İddaa bağımlısı eşim

Tedaviye zorlayın. Herşeyini kaybetmesine rağmen hala oynayabiliyorsa aşırı derecede bağımlılığa girer bu. Ya kafasına taş düşecek ya tedavi olucak :KK43:

O kadar güzel ve doğru anlatmışsınız ki üstüne ekleyemem. Defalarca ayrılmak istedim icraata döktüm. Ama çocuk olmadan ayrılmakmış en doğru olan. Allah çocuklarıma ve bana güzel bi kapı açar inşaallah kendi ayaklarımın üzerinde durabileceğim 🙏
Çocuğu kumar bağımlısı birinin yanında büyütmek ne kadar sağlıklı..Benim eşimde bağımlı idi 1 çocugum var boşandım.Tek olsam katlanayım ama kızımı o adama maruz bırakmak vicdansızca geldi..Para yok ,sürekli kavga, borç ,yalanlar ,ihanet ,hakaretler,tefeciler,iccralar,,Zamanla hepsi arka arkaya dozu artarak geliyor.Her şey daha kötü olacak..Çocugunun rızkını kumara veren bir adam var karşında..Seviyorum diyorsan ÜZGÜNÜM o kumarı daha çok seviyor..Sevgi burda o kadar anlamsız kalacakki..Zamanla ruhunu öldürüyor bu insanlar

Bunun tedavisini ancak kendisi yapabilir.
Henüz dibi görmemiş, acıyı sonuna kadar yaşamamış ki. İşler kötüye gitmiş, bir el atanı olmuş. Keşke babası yardım etmeseydi de iyice sürünseydi.

Bunun yerine koyabileceği bir şey olmalı. Düzenli ve ağır bir spor. Hayatının merkezine koyabileceği bir hobi. Aksi halde döngü devam eder.

Ah canım o kadar zor ki.. O kadar iyi anlıyorum ki seni.. Aynı sorunu yaşayan çok yakın bir akrabam var ama onlar büyük kayıpların ardından da olsa çözdüler. İnşallah sizin de çözülür bir şekilde kurtulursunuz bu idda dan.. Bu da psikolojik bir rahatsızlık işte.. Sana boşan desem dile kolay . Diğer problemlere göre sanki daha çekilesi bir durum gibi görünsede aslında ciddi bir problem.. Eşini tedaviye ikna edebilirsin bence????
Daha çekilesi mi dışardan böyle görünüyor olabilir ama inanın değil ben bu yüzden boşanıyorum. Arkadaşın ki gibi benim eşimde 2 yıldır elimizde ne var ne yok yatırdı araya kimler kimler girdi ne sözler verildi ama hiç bir zaman tutmadı. Beni bırakır iddaayı bırakmaz ben anladım. Ki bizde durum çok daha değisikti. Ailesi uzun süre kabullenmekte zorlandı en sonunda da bizi ilgilendirmez biz bisey yapamayız dediler. Çaba sıfırdı. Sizi ilgilendirmezse beni hiç ilgilendirmez dedim. Keşke sevgi her durumda her şeye yetse. Ama alkol, kumar, ihanet başlıca boşanma sebepleri lütfen düzelir diye kendimizi kandırmayalım

Daha çekilesi mi dışardan böyle görünüyor olabilir ama inanın değil ben bu yüzden boşanıyorum. Arkadaşın ki gibi benim eşimde 2 yıldır elimizde ne var ne yok yatırdı araya kimler kimler girdi ne sözler verildi ama hiç bir zaman tutmadı. Beni bırakır iddaayı bırakmaz ben anladım. Ki bizde durum çok daha değisikti. Ailesi uzun süre kabullenmekte zorlandı en sonunda da bizi ilgilendirmez biz bisey yapamayız dediler. Çaba sıfırdı. Sizi ilgilendirmezse beni hiç ilgilendirmez dedim. Keşke sevgi her durumda her şeye yetse. Ama alkol, kumar, ihanet başlıca boşanma sebepleri lütfen düzelir diye kendimizi kandırmayalım
Çok üzüldüm elbette zor aslında aynı şeyi düşünüyoruz yazdığımı dikkatlice okursanız daha çekilesi gibi görünüyor ama aslında ciddi bir durum dedim.. Yani çekilesi normal bir durum demedim.. Ki tedavisinin şart olduğunu da söyledim.. Yani kimse kendini kandırmıyor en azından ben öyle.. Bunun ne demek olduğunu biliyorum anlıyorum çünkü.. Ama düzelme şansı var en yakınımdan biliyorım o konuda sadece size katılmıyorum.. Sğzelmeyşnce yapacak birşey yok elbette ama düzelme şansını denemek gerektiğini düşünüyorum ki siz mesela öyle yapmışsınız sonuç başarısız olunca boşanma yolunu seçmişsiniz..Aldatma olsa hiç aynı şeyi söylemem tabi ki oralara girmiyorum..

