Hoşçakal 30 Kilo ... !

Selma canım. Nasıl gidiyor diyetin. Liste verdiler mi hiç? Spor musun?

Merhaba arkadaslar bende kilo vermeye calisiyorum 39 haftalik bebegim karnimda öldü stres ve uzuntuden yemege verdim kendimi simdi 93 kilo civarindayim bir ay once 99 kg idim. Spor yapmaya calisiyorum diyet yapamiyorum en ufak bir uzuntude kendimi yemek yerken buluyorum psikolojim yerlerde...
pdikologlara gittim ama boyle bir acida onlar da benim icin yetersiz kaldi... bu arada yasim 43. Tekrar allah nasip ederse gebelik istiyorum o yuzden bu bana biraz umit oluyor ve kilo vermeme neden oluyor gunde iki saat spor yapiyorum kardiyo ve yoga ...
biraz da insallah sizlerin sayesinde bogazima dur diyebilirim

Allah sabır ve kolaylık versin. Çok büyük bir acı yaşamışsınız. Bir anne olarak acınızı paylaşsam da bu acıyı sizden daha iyi bilecek kimsenin olmadığını düşünüyorum. Başka çocuğunuz var mı? Varsa Allah onlara uzun ömür versin. İnşallah istediğiniz bebeğe kavuşursunuz.
Çok kilolu doğum yapmış biri olarak hamilelik öncesi zayıflamanızı tavsiye ederim. benim gibi sizin de yaşınız ileri... Ben hem kiloluydum hem de yaşım ileriydi. Hamileliğim sırasında tansiyon problemi, preklemsi vardı. tansiyon aleti ile yaşıyordum. Son bir ay tansiyondan dolayı bebeğim hiç kilo alamamıştı. ama ben sizden daha kiloydum. 120'ye yakındım doğuma girdiğimde... Siz benden daha iyisiniz. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Cok sagolun desteginiz icin keske ben ve bebegim de siz ve yavrunuz kadar sansli olabilseydik ;(
Baska evladim var hamdu senalar olsun ne yazikkki ikinci evliligim ve esimin evladi olsun cok istiyordum oldu da keske bir de cani sag olabilseydi...
ben de doktoru en son hastaneye gidisimde cok uyardim cok sisim bacaklarimda yaralar cikti diye bol su ic evinde dinlen dedi bende oyle yaptim yavrumu kaybettim...
kilo vermeye calisiyorum iste psikolojim cok bozuk hic bir sey yasadigim kaybi unutturamiyor hirsimi yemekten aliyorum su an ki kilom hamilelikteki kilomdan bile fazla...
desteginiz icin cok tesekkur ederim sagolun
siz kac yasinizda nasil hamile kaldiniz bana belki yardimci olur ben de hamile kalmaya ugrasiyorum dokuz ay oldu evladimi kaybedeli nasil kalacagimi da bilmiyorum ....

Sanırım bebeğinizi preklemsi yüzünden kaybetmişsiniz. Biraz da doktorun hatası olmuş. Ben 39 yaşındaydım. Sizden daha gençtim yani... Ama ilk hamileliğimde de preklemsi olduğum için 39 yaş oldukça geç bir yaş olarak kabul edildi. Ayrıca miyom da vardı ve miyom oldukça kötü bir yerdeydi. Bu nedenle bir doktor sezeryan esnasında masada kalabilirsin dahi dedi.
Hamile kaldığımda kilom 100'ün üzerindeydi. Ama ben hamile kalmakta hiç zorlanmadım. İstediğim an oldu. ancak kilolu bir çok kişinin hamile kalmakta zorlandığını biliyorum. Doktlorların ilk tavsiyesi zayıflamaları oluyor... Siz diyet yapamasanız da spor yapıyormuşsunuz. Bence çok büyük başarı bu... Farkında değilsiniz ama bence çok güçlüsünüz. Bu nedenle başaracağınızdan eminim...
kaybettiğiniz bebeğiniz normal yolla mı olmuştu yoksa tüp bebek miydi bilmiyorum ama sonuçta olmuş. Demek ki yine olabilir. Dokuz ay çok uzun bir zaman değil. Vücut kendini ancak toplar... Kısa sürede bebeğinizin olacağına eminim.

Merhabalar ... Rabbim sabırlar versin ...
Boğaza dur demek inan bana en kolayı .
Yapabileceğine inan ve çok yemenin sana hiç bir şey kazandırmadığını aksine sağlığından kaybettidiğini unutma .

bende 90larla hamile kalıp 100 e yakın doğuma girmiştim .
hepsi geçti gitti.
30 yaşında idim o zaman ...
şimdi 40 a 1 kaldı ..2.bebeğimi düşünüyorum ve şaka gibi .. hayaldi gerçek oldu sloganı vardı ya işte 54-55 kilodayım .

Sagolun allah bin kez sizden razi olsun bana moral oldunuz . Bebegim normal olmustu kendi kendine uc yil korunmadik olmuyordu allah tarafindan oldu biz de cok sevinmistik ama sonu boyle oldu elbet bunda da hayirlar vardir bizim goremedigimiz
Desteginiz icin cok tesekkur ederim gercekten ilac gibi oldunuz bana allah razi olsun sizden...

Farkindayim ama yemeye basladigim an cok hizli yiyorum psikolojim cok yerlerde o nedenle tek mutlu eden sey beni kaybimdan sonra yemek ... spora basladim bir aydir yapmadigim an kendimi cok kotu ve suclu hissediyorum ve o gunum bana zehir oluyor bir bes alti kg verdim kendime guvenim gelmeye basladi aynada daha iyi hissediyorum bakarken kendime bir de bol salas kiyafetlerin icine bile rahat rahat girebilmek ne buyuk bir mutlulukmus allahim ... yemeye dur diyorum biraz artik cunku amacima ulasmak ben de yavrumun kardesi de olsa kavusmak istiyorum bu beni guclu yapiyor devam diyorum pes etmek yok diyorum ....

Tebrikler. Harika sonuc ve harika bir paylasim.:)

Ben başaracağınızdan eminim... hem zayıflayacaksınız hem de inşallah o bebeği kucağınıza alıp sağlıkla büyüteceksiniz inşallah.

Ben şu anda küçük hedefler koyuyorum. BAyram da 110'un üstüne çıkmıştım. Şimdi ilk hedefim 110'un altına inmek. Bunu başarırsam gerisini düşünürüm. İnşallah ben de sizin gibi direnç gösterebilirim.

Ben başaracağınızdan eminim... hem zayıflayacaksınız hem de inşallah o bebeği kucağınıza alıp sağlıkla büyüteceksiniz inşallah.
Insallah tek istegim bu ama tabi rabbim vermek isterse verir insallah
desteginiz icin cok tesekkur ederim allah bin kez razi olsun

Tek mutlu eden şey yemek olamaz .. BU beyninin ufak bir oyunu sana .
Yemekle mutlu olsan , yedikten sonra pişman olmazsın .
Aksine hem zaten geçerli bir üzüntün var .. bir de üzerine aşırı yiyerek ve kilo alarak fazladan bir sıkıntı ekliyorsun .

Harika bir hedefin , amacın var ..sırf bunu düşündüğünde dahi hedefe varman kolaylaşacaktır

Tebrikler. Harika sonuc ve harika bir paylasim.:)

teşekkürler...

en mantıklısı ... yol uzunken yolun sonunu değil de , ilk mola noktasını hedeflemeliyiz ... tıpkı araç kullanmak gibi .. molalar asla kaçamaklar değil ama ...molalar kısa hedef noktaları .

hadi bakalım ilk olarak 110 altı haberini bana da yaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…