ackmazsınız. mesela kaslarım erımedı proteın agrlıklı yedgm ıcın o donem:)

öncelikle başarını canı gönülden kutluyorum sonrasındada konuyu ilk 6 sayfasını okudum 3 kişiden birisi zararlı olduğunu söylemiş gerçekten çok merak ettim zararlı olan ne ? benim tunuslu arkadaşım var ve hayatında hiç bir zaman 4 den sonra su haricinde hiç bir şekilde katı gıda ile beslenmiyor çorbada dahil buna ve dipçik gibi benden sağlam şimdi arkadaşımızın yapmış olduğunun ne gibi bir sakıncası var merak ediyorum? sadece beslenme alışkanlığını değiştirip alması gereken bütün vitamin mineral protein vs. herşeyi akşam değil de öğlen alıyor diyemi ? akşam yemeği yemediği içinde akşam spor yapmasının da hiç bir sakıncası yok ....eee neresi zararlı?
:KK76::KK76::KK76:

:)yaww ıste gulup gecıyorum ben burda canlı bı ornek var degerlendrmek yerıne kıl tuy arıolar,bahane arıyolar zayflamamak ıcın ben oyle goruyorum sekerım:) aynen dedgn gbı alsklanlklar degstı ve dıpcık olduk bızde canm:)) allah herkese nasıp etsın ınsallah :)

Canım merhaba öncelikle seni tebrik ediyorum canı gönülden .

Çok merak ettim bu arada fotograf yukledinmi hiç siteye ?

Canım merhaba öncelikle seni tebrik ediyorum canı gönülden .

Çok merak ettim bu arada fotograf yukledinmi hiç siteye ?
[/Q

tesekkurler canm... hayır yuklemedım yuklemeyı de kesınlıkle dusunmuorum. sadece facebook hesabım uzerınden gorebılıyolar resmlerımı ama ınanmayanlara resımle ıspatlamak gıbı bıseyden dolayı degıl ole dusunen bırıne asla yardmcı olmam cnku,face uzerınden onlara yardmcı olmak ıcın hesabm uzernden ıletısım kuruoruz o kdr.:KK34:

cnku,face uzerınden onlara yardmcı olmak ıcın hesabm uzernden ıletısım kuruoruz o kdr.:KK34:

Canım tüm yazdıklarını okudum azmine hayran kaldım :KK1:
bende senn gibi sabırsız bi insanım o yüzden uzun ve sıkıcı diyetler bana göre değil :KK31:
Benimle iletişime geçersen ve bana destek olursan çok sevinicemm :2: :KK39:

Son düzenleme:
canım merhaba
öncelikle seni azminden dolayı tebrik ederim yazdıkların bana ilham verdi ve bugün başladım.Umarım sendeki gibi sonuçlanır.şu anda 69 kg yum 52 kg ya düşmek istiyorum.bekleyip görücez :)

Canım tüm yazdıklarını okudum azmine hayran kaldım :KK1:
bende senn gibi sabırsız bi insanım o yüzden uzun ve sıkıcı diyetler bana göre değil :KK31:
Benimle iletişime geçersen ve bana destek olursan çok sevinicemm :2: :KK39:

tabıkı tatlm facebook hesabın varsa ordan ulasabılrsın bana,ozelden hesabının lınkını msj atarsan eklerım.:KK34:

canım merhaba
öncelikle seni azminden dolayı tebrik ederim yazdıkların bana ilham verdi ve bugün başladım.Umarım sendeki gibi sonuçlanır.şu anda 69 kg yum 52 kg ya düşmek istiyorum.bekleyip görücez :)

hmm 17 kılo.. cok fazla degılmıs canım kolay verebılcegnı umuyorum :KK66: metabolızma hızın nasıl bılemıorum ama benım yontemı uygularsan en fazla 1,5 ayda gıder o 17 kılo :KK66:

Yazdiklarini okuyunca suanki halimi anlattigi farkettim yas ve kilo olarak cabalar olarak. Bir arkadasimla beraber senle konusmak iatiyoruz bu konuda mjmkjn mudur

nasıl ya 1 ayda 20 kg mu
tebrik ederim azınlıktaki insanlardan birisiniz buna inanın

X