Çok üzüldüm elbette zor aslında aynı şeyi düşünüyoruz yazdığımı dikkatlice okursanız daha çekilesi gibi görünüyor ama aslında ciddi bir durum dedim.. Yani çekilesi normal bir durum demedim.. Ki tedavisinin şart olduğunu da söyledim.. Yani kimse kendini kandırmıyor en azından ben öyle.. Bunun ne demek olduğunu biliyorum anlıyorum çünkü.. Ama düzelme şansı var en yakınımdan biliyorım o konuda sadece size katılmıyorum.. Sğzelmeyşnce yapacak birşey yok elbette ama düzelme şansını denemek gerektiğini düşünüyorum ki siz mesela öyle yapmışsınız sonuç başarısız olunca boşanma yolunu seçmişsiniz..Aldatma olsa hiç aynı şeyi söylemem tabi ki oralara girmiyorum..
Sizinki iyi örnekmiş ama inanın binde bir. Şu forumda neler okuyoruz artı bu konu üzerine de çok araştırma yaptım. Uzmanlarlar bile kumarın bırakılmasının diğer bağımlılıklardan zor olduğunu söylüyor. Yukarda bir arkadas yazmış başkasının istemesiyle asla bırakamaz kendi istersede yüzde elli belki diye gerçektende öyle. Aslında baştan beri yanında oluşumuz olsun maddi manevi dayanmamız olsun bunlar hep düzelme şansını vermek ama malesef ki bunu bildiği halde sonuç alamadım ben. Gördüklerim duyduklarım ve okuduklarım yüzde yüz düzelen birini göstermedi bana. Bi de içten içe de inanmıyorum biliyo musunuz çünkü böyle insanlarda irade sıfır. Sizin tanıdığınız adına sevindim ama bizler için üzgünüm

Çok üzüldüm inanın... Tedaviden başka bir yolu yok bunun sanırım.. Başka da ne desek içinizi rahatlasak bilmiyorum konuyu ve yorumları okudum okudum diyecek birşey bulamadım.. Allah yardımcınız olsun.. 😓
Ben memurlarin bu tarz oyunlar oynandiginin tespit edilirse meslekten direk atilmasindan yanayim hakediyorlar.yapamassin.memur degil kimse yapmamali.ben isin helal haraminda degilim.cok sukur inancim tam ama nedense bu kuponlar iddia milli piyango falan bana haram gelmez.gelmiyor.ama aptal insan oynamayacak. Kazanan degerlendirecek.simdi araba elden gidipte ev alinirsa bu kazanc olmuyor.piyangodan trilyon kazandin kariyi biraktin dost tuttun parayi onlarla yedin bu haramdir tabiki ama sen gidip onunla 3 guzel daire alsan kiraya versen fakir fukarayi doyursan sokak hayvanlarini doyursan bence helaldir bile.ama iste hep aptallara cikiyor😭neyse. Simdi esine gelince terapi almassa asla duzelmez.adam babasinin yillardir emegini cop etmis emekli parasini yemis bir ev yemis bir araba gitmis.karisini asla takmaz.elindeki telefonu alin tuşlu telefon verin.sifrelerin hepsini siz bilin.gelire gidere el atin.yoksa biraz ilk etapta blirf yapin cocuklari alin bir sure ailenize falan gidin.tetapiyi kkabul etmesse.sart cunku
Çok haklısınız düşüncelerinizde. Kesinlikle beni parasına hesabına hiç karıştırmıyor. Ne kadar maaş aldığını bile bilmiyorum. Sorduğumda kazanan benim diyor. Daha önce çok tartıştık farklı konulardan ailemin yanına da gittim. Dediğiniz gibi beni takmıyor. Çocukların büyümesini bekliyorum. Şu an için elim bağlı. Ne zaman çalışmaya başladım önümü görebilirim sanırım

Ben tedavi olmayı kabul edeni de gördüm..400 km yol gidip üniversitenin bağımlılık bölüm başkanından terapi ve ilaç tedavisi görüp kumar oynayıp evine çocuklarının yanına tekrar dönüyordu..üç gün sonra borçlar birikince boşansanız borca da ortak olmak zorunda kalabilirsiniz dikkat edin.
Öyle bir durumda ne yaparım. Allah korusun nasıl bi işin içindeyiz. Kendi o kadar rahat ki aklım almıyor.

Başlığı görünce ne var ki bunda dedim ama okuduktan sonra inanamadım. İddia loto toto gibi oyunlar benim için haftalık maksimum 40-50 lira harcanan oyunlardı. Çok şaşırdım bayağı bildiğiniz kumar bağımlılığı olmuş bu durum. Umarım her şeyden önce bunun bir bağımlılık olduğunu kabul eder ve tedavi olur. Kendisi bunun bağımlılık olduğunu kabul etmeden tedaviye gitmesi de pek mümkün görünmüyor. O halde maalesef boşanmaktan başka yol kalmıyor arkadaşım, Allah kolaylıklar versin.

Böyle adamla 1 saat geçirilmez araba satıp kredi çekip iddia oynamak ne ya.. 😠 Bağımlılık falan değil aptallık. Adamcağıza acıdım babasına emeklilik parasını vermiş hiç uğruna.. Ömür geçmez böyle sorumsuz, sorunlu, düşüncesiz bir adamla.
Bende ailesi adına üzgünün kayınvalidemler yollarca yokluk çekmiş sırf bu yüzden çünkü kayınbabam da oynarmış hep. Elinde 5 TL olsa yatırırmış. Eşimde uzun bir süre ailesine bakmış babasının borcunu Ödemiş. Şimdi eşim de oynayıp kaybedince kayınbabam da tazminatını verdi. Ne diyebilirim ki olan bize oldu.

Başlığı görünce ne var ki bunda dedim ama okuduktan sonra inanamadım. İddia loto toto gibi oyunlar benim için haftalık maksimum 40-50 lira harcanan oyunlardı. Çok şaşırdım bayağı bildiğiniz kumar bağımlılığı olmuş bu durum. Umarım her şeyden önce bunun bir bağımlılık olduğunu kabul eder ve tedavi olur. Kendisi bunun bağımlılık olduğunu kabul etmeden tedaviye gitmesi de pek mümkün görünmüyor. O halde maalesef boşanmaktan başka yol kalmıyor arkadaşım, Allah kolaylıklar versin.
Amin kesinlikle kabul etmiyo. Artık oynadığını da inkar ediyor oynamıyorum diyor.

Öyle bir durumda ne yaparım. Allah korusun nasıl bi işin içindeyiz. Kendi o kadar rahat ki aklım almıyor.
Bahsettiğim arkadaşımın eşi de çok rahattı..15 senelik evlilik ,2 çocuk ve yüzbin tl üstü borçla (arkadaşıma da önceden kendimi öldürürüm tehditleriyle zorla kredi çektirmiş ) boşandı arkadaşım..adamın herkese dediği "kazanırken iyiydim ,kaybedince mi kötü oldum" oldu !!

Sizinki iyi örnekmiş ama inanın binde bir. Şu forumda neler okuyoruz artı bu konu üzerine de çok araştırma yaptım. Uzmanlarlar bile kumarın bırakılmasının diğer bağımlılıklardan zor olduğunu söylüyor. Yukarda bir arkadas yazmış başkasının istemesiyle asla bırakamaz kendi istersede yüzde elli belki diye gerçektende öyle. Aslında baştan beri yanında oluşumuz olsun maddi manevi dayanmamız olsun bunlar hep düzelme şansını vermek ama malesef ki bunu bildiği halde sonuç alamadım ben. Gördüklerim duyduklarım ve okuduklarım yüzde yüz düzelen birini göstermedi bana. Bi de içten içe de inanmıyorum biliyo musunuz çünkü böyle insanlarda irade sıfır. Sizin tanıdığınız adına sevindim ama bizler için üzgünüm
Allah herkese yardım etsin.. Bir yerden sonra bazı şeyler olmuyorsa olmuyordur.. Sonuç olarak kimse bizlerden daha değerli değil.. Allah böyle zor durumda olanlara güzel kapılar açsın herkes evladıyla mutlu huzurlu yaşasın.. Sorumsuz bağımlı kocalar olmasa da olur..

Bende ailesi adına üzgünün kayınvalidemler yollarca yokluk çekmiş sırf bu yüzden çünkü kayınbabam da oynarmış hep. Elinde 5 TL olsa yatırırmış. Eşimde uzun bir süre ailesine bakmış babasının borcunu Ödemiş. Şimdi eşim de oynayıp kaybedince kayınbabam da tazminatını verdi. Ne diyebilirim ki olan bize oldu.
Böyle kabullenmek lazım ama ya resmen dolandırıcılık bu 😡

Maalesef aynı sorun vardı bizim de.. İlk yakaladığımda üyeliğini kapattım.. Güvenip takip de etmedim ama sonrasında 3 4 ay sonrasında üyeliğini yeniden açtığını yakaladım 6 ay da devam ettirip oynamış ilkinden çok daha kötü meblalarda, oturup ne kadar harcadığını bile hesaplayamadım bir günde 500-1000 TL arası ve kesintisiz ve hergün.. 6 ay boyunca.. En az 50 bin vardır kısacası..
Ben de tedavi tarafıyım ama tedaviyi 2.aşamada düşündüm nasıl bırakığına gelirsek babasından çok çekinir. Tehdit ettim aleni.. "Bunların hepsini babana göstereceğim oğlunun kumar bağımlısı biri olduğunu o da görsün. Ben artık baş edemiyorum seninle" dedim.. Işe yaradı çok şükür. Söylememem için yalvardı yakardı tövbe dedi. Uzatmadım ve kötü davranmadım. Bu davranışım karşısında daha da ezildi..

O günden beri bütün hesaplarını kontrol ediyorum.. Sürekli takip edeceğimi bu konuda bunaltacağımı da söylemiştim ve bu davranışından tek kelam edemeyeceğini.. Şimdilik temiz.. Tek bir yanlışını görürsem babası uğraşsın artık..

Tek çözümün var boşanma davası aç durumun ciddiyetini anlasın eğer değişmek isterse terapiye gider ve bir şans verirsin değişmiyorsa çocukların için ayrılmalısın

Maalesef aynı sorun vardı bizim de.. İlk yakaladığımda üyeliğini kapattım.. Güvenip takip de etmedim ama sonrasında 3 4 ay sonrasında üyeliğini yeniden açtığını yakaladım 6 ay da devam ettirip oynamış ilkinden çok daha kötü meblalarda, oturup ne kadar harcadığını bile hesaplayamadım bir günde 500-1000 TL arası ve kesintisiz ve hergün.. 6 ay boyunca.. En az 50 bin vardır kısacası..
Ben de tedavi tarafıyım ama tedaviyi 2.aşamada düşündüm nasıl bırakığına gelirsek babasından çok çekinir. Tehdit ettim aleni.. "Bunların hepsini babana göstereceğim oğlunun kumar bağımlısı biri olduğunu o da görsün. Ben artık baş edemiyorum seninle" dedim.. Işe yaradı çok şükür. Söylememem için yalvardı yakardı tövbe dedi. Uzatmadım ve kötü davranmadım. Bu davranışım karşısında daha da ezildi..

O günden beri bütün hesaplarını kontrol ediyorum.. Sürekli takip edeceğimi bu konuda bunaltacağımı da söylemiştim ve bu davranışından tek kelam edemeyeceğini.. Şimdilik temiz.. Tek bir yanlışını görürsem babası uğraşsın artık..
Eşimin çekindiği kaybetmekten korktuğu hiç birşey yok. Ailesi ne olursa olsun arkasında özellikle babası. Bi daha yapma etme demek yerine ben öderim diyerek tazminatını verdi. Hatta eşime neden karına söyledin biz kendi aramızda hallederdik demiş.

Allah herkese yardım etsin.. Bir yerden sonra bazı şeyler olmuyorsa olmuyordur.. Sonuç olarak kimse bizlerden daha değerli değil.. Allah böyle zor durumda olanlara güzel kapılar açsın herkes evladıyla mutlu huzurlu yaşasın.. Sorumsuz bağımlı kocalar olmasa da olur..
Aminnnnn artık gitgide bu kafadayım bende. Zamanı gelince çocuklarım büyüdüğünde diyorum hep. Ama inşaallah geç kalmış olmam.

X